Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Just Dance aka Make It Happen (Tylko taniec) - ja już jestem za stary na takie filmy. Kicz do potęgi. Nie ma tam momentu który jest dobry. Nawet taniec jest tak kiepski, że nie mogłem patrzeć. Trzeba mieć 15 lat żeby to się podobało - 2/10 Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolinkaxd

Uśmiałam się do łez przy filmie "Świadek Bezbronny" na początku zanudzał ,ale później jakoś się rozkręcił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam film Po Prostu Walcz ang. Never Back Down.Film mi się bardzo podobał.Jeżeli ktoś lubi filmy młodzieżowe to jest film obowiązkowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Femme Fatale A.D. 2002 - znany projektant mody tworzy ubiór najeżony brylantami jak bezpański pies pchłami, wart 10 milionów debilarów (ubiór, nie pies). Grupce spryciarzy świta myśl, by zjuchcić ów ubiór, spieniężyć świecidełka i przez resztę życia nie mieć większych zmartwień nad wybór drinka na jakiejś karaibskiej wysepce. Plan idzie mniej lub bardziej gładko, jak zwykle dochodzi między łotrami do rzezi na etapie podziału łupów, a wszystko przez tytułową femme, która mąci i kręci, a z tego mącenia i kręcenia wynika dużo różnych ciekawych wydarzeń. Ponieważ film jest w sporej części francuski, mamy rzecz jasna tandem B&B oraz leniwego montażystę (kilkanaście, czasem kilkadziesiąt sekund z jednej kamery). Genialna scena, w której Antonio Banderas udaje pedała. Warto, choćby dla ostatnich 30 minut. 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Curious Case Of Benjamin Button - godny konkurent dla Seven Pounds - szczerze mówiąc bardziej mi się spodobał, ze względu na oryginalny scenariusz, fajną narrację i klimat. Siła filmu z Willem opiera się na niespodziance szykowanej na koniec, tylko widz musi do niej dotrwać. Tutaj właściwie od początku wiadomo jak się wszystko skończy, ale nie ma to wpływu na oglądanie. Magnetyczne kino :P 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Just Dance aka Make It Happen (Tylko taniec) - ja już jestem za stary na takie filmy. Kicz do potęgi. Nie ma tam momentu który jest dobry. Nawet taniec jest tak kiepski, że nie mogłem patrzeć. Trzeba mieć 15 lat żeby to się podobało - 2/10

 

Najlepsze jest to.

http://www.imdb.com/name/nm0012137/

 

 

Ciekawe ile jeszcze zobaczymy filmów o tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam film Po Prostu Walcz ang. Never Back Down.Film mi się bardzo podobał.Jeżeli ktoś lubi filmy młodzieżowe to jest film obowiązkowy :D

 

Hmmmmm pomyslmy pewnie rozbudowana po maksie fabula, koles jest sredniakiem w walkach, wyrywa najfajniejszego lachona po czym wygrywa jakis turniej. Tada!!!

 

Seven Pounds film naprawde zacny... W koncu troszke inny film. Nie ma co pisac o czym jest sam film. Trzeba go poprostu zobaczyc! 9/10

 

Cleaner nie wiem czemu wczesniej nie wiszialem tego filmu. Koles sprzata mieszkania po morderstwach, samobujstwach i innych tego typu akcjach. Pewnego dnia sprzata dom w ktorym dokonano morderstwa, a on nieswiadomie ma pozbyc sie wszelkich sladow... pozniej cala sprawa oczywiscie sie troszke komplikuje 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taken - dobry film akcji, porwana córka w Paryżu przez Albańczyków, przeznaczona jak się później okazuje na 'sprzedaż', ojciec, emerytowany żołnierz przylatuje ze Stanów w wiadomym celu ;). 9/10

 

-EDIT-

 

Kaeres poprawione ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Curious Case Of Benjamin Button - godny konkurent dla Seven Pounds - szczerze mówiąc bardziej mi się spodobał, ze względu na oryginalny scenariusz, fajną narrację i klimat. Siła filmu z Willem opiera się na niespodziance szykowanej na koniec, tylko widz musi do niej dotrwać. Tutaj właściwie od początku wiadomo jak się wszystko skończy, ale nie ma to wpływu na oglądanie. Magnetyczne kino :P 9/10

Najlepszy film 2008 roku. Niesamowity, piękny, poruszający. Prawie 3 godziny czystej magii. 20/10!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taken - dobry film akcji, porwana córka w Paryżu przez Afgańczyków, przeznaczona jak się później okazuje na 'sprzedaż', ojciec, emerytowany żołnierz przylatuje ze Stanów w wiadomym celu ;) . 9/10

Po pierwsze nie Afgańczyków, po drugie sporo fabuły zdradziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał to samo co jest zawarte w reklamowym opisie filmu. Filmy oglądasz zupełnie w ciemno tylko po tytule??. Nie czytasz wcześniej ich opisów na stopklatce, filmwebie czy cokolwiek innym??.

 

Opis Taken na Stopklatce.

 

Bryan jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i płaczliwym głosem mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał to samo co jest zawarte w reklamowym opisie filmu. Filmy oglądasz zupełnie w ciemno tylko po tytule??. Nie czytasz wcześniej ich opisów na stopklatce, filmwebie czy cokolwiek innym??.

 

Opis Taken na Stopklatce.

To, że w tego typu serwisach walą spojlerami na lewo i prawo już przywykłem i próbuję nie czytać niczego przed oglądaniem filmu.

Przeważnie jedynie sprawdzam listę przebojów i ogólnie opinie na sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam, że przeczytałem opis filmu ( Ikiru ) na filmwebie a potem go oberzałem i sie okazało, że w krótkim filmie opisali jego całą fabułe, razem z zakończeniem. Od tamtej pory patrze na ocene imdb i jego krótki opis ( nie rozwinięty, jedno zdanie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam, że przeczytałem opis filmu ( Ikiru ) na filmwebie a potem go oberzałem i sie okazało, że w krótkim filmie opisali jego całą fabułe, razem z zakończeniem. Od tamtej pory patrze na ocene imdb i jego krótki opis ( nie rozwinięty, jedno zdanie ).

Recenzji jeśli już :)

 

 

A ja tam muszę przyznać, że oglądam głównie tylko filmy wymienione w tym temacie i to tylko te, które mają ocenę powyżej 7 ;)

Ja również oglądam filmy wymienione w tym temacie. Poza tym - jeżeli usłyszę, dojrzę gdzieś jakiś tytuł, popatrzę tylko na filmwebie na ocenę , przydział ról, reżysera i ew. gatunek filmu. Jeżeli coś mi przypasuje, oglądam. Recenzje, opisy etc. jeśli już, to po projekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gran Torino - Eastwood jako reżyser w podeszłym wieku kręci lepsze filmy niż 95% chłamu z Hollywood. Wręcz banalny scenariusz plus świetna rola głównego bohatera i dobre zakończenie równa się dobre kino. Lepszy od Seven Pounds, bo bardziej prawdopodobny - widz wręcz utożsamia się z Waltem :) 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeregowiec Ryan - jeden z nielicznych filmów, który nawet po n-tym zobaczeniu, tak samo, jak nie mocniej, wyzwala we mnie ciągle te same uczucia - złości, przerażenia, wzruszenia i podziwu. Nie mam pojęcia jak naprawdę wygląda wojna, ale myślę że właśnie tak jak ukazał to Spielberg. Nie pamiętam ile dałem wcześniej, ale dzisiaj:

10/10

 

Przy okazji, polecany przez was Taken w pełni zasłużył sobie na tak dobre oceny. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My best friend's girl - płytki, wręcz głupawy scenariusz, koledzy, ich dziewczyny, podrywanie cudzych kobiet na bycie 'wulgarnym macho', po to by wywołać u nich nienawiść, by mogły wrócić do 'wcześniejszego' chłopaka. To jest samo w sobie głupie i niedorzeczne. Reżyser próbuje śmiać się do widza, ale niestety np do mnie ten film nie trafia. Niektóre sceny są zabwane. Ogólnie nic specjalnego. 5,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki temu topicowi, wczoraj i dzisiaj udalo mi sie obejrzec 3 NAJELPSZE filmy jakie obejrzalem w tym roku (+ dark knight). Mowie o Gran Torino, Seven Pounds i Slumdog Millionaire. Co tu duzo pisac, wszystkie ze swietna fabula i gra aktorow, a Seven Pounds "wysciskal mi gardlo" jak dawno zaden film. Zaraz zabieram sie za The Curious Case of Benjamin Button i z tego co widze to bedzie to prawdziwa wisienka na torcie, ktorego skladnikami byly 3 wyzej wymienione tytuly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisze co ostatnio widzialem

Art of Crying 7.5/10 miłe, wolne, dobre

Dekalog 1 9/10 miłe, wolne, wyrąbiste

Dekalog 3 6/10 wolne, przynudawe, średnie

La Haine 7.5/10 przynudawe na początku, pózniej sie wczułem i polubiłem, końcówka i sens filmu były dobre

In Bruges 9.5/10 śmieszne, ładne, piękne, wzruszające

Wywiad z wampirem 6.5/10 miła opowieść, środek fajny, poczatek nudny, koniec głupi

Życie jest piękne 7.5/10 fajny, nie-nudny film

The Piano 8/10 Nie banalne kino, super aktorstwo, muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile waży koń trojański - sa małe niedociągnięcia w tym że jest to 1987 rok (oraz innych rzeczy do których mógłbym sie odczepić), ale jak na komedie polska bardzo dobrze, uśmiałem się i film mnie jakoś troche wręcz poruszył , lubiłe tamte czasy mimo że urodziłem sie w 86r i dlatego ten film ma u mnie 7.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zabieram sie za The Curious Case of Benjamin Button

Właśnie obejrzałem, trochę ze złej strony zacząłem (3 filmy które wymieniłeś właśnie mam zamiar oglądnąć w ciągu najbliższych dni), ale mogę powiedzieć, The Curious Case of Benjamin Button to najlepszy film jaki dane było mi zobaczyć w tym w roku.. eee a raczej jaki widziałem z wyprodukowanych w 2008 :) Ode mnie 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...