Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

film jest realistyczny na tyle na ile pozwala Hollywood, w każdym filmie można znaleźć błędy i naciąganie faktów

Właśnie. Czy tylko ja mam wrażenie, że filmy kręci się wg receptury: 150 000 000$, najlepsi specjaliści, najwybitniejsi aktorzy i najgłupszy scenariusz, jaki udało się znaleźć? Cały potencjał psu w dupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawa miala 135mln budzet. 20mln przytulil sam leo :P Z jakies 15mln pewnie Hardy i juz zostaje tylko 100mln.

 

Obejrzalem The Hateful Eight. Poziom porownywalny z Django. Od czasu zobaczenia gospody wiedzialem, ze to bedzie cos w stylu Wscieklych Psow i na szczescie wyszlo to znacznie lepiej niz tamten film. 7/10

 

Jesli sie nie myle to Tarantino mowil o nakreceniu 10 filmow, a skoro ten liczy jako 8 to pozostaly juz tylko 2. Ciekawe czy jeszcze uda mu sie przebic Pulp Fiction :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Jackie Brown dwa razy, ale dawno temu. Pamiętam, że zdecydowanie uznałem go za najsłabszy w ówczesnym dorobku Tarantino i teraz jakoś nie bardzo mam ochotę go odświeżyć i zweryfikować opinię.
Ale to ja - mnie nie podobało się Inglourious Basterds...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież Inglourious Basterds był jednym z lepszych filmów w 2009, dzięki fenomenalnej roli Christopher Waltz się właściwie w dość późnym wieku wybił (scena na początku we francuskim domu i końcówka w teatrze) na finale zagrał w nowym Bondzie, wyborna produkcja ala pastisz

jak wam się współczesne filmy nie podobają to nie oglądajcie po co sie męczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja wiem tylko o "Never say never again". Connery wrócił tu do roli 007 po kilkunastu latach, a sam film był wyprodukowany przez inne, niezależne studio niż reszta Bondów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam się współczesne filmy nie podobają to nie oglądajcie po co sie męczyć :)

Nie wiem skąd wyciągnąłeś ten wniosek. W każdym razie jest błędny - nie podobało mi się Inglourious Basterds i tyle ;) Bardzo podobało mi się np. Django Unchained.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis obejrzalem robocopa z 87r. i powiem, ze mimo wielu lat na karku jest to bdb. film. Mroczne sci-fi, ktore wtedy pewnie robilo furore. Efekty dostaly po tylku od czasu, ale widac to szczegolnie tylko przy tych wojskowych tworach. Sposob krecenia filmu przypomina akcyjniaki z ok. 2000r. Film wart polecenia ;) Podobno kolejne czesci to juz chlam... 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku odświeżyłem serię z racji wypuszczenia nowej części. Jedynka nadal klimacik trzyma, oczywiście to nie te emocje co za szczyla, ale nadal fajne. Dwójka jeszcze jakoś da radę, ale 3 ( o której nawet nie wiedziałem ) to szit pełną gębą, ehmm du.ą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drive 8/10

 

Spodziewałem się kopii Transportera jednak film mnie pozytywnie zaskoczył.Specyficzny klimat, który niektórych odrzuca jednak mi bardzo się spodobał,  z chęcią obejrzę kolejne filmy(jeśli znajdę) z podobnym sposobem narracji. 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tez obejrzalem Deadpoola i dawno tak sie na żadnym filmie nie śmiałem. Masa nawiązań do popkultury, dobre teksty i genialnie to wszystko poukładane. W 100% polecam choć oczywiście nie jest to film dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deadpool 10/10

Nigdy nie robię rekonesansu prze oglądaniem filmu i jedyne co kojarzyłem na temat Deadpoola to plakat i doniesienia(chyba tv) z bicia rekordów popularności perwersyjnego filmu.

Myślałem " To pewnie będzie film przy którym akcje z Wilka z Wall Street będą wieczorynką, ale ma być czarny humor który uwielbiam więc co mi zależy".

Obejrzałem i jestem zachwycony. Humor jest świetny (jeśli jest prostacki cóż zbyt wiele od niego nie odbiegam) jak  i  główny bohater. Ogólnie bawiłem się świetnie i nie boję się do tego przyznać czas upłynął zatrważająco szybko.

Trochę nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią czarnego humoru, ale poszli na ten film i potem skarżą się że jest prostacki, gimbusiarski etc.

Pomijając fakt, że to była jeszcze wersja soft, która nie powinna stawać w gardle przeciętnemu odbiorcy. Czas rozpocząć odliczanie do dwójki.

 

P.S

Viva la perwersja bo w obecnej nowomowie oznacza normalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave

albo

 


-lodowisko
-nie wiem czy bicie ciebie jest seksistowskie
-"Miłość jest ślepa" Odp: "To ty jesteś ślepa"
-akcja w taksówce

 

W sumie wybieranie najlepszego momentu mija się z celem bo nie spotkałem się z gagiem, który wywołałby : "To miało być śmieszne? Coś nie wyszło"

Świetnie został też rozegrany środek filmu, dzięki któremu nie zostaliśmy przytłoczeni nadmiarem żartów i żaden nie sprawia wrażenia wymuszonego.

Jedyny aspekt filmu gdzie możemy się przyczepić to czarny charakter, który był zbyt sztampowy i nijaki (nie oddał dużego miejsca dla popisów Deadpoola). Dużo lepszym wyborem byłby jajogłowy, panicznie bojący się drugiego wcielenia Wade / bądź jakiś sadoliczny psychol. Jednak sceny w których pojawia się Deadpool jest jednostronnym show Ryana Reynoldsa i wyżej wymieniony mankament mocno widowisku nie zaszkodził .

Podsumowując:

Nawet dla osoby nielubiącej tego typu humoru. Film zasługuję na co najmniej 6,5/10 za efekty specjalne, fabułę, i świetnie obsadzony duet Ryan Reynolds/Morena Baccarin.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...