Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm , może ktoś polecić jakiś fajny film w klimacie Scarface. ;) Chodzi o takie "rodem z GTA" :D chodzi o gangi , przestępczość itp. I żeby było zachowane w dobrym klimacie. :) Wielu ludzi , pisze negatywnie o Scarface mi tam się film bardzo podoba , zwłaszcza, że można spotkać wiele momentów z GTA Vice City. ;)

 

To zna ktoś jakiś dobry gangsterski film ? :) Klimat może być nawet jak w grze Mafia. ;)

Polecam "Ulice Nędzy" , (trochę inny "podgatunek" filmów gangstersko-mafijnych) jak dla mnie najlepszy film Scorsese, i najlepszy po "Ojcu Chrzestnym". Świetna rola Roberta De Niro, naprawdę warto! :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy wspominany przeze mnie Ones upon time in America.

Klimatu Scarface tam nie ma bo Scarface ma swój niepowtarzalny klimat utworzony przez AlPacino ale jest to jeden z najlepszych filmów gangsterskich.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratatouille - Bardzo mi się podobał! Niesamowity klimat, genialne animacje, historia i "to" coś mądrego co jest kluczem tej produkcji. I... odważę się wystawić 5/5 bo jest to chyba jedna z kilku filmów animowanych który wywarł na mnie tak ogromne wrażenie. W najmniejszym procencie nie jest nudny; wręcz przeciwnie - bardzo miło się ogląda te sympatyczne szurki ;] GORĄCO POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam pilnie wątek i nie widziałam, więc pytam: czy juz ktoś oglądał "Gwiezdny pył"?

Tez chcialbym to wiedziec bo recenzje ktore wygrzebalem w necie... Coz powiem wprost - odrzucaja. :|

 

Swoja droga

Shooter - dawno nie widzialem strzelania w dobrym stylu... No moze od czasu ostatniego Bourne'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3:10 to Yuma - NIESAMOWITY!!! kurcze, dawno nie widziałem tak genialnie zrobionego filmu, tudzież westernu. Gra aktorska Ch.Bale'a i R.Crowe'a powala na nogi. Klimat, muza i sama opowieść.. Nie no, jestem bardzo zaskoczony. I was enjoy ;] Ode mnie 5/5 ...Bang! Bang!... You're dead.

true, true ;>

 

jak nie przepadam za westernami to tutaj bawiłem się przednio, no i Bale... no i Crowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shooter i Bourne to bardzo dobre kino akcji. Die Hard 4 jeszcze na mnie czeka i jeszcze trochę poczeka jako najbardziej bajkowy z tej trójki.

Przeglądam pilnie wątek i nie widziałam, więc pytam: czy juz ktoś oglądał "Gwiezdny pył"?

Chyba zbyt pilnie. B)

Stardust - książka lepsza.

Scenariusz miejscami nie ma wiele wspólnego z książką (upraszcza, pomija).

Początkowo nudnawe, potem rozkręca się, ale nie na tyle, żeby zaspokoić moje (chyba wygórowane) oczekiwania.

Spodziewałem się, że gazetowe recenzje są zaniżone, bo autor nie czytał książki, nie lubi tego gatunku itd., ale niestety. Film przeciętny/momentami dobry.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katyń - Może zacznę od plakatu - twarze aktorów służą chyba tylko w celach marketingowych, bo w produkcji jakoś słabo je widać. Niektórzy to zupełnie tam nie pasują. Film jest nudny, strasznie źle nakręcony. W sumie z jednej strony nie powininna być to jakaś super produkcja - tylko film o polskiej tragedii; oglądając go miałem ciągle wrażenie, że najważniejsze dla Wajdy była dbałość o odwzorowanie szczegółów ówczesnych lat. Aktorzy jak wspomniałem - kiepscy; dialogi denne, sztuczne bez żadnych emocji. Jest wiele błędów - np. kiedy Jerzy daje pudło z konserwami Annie - ta bierze je od niego niczym jakieś pudło ze styropianu; albo jak jest scena gdy bratanek Anny zrywa plakat "Olbrzyma" (pierw zrywa górne rogi plakatu, później pokazana jest dziewczyna jak wychodzi ze szkoły a następnie znów koleś zrywa od nowa ten sam plakat gdzie nie ma już naderwanych rogów). Film jest za bardzo chaotyczny, sceny są niedopracowane, nie mają szansy się rozkręcić. Najlepsza scena to scena końcowa- ...rozstrzelanie. Przykro mi ale więcej niż +1/5 nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katyń - Może zacznę od plakatu - twarze aktorów służą chyba tylko w celach marketingowych, bo w produkcji jakoś słabo je widać. Niektórzy to zupełnie tam nie pasują. Film jest nudny, strasznie źle nakręcony. W sumie z jednej strony nie powininna być to jakaś super produkcja - tylko film o polskiej tragedii; oglądając go miałem ciągle wrażenie, że najważniejsze dla Wajdy była dbałość o odwzorowanie szczegółów ówczesnych lat.

niestety odniosłem to samo wrażenie... a szkoda.

4/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminator- Kroniki Sary Connor- 3/10 pilot serialu, którego puki co nie ma. Mam ogromne wątpliwości. Fabuła nie trzyma się kupy (nawet, jeżeli jest to alternatywna rzeczywistość dziejąca się po Terminator 2), "ludzkie" Terminatory, "Come with me, if you want to live!" w wykonaniu nastoletniego Terminatora (Terminatorki? W pewnej chwili mówi jak facet O_o) zwala z nóg :| Może coś z tego będzie- zawsze to jakieś popłuczyny popłuczyn...chociaż chyba takie "coś" nie powinno wogóle powstać :? Czemu w dzisiejszych czasach nie można nakręcić serialu w technice z lat 80-tych i takim samym stylem- było by tanio i dobrze :|

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze cos z klasyki:)

 

THX 1138

 

http://www.imdb.com/title/tt0066434/

 

Bardzo dobre kino sf w rezyserii G. Lucas`a.

Zimny, sterylny klimat, kontrola i zniewolenie, oczywiscie love tez jest;)

Polecam, najlepiej obejrzec wersje remastered 9/10

 

trailer

 

http://www.youtube.com/watch?v=8OR29zmLp78

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katyń - potwierdzam słowa RIP`a. Chaos panujący na planie, dialogii takich dobrych aktorów to kpina. Najgorsza jest muzyka, skrzypi w uszach w najmniej odpowiednich momentach. Wtedy kiedy chciałem się w czuć w scenę to takie rzępolenie i to głośne daje po uszach, że nie mogłem się skupić. Klimat burzy również rzucanie widza po różnych bohaterach, różnych sytuacjach. Za duzo tego. Wajda zamiast się skupić na kilku głównych postaciach i na ich podstawie stworzyć tą kronikę to wcisnął wiele niepotrzebnych wątków, które wybijają z rytmu.

Gdyby nie szokująca końcowa scena to raczej filmu nie zaliczyłbym nawet do średnich.

Samą końcówką jednak filmy nie istnieją więc to tylko ku pokrzepieniu ogólnego wrażenia - 5,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil: Extinction - no tak, RE ... co tu duzo mowic zawsze ta seria mi sie podobala najbardziej ze wszystkich zoombie podobnych, 1 super, 2 jeszcze mogla byc ale 3 to troche niedorobka. Rozpoczeli duzo watkow a polowy z nich nie zakonczyli, mam nadzieje ze zrobia 4 i jesli ona nie bedzie min. tak dobra jak 2 to zakoncza serie. 6/10

 

Chuck and Lary (nazwa skrocona)- dobrzy aktorzy = dobra komedia. Usmialem sie sporo ogladajac ten film, polecam. 8.5/10

 

Premonition - Podobal mi sie, film zagadka, czasami przynudzali ale ogolnie polecam. 7/10

 

Ratatoille - imho szkoda czasu, nie bylo zbyt duzo smiesznych chwil. 4/10

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze cos z klasyki:)

 

THX 1138

 

http://www.imdb.com/title/tt0066434/

 

Bardzo dobre kino sf w rezyserii G. Lucas`a.

Zimny, sterylny klimat, kontrola i zniewolenie, oczywiscie love tez jest;)

Polecam, najlepiej obejrzec wersje remastered 9/10

 

trailer

 

http://www.youtube.com/watch?v=8OR29zmLp78

dzieki, zaciekawilo mnie

jutro sobie zalatwie i zobacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chuck and Larry - zapomniałem, że oglądałem. A to oznacza, że przeciętniak. Wcześniej widziałem film Wpadka, a z najomi mówili, że C&L jest 100x lepszy. I wg. mnie raczej nie jest. Może podszedłem źle do filmu bo mówili, że będę boki zrywał.

Ale fajne kino familijne tak na - 6/10

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Gangster - W koncu! Po beznadziejnych Deja Vu i Inside Man, naprawde dobra pozycja z Denzelem.

Gangsterzy, narkotyki, lata 70, Ridley Scott, Denzel Washington i swietny dynamiczny trailer. Spodziewacie sie polaczenia akcji z Man on Fire i Black Hawk Down? No to sie zdziwicie :] Strzelania jest malo, jestem pewien, ze masa ludzi bedzie narzekac, ze film jest "przegadany", ale mnie w tym roku malo co wciagnelo tak jak historia Franka Lucasa. Nie polecam tym ktorzy uwazaja 300 i Transformersy za najlepsze filmy tego roku.

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death proof .... nie strawiłem go ... Jeszcze pierwsze pół godziny starałem się czerpać jakąś przyjemność z wysłuchiwania głupot wylewających się z ekranu, ale potem to już tylko czekałem na koniec.... Końcowa scena pościgu godna politowania.... Ja rozumiem pojęcie film klasy B, ale to jest po prostu film dla bardzo mało (albo bardzo dużo ;P) wymagającego widza... 4/10

 

Blacksheep - fajna czarna komedia, parodia wszelakich krwawych horrorków/thrillerów - momentami aż do przesady :) Za pomysł i czarny humor 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...