Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

The grey - 7.5/10 - niezły dramat z Liamem. Trailer zapowiada ździebko coś innego, ale i tak jest dobrze. Główny bohater w rozsypce po rozstaniu z żoną wraca z Alaski wraz z innymi pracownikami kompanii naftowej gdzie pracują przy budowie rurociągu. Samolot spotyka ulega katastrofie, przeżywa kilka osób... Liam jako jedyny obeznany z lasem i zwyczajami osaczających rozbitków wilczych watah próbuje doprowadzić ludzi do cywilizacji. Film jest "stety" trochę głębszy niż sama oś fabularna, przez co autorzy bezczelnie usunęli nakręconą ostatnią scenę i oświadczyli że zamieszczą ją na DVD :/ Ale jak ktoś lubi zmagania z naturą i bohatera-romantyka to polecam :) Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podobał, chociaż największe zastrzeżenie mam do samych wilków, które w rzeczywistości boją się ludzi, a jeżeli już atakują, to tylko z głodu i głównie samotne kobiety i dzieci, a nie grupy mierzących 180~cm wzrostu i ważących 80~kg mężczyzn. Ale cóż, to tylko film, można wybaczyć.

 

(...)Główny bohater w rozsypce po rozstaniu z żoną(...)

 

Ten motyw na końcu mnie rozwalił. Zupełnie się nie spodziewałem i szczerze mówiąc miałem łzy w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem The Grey i niestety daje mu mocno naciągane 6/10. Zalety filmu to sceneria oraz to jak kończy każdy z bohaterów. Generalnie film jest niespójny, sceny retrospekcji rodem z Mody na Sukces, nudny i przewidywalny. Do tego jak kolega Modd zaznaczył wilki atakują tylko w bezpośrednim zagrożeniu. Tu zaś scenarzystów mocno poniosła wyobraźnia. Szkoda trochę filmu, polecam znacznie lepszy The Edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapety - 7.5/10 - aż się łezka w oku kręci, trzeba tylko przymknąć oko na kilka musicalowych kawałków.

 

Machine gun preacher - 7/10 - ciekawa historia (niby na faktach) pastora made in USej czynnie "walczącego" na rzecz dzieci w Afryce ogarniętej wojna domową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem The Grey i niestety daje mu mocno naciągane 6/10. Zalety filmu to sceneria oraz to jak kończy każdy z bohaterów. Generalnie film jest niespójny, sceny retrospekcji rodem z Mody na Sukces, nudny i przewidywalny. Do tego jak kolega Modd zaznaczył wilki atakują tylko w bezpośrednim zagrożeniu. Tu zaś scenarzystów mocno poniosła wyobraźnia. Szkoda trochę filmu, polecam znacznie lepszy The Edge.

 

no tak - strzelanin nie było, nie zabili 234563 wilków, nie przebiegli 780 mil alaski - NUDA panie nuda! Sorry ale takie tłumaczenie jest śmieszne. Przewidywalny? A czego się spodziewałeś? Że ocaleni z katastrofy lotniczej nad alaską i tropieni przez wilki, zaprzyjaźnią się z nimi i zamieszkają w piernikowej chatce? :lol2: Co do retrospekcji a'la "Moda na Sukces" to nie wiem - nie oglądałem. Filmowi można zarzucić trochę ale z pewnością nie powyższe. Bardzo dobre ujęcia, brak trybu "rambo" i kojącej i napełniającej tęczowowym ciepłem serduszo sceny finałowej zdecydowanie cieszą. Film dobry do obejrzenia ale też nie ma co popadać w ochy i achy - ot solidna produkcja odrobinę wychylająca się z tłumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie, ja mam jakie mam. To niestety jest film bardzo niskich lotów. Można dodać jeszcze, że Liam gra drętwo w tym filmie. Zapewne to wina scenariusza i niskiej gaży.

Tak się składa, że jestem daleki od wielbienia blockbusterów, gdzie hordy "terminatorów" robią akrobacje niczym Jet Li, a kule ich się za Chiny nie imają.

Przewidywalny, miałem na myśli, typowe, sztampowe ujecia zagrożenia życia każdego z bohaterów. Reżyser trzyma nas za rączkę, byśmy przypadkiem nie pogubili się w fabule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Heliosie na "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". I cóż mogę napisać... Śmiech! Chaos na ekranie, przerysowane aktorstwo, zupełnie nie wiem o co chodziło Patrykowi Vedze (nazwisko Vega się odmienia?) gdy robił ten film. Plus za dobry dźwięk.

 

3+/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The divide - 6.5/10 - film z kategorii love it or hate it. Po ataku atomowym grupka ludzi znajduje schronienie u ździebko nawiedzonego strażaka posiadającego schron atomowy pod apartamentowcem w NY - z upływem czasu z ludzi wyłażą najgorsze instynkty.

W końcu jakiś w miarę oryginalny film - pierwsze pół godziny zapowiada świetny scenariusz, niestety potem reżyser oferuje nam tylko ograne do znudzenia scyscje pomiędzy osobnikiami skazanymi na własne towarzystwo. Mimo wszystko warto doczekać do końca i obejrzeć ostatnią scenę. Na plus jest Micheal Biehn (Aliens), niestety nie wykorzystano w pełni potencjału granej przez niego postaci.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze potrzebuję wsparcia. Szukam jakiegoś dobrego filmu z cyklu "przegapisz jedną scenę = możesz dalej filmu nie oglądać bo nie skumasz". Ostatnio z kobitką zaczęliśmy takie filmy trzepać i troszkę nas zassało. Już na ekranie ostatnio było: Apartament (Wicker Park), Lucky Number Slevin i Dom Snów (Dream House). Wyspe Tajemnic i Incepcję też przerobiliśmy.

 

Drugie pytanie. Kiedyś oglądałem film o jakimś pracowniku firmy informatycznej. Facet mieszkał w jakimś dużym starym apartamentowcu. Wszystko było utrzymane w takiej ciężkiej, mrocznej kolorystyce. Ktoś do niego dzwonił do drzwi, ale bohater nigdy nie mógł zobaczyć kto (bynajmniej do tego etapu obejrzałem film). Pewnego dnia znów ktoś zadzwonił i zostawił pudełko pod drzwiami. Tu mi się trop urywa. Ktoś pomoże?

 

apdejt

 

znalazłem ;]

http://www.filmweb.pl/film/One+Point+O-2004-131412

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja pierwsza propozycja to :

ZAGINIONA : Zaginiona (2012) - Filmweb Całkiem niezła i inteligentna sensacja

 

Dołączona grafika

 

 

oraz NIETYKALNI : http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390 Genialna komedia o dwójce przyjaciół.

 

Dołączona grafika

 

EDIT:

 

PRZETRWANIE z Liamem Neesonem. Mocne survivalowe kino. http://www.filmweb.pl/film/Przetrwanie-2012-592692

 

Dołączona grafika

 

FROZEN : Coś podobnego do Przetrwanie. http://www.filmweb.pl/film/Frozen-2010-505608

 

Dołączona grafika

Edytowane przez fight.club.member.1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze potrzebuję wsparcia. Szukam jakiegoś dobrego filmu z cyklu "przegapisz jedną scenę = możesz dalej filmu nie oglądać bo nie skumasz". Ostatnio z kobitką zaczęliśmy takie filmy trzepać i troszkę nas zassało. Już na ekranie ostatnio było: Apartament (Wicker Park), Lucky Number Slevin i Dom Snów (Dream House). Wyspe Tajemnic i Incepcję też przerobiliśmy.

 

Hmm... Memento?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze potrzebuję wsparcia. Szukam jakiegoś dobrego filmu z cyklu "przegapisz jedną scenę = możesz dalej filmu nie oglądać bo nie skumasz".

Od siebie tak na szybko polecam Memento, Stay, 21 Grams, Seven Pounds, The Game z Douglasem i Pennem.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze potrzebuję wsparcia. Szukam jakiegoś dobrego filmu z cyklu "przegapisz jedną scenę = możesz dalej filmu nie oglądać bo nie skumasz". Ostatnio z kobitką zaczęliśmy takie filmy trzepać i troszkę nas zassało. Już na ekranie ostatnio było: Apartament (Wicker Park), Lucky Number Slevin i Dom Snów (Dream House). Wyspe Tajemnic i Incepcję też przerobiliśmy.Drugie pytanie. Kiedyś oglądałem film o jakimś pracowniku firmy informatycznej. Facet mieszkał w jakimś dużym starym apartamentowcu. Wszystko było utrzymane w takiej ciężkiej, mrocznej kolorystyce. Ktoś do niego dzwonił do drzwi, ale bohater nigdy nie mógł zobaczyć kto (bynajmniej do tego etapu obejrzałem film). Pewnego dnia znów ktoś zadzwonił i zostawił pudełko pod drzwiami. Tu mi się trop urywa. Ktoś pomoże?apdejtznalazłem ;] Filmweb.pl - filmy takie jak Ty™!

 

Ze z gatunku "mindfuck"? :) no to moze "stay", "moon", "mr nobody", "The Adjustment Bureau", "Naboer". Takich filmow (dobrych) sa cale dziesiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poratuje jakaś listą nowszych filmów na święta. Głównie komedie, SF i sensacyjne. Oczywiście te dobre z oceną min 7/10. :)

 

Do takich szerokozakresowych poszukiwań to bym polecił to:

Filmweb.pl - filmy takie jak Ty™!

Wydziel filmy danego gatunku, zakres roku produkcji, posortuj wedle oceny i wuala :)

 

 

Co do filmów to: I Melt With You. Zdrowym okiem patrząc 6/10 to max co mogę dać. Sam fakt Sashy Grey (lubię babkę, ale nie w tego rodzaju kinie) świadczy imho o tym że jest to zwykłą produkcja wygrzebana z szuflady, tak żeby coś nakręcić z braku laku, a przy okazji dać zarobić znajomym (3 osoby z ekipy Entourage, czyż to nie zastanawiające? ) Z drugiej jednak strony stawiam go wysoko w osobistym rankingu. Z piwem w ręku i jakąś przekąską, brzydką pogodą na zewnątrz można film obejrzeć, może nawet skłonić do pewnych refleksji.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cesarzowa i Wojownicy - lubię chińskie filmy w stylu Hero, Domu Latających Sztyletów, itp. ale to już przesada. Fabuła oklepana, rodem z bajki Disneya (choć nie wiem, czy właśnie Disneya nie obrażam), muzyka zasadniczo też - jakieś popłuczyny po Holywood; praca kamery nierówna, a dialogi pisał chyba jakiś student na zaliczenie (i nie zdał). Jedyne plusy to fajne machanie mieczami (i zbroje, które zachowują się jak trzeba), kostiumy i azjatycka wersja berserkera :lol: 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intouchables 9/10 - Najlepszy film jaki widziałem od dłuższego czasu.

 

Hah, brak słów, świetny film, właśnie skończyłem, aż mi ciarki przeszły pod koniec kiedy

wychodził i ona przyszła do restauracji, chociaż się tego spodziewałem.

Hollywood może się uczyć jak nie wydać miliona i zrobić film z charakterem.

 

PS. Co leci po "cztery pory roku - jesień" na urodzinach? Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć, mam gdzieś na płycie ale nie pamiętam, ok 1h.07m w filmie.

Sorry. Ok. Pod Aurorą poszło.

Edytowane przez Beerd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna świąteczna/pijana (troszkę) mini recka.

God Bless America

Super, aż się ma ochotę na raka (pomimo konsekwencji) i wyjście z domu. Świetny film odzwierciedlający ułomność i kretyństwo amerykańskich mediów (czy raczej ameryki ogólnie), najgorsze jest to że to cholerstwo jest bardziej zaraźliwe niż ebola.

Edytowane przez Beerd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Contraband - 7/10 - Matt Damon w roli ex-przemytnika zmuszonego do jeszcze jednego numeru z powodu siostrzeńca, który wyrzuca szmuglowane narkotyki psychopatycznego zleceniodawcy. Schemat ograny w X filmach sensacyjnych, fart bohaterów jak na "poważny" film momentami kosmiczny, fabuła przewidywalna pół godziny naprzód, ale całość toczy się gładko i na koniec pozostaje tylko lekki grymas niesmaku przez

idylliczne

zakończenie.

 

Man on the ledge - 6/10 - kolejny standardowy amerykański film sensacyjny, tyle że z domieszką humoru dla rozładowania napięcia i dużo mniej brutalny. Mamy policmana za kratkami skazanego za kradzież brylantu. Problem w tym, że nasz bohater uważa się za niewinnego i nawiewa z odsiadki podczas przepustki na pogrzebie ojca. Jednakże zamiast zmykać z kraju wspina się na dwudzieste piętro hotelu w NY i wychodzi na gzyms sugerując że będzie naśladować Batmana. Dziwnym przypadkiem obok znajduje się siedziba finansisty, którego brylant miał rzekomo nasz hero ukraść. Film z gatunku łatwych i przyjemnych, z lekkim twistem na koniec.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...