Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie za bardzo amerykański i humanitarny. W prawdziwym życiu terrorystę potraktowano by troszkę inaczej. Zwłaszcza jakby na szali było życie 10 milionów amerykańskich obywateli.

 

Humanitarny? W jaki inny sposob mogli go potraktowac mniej humanitarnie niz to co zobaczylismy w filmie? :blink: Zabijajac go? Z jego pkt widzenia to byloby bardziej humanitarne :D

 

Wlasnie skonczylem ogladac Cargo (rocznik 2009) i musze napisac ze calkiem przyzwoite sci-fi. Nie bede za duzo pisal zeby nie zdradzac kierunku w jakim bedzie zmierzac fabula w miare ogladania filmu. Po obejrzeniu poczytalem pare opinii w necie no i niektorzy zarzucaja mu ze za bardzo "nawiazuje" do dobrze juz znanych tytulow chociaz ja nie uwazam tego za minus. Ocenicie sami. Nie oczekiwac fajerwerkow w hollywodzkim stylu. Moglby byc troche krotszy ale i tak ogladalo sie dobrze do samego konca. Moge polecic ;)

 

ps. czy tylko ja mam alergie na jezyk niemiecki? Jest tak drewniany i "niewyrazny" ze niewiele ustepuje chinskiemu. Tragicznie sie sprawdza w filmach.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. czy tylko ja mam alergie na jezyk niemiecki? Jest tak drewniany i "niewyrazny" ze niewiele ustepuje chinskiemu. Tragicznie sie sprawdza w filmach.

 

przynajmniej można zmienic całkowicie sens napisów/lektora w filmie i wiekszosc nie zauwazy :lol: (vide Upadek/remixy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

H go traktował za bardzo humanitarnie?

Chyba oglądaliśmy inny film.

 

Może koledze nie chodzi o samo traktowanie terrorysty przez H, tylko o to, że nie pozwolili H dokończyć sprawy, a szczególnie ta jedna głupia osóbka, co tylko potwierdza nieprzydatność pewnej płci w takich służbach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Unthinkable - 7+/10

Tak się troszkę ostatnio czaiłem na ten film (zachęcony i Waszymi przemyśleniami w tej materii ;] ) - i w końcu udało mi się go obejrzeć, powiem tak, nie jest zły, ba - końcówka mnie nawet trochę zaskoczyła (tak jakby przynajmniej) - nie widzę więc powodu dla którego miałbym go nie polecić ;) ;]. Btw: prawie zapomniałem o takiej pani jak Carrie-Anne Moss, ten film mi ją skutecznie przypomniał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Limits of Control. Nie wiem co się dzieje po 30 minucie, ale nie mogłem zdzierżyć, bo te pierwsze 30 minut było dla mnie niczym oglądanie jak farba schnie... Omijać szerokim łukiem chyba, że lubicie głębokie filmy gdzie trzeba czekać hoho żeby coś się w nich stało i hohohoho żeby wiedzieć czemu i o co chodziło.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Limits of Control. Nie wiem co się dzieje po 30 minucie, ale nie mogłem zdzierżyć, bo te pierwsze 30 minut było dla mnie niczym oglądanie jak farba schnie... Omijać szerokim łukiem chyba, że lubicie głębokie filmy gdzie trzeba czekać hoho żeby coś się w nich stało i hohohoho żeby wiedzieć czemu i o co chodziło.

 

No cóż, "przegrałeś" z filmem i nie przekroczyłeś swoich granic, straciłeś kontrolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toy Story 3 - maestria, perfekcja, geniusz. 10/10 Pierwsze wejście klauna już teraz przeszło do historii kinematografii ;) Sala nie była w stanie się kontrolować, łącznie ze mną;]
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo jedynie Mad Max 2 jest bardzo dobry i klimatyczny. Jedynka to jakis hardkor ktory w obecnych czasach wyglada jak kino klasy C. Naprawde nie wyobrazam sobie zeby ktos sie dobrze bawil ogladajac ten film po raz pierwszy w ostatnich latach, kiedys pewnie robil wrazenie. Za to czesc 3 to jakies domowe przedszkole. No ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mozna wspomniec o Book of Eli, no i gddyby jeszcze troche naciagnac Twoje wymagania to moze I Am Legend i ewentualnie Resident Evil (no ale one juz troche odbiegaja od tematu postnuklearnej zaglady na rzecz innej)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten topic dostarczy Ci filmow na dobre dwa tygodnie :D

 

edit. nie zauwazylem ze oprocz listy sa linki do pobrania, nie chce warna wiec info na pw

 

 

12 Monkeys (1996)

28 Days Later (2002)

A.P.E.X. (1994)

After the Apocalypse (2004)

After the Fall of New York (1983)

The Aftermath (1982)

Aftershock (1990)

Amazon Warrior (1998)

America 3000 (1986)

American Cyborg: Steel Warrior (1993)

Android Apocalypse (2006)

Battle Queen 2020 (2001)

Battlefield Earth (2000)

The Bed Sitting Room (1969)

The Blood of Heroes (1989)

A Boy and His Dog (1975)

Bridge of Dragons (1999)

Bronx Executioner (1989)

Bronx Warriors (1982)

Café Flesh (1982)

Cherry 2000 (1987)

Circuitry Man (1990)

Circuitry Man II: Plughead Rewired (1994)

Clash of the Warlords (1986?)

Cold Harvest (2000)

The Creation of the Humanoids (1962)

Creepozoids (1987)

Cries of Ecstasy - Blows of Death (1984?)

Crime Zone (1988)

Cybercity (1999)

Cyborg (1989)

Cyborg 2 (1993)

Cyborg 3: The Recycler (1994)

Damnation Alley (1977)

Dance of the Dead (2005)

Day of the Dead (1985)

The Day of the Triffids (1962)

The Day of the Triffids (1981)

Day the World Ended (1955)

Deadly Reactor (1989)

Death Run (1987)

Deathlands (2003)

Deathsport (1978)

Def-Con 4 (1985)

Delicatessen (1991)

Desert Warrior (1988)

Doom Runners (1997)

Dragon Head (2003)

Dream Warrior (2004)

Driving Force (1990)

Dune Warriors (1990)

Empire of Ash (1987)

Empire of Ash 2 (1988)

Endgame (1983)

Equalizer 2000 (1986)

Escape from L.A. (1996)

Escape from New York (1981)

Escape from Safehaven (1989)

Escape from the Bronx (1983)

Executioners (1993)

Exterminators of the Year 3000 (1983)

The Final Executioner (1984)

Fire Fight (1988)

Fist of the North Star (1995)

Five (1951)

Future Hunters (1986)

Hard Knuckle (1987)

Hardware (1990)

Hell Comes to Frogtown (1987)

Hybrid (1997)

In the Aftermath (1988)

In the Year 2889 (1967)

Interzone (1987)

Jeremiah (2002-04)

Jericho (2006-??)

Judge Dredd (1995)

Karate Cop (1991)

Knights (1993)

Land of Doom (1986)

Land of the Dead (2005)

The Last Battle (1983)

The Last Man on Earth (1964)

Last of the Warriors (1989)

The Last Woman on Earth (1960)

The Lawless Land (1988)

The Legend of the Roller Blade Seven (1992)

Logan's Run (1976)

Mad Max 2: The Road Warrior (1981)

Mad Max Beyond Thunderdome (1985)

Max Hell Frog Warrior (2002)

Metalstorm: The Destruction of Jared-Syn (1983)

Neon City (1992)

The New Barbarians (1982)

The New Gladiators (1984)

Night of the Comet (1984)

The Noah (1975)

Omega Cop (1990)

Omega Doom (1997)

The Omega Man (1971)

On the Beach (1959)

On the Beach (2000)

Osa (1985)

Parasite (1982)

The People Who Own the Dark (1976)

Phoenix the Warrior (1987)

The Postman (1997)

Prototype X29A (1992)

The Quiet Earth (1985)

Quintet (1979)

Radioactive Dreams (1985)

Rage (1984)

Raiders of the Sun (1992)

Rats - Night of Terror (1984)

Recon 2020: The Caprini Massacre (2004)

Refuge of Fear (1974)

Reign of Fire (2002)

The Return of the Roller Blade Seven (1992)

Return to Frogtown (1993)

Rise of the Undead (2005)

Robot Holocaust (1986)

Robot Monster (1953)

Roller Blade (1986)

The Roller Blade Seven (1991)

Roller Blade Warriors: Taken by Force (1989)

Rush (1983)

Sexmission (1984)

She (1982)

Shocking Dark (1990)

The Silent City (2006)

The Silver Globe (1987)

Sisterhood (1988)

Six-String Samurai (1998)

Slipstream (1989)

Solar Force (1994)

Solarbabies (1986)

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone (1983)

Split Second (1992)

The Stand (1994)

Starlight (1996)

Steel Dawn (1987)

Steel Frontier (1995)

Stryker (1983)

Surf Nazis Must Die (1987)

Survival Zone (1983)

Survivor (1987)

Survivors (1975-77)

Tank Girl (1995)

TC 2000 (1993)

Teenage Caveman (1958)

Teenage Caveman (2002)

Terminal Virus (1995)

The Terror Within (1989)

The Terror Within II (1990)

Texas Gladiators (1982)

THX 1138 (1971)

The Time of the Wolf (2003)

Time Troopers (1985)

The Ultimate Warrior (1975)

Ultra Warrior (1990)

Urban Warriors (1987)

Virus (1980)

Warlords (1989)

Warlords 3000 (1992)

Warlords of the 21st Century (1982)

Warrior of the Lost World (1985)

Warriors of the Apocalypse (1985)

Waterworld (1995)

Wheels of Fire (1985)

Where Have All the People Gone? (1974)

Wired to Kill (1992)

World Gone Wild (1988)

World Without End (1956)

The World, the Flesh and the Devil (1959)

Z for Zachariah (1984)

Zardoz (1974)

 

 

Te filmy podzielone sa na kategorie:

 

A - Wasteland PA movies. Think of The Road Warrior and its countless rip-offs if you need an example. Just remember, not every wasteland PA is a Road Warrior rip-off.

B - Other, non-wasteland PA movies. Everything from 12 Monkeys to Delicatessen to Day of the Dead. Large bases and cities of the future are often the places of the action in these movies.

C - Non PA movies but still worthy to be mentioned, because of a similar feeling. Examples: Escape from New York, Bronx Warriors, Split Second, Spacehunter etc.

Niestety podzial jest tylko w zrodlowym topicu

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cargo A.D. 2009 - nakręcona przez nazistów mieszanka Odysei Kosmicznej i Matrixa, podana w zawiesistym sosie hard-SF. Oto na rajską planetę, piękną jak damski cycek, śmiga statek wyładowany po brzegi "materiałami budowlanymi". W skład załogi wchodzą: stary SS-man w roli kapitana, młody SS-man w roli policjanta, dwóch śmietnikowych chlorów w roli technicznych, niemiecka kobieta w roli oficera, druga niemiecka kobieta w roli lekarza oraz tajwański transwestyta jako kosmiczny transwestyta, co razem daje siedmiu mężczyzn. Tytułowy ładunek okazuje się być czymś zupełnie innym od deklaracji na liście przewozowym, cudowna planeta cudowną ściemą i tak dalej. Przyzwoite FXy, sceny w przestrzeni kosmicznej są prawidłowo wygłuszone, fabułka sensowna, zakończenie inne od słodko-pierdzących holyłódzkich gniotów o podobnej tematyce. Mocne 7/10
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brooklyns Finest - Swietna "dramato-sensacja" :D Film pokazuje osobiste problemy grupki nowojorskich gliniarzy. Jak wspomialem jest to mieszanka gatunkow wiec nie nastawiac sie na mase wychodzacej z ekranu akcji. Chociaz ja mimo to gladalem z zaciekawieniem do konca. Uwaga na spoilerujacych kretynow na filmwebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toy Story 3 - maestria, perfekcja, geniusz. 10/10 Pierwsze wejście klauna już teraz przeszło do historii kinematografii ;) Sala nie była w stanie się kontrolować, łącznie ze mną;]

 

Potwierdzam, świetne ukoronowanie 15 letniej trylogii w wykonaniu Pixara. Must see :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Crazies A.D. 2010 - remake dziełka o tym samym tytule z 1973, po opisach fabułek sądząc. Krótko - w okolicach spokojnej wioski w US & A ląduje w trybie mocno awaryjnym samolot, brocząc tajnym krejzolkowym wirusem do wód pitnych owejże wioski. Mieszkańcom odbija lub umierają, choose an option. Sporo biegania, ognia i rzezi, oprócz broni palnej występują widły i piła do kości. Gdyby główną parę bohaterów, czyli wypłowiałą babę o końskiej szczęce i drewnianego harcerzyka w roli szeryfa zamienić na coś innego, byłoby naprawdę zacne dzieło. Chociażby kolo grający zastępcę harcerzyka wypada przekonująco. W pytę ścieżka dźwiękowa, coś jakby z "28 ... później". -2 za głównych bohaterów, mogliby ich w cholerę usunąć 6/10

 

Descent: Part 2 - tytuł samowyjaśniający się, po te laski z pierwszej części trzeba pójść, co niniejszym czynią trzy sztuki pr0-ratowników, szeryf, zastępczyni i jedyna laska, która przeżyła poprzednią penetrację. Jaskiń penetrację znaczy. Fabuła jak tytuł, kręci się sama - hyc hyc, szur szur, bum bum, mlask mlask, ołmajgad, łigatagetałtahjer. Kilka razy podskoczyłem, choć zbroi zanieczyścić się nie udało. 6/10

Edytowane przez jonas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transsiberian - 4/10, oklepany do bólu thriller w stylu dwójka turystów z XXX podróżuje przez YYY i poznaje nieznajomych ZZZ... Akcja w pociągu transsyberyjskim zapowiadała się nieźle, niestety nic ciekawego z tego nie wyszło.

 

The losers - 7/10 - Komiksowa wersja Drużyny A, luźna i zrobiona z poczuciem humoru. Nie wiem dlaczego ciemnoskóra główna bohaterka nonstop przypominała mi Sheevę z RE5, tylko w wersji bez biustu :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transsiberian - 4/10, oklepany do bólu thriller w stylu dwójka turystów z XXX podróżuje przez YYY i poznaje nieznajomych ZZZ... Akcja w pociągu transsyberyjskim zapowiadała się nieźle, niestety nic ciekawego z tego nie wyszło.The losers - 7/10 - Komiksowa wersja Drużyny A, luźna i zrobiona z poczuciem humoru. Nie wiem dlaczego ciemnoskóra główna bohaterka nonstop przypominała mi Sheevę z RE5, tylko w wersji bez biustu :P

 

A mi sie Transsiberian bardzo podobal ;) Typowa europejska produkcja. Fabula rozwija sie dosyc powolonie ale kto lubi tego typu filmy bedzie sie bawil dobrze. I zupelnie nie wiem jak mozesz powiedziec o tym filmie ze jest oklepany ;) Obejrzalem w swoim zyciu sporo thrillerow i jakos nie uwazam zeby fabula w Transsiberian przedstawiala jakis utrwalony w tym gatunku "model".

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca$h (2010) - Genialny, po prostu genialny! :lol: Chyba kazdy w swoim zyciu zastanawial sie chociaz raz co by zrobil gdyby znalazl spora ilosc gotowki. No i przed takim dylematem stanal jeden z bohaterow tego filmu. Niestety dla mlodego malzenstwa kasa okazala sie byc "wlasnoscia" ganstera. Zeby bylo jeszcze ciekawiej rezyser postanowil ze ow gangster bedzie mial brata, kolejnego gangstera. Ale zeby bylo jeszcze ciekawiej/zabawniej owy facet zatrudniony do odzyskania kasy swojego brata okaze sie strasznym dusigroszem lub jak kto woli, skrupulatnie sciagajacym dlugi mafijnym gosciem od kasy. Co z tego wyniknie zobaczcie sami :lol: Masa groteski i czarnego humoru, okraszona angielskim akcentem glownego bohatera (co moim zdaniem dodaje klimatu). Uprzedzam ze film krecony jest ta sama technika co Wrogowie publiczni (czyli kamerami cyfrowymi, jak przypuszczam) co wyglada troche odpychajaco jak dla mnie. Pewnie jeszcze cos mu mozna zarzucic ale co jak co, swietnego klimatu (chwilami wrecz jak w Lock, stock and two smoking barrels) i barwnych postaci odmowic mu nie mozna :D Polecam

 

ps. w roli braci Sean Bean

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The losers - film "akcji" klasy B, efekty specjalne klasy C, "chómor" klasy D, gra aktorska klasy B. 4/10

 

Cop Out - czy czarny policjant zawsze musi w filmie grac takiego idiote? W wielu filmach to bylo zabawne, ale tu nawet nie byl smieszny, wrecz zalosny, ale moze czarna publicznosc doceni jego atuty w koncu jest taki jak oni. Sytuacje mocno ratowal niesmiertelny Stifler i lysy Bruce. 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...