Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Klucz do wieczności / Self less (2015) - taki średniak na popołudnie, można obejrzeć, ale raczej czekam co Reynolds pokaże w  Deadpoolu

 

Atak Tytanów / Attack On Titan (2015) - dyskusyjne kino japońskie, albo kochasz, albo nienawidzisz :lol2:

 

San Andreas (2015) mnóstwo efektów Dwayne Johnson ratuje świat, wszystko kończy się dobrze (no może nie dla statystów)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci w miarę nowy dobry film? Obejrzałem ostatnie 5 filmów z toplisty IMDb i... no urwał. Jedyne źródło krytyki filmowej jakie bym proponował i jeszcze się kłócił, jak ktoś nie zgadza się z oceną, w tej chwili jest tyle warte co lajk na fejsbuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna Czwórka (2015) nowa wersja, bida niestety, akcja i efekty głównie nocą aby przyoszczędzić na budżecie ..

Naznaczony: rozdział 3 (2015). kilka fajnych momentów, resztę można przewinąć

Coś za mną chodzi (2014) mocno budżetowy horror, ale wbrew pozorom nie najgorsza produkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest. Spodziewałem się coś na wzór Granice Wytrzymałości, ale otrzymałem zupełnie co innego. Nie było tu superbohaterów, była za to ludzka determinacja by móc przeżyć. Film nakręcony ponoć w całości bez CGI. Nie był przesadnie emocjonalny. Może dlatego że był na faktach, a wiadomo jak w większości kończy sie wspinaczka na Everest. W sumie nie tak wielu  się udało i to w tym filmie było pokazane jak należy. 

 

8/10.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Child 44 - niezla gra aktorska ale... czegos brakuje. Sceny walki strasznie szadpane, niewyrazne, ale to nie film o tym. Fabule czegos brakuje, a czego? Okazuje sie, ze ksiazka na ktorej podstawie powstal ten film zostala mocno splycona. Film trwa ok. 2h ale ani nie wciaga, ani nie odpycha. Ot kolejny hollywoodski masowkowy film. 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurassic world - 5/10 - może i jestem starym marudą, ale nijak toto się nie umywa do pierwowzoru. Sama obsada aktorska dużo gorsza, a do tego bohaterowie totalnie antypatyczni.

 

San Andreas 7/10 - jak na film katastroficzny jest po prostu OK. Z czego plus 1 za przyjemnie dyndający biust pani Alexandry Daddario - iście hipnotyzujący :)

 

Tomorrowland - 8.5/10 - jak na film skierowany do młodszej widowni i przez to dośc infantylny, ogląda się dobrze. Dobrana trójka głównych bohaterów plus klimacik s-f pomieszany z retro lat 60 daje dobry rezultat. No i sam pomysł na scenariusz - pomimo iż prosty, odbiega od utartych schematów.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsjanin - kawał dobrego filmu. Ani chwili nudy i całkiem dużo śmiechu.
Spodziewałem się czegoś zupełnie innego, bardziej poważnego, ale nie żałuje. Ode mnie 9/10 bo mam ochotę iść do kina jeszcze raz :)
Teraz czas na książkę o której istnieniu (jak i produkcji filmu) do ostatniego momentu nie miałem pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mgnieniu oka (Split Second) - staroć, na którego trafiłem przypadkiem. Na filmwebie ma dość wysoką ocenę, do tego to horror SF i gra Rutger Hauer, więc postanowiłem obejrzeć.
Film ma fajny, mroczny klimat - postapokaliptyczny Londyn (w 2008 roku :lol: ) zmagający się z plagą szczurów i podniesionym na skutek globalnego ocieplenia poziomem wód. Ma też niezłą, elektroniczną muzykę z wplecionym odgłosem bicia serca w krytycznych momentach. Ale... To kino klasy B rodem z epoki VHS :wink: Bohaterowie są przerysowani do granic możliwości a antagonista i cała scena finałowa jest śmieszna. 2/6

PS
W Czechach film był wyświetlany pod tytułem Zlomek sekundy :lol:

Smakosz (Jeepers Creepers) - dobry klimat, podobnie jak w powyższym. Nawet bardzo dobry, odpowiednio podparty scenografiami i utrzymujacy się do końca - zabite dechami, amerykańskie zadupie. Dobry jest też początek, ale kiedy dowiadujemy się kim jest tytułowy smakosz i o co tutaj chodzi... Ja poczułem lekkie zażenowanie :wink: Słabe 3/6

Wrota zaświatów (Pay the Ghost) - widziałem zwiastun, więc nie spodziewałem się wiele. Okazał się znośny. Zarzucić mu można, że jest sztampowy i wyczuwalnie tani. Ale na plus (znowu) klimat i niektóre sceny. Fabuła w pewnym sensie podobna do Jeepers Creepers, ale tutaj jakoś lepiej wszystko wymyślono, dzięki czemu w trakcie seansu nie klepałem się w czoło. 3/6

Jurassic World - zupełnie nie byłem zainteresowany tym filmem w momencie premiery, ale jakoś niedawno zobaczyłem zwiastun i pomyślałem, że może być z niego niezły popcorniak. I rzeczywiście był OK. Jedyny mój zarzut to CGI, które podobnie jak w większości nowych filmów niezbyt mi się podobało. Przy takiej ilości komputerowych efektów specjalnych IMO powinny być zrobione jak w Hulk z 2003, gdzie moim zdaniem wyglądały (w jakiś dziwny sposób) przekonująco. 4/6

Coś za mną chodzi (It Follows) - oryginalny i zrobiony jakby w starym stylu. IMO czuć w nim było rękę klasyków, jak John Carpenter i Wes Craven :wink: Podobał mi się. 5/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś sobie zrobił oldschoolowy maraton. Mnie swego czasu W mgnieniu oka podobało się, to jednak był rok 1992 era magnetowidów, ha, jak dobrze pamiętam jeszcze słynne czasy Amig i x86 :P , rok później wkroczyła maszyna z prockiem Pentium.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomorrowland - filmidlo za 200mln dolcow o tym, jak nastolatka ratuje swiat poprzez zniszczenie "złego" budynku... Pierwsze 30min nudy, pozniej cos ciekawego sie zaczyna dziac aby po spotkaniu "kluski" (Clooney) poziom tej pseudo produkcji spadl na pysk do 0. Dla dzieciakow za duzo naukowego, a raczej psychologicznego belkotu. Dla starszego... dziecinada na maksa bez jakiegokolwiek sensu i skladu. Ot wezmy Clooneya i girl-heros + dajmy jakies biegajace automaty, kilka niezlych animacji miasta przyszlosci i mamy gotowca. Fabula? Po co, szkoly przyjda, jak mawial Wajda. 4/10 chociaz i tak zawyzone nieco.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka dni więc pod postem, ale trafiłem na nawet niezłą komedie - Spy (agentka). Nigdy wcześniej nie powiedziałbym, że Statham pasowałby do komedii... i jak bardzo bym się pomylił ^^ Prawie każda scenka z nim bawi do łez, w szczególności jak opisuje swoje "dokonania" :) Aż szkoda, że to nie jego postać jest głównym bohaterem tego filmu, a jedynie postacią drugoplanową. Film ogląda się dość przyjemnie. No może po za kilka scenami z fotografem i jego fetyszem na pkt. zdjęć swojego członka czy wszelkich scen z przyjaciółką głównej bohaterki.

 

Spojler alert! scenka ze Stathamem (ale nie pełna, brakuje jeszcze kilku jego wyczynów na tej liście). 8/10 głównie za Stathama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Southpaw

http://www.imdb.com/title/tt1798684/

 

Jak ktoś myśli że walka bokserska wygląda jak ustawiany wrestling  w filmach Rocky, to niech lepiej tego nie ogląda :) W praktycznie wszystkich scenach boksu w tym filmie dochodzą wszystkie ciosy idealnie w głowę. I niby tak przez 12 rund :) Wiadomo hollywood chcę trochę podrasować normalną walkę, nie będą pokazywać klinczowania przez połowę filmu, ale posunęli się stanowczo za daleko. Walki wyglądają w tym filmie jak jakaś komedia, nikt nic nie unika i nie blokuje, wszystko dochodzi, i jeszcze tyle "płynu" chlapie po każdym ciosie, że aż dziw że żaden zawodnik nie padł z odwodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminator: Genisys - da się obejrzeć, chociaż to tak jakby ktoś wrzucił wszystkie filmy z serii do miksera, dodał garść swoich pomysłów i wymieszał.

Wolałbym żeby już dano spokój temu uniwersum. 2/6

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig ( Rush ) - Historia kariery Nikiego Laudy , melodramat skrzyżowany z filmem o wyścigach , sensownie dobrani aktorzy .

 

Warto oglądać .

 

Milcząca Gwiazda - na podstawie powieści Astronauci Stanisława Lema , dobre klasyczne kino SF , choć trzeba brać poprawkę na czas kiedy był kręcony - choćby z powodu efektów czy techniki wewnątrz filmu .

 

FireFox - klasyka o supersamolotach z Clintem Eastwoodem w roli głównej , choć sama akcja jest tak na prawdę na końcu filmu , wcześniej to gra w chowanego między KGB a bohaterem którego gra CE .

 

Fantastyczna Podróż ( Fantastic Voyage ) - kolejny klasyczny film SF , tym razem o podróży do wnętrza ludzkiego ciała .

 

Widmo ( Wraith ) - młody Charlie Sheen , młodziudka i śliczna Sherilyn Fenn a do tego rewelacyjna muzyka i samochody z Dodge M4S na czele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurassic World -   Szczerze to spodziewałem się głupoty i taką dostałem.  Myślące raptopry i współpraca z człowiekiem. Ostatnia scena z T-Rex'em niezła, ale wiadomo tu kolejna głupota. Ogólnie głupota goni głupote w tym "widowisku" Gra aktorstka też pozostawia wiele do życzenia. Reszta może być. Czyli ekekty specjalne, muzyka.    6/10 i tylko ze wzgłedu na sentyment do pierwszej części.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy) - nie zachwycił mnie

potwierdzam - toć to film dla młodych nastolatków i dzieci - dla dorosłych ludzi to taka bajeczka 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...