Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gravity - 8.5/10 - seans w IMAXie pokazuje kilka efektownych momentów (sceny rozwałki stacji), ale poza tym 3d nie robi większego wrażenia. FIlm za to daje radę klimatem walki o przetrwanie we wrogim środowisku. Spodziewałem się wolniejszej akcji, a tutaj niespodzianka - nie ma się kiedy zbytnio ponudzić. W końcu coś odmiennego od reszty kinowej sieczki.

Edytowane przez Aquarium
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowości do na pewno Grawitację


 

Elizjum - plakaty mówią, że najbardziej wyczekiwana premiera wakacji. Nie oczekiwałem po tym filmie niczego i tyle też dostałem. Nic. Fabuła przewidywalna, efekty ciekawe, sama koncepcja byłaby dobra, gdyby główny bohater utrzymał obraz postaci jaki miał od początku filmu, ale chyba wiadomo jak to wszystko poszło. Wydaje mi się, że Matt Damon nie udźwignął tego filmu. A, nie zapominajmy też o kilku dość konkretnych absurdach jakie się pojawiają. Jak dla mnie to słabe 4/10

 

kurcze, to głupio, chciałam to sobie obejrzeć, ale teraz to już chyba nie mam ochoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest też mały wycinek S-F, w którym fikcja dotyczy możliwych wydarzeń, przyszłości, alternatywnych wariantów historycznych, itd. podczas gdy człon "science" dba aby całość była zgodna ze stanem współczesnej nauki ew. wychylając się delikatnie w rejony o których wiemy że są możliwe/wielce prawdopodobne, ale jeszcze do nich nie doszliśmy w naszym rozwoju.

Ale ten mały wycinek nie opowiada o wielkich robotach klepiących się z obcymi...

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrie A.D. 2013 - Sissy Spacek lepiej dawała czadu, miała też jakiś prawdziwy błysk czystego Chaosu w oczach. Dziewczątko z obecnej wersji stara się, robi groźne miny i w ogóle stara się wypadać przekonująco, może coś jeszcze z niej wyrośnie. Psychomamuśka lepsza teraz niż poprzednio, natomiast scena ukrzyżowania na końcu odwrotnie. Niebanalne efekty specjalne, w końcu mamy XXI wiek. Nie chowam niczego w spojlery, nie wierzę że jest ktoś, kto historii nie zna lub - o bogowie, trucizny - nie czytał opowiadania. 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man of steel - 6.5/10 - jak to mawiają amerykanie - po prostu overkill. Za dużo SFX i rozpierduchy jak na pierwszy krok w odświeżeniu serii. Przy Avengersach przynajmniej kilka filmów nakręcili zanim zrównali z ziemią pół miasta Dołączona grafika Zod fajnie zagrany, Lois kompletnie inna niż w komiksach, Clark nijaki. Do poziomu Batmana brakuje duuużo. Przypuszczam że autorzy nie chcieli powtarzać klimatu Smallville, dlatego przywalili od razu z grubej rury. Wyszło tak sobie.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Iceman - Rysiek Kukliński amerykański gangster polskiego pochodzenia, na koncie ponad 100 zabójstw. Oto jego biografia. Polecam 8/10
 
The East - nie sugerujcie się komentarzami na filmweb. Moim zdaniem warto zobaczyć, wciąga. 7/10

 

Supermarket - polskie kino. Cała akcja dzieje się w tytułowym supermarkecie. Początek fajny, wciąga, później film staje się przewidywalny, szkoda. Kiedy zobaczyłem obsadę, myślałem że będzie wesoło, jednak jest to thriller, daję 6/10.

 

World War Z - Brad Pitt vs Zombie dużo zombie, wyszło całkiem nieźle. Na wieczór w sam raz 7/10.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noc oczyszczenia (The Purge) - dość długo trzymał w napięciu, ale na koniec zrobił się przewidywalny. Ciekawy pomysł na uniwersum. Dość słaba gra Ethana Hawke i trochę głupich zachowań. Do obejrzenia, ale bez rewelacji. Słabe 3/6

Koliber (Hummingbird) - ciekawa i dość oryginalna, choć mało prawdopodobna fabuła. Za to oglądało się naprawdę dobrze. Wyjątkowo dobra gra Stathama (mimo, że to nie film akcji) i bardzo dobra realizacja. 4/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The World's End - 7/10 - specyficzna brytyjska komedia z domieszką nostalgii. Ostatnia scena jak wyjęta z Fallout New Vegas Dołączona grafika

 

Wolverine - 7.5/10 - jak na spin-off X-Men jest nieźle.

 

Red 2 - 6/10 - ot powtórka z rozrywki. Stara gwardia daje jeszcze radę Dołączona grafika

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolverine - 7.5/10 - jak na spin-off X-Men jest nieźle.

 

Ode mnie zdecydowane 8/10. Ciekawa historia, nieprzesadzona ilość efektów i odpowiednia dawka akcji. Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów związanych z serią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę, ale nie wiadomo czemu tak przedstawioną skoro nie jest cała, więc może warto też zobaczyć opinię drugiej strony.

https://www.youtube.com/watch?v=u35odXNQgbQ

 

Wyścig (Rush) - nie staram się być obiektywny, ale imo 10/10 jak nic. Jak ktoś chociaż trochę lubi F1 i auta to nie można nie iść dla kina. Prawdziwa historia, a lepsza niż niejeden upisany scenariusz. Świetna realizacja, aktorstwo pierwsza klasa. Wsysa jak bagno. Tak dobrego filmu nie widziałem dawno, a dla ludzi z benzyną w żyłach chyba nigdy. Czemu w Polsce premiera 2 miesiące po światowej to nie wiem, ale warto nie rzucać się na pierwszego lepszego torrenta tylko poczekać i wybrać się do kina.  

 

Wyścig (rush) - film swietny, piekne auta, szybkie kobiety i zapach benzyny, ktory prawie bylo czuc z ekranu. caly czas cos sie dzialo na ekranie i nie sposob bylo sie nudzic. do tego dzwieki silnika, atmosfera wyscigu i rywalizacji i wzajemnej motywacji do tego by wygrywac. nawet nie wiem kiedy czas minal. dawno nie widzialem tak dobrego filmu.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Guns - 7/10 - zgrabna czarna komedia z udanym duetem Denzel / Mark i idiotyczną fabułą :) No i stary dobry Olmos.

 

Last days on Mars - 5.5/10 - kopia kopii obcego. 

 

Elysium - 6/10 - świetne SFX, niezgorsza fabuła, nijakie postaci poza wymiatającym Krugerem (istny klon Arnolda :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu więc napisałem tutaj, ponieważ moje pytanie dotyczy filmów. Na pewno większość z was spotkała się z sytuacją bardzo cichych dialogów w filmach względem scen akcji. Powiem szczerze, że mnie to bardzo doskwiera, bo gdy ustawię głośność tak żeby komfortowo słyszeć dialogi to po przejściu na sceny akcji mało mi głośników nie rozrywa,a takie ściaszanie i podgłaśnianie przez cały film też wygodne nie jest. Dlatego pytam was panowie czy może ma któryś na to jakiś sprawdzony patent? Jakaś konkretna opcja, czy ustawienie w playerze żeby jako tako tą różnice volume zniwelować? Ja osobiście używam MPC-Home Cinema i ffdshow audio decoder do dźwięku. W tym ffdshow czasem zaznaczam normalizacje ale to nie jest jeszcze to czego szukam. Co prawda przeskok głośności nie jest tak drastyczny ale niektóre sceny dziwnie przycisza, a inne niezrozumiale podgłaśnia, więc ten mechanizm nie do końca się sprawdza. Z góry wielkie dzięki dla każdego kto okaże się pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w FFDShow w zakładce głośność są suwaki. Sprawdzaj po kolei każdy przeciągając go do góry. No i jeszcze pytanie jakie masz głośniki? Jak dźwięk aktorów sie miesza z otoczeniem to może być problem, bo są źle pozycjonowane kanały na głośnikach. Głos lektora/aktorów powinien być w centralnym głośniku w przypadku głośników 5.1.  Tak więc z pomocą może przyjść AC3.

 

Spróbuj wymusić w MP Home-Cinema użycie filtra AC3. Dobrze jest też zainstalować ten filtr. Musi byc to wersja odpowiednia do playera jakiego używasz. Czyli jak używasz MP w wersji x64 to instalujesz filtr AC3 w wersji 64.  Masz wybór podczas instalacji tego filtra. Po instalacji wchodzisz w ustawienia MP i w zakładce "Filtry wewnętrzne" odznaczasz wszystko co ma związek z AC3/DTS. Potem wchodzisz w zakładkę "Filtry zewnętrzne". Jak na liście nie będzie widoczny AC3Filter to po prawej masz przycisk dodaj filtr. Wyszukujesz pozycję AC3Filter i dajesz ok. Powinno znaleźć się na liście. Wychodzisz z programu i uruchamiasz go ponownie.  Podczas odtwarzania filmu w MP klikasz ppm na ekran z filmem i wybierasz z wiersza poleceń filtry>AC3Filter. W ustawieniach filtra masz zakładkę Mixer. Tam 3 suwaki "Voice"; "Surround"; "LFE". Zwiększasz oczywiście Voice dając suwak do góry. Możesz też pokombinować z ustawieniami głośników w zakładce main. Zależy jakie masz głośniki. Jak 5.1 to wybierasz ustawienie 3/2+SW 5.1 Channels. Wtedy na centralnym głośniku powinien być głos lektora/aktorów. Nie każdy film będzie korzystał z tego filtra. Czasem używa wbudowanego dekodera. Mnie jednak większość filmów odtwarza z AC3.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...