Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Black Swan - Wow! Nigdy nie przypuszczałem, że Jezioro Łabędzie będzie takim dobrym thrillerem. Dosłownie trzyma w napięciu przez cały czas. Jest pewien film, który przychodził mi na myśl w trakcie oglądania. Nie chcę jednak zdradzać zbytnio fabuły, bo to część kunsztu. Ocena 9/10

 

Co do filmu, który mi się kojarzy - dla tych co już widzieli albo nie boją się popsuć sobie efektu:

 

Przez znaczną część miałem uczucie, jakbym oglądał balet rodem z American Psycho

 

 

Aranofsky pokazał klasę. Bardzo podobała mi się praca kamery, która potęgowała napięcie i realizm przekazu. Najlepszy film, jaki ostatnio widziałem.

 

Za to nie polecam Unstoppable. Prostacki film akcji z elementami telenoweli. I to jeszcze niby na faktach? Mają się czym chwalić. Rola Denzela taka sama od x lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po: Saga "Zmierzch": Zaćmienie, akurat zacząłem od dup... strony bo od "ostatniego" film z cyklu są jeszcze 2 przed(i jakiś chyba w przygotowaniu).

Ale ani przez chwile tych 2h się nie nudziłem.

Ogólnie bym to ujął tak, jak ktoś lubi filmy o wampirach i wilkołakach ale w podejściu lekkim/łatwym i przyjemnym a nie krew i flaki to jest bardzo ok.

Pierwsza myśl to takie świeże/inne podejście do tematu po 3 filmach z cyklu Underworld, gdzie się praktycznie non stop siekają i mordują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również obejrzałem Zaćmienie kilka dni temu ale już takiego optymizmu nie podzielam. Historia skrojona łatwo, prosto i przyjemnie, niestety nic ponad to. Jest jednak progres względem fatalnej drugiej części. Najlepsza zdecydowanie pierwsza, która jest na prawdę na poziomie nie wiem skąd wzięli się hejterzy filmu po właśnie jego pierwszej części bo po drugiej to bym zrozumiał ale pierwszej? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto skąd się wzieli - przecyztali (lub usiłowali rpzeczytać) książkę :D

 

Ja ostatnio obejrzałem polską komedię "Fenomen".

Opis filmu głosi:

Fenomen" to nieprzyzwoicie śmieszna komedia, nawiązująca do najlepszych tradycji gatunku, pełna zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i zabawnych dialogów, które mają szansę na trwałe zapisać się w pamięci kinomanów.

i jak to w przypadku polskich produkcji ostatnio bywa, opis sobie a film sobie.

W całym filmie jest 1 smieszne ujęcie(scena z dresami), film jakiś drętwy (nawet moj brat z kumplami z akademika zabawniejsze i ambitniejsze filmy kręci...).

Nie wiem kto daje kase na takie produkcje, ten film to dno + metr mułu. 1//10.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również obejrzałem Zaćmienie kilka dni temu ale już takiego optymizmu nie podzielam. Historia skrojona łatwo, prosto i przyjemnie, niestety nic ponad to. Jest jednak progres względem fatalnej drugiej części. Najlepsza zdecydowanie pierwsza, która jest na prawdę na poziomie nie wiem skąd wzięli się hejterzy filmu po właśnie jego pierwszej części bo po drugiej to bym zrozumiał ale pierwszej? ...

 

Widziałem pierwszą część w kinie i powiem krótko - najgorszy film o wampirach jaki oglądałem. Może wynika to z tego, że zdecydowanie nie mieszczę się w targecie tego tytułu (w końcu to romantyczna opowieść dla nastolatek) ale po prostu nie trawię filmu o wampirach, które nie ssą ludzi i nie bzykają ;) Love Story w klimatach wampirycznych to nie dla mnie. Żałowałem darmowych biletów zmarnowanych na ten 'film o wampirach'.

Edytowane przez Yaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skyline - totalny chłam, kino klasy D... chociaż efekty mają bardzo dobre! fabuła idiotyczna, zachowanie bohaterów irracjonalne, obcy porywają ludzi i jadają ich mózgi - zakończenie filmu na poziomie teletubisiów na kwasie

1/10, gdzie 1 za na prawdę fajne efekty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze filmy jakie widziałem:

 

-Podziemny krąg +7

-Numer 23 ( w brew pozorom to nie jest komedia ) +9

-Gothika (2004) +8

-Jedenasta czternaście - 11:14(genialnie nakręcony trzeba obejrzeć do końca, jak dla mnie jest to czarna komedia

-Hanibal (wszystkie części) +9

-Więzień nienawiści +8

-Niebezpieczny umysł _ Confessions of a Dangerous Mind +8

 

-Next +7

 

-Job, czyli ostatnia szara komórka +9

-Wojna Polsko-Roska +8

 

Jak ktoś zna filmy w podobnym klimacie niech napisze, a chętnie obejże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stone - Calkiem dobre filmidlo z Nortonem, De Niro i Jovovich. Chociaz tak do konca chyba nie zrozumialem co rezyser mial do przekazania tym filmem. Moze dlatego ze nie bylo tu jednego i konkretnego przeslania. Jak ktos z was obejrzy to chetnie wyslucham co o nim sadzicie. Moge polecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultramarines - przyznam że czekałem na ten film, a właściewie animacje, bo jestem fanem Warhammera 40000, ale to co angole odwalili to jest jedno wielkie WTF? Jakim cudem Games Workshop zaakceptował to coś to ja nie wiem. Graficznie na poziomie roku 2000, animacje lepsze to były w Dawn of War. Postacie ruszają sie jakby ktoś im kij wsadził w czułe miejsce. Fabularnie porażka, czyli wchodzą i rozwalają wszystkich. Gadają jak c*oty, muzyka do bani... no załamka. 2/10, nie oglądać, choćby was zmuszali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scott Pilgrim vs. The World - czyli Matrix na kwasie.

 

Czasami na moich ustach malowało się jedno wielkie WTF. Daję 6/10, +2 za laseczki ;)

 

Też obejrzałem (jakoś się dało). Film zakręcony jak gołębie nad czernobylem, nie wiadomo o co chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scott Pilgrim vs. The World - czyli Matrix na kwasie.Czasami na moich ustach malowało się jedno wielkie WTF. Daję 6/10, +2 za laseczki ;)

 

 

Też obejrzałem (jakoś się dało). Film zakręcony jak gołębie nad czernobylem, nie wiadomo o co chodzi :D

 

Zakrecony ??? No jest chaos miejscami jesli chodzi o kamere czy akcje ale ogolnie to przeciez to wszystko sa motywy z gier (street fighter, tony hawk, nawet mario ;)) Jesli to jest dla Was zakrecony film to ciekawe co powiecie o Memento czy Las Vegas Parano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultramarines- wielkim fanem W40K nie jestem, lubię gry, świat też całkiem fajny i bez wielkich oczekiwań film dało się obejrzeć. Wg mnie film tworzono wiele lat twórców zamknięto w jakiejś podziemnej pracowni, bez dostępu do świata zewnętrznego, bo chyba tylko tak można by wyjaśnić to że animacje w tym filmie są na poziomie z lat 90-tych. Oczywiście jak już ich zamknięto w tej piwnicy to się chłopcy postarali, bo tekstury otoczenia i tło wyglądają naprawdę ładnie są pełne szczegółów i mają swój urok. Postacie natomiast wyglądają już gorzej, szczególnie twarze które wszystkie są do siebie podobne(choć może po prostu wszyscy byli do siebie podobni, nie znam się na tyle). Na plus można zaliczyć muzykę, co prawda pamiętam tylko 2 motywy, ale zdecydowanie pasują do klimatu W40K. Głosy udzielone postacią nie są takie fajne jak w grach Dawn of War, ale ogólnie dają rade.4/10

 

The Tortured- pomysł dosyć nowy i ciekawy, jednak gdzieś w połowie twórcy się pogubili i wiedzieli co zrobić, ale nie jak. Trochę za słabo uwidoczniono psychikę głównych bohaterów,przez co w niektórych miejscach zwyczajnie brak logiki. Zdecydowany plus za zakończenie.

5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buried - film o facecie leżącym w trumnie kilka metrów pod ziemią. Temat nawet <ok> ale realizacja trochę z d'upy. Fabuła dość prosta, jest facet - kierowca ciężarówki. Jeździ po iraku, trafia na zasadzkę, zostaje zakopany pod ziemią. Spoko, ale o co tu właściwie chodzi? Czy ten okup naprawdę liczy się dla porywaczy, czy chodzi tylko o zwykłe tortury? Ciężko zgadnąć. Śmieszne są też czasami ujęcia, kiedy twórcy próbują nadać filmowi o leżącym pod ziemią typie jakiegoś niesamowitego dynamizmu. Bzdura. Cała akcja z wężem to jakaś farsa. Ogóle mocny średniak z ciekawym motywem.

 

 

 

 

6/10

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultramarines - 5.1/10 - w sumie poprzednicy napisali wszystko. Dla mnie na plus muzyka i klimat rodem ze stareńkiego Space Crusade. Taka dłuższa i słabsza wersja intra do Dawn of War bez orków. Nie ma sensu traktować tej animacji jako pełnoprawnego filmu skierowanego do szerokiej publiki, bo oczywiste że nie wytrzyma porównania do takiego Avatara. Prędzej można myśleć o nim jako fanowskiej produkcji. Tematyka jest na tyle mało eksploatowana, że dobrze że w ogóle powstał.

 

Megamind - 7/10 - Mimo parodiowania Supermana, wstawek ze znanymi kawałkami muzycznymi i przesympatycznego Miniona czegoś zabrakło. Ale warto obejrzeć, bo główny bohater jest ZŁY do szpiku kości :)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dlaczego Ultramarines jest takie słabe. Bo cała kasa dla grafików poszła na kolesi podkładających głos i ich nazwiska. Ogólnie 5/10 to dobra ocena.

@Ancient - Dobrze napisałeś że niektóre elementy są naprawdę słabe. Np chud postaci czasami wygląda jakby lecieli a nie dreptali. No i po stalowanym pancerzu fajnie by było czuć że twardo stąpa po ziemi. No ale np motyw uderzenia krzyżem jest całkiem godny. Ogólnie najbardziej mnie rozwaliła scena ze strzałem w tył głowy jednego z Ultramarines i reakcja "aptekarza".

 

RED - Dobra (amerykańska) komedia. Odstawiasz szare komórki na bok i cieszysz bułę :D Cieszy konkretna obsada. A tak po za tym to więcej dobrego nie mogę o tym filmie napisać.

 

Narnia 3 - Dziewczyna stwierdziłam że książkowo to jest tak pomieszane że hej. Ogólnie fani książki się zawiodą. Nie fani też. No i dlaczego w kinie nie można pójść na seans z napisami... Dubbing jest fatalny! Nowy aktor też nie zachwyca. 4/10. Zdecydowanie najgorsza część z cyklu do tej pory.

 

Moon - Chyba najlepszy film "dosyć" niskonakładowy jaki w życiu widziałem. Naprawdę świetna rola Sama Rockwella. 8/10 za to że jednak czegoś zabrakło nie wiem dokładnie czego ale po filmie takie jakieś mieszane trochę uczucie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American - ??

Hmm nie wiem co wystawić. Film dobry, może i nawet bardzo dobry, zupełnie nieprzewidywalny jeśli wziąć pod uwagę że przed oglądnięciem wiemy że będzie o killerze. Pokazany świat jednego z nich z zupełnie innego kąta, poruszający inne sprawy a nie tylko "head shot", next etc.

 

A czemu nie wiem co wystawić? Bo dziś nie byłem gotowy na taki film. Obejrzałem całkiem przez przypadek, jednakże potrzebowałem dzisiaj coś na odmóżdżenie, coś lekkiego. Dlatego też nie wystawiam jednoznacznej oceny bo była by zaniżona. Obejrzę jeszcze raz i może wtedy, choć na pewno uplasuje się gdzieś między 6,5 a 8,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RED - Dobra (amerykańska) komedia. Odstawiasz szare komórki na bok i cieszysz bułę :D Cieszy konkretna obsada. A tak po za tym to więcej dobrego nie mogę o tym filmie napisać.

 

 

dokładnie

 

OLD MAN, MY ASS!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tron: Legacy (3D) - zacznę od plusów (tylko dwa): niezła muzyka + Olivia Wilde... Minusów niestety trochę więcej, ale przytoczę tylko jeden - gdzie za przeproszeniem jest to całe wychwalane 3D ? Jedynym naprawdę trójwymiarowym elementem były napisy - i tylko dla nich czasami zakładałem okulary... Generalnie można Tron'a zobaczyć, ale cudów nie ma się co po nim spodziewać - lepiej obejrzeć sobie starą wersję...

 

Weekend - Plusy - dobry popcorn i fajna osoba towarzysząca ;) minusy - wszystko pomiędzy reklamami początkowymi, a napisami końcowymi... Niestety, ale nawet uroda Sochy nie ratuje tego tworu... Szkoda czasu, pieniędzy i życia na kolejny polski gniot, przy którym nawet Cabin Fever 2 jest filmem wybitnym...

 

Mr. Nobody - Film zdecydowanie nie nadaje się do projekcji w kinie... Lepiej będzie się go oglądać w domowym zaciszu... Trochę pogmatwane, trochę tajemnicze i surrealne widowisko z ładnymi zdjęciami/ujęciami i "sympatyczną" muzyką... Nie dla fanów kina rozrywkowego...

 

Poznaj naszą rodzinkę - Jeśli komuś podobały się poprzednie części, ta spodoba się również... Lekkie i czasami nawet zabawne kino w sam raz na niedzielne popołudnie z colą w jednej ręce, i z popcornem w drugiej... Na plus De Niro/Hoffman/Stiller/Wilson...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...