Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Stwórz własny film 'na podstawie' to będziesz usatysfakcjonowany ;)

Każdy film na podstawie 'czegoś' to interpretacja scenarzysty i reżysera - warto zobaczyć, żeby odnieść się do własnego wyobrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kronika - początek może i ciekawy jak na film dla zabicia czasu (miałem czekać na kogoś kilka godzin więc w ramach zabicia czasu wolałem posiedzieć w kinie niż wałęsać się po sklepach), ale końcówka totalnie z [gluteus maximus]. 3/10 to i tak chyba za dużo moim zdaniem.

 

8mm - ten film już o wiele bardziej przypadł mi do gustu - 6,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie aaaaaale... ;]

Jeżeli ktoś jest z Krakowa i ma ochotę przejść się na jeden z najdłuższych filmów - czyli Przeminęło z Wiatrem, 224min - to wygrałem 3 podwójne zaproszenia i z chęcią je oddam.

Seans ma miejsce 10 lutego, g.21:00 w krakowskim KIJÓW.CENTRUM.

 

Info: KIJÓW.CENTRUM-kino, premiery,imprezy,konferencje-Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Szkoda że taka idiotyczna pora, bo bym wział dla mojej mamy, ale o takiej godzinie jej sie nie bedzie chciało, a nawet nie wiem czy by było czym do Huty wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy underwolrd - no cóż - seans w 3d jest raczej bez sensu (mało efektów i raczej nic co godne powiedzenia WoW!) Co do samego filmu, uwielbiam te klimaty więc nawet bawiłem się przednio. Było parę scen lepszych-gorszych. Parę rzeczy mi się nie podobało (wrażenie oglądania egzorcyzmów :) Ale po zakończonym seansie powiedziałem do kumpla - to już? więc nie nudziłem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy underwolrd - no cóż - seans w 3d jest raczej bez sensu (mało efektów i raczej nic co godne powiedzenia WoW!) Co do samego filmu, uwielbiam te klimaty więc nawet bawiłem się przednio. Było parę scen lepszych-gorszych. Parę rzeczy mi się nie podobało (wrażenie oglądania egzorcyzmów :) Ale po zakończonym seansie powiedziałem do kumpla - to już? więc nie nudziłem się

 

bardziej niz transmisje w 3d meczow kopanej? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronal barbarzyńca - 8/10 - świetna animowana parodia fantasy. Minusem jest nieludzki język postaci - duński :) Jeśli kiedyś powstanie polski dubbing to będzie hicior. Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z deszczem (I Come with the Rain) - bardzo specyficzny film. Opis i początek wygląda dość standardowo, ale później robi się dziwnie i tak zostaje do końca. Mam mieszane odczucia. Z jednej strony widać, że twórcy bardzo starali się zszokować widza i wywołać u niego dużo różnych emocji (co im się udało). Odniosłem też wrażenie, że jakby nie do końca widzieli, co chcą nam powiedzieć. Z drugiej strony film miał swój klimat (głównie za sprawą muzyki) i co ważniejsze wrył mi się w pamięć (obejrzałem go w poniedziałek a chodzi mi po głowie do teraz). Bez oceny. Polecam ludziom lubiącym filmy dziwne.

 

Życie Carlita (Carlito's Way) - całkiem przyzwoita, trochę mroczna historia gangstera, który próbuje skończyć z przestępczym życiem. Niby widzieliśmy to wiele razy, ale De Palma to sprawny reżyser a Pacino mimo, że jechał trochę Tonym Montana zagrał dobrze. W efekcie film nie nużył; podczas oglądania nie miałem wrażenia, że oglądam coś, co dobrze znam; był dobrze wyważony; miał fajny klimat, który ja odczuwam jako "kino lat 90". 8/10

Edytowane przez kickass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immortals 2/10. Co to ku**a jest. 2 punkty za Atenę i Dziewicę. ;)

J. Edgar 8/10. Dobry film, lecz nie czuję tej siły emocji typowej dla Eastwooda, która wyraźnie pokazana jest w takich filmach jak "Unforgiven", "Mystic River", "Million Dollar Baby" czy "Gran Torino". Podobne zdanie mam co do "Changeling" i "Invictus".

Hugo 8/10. Co tu dużo mówić, bardzo dobre, sympatyczne kino. Scenografia zasługuje na oscara.

Edytowane przez Corso
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolver 2005 (Guy Ritchie)- ja piernicze ale mózgotrzep. Do teraz nie mogę filmu ogarnąć ale swoją wersję mam. Zdecydowanie polecam - 7,5/10 Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ta scena była niezła. Generalnie, jeszcze wdzięki pięknej Kate ratują film przed totalną żenadą.

Extremely Loud and Incredibly Close 8,5/10 Bardzo ciekawy film, pokazuje jak można wzbudzić w dziecku wyobraźnię. Dramat ten posiada duży ładunek emocjonalny, zaś fabuła jest fyszlifowana niczym diament dzięki świetnym rolom Thomasa Horna i Maxa Von Sydow. POLECAM.

The Woman In Black 7/10 Film ten to nic specjalnego, gdyż powiela schematy gatunku. Na uwagę zasługują świetne zdjęcia i scenografia. Daniel Radcliffe zaczyna się powoli wyrabiać. ;)

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extremely Loud and Incredibly Close 8,5/10 Bardzo ciekawy film, pokazuje jak można wzbudzić w dziecku wyobraźnię. Dramat ten posiada duży ładunek emocjonalny, zaś fabuła jest fyszlifowana niczym diament dzięki świetnym rolom Thomasa Horna i Maxa Von Sydow. POLECAM.

Wyszlifowana fabuła, bo ponoć książka, na bazie, której powstał film jest bardzo dobra. Akurat dziewczyna ją czytała i bardzo poleca, dlatego na film wybierzemy się do kina w okolicach daty premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seeking justice - 6.5/10 - Standardowy kryminał z Cage'm. Kopiuj-wklej, ale i tak ogląda się bez odruchu wymiotnego.

 

Ten film jest TRAGICZNY i nikomu bym go nie polecil. Wylaczylem po 20min bo sam montaz zdjec (i zdjecia) byl tak zenujacy, ze az odpychal wzrok. Omijac z daleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3:10 do Yumy (ten z 2007) - ale gniot. Czułem się nabierany w butelkę przez cały film. Czekałem tylko na końcówkę bo ona mogła zmienić cały film jakimś jednym zwrotem. G**** w d***. Końcówka naiwna, wnerwiony jestem na maksa - 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3:10 do Yumy (ten z 2007) - ale gniot. Czułem się nabierany w butelkę przez cały film. Czekałem tylko na końcówkę bo ona mogła zmienić cały film jakimś jednym zwrotem. G**** w d***. Końcówka naiwna, wnerwiony jestem na maksa - 3/10

 

Szkoda, dla mnie to jeden z ulubionych filmów.

 

Na filmweb znalazłem dobre wyjaśnienie zakończenia.

 

 

k3r10n

10 stycznia 2011 16:25

ocena: 7

 

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - taką ciekawą konstruckję w formie trójkąta : syn Dan'a, Dan i Ben (180*). Syn Dana - William to ktoś, kto lada chwila wybierze drogę życiową. Ma przed sobą dwie drogi. Pójdzie w ślady ojca, którego postawą jest sfrustrowany - ale to przecież ojciec i to on wpaja mu wartości takie jak rodzina, które obaj cenią. Albo droga Bena, który budzi w nim ogromny szacunek i strach - jest nim na swój sposób zafascynowany - jest odpowiedzią i przeciwieństwem ojca - środkiem do celu. Ben wspomina o strachu Dana, że tak właśnie się stanie.

 

Ale to nie William jest najważniejszy w tej konstrukcji. Taki zestaw ma największy wpływ na Bena. Końcówka świadczy o tym, iż Ben robi wszystko aby William nie poszedł w jego ślady. Ben nie był zły - był jaki był bo nie miał tego co miał William - chłopak miał rodzinę a Ben został sam na sam z Biblią. Patrząc na Williama widział siebie w kluczowym momencie życia. Postanowił bronić honoru ojca aby uratować mu życie przed złym wyborem spowodowanym kolejnym i ostatnim w życiu niepowodzeniem ojca. Ben nie mógł zwyczajnie uciec - świat Williama legł by w gruzach.

 

Dan odszedł jako bohater i tak zostanie zapamiętany przez syna. Można napisać, że Ben stał się na swój sposób prekursorem Incepcji ;), Bale świetnie zagrał swoją rolę - niesamowity aktor. Nie można przejść obojętnie obok plakatu filmu z jego udziałem.

 

 

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...