Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na grawitacji. W sumie film taki średni. Pierwsza połowa była nawet fajna, efekty szczątków rozpadających się stacji robią wrażenie. Niestety druga połowa z 'solówką' pani Bullock mocno mnie zmęczyła. Jak gadając przez radio zaczynała szczekać do psa to już miałem ciśnienie w zenicie - jeden z takich momentów kiedy ogladasz i myślisz "ciach!a kiedy ten idiotyzm się skończy".

Kolega mi mówił, że jego siostra była i zachwalała...cóż mogłem lepiej isc na Thora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodziło o tym że zaczynała wariować sama w takiej sytuacji... więc ta scena ze szczekaniem mnie nie zdziwiła. Mnie tam film się podobał tylko troszkę krótki.. Jak tam Nowy Thor ? Warto. Poprzednia część była nawet nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miłośników komiksowych serii słyszałem że "bardzo fajny" a od tych co nie przepadają za komiksami "taki sobie" (to po co poszli do kina?).

Ja tam komiksów nie trawię, a filmy na podstawie komiksów zazwyczaj mi do gustu przypadają Dołączona grafika

 

A nowy Thor taki średni dość. Nie jest to zły film, ale na tle innych filmów z uniwersum raczej słaby. Poziom jedynki bym powiedział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam komiksów nie trawię, a filmy na podstawie komiksów zazwyczaj mi do gustu przypadają Dołączona grafika

 

A nowy Thor taki średni dość. Nie jest to zły film, ale na tle innych filmów z uniwersum raczej słaby. Poziom jedynki bym powiedział...

No widzisz, dla mnie poziom jedynki to właśnie "ten" poziom :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w FFDShow w zakładce głośność są suwaki. Sprawdzaj po kolei każdy przeciągając go do góry. No i jeszcze pytanie jakie masz głośniki? Jak dźwięk aktorów sie miesza z otoczeniem to może być problem, bo są źle pozycjonowane kanały na głośnikach. Głos lektora/aktorów powinien być w centralnym głośniku w przypadku głośników 5.1.  Tak więc z pomocą może przyjść AC3.

 

Spróbuj wymusić w MP Home-Cinema użycie filtra AC3. Dobrze jest też zainstalować ten filtr. Musi byc to wersja odpowiednia do playera jakiego używasz. Czyli jak używasz MP w wersji x64 to instalujesz filtr AC3 w wersji 64.  Masz wybór podczas instalacji tego filtra. Po instalacji wchodzisz w ustawienia MP i w zakładce "Filtry wewnętrzne" odznaczasz wszystko co ma związek z AC3/DTS. Potem wchodzisz w zakładkę "Filtry zewnętrzne". Jak na liście nie będzie widoczny AC3Filter to po prawej masz przycisk dodaj filtr. Wyszukujesz pozycję AC3Filter i dajesz ok. Powinno znaleźć się na liście. Wychodzisz z programu i uruchamiasz go ponownie.  Podczas odtwarzania filmu w MP klikasz ppm na ekran z filmem i wybierasz z wiersza poleceń filtry>AC3Filter. W ustawieniach filtra masz zakładkę Mixer. Tam 3 suwaki "Voice"; "Surround"; "LFE". Zwiększasz oczywiście Voice dając suwak do góry. Możesz też pokombinować z ustawieniami głośników w zakładce main. Zależy jakie masz głośniki. Jak 5.1 to wybierasz ustawienie 3/2+SW 5.1 Channels. Wtedy na centralnym głośniku powinien być głos lektora/aktorów. Nie każdy film będzie korzystał z tego filtra. Czasem używa wbudowanego dekodera. Mnie jednak większość filmów odtwarza z AC3.

 

MPC-HC ma wbudowany dekoder AC3 i zewnętrzne narzędzia nie są do niczego potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacific Rim - 7/10 - gdyby pozostawić same walki jeagerów z kaiju byłoby 10/10. Drewniana gra aktorów, szczególnie wkurzający pseudonaukowcy. Ale jak na blockbuster, ogląda się całkiem przyjemnie. Jeagery prezentują się dość efektownie, nie są lśniące jak Transformery - widać na nich efekt styrania i zniszczeń - przecież walczą z ogromnymi potworami. Poczuć także można ich wielkość i moc. Szkoda tylko, że tak mało było scen walk w mieście. Na tle ludzi, roboty prezentowały się niesamowicie Dołączona grafika

 

Fast & Furious 6 - 5/10 - gdyby Newton żył i obejrzał FF6, napisałby swe prawa od nowa Dołączona grafika Tak poza tym całkiem odstresowujący akcyjniak z masą fajnych fur (jak zawsze). Wydaje mi się, że Fast Five był odrobinę fajniejszy - choć scen z sejfem z piątki nie przebije nawet czołg Dołączona grafika

 

Wielka szkoda, że Paul Walker - jeden z głównych bohaterów serii FF zmarł w wypadku samochodowym - taką informację dziś przekazują media.

 

I spit on your grave - 6.5/10 - Film z 2010 roku. Dość ciężki i przekonujący klimat. Fabuła w stylu rape & revenge. Dużo brutalnych scen w tym gwałtu i podczas wymierzania sprawiedliwości przez główną bohaterkę.

 

Terminator 2 - 10/10 - dlaczego w obecnych czasach już nie robią takich filmów?

 

Park Jurajski - 10/10 - klasyka kina. Włączyłem na kilka minut, a obejrzałem do końca. CGI tak dobre (pomimo uplywu prawie 20 lat), że wszyscy inni twórcy mogą się uczyć z JP jak to powinno wyglądać.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi ja wiem o tym, ale ten wbudowany AC3 ma mocno ograniczoną konfigurację. Nie ma tam mixer'a nawet jest tylko wybór głośników.  Chyba że w nowszej wersji MPC coś śie zmieniło.

 

Przy dobrze zrobionym mapowaniu żaden mixer nie jest potrzebny. Stawiam, że tu leży problem bokusa. Powinno być:

L -> L

SL -> L

R -> R

SR -> R

C -> L,R

 

Czyli kanały boczne do odpowiedniego boku, a głośnik centralny wmiksowany zarówno w kanał lewy, jak i prawy. No i tradycyjnie: sprawdzamy, czy we wszystkich programach/filtrach i w systemie wyjście dźwięku jest jak trzeba (czyli 2.1). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack the Giant Slayer - dziwią mnie słabe oceny tego filmu, bo jest naprawdę dobry i przyjemnie się go ogląda. Klimatem przypomina trochę Hobbita, jak na baśń nie jest aż taki przewidywalny, a do tego aktorstwo jest na wysokim poziomie (szczególnie postać Elmonta). Na filmweb obraz ma 6.3, moim zdaniem zasługuje na oczko wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowanie (Jagten) - dlaczego byłem przekonany, że jest to thriller? Niespodzianka - typowy dramat. Historia o tym, jak dziecko z problemami emocjonalnymi może zniszczyć życie niewinnemu człowiekowi i jego rodzinie. Dobra gra Madsa Mikkelsen. Dostrzegam jednak niedociągnięcia scenariusza. No i nawet nie zważając na nie, film jakoś specjalnie porywający nie jest. 3/6

World War Z - całkiem w porządku. Szybkie tempo przez prawie cały czas trwania filmu. Jednak obraz kierowany jest wyłącznie do osób tolerujących tematykę zombie. 4/6

Pacific Rim - generalnie super. Bawiłem się doskonale - czułem się jak dziecko oglądające wyjątkowo dobry odcinek Generała Daimosa Dołączona grafika Niezła muzyka i całkiem dobra gra Idrisa Elba. 5/6 z powodu paru drobiazgów Dołączona grafika

Układ zamknięty - bandyci w służbie państwu. Film podniósł mi ciśnienie. Co prawda jest tylko oparty na motywach autentycznych wydarzeń, ale wcale nie jest nieprawdopodobny. Wręcz przeciwnie. Bardzo dobrze zagrany. 5/6

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy dobrze zrobionym mapowaniu żaden mixer nie jest potrzebny. Stawiam, że tu leży problem bokusa. Powinno być:

L -> L

SL -> L

R -> R

SR -> R

C -> L,R

 

Czyli kanały boczne do odpowiedniego boku, a głośnik centralny wmiksowany zarówno w kanał lewy, jak i prawy. No i tradycyjnie: sprawdzamy, czy we wszystkich programach/filtrach i w systemie wyjście dźwięku jest jak trzeba (czyli 2.1). 

Dzięki costi, później się pobawię mapowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po seansie The Desolation of Smaug. Kolega mi mówił, że film dostaje oceny 3/5, niestety nie mogę dać więcej. Być może dlatego, że oglądałem wersję 3D 4K-48bt HFR. Jak dla mnie obraz był zbyt "żywy", czułem się jakbym oglądał serial w telewizji (od strony technicznej oczywiście). Wszystko zbyt ostre, ruchy postaci jakby w przyspieszonym tempie. Pierwszą część też oglądałem w 48fps i oglądało się super, więc przypuszczam, że 4K jest tutaj problemem (chyba, że coś sknocili przy montażu).

 

Co do samego filmu, jest jeszcze więcej rozbieżności z książką niż w poprzedniku. Wiele scen dodano nie wiadomo skąd (zapewne dla utworzenia pomostu z LOTR), a sporo scen z książki uproszczono bądź w ogóle nie występują. Tak czy inaczej film zobaczyć oczywiście warto.

 

Ocena 3/5 lub 7/10 jak kto woli Dołączona grafika

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja 3D w IMAX - ja byłem zachwycony i wbity w podłogę, może dlatego, że lubię te klimaty i interesuję się trochę kosmologią. Świetnie zrobiony film, świetne ujęcia, kopara na ziemi często leżała. Choć pewnie w w TV nie zrobi wrażenia. 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enemies Closer z dziadkiem Van Damm'em ;) w sumie rażą trochę stare techniki przyspieszania scen walki, rodem z lat 80. Poza tym to lekki ale przyjemny film akcji z niewielkim budżetem (sceneria w lasach) 6.5/10 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Bling Ring - bez znaczących wad, ale też bez większych pozytywów. Dwie rzeczy, o których warto wspomnieć - dobrze zagrana, wyrachowana postać Emmy Watson i fakt, że z filmu można coś tam wyciągnąć (takie powiedzmy oczywistości). Można się zapoznać, ale nie robiąc tego wiele się nie straci. 3/6

Obecność (The Conjuring) - bo ja wiem... Zwiastuny wyglądały smakowicie. Początek filmu zapowiadał coś naprawdę mocnego. Tymczasem film IMO był dosyć standardowy i zupełnie nie straszył. Podskoczyłem chyba raz na scenie typu shocker. Poprawny i nic ponad to. 3/6

Red Lights - jakoś nie trafił w mój gust. Tematyka dosyć ciekawa, bardzo dobra realizacja, dobra kreacja De Niro (co ostatnio nie jest częste) i dobre wyprowadzenie widza "w pole" Dołączona grafika Mimo to nie zrobił na mnie większego wrażenia. Nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego. 4/6

Skyfall - bardzo pozytywne zaskoczenie. Film zdecydowanie inny od dwóch poprzednich odsłon serii, IMO bliżej mu do produkcji sprzed Bondów Brosnana. Myślę, że powinien się spodobać wszystkim, którzy tolerują agenta 007 (zarówno "starego" jak i "nowego"). 5/6

 

Koneser (La Migliore offerta) - trudno cokolwiek napisać nie robiąc spojlerów. Może poza tym, że przez film przewija się wiele tematów. 6/6

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Bling Ring - porwałem się na to dla Emmy. Pozytywy: oryginalny scenariusz, Emma w leginsach, Emma w bieliźnie w kropki, Emma wystawia język. Było tam jeszcze Porsche bez dachu, mocno przeszkolony dom i BMW, które pokazywali tylko w nocy. Nawet pijąc piwo nie dobrnąłem do końca. 1/10

Skrócona wersja filmu w spoilerze:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I najfajniejszy moment filmu:

Dołączona grafika

 

Były tam jeszcze inne laski i koleś, który lubił leżeć na łóżku w różowych szpilkach.

 

 

 

 

Jako że znalazł się niezadowolony z mojej oceny, przyznaję że recenzja była dość lakoniczna i teraz ją rozszerzę. A więc...

Film jest nudny jak flaki z olejem. Użycie retrospekcji jest tutaj totalnie bez sensu, bo nie ma tutaj żadnych zwrotów akcji - samej akcji w sumie też nie ma.

Można było film pokoloryzować, dodać jakieś ciekawsze wątki (niekoniecznie prawdziwe), jakieś emocje czy sceny łóżkowe nawet, bo w w końcu film o młodzieży.

Jednak nie - zamiast tego mamy odbębnioną historię prawdziwą, a motyw nagrywania filmiku przed kompem jest najgorzej wplecioną sceną w historii kinematografii.

Młodzież w tym filmie jest apatyczna, ciągle wciąga coś nosem i pali szlugi, a ekstazy dostaje na widok różowych torebek od Prady.

Do tego wciskanie na siłę Emmie papierosów wręcz denerwuje, bo widać że dziewczę nie pali, a w filmie kilka razy musi trzymać szluga i udawać, że się zaciąga.

Natomiast sceny łóżkowe sprowadzają się do pobudki 2 sióstr na początku filmu i kolesia leżącego w łóżku w różowych szpilkach.

Widziałem filmy dokumentalne, które były bardziej wciągające. Być może jestem za stary na takie filmy, ale są lepsze sposoby na spędzenie 90 minut przed ekranem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezniszczalni 2 - banda starych zgredów, którzy byli gwiazdami 20 lat temu, próbuje grać bohaterów i to drugi raz - to nie może się udać...

A jednak! Świetny film, rozwałka na dzień dobry i to, co w tego typu filmach najlepsze: masę zniszczeń, masę broni i amunicji, latające zwłoki i tysiące litrów krwi... a wszystko w pierwszych kilku minutach filmu. A potem jest tylko lepiej i więcej. Całość przyprawione dobrym humorem i ciekawymi zwrotami akcji. Zdecydowanie polecam - 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak w pierwszej części tak i w drugiej w dialogach można się doszukać aluzji do produkcji w których występowali bohaterzy. Ot w pierwszej części gdy pojawił się Arnie nawiązywali do jego ochoczych wędrówek po dżungli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expendables 2 ma wejscie z kopa w drzwi, potem jest miałki środek, bo 'trzeba czyms zapelnic srodek' i jest troche nudno, na szczescie koniec trzyma konkret.

 

To jest film pt chce wylaczyc mÓzg  and ...EXPLOOOOSSIIIIIIOOOOOOONS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...