Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

O ile Pitch Black jest genialny i należy do obowiązkowych pozycji na liście s-f, to Kroniki imo można sobie odpuścić, bo chała z tego nieziemska.

 

Z tą chałą to trochę przesadzasz. Zapamiętałem świetną muzykę i więzienną planetę :) Ja polecę animacje Dead space 1 i 2. Riddicka też zrobili animowanego, tylko mi tytuł wyleciał z głowy - wypełnia lukę między filmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riddicka też zrobili animowanego, tylko mi tytuł wyleciał z głowy - wypełnia lukę między filmami.

 

Dark Fury ;)

 

Pozostaje mieć nadzieje że nowy Riddick będzie dobry, według zapowiedzi ma być klimatem podobny do Pitch Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie SF. Niegdyś słyszałem pogłoski o nowym Obcym 5. Na tej liście go nie ma i zakładam że pewnie nie wyjdzie już. A szkoda bo by mogli coś jeszcze skręcić. Chociaż wątpię by udało im się osiągnąć taki klimat jak w 3 pierwszych częściach. Zwlaszcza w pierwszej gdzie najmniej pokazywali obcego, ale świetnie umieli budować napięcie. No i ten czujnik ruchu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie SF. Niegdyś słyszałem pogłoski o nowym Obcym 5. Na tej liście go nie ma i zakładam że pewnie nie wyjdzie już. A szkoda bo by mogli coś jeszcze skręcić. Chociaż wątpię by udało im się osiągnąć taki klimat jak w 3 pierwszych częściach. Zwlaszcza w pierwszej gdzie najmniej pokazywali obcego, ale świetnie umieli budować napięcie. No i ten czujnik ruchu ;)

 

Ridley Scott jest w trakcie kręcenia prequela "Prometheus".W przyszłym roku wchodzi do kin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geneza planety małp - 8.5/10 - dawno tak mi się fajnie żadnego filmu nie oglądało. Pomijam przewidywalną fabułę, drugorzędnych aktorów i wyłażące trochę z ekranu CGI.

 

Planeta małp (2001) - 5/10 - W porównaniu z Genezą cienizna i idiotyczna fabuła dla 12 latków :/

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Another Earth (2011) 10/10 :blink: - nie chce mi sie pisac wiec zacytuje wypowiedź z filmwebu

Przychodzisz wieczorem do domu, odpalasz komputer i przegladasz siec w poszukiwaniu odmóżdzającego filmu, który idealnie położy Cię do snu. Trafiasz na Another Earth - dramat SF, myślisz sobie - tak to będzie ten lajtowy film przy którym smacznie sobie zasne. Odpalasz go, kładziesz się na lóżku i z każdą minutą filmu odechciewa Ci się spać a Twoja szczęka zmierza cały czas równomiernie w kierunku podłogi z niedowierzania jak cholernie dobry film oglądasz. Mijają minuty a Ty już zapomniałeś, że chciałeś rozrywkowe kino SF a ten film nawet obok takiego obrazu nie stał a motyw SF jest jedynie delikatnym tłem całej reszty. Seans się kończy a Ty w dalszym ciągu nie możesz zasnąc bo jedyne co jesteś w stanie robić to rozmyślać o pogmatwanych losach głownych bohaterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immortals jest podobno dobry.

Immortals = Szczerze polecam, świetny. Wart każdego pensa który wydałem na bilet. 8/10

Paranormal Activity 3 = WTF? Część osób wyszła w trakcie projekcji, reszta została żeby się pośmiać. Salwy śmiechu były średnio co 10 minut. -20/10

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melancholia 2/10 - zachęcił mnie opis filmu, no i gatunek (sf drama, catastrofic), niestety trwa on duzo za długo, jak dla mnie 130 minut nudy.

 

PS. Dla fanów Kristen Dunst - tak, w jednej scenie pokazała co najlepsze :lol: :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immortals jest podobno dobry.

 

Immortals = Szczerze polecam, świetny. Wart każdego pensa który wydałem na bilet. 8/10

 

A u mnie wręcz przeciwnie, słabe 5/10. Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Another Earth - Carson pytał o dobre SF. IMHO to jest to. Porządny film SF, w stylu klasycznych opowiadań z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Zresztą nie tylko - czytuję na Kindlu amerykańskie wydanie Fantasy & Science Fiction i tam się od czasu do czasu przewijają tego typu opowiadania.

Zdecydowanie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geneza planety malp - 8/10, jak ktos wczesniej pisal fabula jest dosyc przewidywalna, tymbardziej ze wiemy co pozniej mialo sie wydarzyc :rolleyes: mimo to film oglada sie bardzo dobrze

 

Bialy mysliwy, czarne serce - 8/10, stare kino z C. Eastwoodem, mimo ze duzo w nim akcji nie ma to ciete teksty glownego bohatera przykuwaja do ekranu. W sumie film dla osob ktore oczekuja jakiegos przeslania - nie zawsze mozna slepo dazyc do celu, czasami trzeba po prostu sobie odpuscic.

 

Conan Barbarzynca - 8/10, wartka akcja bez zbednych dodatkow (nowa lokacja, zadyma, nowa lokacja, zadyma itd.). Wg. mnie do roli Conana bardziej pasowal Schwarzenegger, bo wydaje sie bardziej prymitywny z wygladu, ale pozniej sie przyzwyczailem sie do nowego barbarzyncy. Po za tym co i raz oko lecialo na aktorke odgrywajaca role Tamary - po seansie dopiero sie skapnalem ze jest to ta sama aktorka, ktora sprawila ze do konca obejrzalem GI Joe ^_^

 

Musze jeszcze obadac Immortals, mam nadzieje ze pokaza dobre kino po 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The thing (2011) 8/10 - dobra reaktywacja starego hitu Carpentera. Mile się rozczarowałem.

 

Another Earth 5/10 - przy całym szacunku dla dobrej gry aktorskiej film mnie prawie zanudził na śmierć. Wrzucenie go kategorii S-F to DUŻE nadużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geneza planety malp - 8/10, jak ktos wczesniej pisal fabula jest dosyc przewidywalna, tymbardziej ze wiemy co pozniej mialo sie wydarzyc :rolleyes: mimo to film oglada sie bardzo dobrze

 

Bialy mysliwy, czarne serce - 8/10, stare kino z C. Eastwoodem, mimo ze duzo w nim akcji nie ma to ciete teksty glownego bohatera przykuwaja do ekranu. W sumie film dla osob ktore oczekuja jakiegos przeslania - nie zawsze mozna slepo dazyc do celu, czasami trzeba po prostu sobie odpuscic.

 

Conan Barbarzynca - 8/10, wartka akcja bez zbednych dodatkow (nowa lokacja, zadyma, nowa lokacja, zadyma itd.). Wg. mnie do roli Conana bardziej pasowal Schwarzenegger, bo wydaje sie bardziej prymitywny z wygladu, ale pozniej sie przyzwyczailem sie do nowego barbarzyncy. Po za tym co i raz oko lecialo na aktorke odgrywajaca role Tamary - po seansie dopiero sie skapnalem ze jest to ta sama aktorka, ktora sprawila ze do konca obejrzalem GI Joe ^_^

 

Musze jeszcze obadac Immortals, mam nadzieje ze pokaza dobre kino po 300

 

Hojnie oceniłeś Conana. Dla mnie to tandetna klepanka, która nawet w połowie nie dorównuje wersji z Schwarzenegerem. 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Another Earth - To ma byc S-F? :blink: Mozna obejrzec.

 

Tree of Life - Probuje to obejrzec i dokonczyc od miesiaca. Ogladam po 5-10min max taka nuda... Powiedzcie chociaz ze film po 1:20 zaczyna sie rozkrecac. Stoje na 1:08. :mur: Kobieta mnie caly czas bije tlumaczac ze to film artystyczny, OH YEAH! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hojnie oceniłeś Conana. Dla mnie to tandetna klepanka, która nawet w połowie nie dorównuje wersji z Schwarzenegerem. 5/10

 

Przed obejrzeniem tego filmu naczytalem sie wielu negatywnych opinii na filmweb'ie, wiec moze to tak wplynelo na moja ocene. Po za tym ja do kazdego filmu mam inne podejscie. Conan to film w konwencji transformersow, czyli szybka akcja + rozwalka, ktora ma zapewnic dobra zabawe widzowi na ~1,5. Wersji ze Schwarzeneggerem nigdy nie obejrzalem w calosci, bo ciagle mi cos w tym przeszkadzalo, ale bede musial nadrobic straty :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tree of Life - Probuje to obejrzec i dokonczyc od miesiaca. Ogladam po 5-10min max taka nuda... Powiedzcie chociaz ze film po 1:20 zaczyna sie rozkrecac. Stoje na 1:08. :mur: Kobieta mnie caly czas bije tlumaczac ze to film artystyczny, OH YEAH! :lol:

 

Do dzisiaj zastanawiam się o co chodziło w tym filmie. Przez chwilę myślałem, że ktoś sobie żart zrobił i powklejał urywki z discovery :blink: Dałem radę jakieś pół godziny i potem dałem siana :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geneza planety małp - wszystko fajnie, ale drażniły mnie efekty komputerowe. Wiem że technika idzie do przodu i jest coraz lepiej, ale... Czy tylko ja tak mam że dostrzegam tą sztuczność, która od razu przywodzi na myśl że oglądamy jakiegoś Shreka, zamiast poważny film akcji, przygodowy czy horror? Szczególnie taki efekt zabił film "I Am Legend". Wolę starą szkołę, czyli prawdziwych aktorów w maskach. 7/10

 

Apollo 18 - można porównać do "Blair witch project" w kosmosie. Naciągane 7/10

 

 

btw. http://www.filmweb.pl/film/Listy+do+M.-2011-613510/discussion/Hey.,1781397 :lol:

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The thing (2011) 8/10 - dobra reaktywacja starego hitu Carpentera. Mile się rozczarowałem.

 

Another Earth 5/10 - przy całym szacunku dla dobrej gry aktorskiej film mnie prawie zanudził na śmierć. Wrzucenie go kategorii S-F to DUŻE nadużycie.

 

O widzie ze wiele osób dobrze ocenia nowego Thinga. Stary to klasyka dodatkowo oglądałem jak miałem z 14 lat u babci w domku na wsi o 1 w nocy ;).

 

Another Earth

 

Nie za bardzo rozumiem wysokie oceny tego filmu. Tutaj nie chodzi o budżet ale ten film na pewno nie z gatunku SF ale to przecież nie wada. Największą jego jest po prostu nuda. Na prawdę od początku do końca praktycznie nic się nie dzieje. W dodatku trochę pomysł zmarnowany. 4/10

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...