Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem z seansu Man of Steel. Nie potrafie pozbierac mysli. Tak dobrego filmu o superbohaterze nie widzialem jeszcze w swoim zyciu. Bite 2h ekstazy dla oczu. Fabula, piekne kadry, dzwiek, o efektach specjalnych nie ma sie co rozpisywac - po prostu miazdza. Koniecznie do kina!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi zrobiłeś smaczek. Poprzednia ekranizacja bardzo mi nie przypasowała, zmarnowany potencjał. Do tego podchodziłem z nastawieniem "jak do jeża".

Jak ci poprzednia ekranizacja nie przypasowala to dobrze, bo ten film jest o wszystkim tylko nie o Clarku K Dołączona grafika

 

Tylko koniecznie idz na wersje 2D, bo film nie byl krecony w 3D

 

Zreszta recki na IMDB mowia same za siebie

http://www.imdb.com/title/tt0770828/reviews?start=60

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

After earth (1000 lat po Ziemi) - wbrew powszechnym opiniom mega krytyków film jest zajebisty !

Albo ja mam już tak tolerancyjny gust albo po prostu lubię różnorakie wizje na temat przyszłości naszej planety, hmm.

8/10

 

PS. Młody, pomimo tego że mistrzem aktorstwa nie jest to zagrał lepiej niż 90% naszych aktorów.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parker - bardzo przeciętny. Sztampowa fabuła, mało akcji a kiedy już się pojawia jest mało efektowna. Jedynie sceny otwierające film były dość ciekawe. Zwiastun obiecywał lepsze kino, zawiodłem się. 2/6

Pustka (A bout portant) - niby wszystko w porządku. Fabuła OK, aktorzy OK, muzyka OK. Ale film jakoś niezbyt wciąga i nie wzbudza emocji. Kilka razy do niego podchodziłem, bo jakoś nie mogłem przebrnać przez początek. 3/6

Oczy Julii (Los Ojos de Julia) - oglądało się dobrze. Wciągnął, trzymał w napięciu i był ciekawie nakręcony (mroczny i psychodeliczny klimat). Jednak fabuła była zupełnie nierealna. Z tego względu IMO gatunek tego filmu powinien być określany jako horror a nie jak to ma miejsce - jako thriller. Myślę, że scenariusz lepiej nadałby się na komiks. 4/6

Django (Django Unchained) - podchodziłem do tego tytułu z dużą rezerwą ponieważ Inglourious Basterds zupełnie nie trafił w mój gust. Tymczasem film okazał się świetny. Jak to zazwyczaj u Tarantino rewelacyjna muzyka. Genialna kreacja Christopha Waltz. 5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man of Steel - właśnie wróciłem z IMAXa. Pierwszy raz obejrzałem film w 3D, całkiem fajny efekt. Po trailerach spodziewałem się czegoś innego. Czegoś, co pozostanie w pamięci. Naprawdę dużo tu rozpierduchy, ale jak dla mnie to za mało aby wystawić ocenę lepszą niż 7/10.

Muszę jeszcze raz obejrzeć, na spokojnie, w domu, bez dodatkowych efektów dźwięków szeleszczących folii, mlaskania i trzasku otwieranych butelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy macie z tymi kinami.

Same świnie tam chodzą ??

W kinach jest głośność taka ogromna, że nawet jakby mi beknął ktoś 10cm od ucha to bym nie usłyszał.

W Poznaniu i w Multikinie i w Plazie jest kretyńsko ustawione nagłośnienie: wysokich dźwięków prawie nie słychać, za to bas rozpi... do tego stopnia że huczy, brumi, ryczy przesterowany że zdgłusza wszystko - słychać wszystko oprócz np. rozmów z filmu, stąd jeżeli mnie nie ciśnie mocno na film, to wolę poczekać na dvd i obejrzeć w domu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus has fallen - czyli jak za 70 baniek(i to amerykańskich!) zrobić film klasy B. Jakość efektów mniej więcej na poziomie gier sprzed kilku lat. Fabuła naciągana tak mocno, że nie jest to nawet zabawne. Nie wiem skąd wzięła się ocena na IMDB... jedyne co mi przychodzi do głowy to, że oceniali głupi Amerykanie zapatrzeni w swój cudowny kraj.

Edytowane przez Puma
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film jest fabularnie słaby, ale tam chodzi o akcję i odświeżenie motywu one-man-army z rambo czy die hard... scenariusz jest tak absurdalny, ze rozpatrywanie tej produkcji w normalnych standardach skazane jest na porazke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czynię tego często, ale tym razem po prostu muszę...

Man of Steel - jak to powiedział przed seansem mój kumpel, z którym często chodzę do kina... "tego się nie da spier.....lić".  Wybraliśmy się wczoraj wieczorem na Człowieka ze Stali. Nigdy nie czytam żadnych recenzji w sieci, ale gdzieś tam, chociażby tutaj zauważyłem raczej optymistyczne wypowiedzi. .... To był nudny film! Ludzie... tam przez godzinę i dwadzieścia minut prawie nic się nie działo. Później trochę akcji w stylu Transformersów, takie wrażenie odniosłem jak Super bił się w mieście. Ale akcja przeplatana ciągle nudnymi wstawkami. I zdanie, które pojawiło się w filmie nie wiem ile razy, ale z pewnością zbyt dużo.... "zmienisz świat" czy jakoś tak :) Podsumowując. Dla mnie nuda. Nie wiem czego się spodziewałem po tym filmie, ale z pewnością nie tego. Zostałem wychowany na komiksach, uwielbiam dobre filmy z super bohaterami, ale moim zdaniem to nie był dobry film. Coś mi się jeszcze przypomniało... ekspertem od aktorstwa nie jestem, ale miałem wrażenie, że jedyną dobrze zagraną postacią był generał/porucznik/kapitan Zod.

Kumpel miał na sobie koszulkę z plakatem z filmu Man of Steel. Śmialiśmy się wychodząc, że chyba ją zdejmie, a ja dam mu kurtkę, bo wstyd się w niej pokazywać.

Ja nie polecam tego filmu w kinie. W domu przed tv można zobaczyć. Ale z drugiej strony... nie wiem czy bym wytrzymał i ogarnąć całość za jednym podejściem.

p.s. czytam czasem wasze wrażenia odnośnie kultury innych osób w kinach i muszę przyznać, że albo mam tyle szczęścia, albo ludzie wokół mnie są tak dobrze wychowani (taaaaa, akurat....) ale raczej nie zdarza mi się słyszeć szeleszczenia, rozmów i innych rzeczy przeszkadzających w odbiorze seansu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, asz sie wypowiem, bywam na joMonster, bywam na portalach filmowych i oceniam ale, ..... A w sumie i to i tak jestem specem ale mi się nie chce. ;)

 

Tak na poważnie to Man of steel, super, naprawdę komiksowy, może faktycznie "bywają momenty" nudne ale nie można tak powiedzieć o całym filmie, jedyny minus to za rozpierduchę miasta, nie uchodzi zwyczajnie setki giną a On nic. Film lekko 6,5/7 na 10. I to bez scen po napisach. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. czytam czasem wasze wrażenia odnośnie kultury innych osób w kinach i muszę przyznać, że albo mam tyle szczęścia, albo ludzie wokół mnie są tak dobrze wychowani (taaaaa, akurat....) ale raczej nie zdarza mi się słyszeć szeleszczenia, rozmów i innych rzeczy przeszkadzających w odbiorze seansu.

To chyba zależy od tego kiedy i o jakiej godzinie idzie się do kina. Najgorzej jest na wszelakich seansach z "promocji" czy innych "gruponów". Ja chodzę w poniedziałek/wtorek na ostatni seans (kończący się w okolicach 1 w nocy Dołączona grafika) i jest nas zawsze na sali co najwyżej kilku Dołączona grafika Cisza i spokój gwarantowane Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podobnie jak rynek gier tak i rynek filmowy mocno podupadł. Dobrych produkcji w ciągu roku można policzyć na palcach jednej ręki. Coraz więcej głupawych produkcji lub po prostu nudnych. Do tego często cięcia budżetowe i wszechobecne efekty 3D na których producenci się skupiają bardziej niż na fabule. 

 

Co do zachowania na salach to faktycznie zależy to od  pory i dnia. W weekendy wiadomo drożej, ale i tak schodzą sie całymi rodzinami z gimbusiątkami. Wtedy słychać tylko szelesty, mlaskanie i często też rozmowy.  Zdarzają się też kobietki głośno rozmawiające przez telefon. Ogólnie dzisiaj się można spodziewać wszystkiego. Zresztą nie tylko w Polsce. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kula w łeb (Bullet to the Head) - wysokobudżetowe kino klasy B. Sensacja, adaptacja komiksu. Trochę znanych twarzy; przyjemna, choć bardzo monotonna muzyka; znośna akcja; kilka głupich momentów. Średniak. 3/6

 

Kobieta w czerni (Woman in Black) - początek zapowiadał horror w starym stylu. Było to mylne wrażenie, bo to dość standardowy, współczesny straszak. Niestety też niespecjalnie budzący lęk, ale znacznie nadrabiający scenografią i ogólnie realizacją. No i zakończenie całkiem OK. 4/6

 

Maniac - co ja obejrzałem? Dołączona grafika Film jest mroczny, psychodeliczny i surrealistyczny. Całość oglądamy z oczu głównego bohatera. Realizacja IMO jest dość oryginalna i dla mnie to pewien powiew świeżości. Elijah Wood bardzo pasował do roli. Genialna muzyka. Film jest dziwny i zdecydowanie nie każdemu przypadnie do gustu (jeśli ktoś przez chwilę chce posiedzieć w głowie psychopaty to właśnie zyskał taką możliwość). 4/6

 

Mechanik: Prawo zemsty (The Mechanic) - znów wysokobudżetowe kino klasy B, ale tym razem nie w negatywnym sensie. Statham w dobrej formie, więc akcja bardzo OK. Fabuła o dziwo też OK. Reszta obsady i realizacja jak najbardzej w porządku. 4/6

 

Ukryte (Caché) - thriller to tylko forma, w której dostajemy film psychologiczny. Jeden z lepszych, jakie widziałem. Porusza wiele problemów i zadaje sporo pytań. Jest o czym myśleć po seansie. 5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..i wszechobecne efekty 3D na których producenci się skupiają bardziej niż na fabule.

Now you see me (Iluzja) - trochę efektów choć mogą się podobać lubiącym iluzjonistów itp. Dobra obsada i gra aktorska ale dość słaba fabuła. Jednak jako całość daje rozrywkę której oczekujemy. Można iść nawet do kina 7/10.

 

 

White house down (Świat w ogniu) - takie tam amerykańskie historie o ataku na biały dom które już widzieliśmy w wielu filmach wcześniej. I oczywiście bohaterski patriota ratuje sprawe.. ;)

Bez oczekiwania zbyt wiele lekki film dający się obejrzeć. Niekoniecznie w kinie. 6.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybcy i Wściekli 6 - Do momentu pojawienia się w filmie czołgu znośna część, ale po akcji z czołgiem reżyser popłynął w dalszej części jak po dobrym towarze. Wg. mnie jedna z gorszych części tej serii . Ocene dam 3/6 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Fast and) Furious 6 - ARE YOU FUCKING KIDDING ME ?! Ktoś zrobił z tego połączenie z GI Joe i spidermanem. Film jest żaden. Masa aktorów (dochodzi jeszcze statham) i efektów. Ludzie skaczą z auta na auto, z samolotu do auta , z auta nad mostem, nad przepaścią, na auto kilka pięter niżej, wracają umarli, bohaterowie opatrują się jak rambo.W kolejnej częsci pojawią się vampiry i zombie ? Ja rozumiem, że to jest kino akcji ale to chyba nie film o superbohaterach ? Film mnie obraził a potem zgwałcił bez zabezpieczenia. Po seansie siedziałem pod prysznicem przez 1,5h. Przykre, że namawiałem moją kobietę na ten wybór. 4/10 ocena na fw 7,7 imdb7,5-szok !

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybcy i Wściekli 6 - dołączam do powyższych opinii. Kupcie piwo i czipsy (nie namawiam do złego Dołączona grafika ). Jak zobaczycie "Rudego 102", to znaczy że zaczyna się ubaw. Najlepiej oglądać w domu, szkoda kasy na kino.
 
Evil Dead (2013) - całkiem udany remake filmu z 1981. Nie ma miejsca na nudę, jest rzeźnia i praktycznie zero humoru jaki towarzyszył pierwowzorowi. Naprawdę polecam (oglądać w nocy)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man of Steel - Całkiem fajne tylko nie wiem po co zatrudnili K.Kostnera i R.Crowe do tego filmu. Niczego tu nie wnoszą zupełnie. Takie role mógłby zagrać ktokolwiek inny. Chyba żeby dorzucić nazwiska na plakacie i sprzedać więcej biletów. 3D zbędne zupełnie 6.5/10 

 

World War Z - jakiś ten tytuł durny, kojarzył mi się z Dragon Ball Z i GIJoe Dołączona grafika Niby te historie już znamy, pomysły zupełnie nie nowe ale jako całość względna. Można obejrzeć. 3D zbędne  6/10 

 

Minionki Rozrabiają - Dołączona grafika pare momentów gdzie można się pośmiać. Jedyny który dobrze w 3D wygląda. Dla osoby dorosłej 6/10,

dla 11 latka którego zabierzecie z sobą 10/10 Dołączona grafika

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Man of Steal - Całkiem fajne tylko nie wiem po co zatrudnili K.Kostnera i R.Crowe do tego filmu. Niczego tu nie wnoszą zupełnie. Takie role mógłby zagrać ktokolwiek inny. Chyba żeby dorzucić nazwiska na plakacie i sprzedać więcej biletów. 3D zbędne zupełnie 6.5/10

 

Tak się przyczepię - tytuł tego filmu to jest Man of Steel. Człowiek ze stali, a nie Człowiek-kradziej ;)

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...