Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Let the Right One In - Czegos takiego moje oczy jeszcze nie widzialy! Przepiekny film, targa uczuciami od samego poczatku. Poruszy nawet najwiekszego twardziela ;) Nastawilem sie na horror, a po czesci dostalem cos innego. Piekna muzyka. POLECAM

 

ps. imdb 8.2/10

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Underworld: Rise of the Lycans pozycja obowiazkowa dla fanow poprzednich 2 czesci. Pieknie ukazane jest to czemu Lucian tak znienawidzil Victora. Wiem wiem, dawno to wszyscy wiedza... ale w poprzednich czesciach cala ta historia to przeblyski... Podsumuje to tak. W koncu nakrecono kontynuacje filmu, ktora nie pierdzieli calej serii. Jezeli ktos lubi te klimaty to goraco polecam. Sam nie oceniam bo jestem fanem tej serii i ocena wzgledem innych moglaby byc za wysoka ;]

Nic dodać nic ując, obowiazkowa pozycja. :razz: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Curious Case of Benjamin Button - niezła historia, dobre ujęcia kamery, do wielu mankamentów można by się przyczepić, uważam, że 13 nominacji do Oskara to IMHO przegięcie, choć sam film napewno kilka zbierze. Nie jest to dzieło wybitne, oglądałem lepsze perełki. 8+/10 Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blades Of Glory - nie ma to jak dwóch kolesi na łyżwach... - straszny kał. 1/10

 

Gran Torino - obowiązkowa pozycja. Film, który warto obejrzeć 2h dobrego kina. Eastwood jako zgredziały staruszek wymiata :rolleyes: (fuckin' Polack) :lol: 9/10

 

Transporter 3 - szału nie ma, ale jeśli ktoś obejrzał 2 poprzednie części to może śmiało i to dorzucić do kompletu. W sam raz na film w niedzielę po obiadku. Facet jest lepszy od Neo z Matrixa :lol2: 5/10

 

Taken - Całkiem przyjemny film. Można śmiało siadać przed ekranem i oglądać. 7/10

 

Pride and glory - "skundlone psy" i tyle na temat fabuł, chociaż nie znalazł się jak zwykle jeden bystry i wysadził resztę z jadącego autobusu. Warto rzucić okiem. 6,5/10

 

The Boy In The Striped Pyjamas - ten film mi zapadnie na długo w pamięci. To trzeba obejrzeć! 9/10

 

Cleaner - Film był całkiem niezły, tylko za szybko rozgryzłem, kto jest winny i za to -1pkt ;P 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transporter 3: Mnie się podobał. Nic specjalnego, ale ogląda się z zapartym tchem. Niestety jak jeden koleś wyreżyserował naprawdę fajne sceny pościgów (choć łudząco podobne do Ronina) tak jakiś jełop bez szkoły, kompletnie olewający auta stwierdził "yeeeaah let's make it look like more action!" i niektóre sceny pościgów są w przyspieszonym tempie i zamiast robić wrażenie, wyglądają kuriozalnie. :mur: + za akcję dziejącą się na węgrzech i ukrainie, bo południe europy zachodniej w tych filmach już mi się znudziło. 7/10 i zapewniam że 1,5h jest niezmarnowane

 

The Boy in The Stripped Pyjamas: Dla mnie film lipny nudny i imho w życiu nie zasłużył na 9/10. Bohaterowie podzieleni na dobrych i złych w tak oczywisty sposób, że to aż śmieszne, a ta banda angolów spikający perfekcyjnym "brejtejsz ynglesz" przebranych za złych nazioli przeszkadzała mi we wczuciu się w klimat. Sama fabuła monotonna, nudna do bólu i nawet na zakończeniu które powinno być emocjonujące i chwytające za serce ziewałem z nudów. Ogólnie bardzo mnie interesują filmy o takiej tematyce, ale ta kolorowa historyjka o misiach i przedszkolakach, która ma "pomóc zrozumieć" na mnie nie działa. 4/10

 

Full Metal Jacket: Film z jajami i klimatem. Obowiązkowy dla tych co lubią filmy wojenne, choć zamiast rozbudowanej batalistyki film skupia się raczej na mentalnej stronie wojny i jak na gatunek jest ogólnie nietypowy. Kupa dobrych tekstów i ostrych scen. Film naprawdę mocny i godny uwagi. Ciekawy scenariusz, dobra reżyseria, dobra gra i fajny soundtrack. Nie widziałeś, to obejrzyj! 9/10

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reservation Road - Do pewnego momentu mozna powiedziec ze to historia z zycia wzieta, ale pozniej przestaje to tak wygladac i staje sie mniej prawdopodobne. Polecam

The Day The Earth Stood Still - Dla fanow gatunku lakomy kasek. Szkoda ze tworcy nastawili sie bardziej na efekty specjalne niz sama fabula ale kto lubi taka tematyke nie powinniec sie zawiesc.

Babylon.A.D. - Kolejny dobry film S-F z Diesel'em. Co tu duzo gadac, sporo akcji i efektow specjalnych.

Good Dick - Calkiem ciekawa tematyka. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

No Country For Old Men [2008] - 9/10 - dobry film, podobała mi się postać zawodowego mordercy w tym filmie (Javier Bardem - duży plus + ). Jak dla mnie warto obejrzeć. To co, "orzeł czy reszka" ;)

 

Serpico [1973] - 8+/10 - ciekawy film o pracy policji (a może raczej o tym że wchodząc między wilki stajemy się sami wilkami .... albo mamy big trouble ) - polecam ! ps. doskonały Al Pacino.

 

Solyaris [1972] - ocena na razie nie daję, ciężko ocenić - film Andreia Tarkovskyego (taki radziecki reżyser który chciał być Kubrickiem ;) ) - ogólnie ciężko mi "zrozumieć" ten film, prawdopodobnie miałem zbyt wysokie oczekiwania - warto jednak obejrzeć dla samego kina (coby zobaczyć jak robili to w USSR). Dla mnie osobiście trochę "trudny" w odbiorze.

 

ps. czeka jeszcze Stalker [1979] Tarkovskyego - też podobno "zakręcony" ;) - jak obejrzę zdam relację. (chyba że znowu nie załapię klimatu ;) ).

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Country For Old Men [2008] - 9/10 - dobry film, podobała mi się postać zawodowego mordercy w tym filmie (Javier Bardem - duży plus + ). Jak dla mnie warto obejrzeć. To co, "orzeł czy reszka" ;)

Dla mnie ogólnie film nieco za długi, a końcówka mało energiczna.

Ale fabuła OK i główne role również.

Edytowane przez Silvana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Boy in The Striped Pyjamas: Dobry film, ale nie jest to jakaś super produkcja, dobrze ukazane jest w filmie jak Niemcy prali mózgi swoim młodym obywatelom i ogólnie cały ich ten system działań przeciw żydom który potem boleśnie odczuwa pewna niemiecka rodzina, warto obejrzeć. 8.5/10.

 

Dog Soliders (2002): Wilkołaki a jak :razz:, niezły film, jeden z lepszych o wilkołakach, trzymający w napięciu do samego końca, choć jest też parę śmiesznym momentów. 7/10

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solyaris [1972] - ocena na razie nie daję, ciężko ocenić - film Andreia Tarkovskyego

Tak sie doczepie - po pierwsze Solaris, a po drugie Tarkowskiego. Jestesmy w Polsce i nie musimy stosowac amerykanskiej transkrypcji. ;)

 

Swoja droga, ostatnio ogladalem Clive Barker's Nightbreed, z roku nie wiem ktorego (ale stawiam na max pierwsza polowe lat 90tych) - dzizas, co za krap. Dawno sie tak nie usmialem na horrorze. Dam 1/10, za bardzo klimatyczna scenke z Inkwizycja (w sumie jedyne dwie minuty filmu warte uwagi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eden Lake - ahh ta dzisiejsza młodzież :lol: Warty uwagi, chociaż na kolana nie powala. 7/10

 

Flashbacks of a Fool - ciekawy dramat, dobrze dobrana muzyka. 7/10

 

Max Payne - Film, który warto obejrzeć choćby po, to żeby porównać do gry. Spodobał mi się. Jeszcze pewnie do niego wrócę :) 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Tak sie doczepie - po pierwsze Solaris, a po drugie Tarkowskiego. Jestesmy w Polsce i nie musimy stosowac amerykanskiej transkrypcji. ;)

Nazwę wziąłem z http://www.imdb.com/title/tt0069293/ - w oryginale Solyaris ;)

 

ps. i tak wiem że jesteśmy w PL (jeszcze) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie doczepie - po pierwsze Solaris, a po drugie Tarkowskiego. Jestesmy w Polsce i nie musimy stosowac amerykanskiej transkrypcji. ;)

A nie wkurza Cię jak mówią Malisz ?

A Twoja xywka w Anglii musiałaby być pisana costy żeby dobrze wymawiali.

Ja jestem za oryginalną pisownią oraz wymową.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się ostatnio za nadrabianie (bądź przypominanie) różnych filmów starszych i młodszych..

 

Big Nothing - David Schwimmer & Simon Pegg w pogoni za coraz większą kasą i kłopotami - w sumie sympatyczne - 7+/10

 

Wywiad z wampirem - oglądałem ten film jak miałem z 8 lat, przyszedł wreszcie czas na przypomnienie..historia życia wampira na podstawie książki Anne Rice w doborowej obsadzie..zresztą - i tak chyba wszyscy oglądali.. - 9/10

 

Peacemaker - George Clooney w pogoni za rosyjskimi głowicami jądrowymi, pomaga Nicole Kidman..wybuchy są, pościgi są i jest 8/10

 

Stan oblężenia - islamscy terroryści doprowadzają do stanu wyjątkowego w Nowym Jorku..Denzel Washington, Bruce Willis, Annette Bening, Tony Shalhoub (wyjątkowo poważny ;))..ponura wizja reżysera, która kilka lat później zaczęła przeradzać się w rzeczywistość.. 8/10

 

Outlander - podchodziłem do tego filmu jak pies do jeża, zwłaszcza czytając niektóre komentarze..i spodobał mi się, plus za posturę Rona Perlmana, nie sądziłem, że da się go bardziej przybyczyć ;) - 7+/10

 

Shoot em up - takich rozbieżności w ocenach to dawno żaden film nie miał..osobiście traktuję go jako jeden wielki polew z filmów akcji - stąd 8/10..a jak ktoś ma jakieś 'ale' to dostanie z marchewy..

 

Desperado - klasyk jakby nie patrzeć ;)..Rodriguez (oczywiście z epizodyczną rolą Quentina :)), Banderas, Buscemi, Trejo, tona ołowiu, wielkie me..oczy Salmy Hayek :D - 9/10..a na horyzoncie dużo bardziej 'tarantinowski' Machete z Trejo w roli masakratora..mhmm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Tarkowski jest Rosjaninem - mamy wyciagac cyrylice? ;)

I tu mnie masz @costi ;)

 

EOT.

 

Ben Hur [1959] Williama Wylera - ZAJEBIS*Y FILM ! - 10/10 bez żadnych dyskusji - to trzeba obejrzeć.

Klasa sama w sobie. I to przesłanie Panowie i Panie .... to PRZESŁANIE - to jest COŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Curious Case of Benjamin Button - niezła historia, dobre ujęcia kamery, do wielu mankamentów można by się przyczepić, uważam, że 13 nominacji do Oskara to IMHO przegięcie, choć sam film napewno kilka zbierze. Nie jest to dzieło wybitne, oglądałem lepsze perełki. 8+/10

Film jak dla mnie był troszkę przydługi - prawie trzy godziny to przesada i z nawet z bardzo ciekawej historii nie dało się tyle wycisnąć.

Oceniam na 8/10. Gdyby trwał godzinę krócej, dałbym 0.5-1.0 punktu więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. czeka jeszcze Stalker [1979] Tarkovskyego - też podobno "zakręcony" ;) - jak obejrzę zdam relację. (chyba że znowu nie załapię klimatu ;) ).

Klimat to tam jest ale brakuje ewidentnie blichtru hollywood - efekty dźwiękowe wołają o pomstę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic mi cos DOBREGO z europejskiego kina? Gatunek w sumie dowolny, moze byc psychologiczny, dramat, obyczajowy czy cokolowiek. Tylko zadnych 40letnich rarytasow ani polskiego kupska. Z tych ciekawszych ogladalem juz: Fałszerze, 9 kompania, Naboer, Kontrolerzy; Motyl i skafander, 4 miesiace, 3 tygodnie i 2 dni; Mechanik, Kumple. Pewnie jeszcze jakies by sie znalazly ale nie pamietam. Jest cos wartego uwagi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Number 23 - Bardzo fajny film psychologiczny. Carey świetna rola, niezły wkręt z tą liczbą. To trzeba zobaczyć :rolleyes: 9/10

Ja sie zawiodłem na tym filmie ;) Ledwo dotrwałem do końca, chciałem wyłączyć w połowie. Carey zdecydowanie lepiej sprawdza sie w komediach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic mi cos DOBREGO z europejskiego kina? Gatunek w sumie dowolny, moze byc psychologiczny, dramat, obyczajowy czy cokolowiek. Tylko zadnych 40letnich rarytasow ani polskiego kupska. Z tych ciekawszych ogladalem juz: Fałszerze, 9 kompania, Naboer, Kontrolerzy; Motyl i skafander, 4 miesiace, 3 tygodnie i 2 dni; Mechanik, Kumple. Pewnie jeszcze jakies by sie znalazly ale nie pamietam. Jest cos wartego uwagi? ;)

Funny Games? (Tutaj uwaga - ostatnio nakręcony remake jest prawie identyczny z pierwowzorem, jeno po angielsku.) Eksperyment? To niemieckie. Oczywiście grzechem byłoby nie wspomnieć o takich klasykach jak Das Boot (Okręt), ale pewnie widziałeś. Z wojennych warto też zobaczyć Stalingrad i Upadek (bardziej biograficzny niż wojenny). Poza tym pamiętaj, że kinematografia w ogóle zawdzięcza Niemcom takie filmy jak Gabinet doktora Caligari, Nosferatu - symfonia grozy, czy Metropolis (kino nieme, ale warto). Z czeskich sprawdź "Pociągi pod specjalnym nadzorem" (klasyk) albo z nowszych "Obsługiwałem angielskiego króla". Z Hiszpańskich cały Almodovar i Amenabar (ten od Innych z Kidman, ale to już częściowo USA ;) ) + koniecznie "Życie ukryte w słowach" (świetne kino), z rosyjskich Tarkowski, jeśli interesuje Cię też Skandynawia, powinieneś zobaczyć "Zło" (Ondskan). Dalej mamy Francję z Bessonem (m.in. seria Taxi), ale też takimi produkcjami jak Nieodwracalne czy Emmanuelle (klasyk że ho ho ;) ). Włochy - Sergio Leone i wszystko jasne ;) . Dania - Rekonstrukcja, Jabłka Adama. Estonia - Klass (można obejrzeć bo oparte na faktach, ale z filmów poruszających podobną tematykę lepsze jest Szwedzkie "Zło"). No i oczywiście jest też masa świetnych filmów "międzynarodowych" (ale bez udziału USA, albo z minimalnym udziałem), polecam szczególnie dzieła Larsa von Triera (Przełamując fale, Tańcząc w ciemnościach, Dogville - must see). Jeszcze można dorzucić Noi Albinoi. To tyle na szybko. Bo chyba nie muszę wspominać, że jest też takie coś jak Wielka Brytania, a tutaj o dobre filmy nie trudno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic mi cos DOBREGO z europejskiego kina? Gatunek w sumie dowolny, moze byc psychologiczny, dramat, obyczajowy czy cokolowiek. Tylko zadnych 40letnich rarytasow ani polskiego kupska. Z tych ciekawszych ogladalem juz: Fałszerze, 9 kompania, Naboer, Kontrolerzy; Motyl i skafander, 4 miesiace, 3 tygodnie i 2 dni; Mechanik, Kumple. Pewnie jeszcze jakies by sie znalazly ale nie pamietam. Jest cos wartego uwagi? ;)

Polecam film The Klass (nasza klasa), http://www.filmweb.pl/f433313/Nasza+klasa,2007. Warto zobaczyć, film opowiada o pewnej klasie która szykanuje swojego kolegę i w końcu dochodzi do tragedii.

 

Polecam również hiszpański horror REC, naprawdę dobry film.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za tytuly, sporo z nich nie ogaladalem wiec sie obejrzy. Ale za niemieckim kinem nie przepadam :D Rec'a ogladalem, oczywiscie w wersji hiszpanskiej i trzeba przyznac ze to bardzo dobry horror/thriller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...