Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antar1us

Ten rezyser nakrecil potem Wladce Pierscieni i King Konga ;)

Hehe, nawet nie pamietalem kto wyrezyserowal 'Martwice Mozgu' :lol2: Dobre, bardzo dobre, wrecz syci... ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hehe, co do braindead'a to niezlym motywem bylo

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
trzymanie tego dzieciaka zombi w wozeczku z kolczatką ;]]]]]]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sling Blade - niesamowity, mało ze mnie łez nie wycisnął (co nie zdarza się często w moim przypadku), 9/10. No i genialna kreacja Billy'ego Boba Thorntona (nominacja do Oscara).

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

House Of 9 (Ultimatum :mur: - PL) Gatunek : Thiler

Taki nawet, nawet :) do obejrzenia ale jakoś nic poza tym. Troszkę podobny do Piła 2 (jednak nie taki krwawy). Dom w którym zamknięto dziewięć przypadkowych osób, do wygrania 5 milionów dolców, wyjść może tylko jedna osoba (która otrzyma nagrodę). W filmie obserwujemy zachowania umieszczonych tam osób (ksiądz, policjant, murzyn-raper, kompozytor itd.)

 

Ocena 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill - 8.8/10

Tajemnica Brokeback Mountain - 8.5/10

Wszyscy jesteśmy Chrystusami - 8/10

Czekając na Joe - 8/10

Czerwona Róża - 7.5/10

Bandidas - 7/10

Klucz do koszmaru - 6/10

Gol! - 6/10

Piła 2 - 5.5/10

Kiss Kiss Bang Bang - 4/10

 

Hi Way - pozostawiam bez oceny ze wzgledu na specyfike filmu - POLECAM osobom czującym klimat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja to ostatnio obejrzałem <_< aaa

 

Firewall - 7/10

fajny filmik, przyjemnie się ogląda :D

 

Imagine Me and You - 3/10

dżizys co za film, nie polecam nawet z drugą połówką bo wieje nudą :mur:

 

Stay - 8/10

pozytywnie zakręcony B)

 

The Hills Have Eyes - 6,5/10

ostra sieka, dużo krwi :D

 

The Pink Panther - 5,5/10

cieenka komedia, ale można zobaczyć bo wypada :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Running Scared (AKA Peur au ventre, La) (2006)

 

produkcja: Niemcy , USA

gatunek: Dramat, Thriller, Akcja

data premiery: 2006-01-06 (Świat)

 

#

Joey Gazelle (Paul Walker) jest szeregowym gangsterem, którego zadaniem jest pozbywanie się broni użytej w porachunkach mafijnych. Wkrótce dowiadujemy się, że Joey ukrywa broń za fałszywą ścianką w piwnicy, zamiast topić ją w rzece. Pewnego razu 10-cio letni syn Joey’a, Nicky (Alex Neuberger) i jego najlepszy przyjaciel, Oleg (Cameron Bright), są świadkami jak Joey chowa gnaty po nieudanej akcji. Oleg wykrada jeden z nich – 38-ke ze skróconą lufą (użytą do zabicia skorumpowanego gliny) – i strzela do swojego ojczyma (Karel Roden). Wyglądałoby to wystarczająco źle nawet gdyby ojczym Olega nie był bratankiem psychotycznego bossa mafii rosyjskiej (John Noble) ... który ubija z grupą Joey’a interes na lewej sprzedaży paliwa. Teraz Joey ma na głowie również brudnego policjanta (Chazz Palmintieri), który przeżywa spartoloną wymianę narkotykową i gorącą 38-kę gdzieś na ulicach, zmieniającą właścicieli w półświatku świrów, alfonsów, dziwek i pedofilów oraz Olega, który może go naprowadzić na trop pistoletu. I nawet jeśli zdoła wszystko załatwić w ciągu nocy, ciągle musi jeszcze wyjaśnić coś swojej żonie (Vera Farmiga).

http://www.filmweb.pl/FilmDescriptions?id=142672#130243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Stay pokazuje jak wiele jestesmy w stanie zrobic aby zmienic przyszlosc,przeznaczenie ukazujac jednoczenie nasza bezsilnosc wobec tych staran i nieudolnosc.Kazdy z nasa widzi inaczej swiat.Rozejrzyj sie wokol i zobacz WIECEJ-popatrz nie tylko oczyma,rozumem i sercem ale rowniez przez pryznat pragnien i marzen.Potrafia one bedac niespelnionymi rodzic tesknote,smutek,lek i zal-za tym co piekne i wymarzone ale nie osiagniete.Zatem czy warto zyc?-zycie jest tylko jedno-nie wazne czy marzenia stana sie naszym zyciem,czy uda sie je nam osiagnac,czy tez na zawsze pozostana marzeniami,wazne zeby nzalesc w zyciu cos lub kogos dlaczego,dla kogo warto STAY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Prophecy: Uprising (Armia Boga: Bunt)

 

Zupełne (pozytywne) zaskoczenie. Choć firma Dimension słynie z nieudanych sequeli (np. Highlander, choć 4ka wcale nie była *aż* tak zła), to Uprising ma wszytko co rasowy horror winien mieć + całkiem spójną (ale stand-alone, w porównaniu do wcześniejszych filmów z serii) fabułę. Bardzo ciekawe spojrzenie na - tym razem - ciemną stronę mocy, czyli anioły, które przeciwstawiły się Bogu oraz Lucyfer, którego nie można jednoznacznie osądzić. Zwłaszcza fani Armii Boga powinni być zadowoleni z kontynuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, podkresle jeszcze raz :]

 

Stay = Drabina Jakubowa + fajne efekty specjalne

Nie oglądałem "Drabiny". Możesz mi powiedzieć czy film poza konstrukcją jest w czymś podobny do "Stay"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem "Drabiny". Możesz mi powiedzieć czy film poza konstrukcją jest w czymś podobny do "Stay"?

Stay to po prostu "rip off" z Drabiny. Różnica jest taka, ze w Drabinie mamy weterana wojny w Wietnamie, a w Stay studenta. Oczywiscie jest jeszcze pare kosmetycznych roznic miedzy nimi, ale szkielet opowiesci jest taki sam. Nie bede wchodził w szczegóły żeby nie spoilerować jeszcze bardziej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać ale dopiero wczoraj a właściwie dzisiaj obejrzałem Lśnienie (Shining) Kubricka :oops:

Tym bardziej się sobie dziwię (że dopiero teraz zabrałem się za ten film) bo uwielbiam Nicholsona.

I trzeba przyznać, że wielka rola wielkiego Jacka :!: Do tego wspaniała reżyseria, muzyka, klimat.

 

Film zostawiam bez oceny - po prostu klasyka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem jakis tydzien temu walk the line (spacer po linie) i wlasnie przesluciach!e soundtrack - polecam! :]

Zgadzam się! Walk The Line to tak samo jak "Ray" świetny biograficzny film. A aktora grający Johnnego Casha wymiata. Wiedzieliście że sam śpiewa wszystkie piosenki? Podobno sam J.C. przed śmiercią nie zgodził się na playback w filmie. Aktor musiał nauczyć się grać i śpiewać tak jak Johnny :)

OST też należy do czołówki ;)

Vanity Fair też ciekawy film pokazujący walkę o miejsce w społeczeństwie, za czasów Napoleona.

Before Sunrise, coś dobrego do obejrzenia z dziewczyną ;) Jej się napewno spodoba, co do nas, to raczej nie każdemu. Oczywiście zwariowana historia miłosna podlana dużą dawką rozważań na temat miłości i innych spraw damsko męskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podobał Walk The Line, ostatnio obejrzałem też Running Scared i potwierdzam wszystko co było o nim napisane w temacie, świetny film...trzeba obejrzeć....no i najlepsze, że w połowie filmu nie masz pojęcia jak się skończy :D można tylko przypuszczać ;)

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Before Sunrise, coś dobrego do obejrzenia z dziewczyną ;) Jej się napewno spodoba, co do nas, to raczej nie każdemu. Oczywiście zwariowana historia miłosna podlana dużą dawką rozważań na temat miłości i innych spraw damsko męskich.

Before Sunset lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kapturek-prawdziwa historia.... Gdybym był po spożyciu film byłby dla mnei pozycją 6/6pkt :) Filmik z kilkunastoma smiesznymi scenami, babcią trzy-g :):):) i całkiem dobrym dubingiem.Można obejrzec, ale niekoniecznie. Ode mnie 4/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie moze tytuł filmu gdzie występował taki robot z żółtą głową i on potem zaczołtak jakby myślec i bronić dziewczyny. Film zaczyna sie chyba tym jak przyjeżdża z matką do nowego domu. Ich samochód to Volkswagen wan stary typ. AA i on sie zakochłą w dziewczynie któa miałą ojca pijaka. oglądałem ten film jako 8 latek i niepamiętm zabardzo bo juz 11 lat mineło.

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...