Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Right At Your Door Calkiem niezly, mozna sobie obejrzec. Film pokazuje skutki ataku terrorystycznego z perspektywy pewnego malzenstwa i konsekwecje podejmowanych decyzji.

Całkiem zły!

Lubie takie klimaty ale....film był po prostu nudny. Ciekawych scen prawie nie było (no może wprowadzenie było ok. oczywiście koniec też, ale o tym później). Przez godzinę prawie nic się nie działo. Scenarzyści chcieli chyba przedstawić wpływ takich wydarzeń na ludzką psychikę. Nie wyszło im. Bo jak widziałem dialogi w stylu:

-wyjdź i nie marnuj mojego tlenu

-przepraszam

 

-jednak wychodzę!

-przepraszam, nie mówiłem poważnie :(

 

to moja reakcja wyglądała tak---> :lol:

Jedynym plusem jest zakończenie, które mimo głupoty, jest zaskakujące....

1.5h życia zmarnowanego. Lepiej posprzątać na biurku, podlać mamie kwiatki albo wyjść na spacer z psem. Tyle ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale The Last Stand to nie X-men 2 tylko X-men 3. Ostatni Bastion jest trzecią częścią filmów z serii X-men. Sam film różni się od tego co było w komiksie i to bardzo, a samych wątków poruszonych jest imho zbyt wiele. Niemniej jednak świetnie się ogląda trzecią cześć, a widok rozpędzonego Juggernauta jest bezcenny.

 

Kolejne części X-Men to: X-men, X-men: United i X-men: The Last Stand. To tak gwoli ścisłości.

A widzisz jak się znam na tym :P

Więc oglądałem 2 i 3.

Muszę jeszcze jedynkę dorwać bo naprawdę rozczarowałem się dość pozytywnie tą serią.

 

Nie będziecie bić ?

 

Ptasiek Wczoraj dopiero pierwszy raz w życiu widziałem. Zalicza się do filmów tzw ambitnych i wybitnych aktorsko. Świetny film, coś niebywałego. Jestem pod jego urokiem - 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to bedzie Blair Witch Project (oczywiscie czesc 1), poza tym moze White Noise albo The Ring

hmm akurat je widziałem, i razem z Even Horizon uwazam za najlepsze horrory ( no bo w sumie jedyne dobre jakie widzialem ) :) podajcie wiecej, tym razem pewnie ich nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez obejzalem pare filmikow ostatnio i tak:

DISTURBIA: taki sredniak, troche sie posmialem, niezla laska gra, ogolnie pozytyw. Na pewno nie podchodzilem do tego jak do horroru. 6/10

TRANSFORMES: Bardzo mi sie podobal. Obejzalem sobie na kompie, a potem poszedlem do kina bo warto bylo :) lubie takie ladne bajeczki :) 10/10

AFERA PONIŻEJ ZERA: Kolejna amerykanska komedyjka z niezla laska (a nawet dwiema :P bez rewelacji ale na nudne popoludnie w praacy w sam raz 5/10

EVAN WSZECHMOGĄCY: Ogolnie to nie podobal mi sie ale wytwalem do konca. Jakos nastawilem sie na cos zabawniejszego 3/10

HOT FUZZ: Pozytywny pozytyw :) niezle sie usmialem :D 8/10 koncowka mnie rozwalila

OUTLAW: Nawet niezly, temat dosc dobry jednak jak na angielski film ktory mial buc "mocny" za malo przemocy. 7/10

SHOOTER: Dobre kino akcji - przyjemnie sie ogladalo 8/10

TROPICIEL: lecial , i lecial i w sumie nic poza kreacja wikingow nie przykuło mojej uwagi lub za duzo piwa bylo 4/10

WAR: Dla mnie spoko filmik, niby prosty a jednak koncowka w jakis sposob mnie zaskoczyla. 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Even Horizon tez ogladalem, fakt, bardzo fajny. To moze jeszcze Shutter, podobno dobre sa tez (nie ogladalem) Seeing Ghosts i A Tale of Two Sisters (2004) ;)

no na shuttera nie mam ochoty bo wyglada na typowy japoński horror ( kolega mi pokazywał i wygladalo to jak Klątwa gdzie jakieś dziewczynki nagle na ekran wyskakują )

Te 2 filmy znalałem podczas szukania na google i mnie zainteresowały opisem, a jak slyszales ze sa dobre to tym bardziej je obejrze.

 

A Lśnienie Kubricka widział? Bo chyba nie muszę przypominać o klasykach takich jak Egzorcysta czy Omen?

 

Ps.

Event Horizon, nie Even.

Lśnienie widziałem, tylko, ze one nie było straszne

Egzorcysta i Omen nie widzialem, czy to jest jakis straszny horror na ktorym sie boisz czy tylko zwykły b.dobry film ?

 

a "Pet Sematary" to dobry film ?

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa prawie zapomnialem, jeszcze Descent jest niezly ;) Generalnie do ogladania horrorow trzeba sobie przygotowac porzadnie "otoczenie" i sprzet, najlepiej wygonic domownikow z domu, pozna godzina, ciemno za oknami. Do tego dobre sluchaweczki, zadne dolby surround i inne wspomagacze kina akcji. W miare blisko monitora zeby sie "zintergrowac" z akcja i mozna ogladac. Nie wyobrazam sobie ogladania horrorow w innej "aranzacji terenu"(no moze poza wygonieniem domownikow). Tak wlasnie ogladalem Blair Witch Project i ten horror do tej pory uznaje za najlepszy jaki widzialem. Tak budowal klimat i napiecie ze nie moglem sie po nim otrzasnac. Ogladalem go kilka lat temu, poznym wieczorem 1.00-2.00 bedac samym w domu. A sceny w ktorej wybiegli w srodku nocy z namiotu i uciekali przez pola chyba nigdy nie zapomne :lol:

 

hehe, zawsze mnie zastanawialo jak mozna chodzic do kin na horrory :lol: to sie oglada w samotnosci, a nie z watahą ludzi

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzorcysta i Omen nie widzialem, czy to jest jakis straszny horror na ktorym sie boisz czy tylko zwykły b.dobry film ?

Ja tam się na niczym nie boję (wyrosłem z tego ;) ), ale podczas seansow Egzorcysty ludzie z kin uciekali ;)

 

a "Pet Sematary" to dobry film ?

Książka lepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja moge polecic :

 

- Event Horizon - ogladalem go dosyc dawno, niestety nie dotrwalem do konca w momencia gdy gosciu pozbawil sie oczu, chyba go sobie dokoncze.

 

- Blair Witch Project - j/w

 

- Egzorcyzmy Emily Rose - Ogladalem w nocy, sam w domu. Musze przyznac ze ta noc byla baaardzo ciekawa :D

 

- Egzorcysta(seria) - IMHO filmy b.dobre ale niezbyt straszne. Jedyne co mna troche wstrzasnelo to moment (nie pamietam w ktorym filmie z serii) gdy hieny obgryzaja malego (jeszcze zywego) chlopca

 

 

A z tego co ostatnio widzialem:

 

- Dobry Agent - film dobry, ale troszeczke rozciagniety i przynudnawy.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic Knocked Up, ostatnio ogladalem. Duzo zabawnych sytuacji, chwilami plakalem ze smiechu.

Jesli chodzi o moje zdanie na temat tego filmu to nie jest zadna komedia, dla mnie to jakis dramat, moze jest kilka smiesznych teksow ale to nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o horrory, to dla mnie Blair Witch Project rowniez jest top1. Nieziemski klimacik. Egzorcysta moze kilka/nascie/dziesiat lat temu mogl wydawac sie ludzia straszny, jednak ja na nim usypialem podczas niedawnego seansu.

Ciezko znalezc jakis porzadny horrorek... a ja tak bardzo lubie sie bac ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po seansie: Panstwo Mlodzi: Chuck i Larry: 10/10

 

Dawno nie ogladalem tak swietnej komedii :)

Adam Sandler - jak zwykle pokazal swietna gre aktorska i dal posmiac sie do lez !

Kevin James - koles jest dobry, jest po prostu realistyczny i jego teksty byly jajcarskie :-)

Jessica Biel - co tu duzo mowic, chcialbym sam sprawdzic, czy to nie sztuczne ;-)

Dan Aykroyd - hehe, pan kapitan - choc bylo go malo to jak zwykle nie zawiodl, brawo !

Ving Rhames - taki wielki... gej :-) Rozbawil mnie z tym schylaniem sie po mydlo i scena na boisku ;-)

 

Myslalem, ze sie posikam ze smiechu jak na ich weselu tancowal ten menel :lol:

Wywijal jak nie wiem kto i... zlamal noge, ale dal rade :-)

 

Film jest po prostu swietnie skrecony, wszystko do siebie pasuje, nie ma zbednych kartofli.

Polecam wszystkim, ktorzy chca sie zrelaksowac, najlepiej ze swoja partnerka, tudziez partnerem ;-)

Jest kilka scen, ktore mocniej chwytaja za serducho, sa sceny walki z pozarem.

Wpisuje go na liste najlepszych pozycji, bez wzgledu na gatunek, po prostu TRZEBA ZOBACZYC :-)

 

Hehe, zapomnialem dodac... Zycie strazaka bywa czasami ciezkie, cos okolo 250 kg :lol: -->

Kazdy kto ogladal film, bedzie wiedzial, ze chodzi mi o jedna z pierwszych scen :-)

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było więc wybaczcie że "nie całkiem" świeże filmy ;)

 

28 Weeks Later

5/6

Mimo że film w porównaniu z poprzednią częścią uległ sporej metamorfozie (z klimatycznego horroru w blood&gore) nadal trzyma poziom.Klimat i napięcie nadal robią swoje.Szczególnie fajne są niektóre ujęcia np.kamera znajdująca się obok głowy bohatera .Kolejny plus to obecność nieśmiertelnych zombie (troche odmienione ale sa ;)).Warto obejrzeć, nawet nie oglądając pierwszej części

 

MythBusters Mega Movie Myths

5-/6

 

W zasadzie to nei ma do czego się przyczepić. Ciekawe mity również ciekawie przedstawione,tak aby ktoś kto nie zna się także zrozumiał.Wszystko to co widzieliśmy w programie na discovery tylko w 1,5h wydaniu. Dla fanów programu i nie tylko.

 

Transformers

5+/6

Naprawdę godny film.Sporo akcji i efektów specjalnych.Film lekki i przyjemny dla każdego.Jeden z lepszych ostatniego czasu.Jak najbardziej polecam, ale do obejrzenia oczywiście w kinie z dobrym nagłośnieniem

 

#9-ya Rota

Ocena 5+/6

Film naprawde dobry.Ma niezły klimat i trzyma w napięciu.. Dla fanów dramatów wojennych (Black Hawk Down,Szeregowiec Ryan,serial Kompania Braci)pozycja obowiązkowa.Ogromny plus za muzykę podtrzymującą napięcie.Minus w ocenie z powodu języka użytego w filmie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...