Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Transformers - gdyby nie efekty specjalne, ten film byłby niczym, ale ponieważ były to chyba najlepsze fx jakie widziałem w życiu (pomijam 99% cgi star wars crapfest) jestem skłonny postawić mu solidną 8/10. Jeden z niewielu filmów IMO, którego oglądanie na małym ekranie bez solidnego nagłośnienia naprawdę mija się z celem.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Motyw z transformującym x360 mnie rozwalił ;)
Film raczej nastawiony na dziecięcą publiczność, fabuła prawie jak z power rangers. Efekty niezłe ale 'trzęsienie' kamerą było denerwujące.

Najlepszy motyw w kinie był jak jakiś facet (dorosły) siedzący obok mnie wzruszył sie i popłakał jak schwytali 'żółtego' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee...kolejny amerykański horror młodzieżowy ?...mnie takie bardziej bawią niż straszą :P

 

Co do Ultimatum jeszcze to popieram Kaeres'a...nie żaden divX tylko w kinie trzeba obejrzeć...

 

A dziś wreszcie Oceans13 myślę obejrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Fracture

Swietny film. Swietny pomysl. Swietna rola Hopkinsa. Zrąbrane zakończenie (w sensie że żal mi tego świetnego pomysłu ;))

9/10

 

The Hills Have Eyes 2

Jedynki nie widzialem, ale po obejrzeniu bezposrednio czesci nr. 2, stwierdzam ze nie ma czego zalowac. Totalna porażka i glupota. Ani to straszne, ani to smieszne, ani nawet skrajnie brutalne. Poprostu nie ma w tym filmie niczego pozytywnego. Proponuje trzymac sie od tego z daleka ;)

1/10

 

Mr. Brooks

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Po raz kolejny motyw rozdwojenia jaźni glownego bohatera, znany chocby z Fight Club'a. Motyw niby oklepany, ale dobrze zrealizowany. Nie ukrywam ze lubie tego typu historie, szczegolnie gdy poziom gry aktorskiej stoi na najwyszszym poziomie, w tym miejscu oklaski dla pana Costnera. I jak to bywa w takich filmach, fajniutka koncoweczka.

8/10

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grindhouse: Death Proof- 1.5/10 Film totalnie o niczym. Durne, nic nie wnoszące dialogi, czarny charakter to zwykła ciota (bardzo się zawiodłem, a lubię Curta ), samochody przypominają raczej wraki i jeżdżą równie szybko co równie stary FIAT 125p. Tarantino dał [gluteus maximus] po całej linii- od zdjęć, po fabułę i klimat. Wieje tandetą i szmirą (niby zamierzoną ), ciężko się ogląda, bo właściwie nie ma co oglądać. Podobno to bardzo feministyczny film- fakt- człowiek słucha i nie bardzo wie, o co tym durnym babom chodzi. Właściwie większość filmu to gadanie przy stoliku w Barze czy gdzieś w plenerze o [gluteus maximus] Maryny.

 

A tych pare scen można by wrzucić na youtube i by było 2 minuty oglądania, zamiast stracone prawie 2 godziny

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer, tym są właśnie gusta i o nich się nie rozmawia ale wtrąć tam proszę "moim zdaniem" bo mówisz nie prawdę wg. 99% społeczeństwa, a to powoli już nie jest gust tylko bezguście.

 

xpector, dzięki za spoilera w sprawie Mr Brooksa i pewnie poniekąd dla tych którzy nie widzieli Fight Club.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death proof - WTF? nad czym te zachwyty i oceny 9 i wiecej na 10 ?-w sumie podobal mi sie i dam mu 6,5/10 za dobre dialogi, pomysl, tandete i takie tam inne smaczki ale do Pulp Fiction czy slabszego ale dalej zajebistego Kill Billa to to sie nie umywa -wrecz w srodku filmu sie nudzilem. NIe kumam ludzi ktorzy oceniaja ten film na 9 i wiecej /10 bo ile wtedy dacie PULP FICTION ? pozdro.

 

Sunshine - 8,5/10 - film absolutnie mi podszedl, wpadlem w klimat i zwariowalem.POLECAM

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoax, The - Niezły nawet, dobra kreacja R.Gere'a i ciekawie odwzorowany klimat ówczesnych lat. Warto obejrzeć! -4/5 (minus za pewien efekt basenowy ;p )

 

Surf's Up (Na fali) - Pierwsze co się rzuca w oczy - to nowa technika kręcenia -> efekt trzymania kamery w ręku ale.... zdecydowanie jest tego za dużo! Film nie śmieszy, nie wnosi nic ciekawego w świat animacji. W sumie to nawet jest nudny. -2/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Proof - mimo, że lubię Tarantino, to jednak ten film nie umywa się do Pulp Fiction czy Wściekłych Psów. Owszem dialogi są niezłe, ciekawe zabiegi i sztuczki, ale to nie ratuje filmu - 7/10. Druga "polowa" tego filmu była gorsza od pierwszej, szkoda. Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Bourne Ultimatum - Najlepszy film akcji jaki widzialem od dluzszego czasu. Wszystkie Die Hardy moga sie schowac. Akcje wiadomo, ze nieprawdopodobne, ale przynajmniej film trzyma w napieciu do konca. 9,5/10

 

Ultimatum Bournea - kawał dobrego kina akcji, bardzo przyjemnie mi się to oglądało.

 

Ultimatum Bourne'a - pozytywne zaskoczenie...dobre zwieńczenie trylogii, szybkie, efektowne i nie przegadane...

 

z książką wiele wspólnego nie ma (co było wiadome od początku), mimo to...8+/10 bez wahania...po prostu fajny (imho) film...

 

Ultimatum wiecie kogo - popieram wszystkie opinie pozytywne o tym filmie. Akcje jak Bourne robi z agentow CIA przy[gluteus maximus]sow sa po prostu swietne. Siedzi sie przy tym jak na szpilkach. Wszystko sie bardzo szybko dzieje a pomimo tego tak poprowadzona jest kamera, ze wszystko wiemy. Operator jest jakims geniuszem. Akcja wypadku radiowozem wbila mnie w fotel. Przyznaje, ze widzialem to na divx na 29" i zaluje, ze nie bylem w kinie. Namawiam wiec na kinowa wersje bo zjedziecie z fotela przy tej akcji. Ostatnio ciezko o lepszy film szpiegowski. Ta trylogia przejdzie do kanonow kina.

Swietna seria.

 

Jak koledzy wyżej dodam miazga. :) Film mnie zaskoczył pozytywnie. :P

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death Proof 10/10 polecam, aczkolwiek może nie przypaść do gustu każdemu. Scenariusz może i napisany na kiblu ale ja po prostu uwielbiam styl Tarantino (dialogi!). Oglądać bez napisów.

dialogi?

masz na myśli prostackie gadki tępych lasek przez połowę filmu?

dno!

sam lubię Tarantino, ale na Kill Bill'u się skończył. Masaż stóp (Pulp Fiction)? Pomysły mu się chyba skończyly, chociaż on zawsze miał fioła na pkcie stóp ;D

 

EDIT

dopiero teraz przejrzałem tą stronę, jednak niektórzy mają gust ;)

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, podobała mi się czołówka, bo już prawie zasypiałem ;D

polecam raczej 4 pokoje choć to nie jest do końca dzieło Tarantino

 

a z innych filmów, ostatnio moja pani była chora, więc leciało...

 

Music and Lyrics - romansidło, tylko jak kobieta dyktuje warunki:P

Because I Said So - jak wyżej, ale to już warto obejrzeć - niezła dawka humoru

Employee of the Month - głupia komedia

Codename Cleaner - jeszcze głupsza komedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykorzystali jego nazwisko tylko, bo był producentem bodajże...

co do filmu to normalnie już sram tymi amerykańskimi "stereotypami" na temat europy O_o tak jakby tylko oni byli ucywilizowanym narodem, podczas gdy u nas tworzyła się kultura to u nich... gałązki rosły i tyle... "europejskie dziwki są tanie i napalone" lol

po wielu debilnych komediach i horrorach gore to sie robi nudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o filmy z usa to juz komplentnie nie ma co ogladac poza filmami akcji, jak kiedys jeszcze robili fajne horrory i komedie tak teraz z tego zostaly same szmiry i zapychacze czasu. Obecne horrory hamerykanskiej produkcji to jakas kpina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ktorym w Death Proof podobala sie jedynie "czolowka" oraz gustuja w fabule rodem z "za szybcy za wsciekli" na pewno zbyt wysoko filmu nie ocenia ;)

Nic dodać, nic ująć. Jak widze argumenty w stylu "brak szybkich samochodów", to na śmiech mi się zbiera. O ile kill bill był dla mnie dnem, o tyle Deathproof bardzo mi przypadł do gustu, zarówno klimatem, jak i groteskowością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Wicker Man - Kult

 

Powiem szczerze, ze po obejrzeniu tego filmu jeszcze bardziej przypadla mi do gustu gra Nicolasa Cage'a.

Opanowanie, trzezwe myslenie, zimna krew i do tego ten jego spokojny sposob mowienia.

Film zaliczam do udanych, nie jest przebajerzony, historia jest skladna. Fabula - z lekka zakrecona,

dajaca wiele radochy z kolejnych momentow spedzonych przed ekranem.

Za pamieci, film ten to remake wersji z 1973 roku o tym samym tytule.

Pierwowzoru nie ogladalem, wiec nie mam punktu odniesienia, co nie zmienia ejdnak faktu - ze ta wersja - jest bardzo dobra.

 

Punktacja ?

 

7+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunshine - Mało udany zlepek motywów z 2010 i Event Horizon, słaba gra aktorska i niedociągnięcia w fabule. Zakończenie mogło być niezłe, gdyby wyciąć ostatnie 5 minut. 5/10

 

Fracture - zaskoczył mnie 9/10

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunshine - Mało udany zlepek motywów z 2010 i Event Horizon, słaba gra aktorska i niedociągnięcia w fabule. Zakończenie mogło być niezłe, gdyby wyciąć ostatnie 5 minut. 5/10

 

Fracture - zaskoczył mnie 9/10

Z Sunshine sie zgadzam, imo slaby film w caloksztalcie, a moglo byc tak pieknie, gdyby nie tyle wpadek...

 

Fracture, jak najbardziej, swietny film, zreszta pisalem juz o nim kilka postow wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...