Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm , może ktoś polecić jakiś fajny film w klimacie Scarface. ;) Chodzi o takie "rodem z GTA" :D chodzi o gangi , przestępczość itp. I żeby było zachowane w dobrym klimacie. :) Wielu ludzi , pisze negatywnie o Scarface mi tam się film bardzo podoba , zwłaszcza, że można spotkać wiele momentów z GTA Vice City. ;)

 

To zna ktoś jakiś dobry gangsterski film ? :) Klimat może być nawet jak w grze Mafia. ;)

To w GTA Vice City można spotkać wiele momentów ze Scarface'a. Ścieżka dzwiękowa była chyba w całości, parę utworów było chyba nawet w GTA 3. Jedna psiadłość Vercettiego był nawet oparty na willi Montany ;> Edytowane przez wistler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wonderful Days

Odkopalem ten filmik, a raczej bajke/kreskowke/anime (co wybrac??), ktory juz lezy u mnie na polce ladnych pare lat. Bylo warto. Tak swietnie wygladajacej produkcji w zyciu nie widzialem. Klimat i sposob rysowania, poprostu nie ziemski. Wszystkie Pixarowskie animowane bajki, odpadaja, nawet uznawany przezemne do tej pory Ice Age. Ciekawa jest rowniez fabula i wizja przyszlosci tutaj zaprezentowana. Muzyka rowniez stoi na anwyzszym poziomie.

Jesli zna ktos podobne produckje, czekam na tytuły.

9/10

 

Aniołowie Apokalipsy

Kolejny odgrzewaniec. Tym razem nieco innego typu, ale rowniez niezly. Film zblizony troszke do Se7en czy Resurrection, jednak troszke ustepujacy im jakoscia. Duzo mnie wciagajacy i zaskakujacy. Plusik za obsade, a raczej za Jeana Reno. Jak dla mnie top 10-20 najlepszych aktorow. Jesli nie ma sie nic nadwyraz ciekawego pod reka, polecam ;)

7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wonderful Days

Odkopalem ten filmik, a raczej bajke/kreskowke/anime (co wybrac??), ktory juz lezy u mnie na polce ladnych pare lat. Bylo warto. Tak swietnie wygladajacej produkcji w zyciu nie widzialem. Klimat i sposob rysowania, poprostu nie ziemski. Wszystkie Pixarowskie animowane bajki, odpadaja, nawet uznawany przezemne do tej pory Ice Age. Ciekawa jest rowniez fabula i wizja przyszlosci tutaj zaprezentowana. Muzyka rowniez stoi na anwyzszym poziomie.

Jesli zna ktos podobne produckje, czekam na tytuły.

9/10

nie są to podobne fabularnie, ale rowniez jak Wonderful Days zostałe przez takich jak Ty ominięte :)

-Byousoku 5 Centimeter / romatyczne /

-Beyond The Clouds ( jest w 720p ) / podobne do wonderful days /

-Toki wo Kakeru Shoujo ( tez jest w 720p ) / przeczytaj sobie o czym jest /

 

ps. mi wonderful days sie nie podobało ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAW4 - zaczyna sie dokladnie w tym miejscu gdzie skonczyla sie poprzednia czesc ...i tak samo jak poprzednia czesci IMHO stracila klimat pierwszej czesci na rzecz bezsensownej i przekombinowanej kupki flakow NIE POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam człowieki. Oglądałem kiedyś taki fajny film na C+ w ktorym fabula mniej wiecej byla tak ze gosciu pracowal w kasynie jako ktos kto niby przynosil nieszczesie. Poprostu gostek podchodzil do stolu i dana osoba odrazu przegrywal,taki mial dar. Pozniej sie ten gosc zakochal i takie tam dalej tere fere. Szukam tytulu tego filmu bo z checia zobaczyl bym go jeszcze raz... Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PARTITION - Jeden z najpiękniejszych dramatów o miłości jakie widziałem. Jako film wystawiam 8/10 bo nie odczujemy żadnego przełomu czy coś w tym stylu ale jako "melodramat" daje mu 9,5/10 bo w swojej kategorii nie ma raczej sobie równych

 

Jennifer 8 - Na początku dość niespójnie prowadzona reżyseria od połowy zaczyna nieźle wciągać ale nie ma tego zaskoczenia i wielu odpowiedzi po dowiedzeniu się kto jest mordercą. Ot dowiadujemy się (a mógł nim być dosłownie każdy) i po sprawie. - 6,5/10 ale z podkreśleniem że warto obejrzeć.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedac ostatnio w Polsce wybralem sie ze znajomymi na Tell No One - Nie Mów Nikomu.

Ekranizacja ksiazki pod tym samym tytulem - Harlan Coben - Nie Mów Nikomu.

 

Ksiazka przeczytana i jak dla mnie jej odzwierciedlenie na ekranie swietne.

Szczerze, to sceptycznie podchodzilem do samego filmu, nawet nie wiedzialem, ze Francuzi zajeli sie przeniesieniem go z kart ksiazki na srebrny ekran.

 

10/10 - innej noty nie widze, po prostu, film ma 'to cos', co daje sie nim zachwycac i napiera z kazdej strony na spragniona wyobraznie.

 

Wiem, wiem, niektorzy powiedza, ze sie na tym filmie nudzili, ale nawet moja znajoma, ktorej film srednio przypadl do gustu zaraz po seansie, nastepnego dnia stwierdzila, ze jednak ma 'to cos' i zmienila zdanie na duzo bardziej pozytywne :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Gangster - 9/10 ten film trzeba obejrzec, na prawde.

 

I wie ktos czy ten film ma cos zwiazanego z nowa plyta Jay'a-z o takim samym tytule?

Warto zaznaczyc na poczatku ze film jest oparty na faktach autentycznych przez co wiadomo.. przewidywalny;p. Jednak ode mnie ( mimo iz nie bardzo lubie filmy na faktach wlasnie przez to iz wiadomo jak sie skoncza ;p) dostaje mocne 4/5. Nie jest to film wysmienity lub bardzo dobry , zaslugujacy na 5 a przynajmniej ogolem taki nie jest. Wszystko zostalo dobrze pokazane gra aktorow bardzo dobra , czego innego sie spodziewac po Denzel'u i Russell'u ;p. Dobra historia przedstawiona rownie dobrze przez Ridleya Scotta . takze polecam ow film. Aha.. jesli ktos tu oczekuje niewiadomo jakiej akcji to niestety sie zawiedziec Wink ten film jest raczej w wiekszym stopniu przegadany, przez co pewnie bedzie dla wielu nudny ale ja tam sie nie nudzilem wcale (odziwo;p).

4/5

 

Jesli chodzi o plyte dzeja to raczej chyba nie ma wiele wspolnego z filmem oprocz paru tytulow piosenek ktore maja nazwy pewnych rzeczy z filmu ;p , przesluchalem ja pare razy i poza takim samym tytulem niezbyt wiele laczy te dwie produkcje ;p, ale moge sie mylic ;p. A piosenka ktora wystepuje w trailerze do American Gangster pochodzi z poprzedniej plyty dzeja ;-)

Edytowane przez DdK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam człowieki. Oglądałem kiedyś taki fajny film na C+ w ktorym fabula mniej wiecej byla tak ze gosciu pracowal w kasynie jako ktos kto niby przynosil nieszczesie. Poprostu gostek podchodzil do stolu i dana osoba odrazu przegrywal,taki mial dar. Pozniej sie ten gosc zakochal i takie tam dalej tere fere. Szukam tytulu tego filmu bo z checia zobaczyl bym go jeszcze raz... Dziekuje

Myślę ze to ten: http://cooler.filmweb.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tell No One - Nie Mów Nikomu tez sie za to dzisiaj zabieram, mam nadzieje ze nie strace czasu. A czy ktos z was ogladal 13 Beloved? Na imdb ma 7.1, wiec pewnie film jest niezly. Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supersamiec - no to byłem w kinie na tym filmiku no i filmik mi się spodobał. Wulgarny? Pewnie trochę tak, ale ja się dobrze bawiłem i chyba o to chodzi. Momentami było naprawdę śmiesznie :D Polecam oczywiście tym którzy chcą sie trochę rozerwać. Oglądać z grupką kolegów/koleżanek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek wszystkie 3 części Bourne'a(jakoś do tej pory nie interesowałem sie tym filmem)

 

1-Tożsamość Bourne'a

2-Krucjata Bourne'a

i 3-Ultimatum Bourne'a

 

każdą część oceniam na 8/10 (część 3 8.5/10) naprawdę dobre kino akcji, świetna gra Matta Damona

 

kolejny film to dość krytycznie oceniany War Of The Worlds ( Wojna Światów ) ... cóż, nie tego się spodziewałem po Spielbergu, film jakiś taki nijaki, jedynie efekty specjalne podkręcały słaby klimat, fabuła fatalna ...za to przezabawna była postać Rachel Ferrier (Dakota Fanning) :P

5/10

 

na koniec...

Tajemnica Brokeback Mountain

temat filmu dość kontrowersyjny ale na szczęście homofobem nie jestem :] bardzo ładny melodramat, poruszający, aktorzy wykonali kawał świetnej roboty.

 

9/10

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w GTA Vice City można spotkać wiele momentów ze Scarface'a. Ścieżka dzwiękowa była chyba w całości, parę utworów było chyba nawet w GTA 3. Jedna psiadłość Vercettiego był nawet oparty na willi Montany ;>

Zależy kto co pierwsze widział/grał. Ja najpierw przeszedłem GTA VC a dopiero potem widziałem Scarface'a. ;) A w VC co do ścieżki dźwiękowej to nie było NIC ze Scarface'a , natomiast cały soundtrack leciał w GTA 3 jako Flashback FM. :) Co do willi to się zgodzę ;) nawet gabinecik był identyczny. :D

 

Żeby nie było OT

 

Oglądał ktoś Italian Job ? :) Jakieś opinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co pierwsze widział/grał. Ja najpierw przeszedłem GTA VC a dopiero potem widziałem Scarface'a. ;)

Też najpierw przeszedłem Vice City, a dopiero później obejrzałem Scarface. Nie zmienia to jednak faktu, że Vice City czerpało ze Scarface, a nie odwrotnie (wszak Scarface nakręcono znacznie wcześniej, niż wydano Vice City).

 

Popatrzcie sobie w program telewizyjny. Sporo ciekawych pozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

La Sconosciuta (Nieznajoma)

 

dobry dramat (Włochy), ciekawa fabuła- przez pierwsza polowe filmu nie wiadomo o co konkretnie chodzi ;] dopiero później zaczynamy sobie wszystko składać w całość. Film w sam raz na deszczowe dni ;)

 

8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Gangster - Ciekawie i z ogromną dokładnością odwzorowany klimat ówczesnych lat. Aktorzy... bardzo dobre role D.Washingtona i R.Crowe'a (widać, że współpraca Russella z Ridleyem Scottem idealnie im pasuje). Gangsterka, dilerka, kasa i...rodzina. Ode mnie +4/5 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Lookout - przyjemne rozczarowanie-jak ja to lubie 7,5 / 10odrobina psychologii i sensacji + dobra muzyka

 

3:10 Yuma - 6,5/10 dobry film ale wszystko to juz bylo a do tego

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
koncowka rozczarowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mighty Heart, A (Cena odwagi) - Hmm... w pewnym sensie film jest nudny, takie muzłumańskie blablabla. Z drugiej opisana historia porwania i desperackich poszukiwań, tragedia. Imo bardzo dobra kreacja A. Jolie (przez cały film... z punktem kulminacyjnym pod koniec). Dam 3/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRINDHOUSE PLANET TERROR - może mi ktoś powiedzieć dlaczego Grindhouse dzieli się na dwie części ?

Już nie będę opisywał jak chu*** to film ale jaki ma związek z filmem Tarantino.

Jeżeli druga część miałaby wogóle konkurować z pierwszą to odpada w przedbiegach, a jeżeli chceli zrobić coś na podobieństwo "Od zmierzchu do świtu" to Pan Rodrigez chyba się zbytnio rozpędził i przyje*** głową w mur.

 

- 3/10 (1 pkt za świetną kamerę + 1pkt za filtr + 1pkt za początek MATCHETE).

 

Donnie Darko- 10/10

 

Ahhhhhhh

 

W koncu zobaczyłem. Słyszałem wiele dobrego i nie zawiodłem się. Klimat i muzyka i wszystko...absolutnie polecam...

Dla mnie to film dno. Lubie filmy gdzie sobie możemy zakończenie sami dołożyć bądź interpretować film na kilka sposobów ale nie tak aby to była otwarta przestrzeń i żeby można było dokładać co się chce.

Ale dla mnie też dnem jest Lost Highway.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRINDHOUSE PLANET TERROR - może mi ktoś powiedzieć dlaczego Grindhouse dzieli się na dwie części ?

Już nie będę opisywał jak chu*** to film ale jaki ma związek z filmem Tarantino.

Jeżeli druga część miałaby wogóle konkurować z pierwszą to odpada w przedbiegach, a jeżeli chceli zrobić coś na podobieństwo "Od zmierzchu do świtu" to Pan Rodrigez chyba się zbytnio rozpędził i przyje*** głową w mur.

Widać stary że nie masz pojęcia o czym piszesz dlatego lepiej przemilczeć tą wypowiedź....

Tak btw to nic się nie dzieli. To jeden film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American gangster - 9+/10 po filmie przez pol godziny mialem banana na twarzy :P film pierwsza klasa.

Pomimo ze tego typu filmow nie ogladam a fabula z poczatku sie wyjatkowo wolno rozwijala warto bylo czekac gdyz akcja odbywa sie na przestrzeni wielu lat i wciaga do ostatniej chwili.

ogolnie kino na + "polecam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...