Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od siebie z romantycznych komedii (z nastawieniem na komedię) mogę polecić 40 dni i 40 nocy... Dla mnie jest to jedyny w swoim rodzaju film ze względu na okoliczności w których go oglądałem :) (także nawet jakby to był największy gniot to bym go polecił ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem niedawno The Jacket ( Obłęd ) - świetne kino , klimat elegancki ;) - coś co lubię . Ogólnie bardzo dobry .

 

dzisiejszą notę sponsorują cyfry :

8+/10

 

pozdrawiam

wasiela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakies streszcznie SW II Klony ???

ide dzisiaj na III i bym chcail sobie przypomniec o co chodzilo w poprzedneij czesci :]

1458208[/snapback]

Na onecie w dziale filmy masz recenzje. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sin City (Miasto Grzechu) - właśnie skończyłem oglądać i muszę powiedzieć że to naprawdę porządny film... Jak siadałem do niego miałem mieszane uczucia, komiksowa konwencja, białoczarny, ogólnie dziwnie tak... Ale w miarę jak mijały kolejne minuty filmu wciągałem się coraz bardziej... Z pozoru 3 odrębne historie, jednak tak jak pisałem tylko z pozoru... Warto poświęcić te 2h na ten film, naprawdę warto... I w dodatku niesie za sobą pewne przesłania i ukazuje pewne wartości, co rzadko zdarza się w takich filmach... Ocena 9/10 (choć nie lubię takiego gatunku!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się baardzo romantyczny wieczór z moją ukochaną

 

Ale chciałbym juz na koniec "imprezy" zobaczyć z nią jakiś bardzo romantyczny film...

 

1455956[/snapback]

 

to moze cos z cyklu ExtremePerversion lub siakis Ron Jeremy :lol: :lol: :lol:

 

 

ps. joke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unleashed - szczerze to spodziewalem sie czegos lepszego, ale i tak ciekawie sie oglada. Jet Li imo zagral super, natomiast Morgan Freeman jako niewidomy dziad - MEGA LOL. W dodatlu ostatnia scena unicestwienia tego grubasa, to czrgo uzyl Morgan przeszlo moje najsmielsze oczekiwania - :) :) :) 3/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś może Zupełnie jak miłość ?? Bo idę dzisiaj na 13.30 na to do Heliosa i nie wiem czy warto, tzn. nie ja wymyśliłem żeby iść na ten film ;) Pomysł koleżanki, ale kurcze za bardzo nie mogę nigdzie znaleźć wypowiedzi zwykłych ludków na jego temat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1461286[/snapback]

Jin to jest strona z którą jestem związany od jej powstania ;) Ale dzieki za szczere chęci, chodzi o to że tam często wypowiadają się osoby które o filmach nie mają pojęcia... ;)

 

P.S.

 

Film bardzo fajny, dawno się tak nie uśmiałem na komedi i w dodatku romantyczna, w sam raz na pójście z dziewczyną :) Bylebyście nie trafili tak jak my, 7krzesełek od nas klientka gościowi... (ciągneła "za ucho" ;)).

 

Podsumowując świetny interez jak idziesz z dziewczyną albo co lepsza przyszłą dziewczyną, film daje do myślenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejżałem Człowiek pies (Unleashed lub inaczej Danny The Dog) - muszę powiedzieć że dawno żaden film mnie tak nie chwycił za serce... Dużo akcji, walk, a jednocześnie dużo psychologi... Ogólnie film bardzo łapie za serce. No i świetna gra Jeta Li (IMO jego najlepsza dotychczasowa rola) oraz Morgana Freemana... Pewnie zaraz sięodezwą głosy że wcale tak nie jest itd. ale podkreślam to moja opinia i naprawdę zachęcam do zweryfikowania jej "na własnej skórze"...

 

Ocena 9+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas Apokalipsy: Powrót (Apocalypse Now) - najlepszy film wojenny jaki widziałem... Godzinę temu skończyłem oglądać i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to były chyba najlepiej spędzone 3h przed ekranem... Ale ostrzegam film jest cholernie ciężki... Lecz w zamian daje wiele do myślenia, po jego obejżeniu zapomniałem o moich problemach (a wieżcie mi że chwilowo mam bardzo duże...), zaczołem się zastanawiać nad wieloma rzeczami... Film buduje psychodeliczny nastrój... Jak dla mnie jest to horror, ale psychologiczny, wojenny, a nie taki jak produkcje z Hoolywood... W sumie dramat... No ale cóż, trzeba obejżeć i samemu ocenić, ale tak jak mówiłem, film bardzo ale to bardzo ciężki...

 

P.S.

Powyższe słowa są tylko i wyłącznie moimi odczuciami (i kumpla z którym robimy seanse filmowe ;) ), także może siędiametralnie różnić od zdania innych, aczkolwiek w tym przypadku myślę że raczej nie...

 

P.S.2

 

Pozatym 36 miejsce na Top250 IMDB mówi chyba samo za siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apocalypse (aka IMO „Jądro Ciemności” Conrada) to klasyka, więc raczej dla małej ilości osób twoja wypowiedz będzie odkrywcza :wink: . A co do filmu to mi jakoś nigdy nie kojarzył się z czymś stricte wojennym, inne treści były tam dla mnie interesujące, a z filmem wojennym bardziej kojarzyły mi się zawsze ”We were Soliders” czy ”Full Metal Jacket”.

 

 

PS. Zastanów się nad tym jak oceniasz filmy, porównaj sobie Apocalypse z marnym Unleashed, bo taką ocenę jak 9.5/10 to nie wiem czy w swoim dotychczasowym marnym życiu mógłbym przyznać jakiemukolwiek filmowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "Czasu Apokalipsy" to jak sam zauważyłeś, jest on bardzo ciężki. I to właśnie owa "ciężkość" jest najwieksza wadą filmu - sprawia, ze podczas seansu powieki rownież robia sie cieżkie... Niestety:/ To "arcydzieło światowej kinematografii" zawiera całe mnóstwo zupełnie zbednych dłużyzn, przez ktore tylko naprawde wytrwali obejrzą je za jednym podejściem. Ale tak to juz jest, ze tylko filmy nudne (nazywajmy rzeczy po imieniu) zostaja uznawane za wielkie:> Prawda jest taka, ze Apokalipsa niczym nie zachwyca ale ma taką "renome", ze ludzie boja sie ja krytykowac. Rozumiem, że Copolla chciał pokazac obłed i bezsens wojny ale mogl to zrobic w ciekawszy sposob, tak jak Kubrick chociażby. Dla kogos interesujacego sie kinem "Apocalypse Now" jest pozycja obowiazkowa (jak "Ojciec Chrzestny"), ale osobiście NIE POLECAM tego filmu. Takie małe ostrzeżenie z mojej strony ;) .

Zawsze na koniec wystawiam ocene, ale Apokalipsie nie wystawie, bo nie chce narażać sie pseudo-kinomanom.

 

Jak chcecie dobry film o Wietnamie, to obejrzyjcie Full Metal Jacket :)

 

Ps.

Chociaż trzeba uczciwie przyznać, ze postac porucznika Kilgore'a i scena ataku helikopterow są świetne ;)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio oglądałem film : 11:14 polecam film wypasny... durzo trzeba pomyslec ;) ... dobra sciezka dzwiekowa i w ogole POLECAM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apocalypse Now! wersja 150min jakos wcale mnie nie nudzila. Za to Redux tak, i bardziej dlatego, ze nic ciekawego w nowych scenach nie bylo, niz dlatego, ze wczesniej ogladalem ten film. No sorry ale 200min wysiedziec to trzeba miec samozaparcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apocalypse Now! wersja 150min jakos wcale mnie nie nudzila. Za to Redux tak, i bardziej dlatego, ze nic ciekawego w nowych scenach nie bylo, niz dlatego, ze wczesniej ogladalem ten film. No sorry ale 200min wysiedziec to trzeba miec samozaparcie...

1465945[/snapback]

Hehe, no przyznam że kumpel na ostatnią godzinę się zdrzemnoł bo już nie wyrabiał... ;) Dla mnie film nie ma sobie równych, ale tak jak mówiłem, to co piszę o filmach i co sądze jest to tylko i wyłącznie moja opinia, wiem że każdy ma inny stosunek do danego filmu :) A co do tej wielkości i kultowośći, ja nigdzie o tym filmie nie czytałem przed obejżeniem ;) Dopiero jak obejżałem poczytałem sobie na filmwebie i imdb ;) Także to były odczucia moje zaraz po obejżeniu filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie słyszałeś...??:)

Żałuj syny żałuj ...:)

 

A tak na serio - naprawdę świetny film, klasyka gatunku.

 

btw...ostatnio z nudów (a właściwie to się rozchorowałem:|) pooglądałem raz jeszcze całą Kompanię Braci...qrde uwielbiam takie tematy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może napisy do Shocker ? Pewnie nie, to i nowego topiku nie zakładałem, ale zawsze warto zapytać ;) Slayer@o2.pl

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie co do Krolestwo Niebieskie (Kingdom of Heaven)

Rzeczywiscie moze sie podobac bardziej niz Troja.

Mnie sie podoba w Troji osobne poprowadzenie watku Achillesa i dlatego stawiam ten film na rowni z KoH.

Natomiast jezeli chodzi o watek, fabule, sceny, muzyke i aktorstwo to lepszy KoH.

Wreszcie Orlando Bloom nie jest jakas przystojna ciota tylko facetem z jajami :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wygladu wciaz jest tą "przystojna ciota", jak to ujałes. W ogole juz mnie to zaczyna ostro denerwowac - gosc robi cale zycie jako kowal i wciaz wyglada jak gogus :mur: Przeciez normalnie aktora kieruje sie na trening, przed kreceniem, zeby pasował jakos do roli - dlaczego Scott nie kazał Bloomowi przypakowac?? Skoro Bale mogł zrzucić 40 kilo na potrzeby filmu, to i Bloom mogl cos zrobic ze soba, bo jak widze takiego wymoczka wymaciach!acego mieczem i załatwiajacego w pojedynke czterech czy pieciu uzbrojonych po zeby templariuszy, to śmiac mi sie chce :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOJLERY SPORADYCNIE :]

 

Assault on Precinct 13 - hmm zero elementu zaskoczenia , łatwo sie domyslic ze to siwy zdradzil ,stzelaja i strzelaja i nic , pozatym swietnie wyszkolony obładowany sprzetem oddział policji nie moze sobie dac rady zkilkoma leszczami no plizz . 3/10

 

Sahara - po 1 to za mało tam sahary IMO zero klimatu (wiecej juz było IMO w skarbie narodow,ktory tez wysokich lotow nie był) , oklepany holywoodzki tandem 1 hero 1 "glupkowaty pomocnik" 1 fajna lasak i armia złoczyncow z głownym bosem (idiota) do pokonania na dodatek jesze merovingian totalna porazka 2/10

 

 

zatoichi - fajny filmik , raziły mnie niektore momenty w ktorych miecz przechodził na wylot kolesia troche niedopracowane efekty , no i ten show ala fred astair (WTF) , reszta niezła i zabawna momentami aha zastanowiło mnie to ze ten debil co tak non stop biegal i sie darł, był gruby ! tyle biegał powinien schudnac troszke :lol: 6.9/10

 

 

bliżej - (BTW cud ze nasi wspaniali zapodawacze polskich tytoołów w 100% oddali poprawnosc orginalnej nazwy ;) ) doskonała rola natalie p. i niezła scena w ktorej owen i roberts podczas kłotni odslaniaja pikantne szczegoły w stylu "p.hał mnie od ty"

 

ladder 49 - Backdraft to to nie jest , łejst of tajm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ciągu dwóch dni wrzuciłem 4 filmy, nadrobiłem zaległości;

 

Blade Trinity - 4/10 taka fajna bajeczka, miło się ogląda poprostu

Son Of The Mask - 4/10 j.w. ze starą maską to on za wiele wspólnego nie ma, ale taki lajtowy filmik na niedzielne popołudnie

The Manchurian Candidate - 6/10 kolejna dobra rola Denzela, film dość ciekawy, ale bez fajerwerków

Hide And Seek - 8/10 świetny filmik, choć oglądając go miałem wrażenie, że gdzieś go widziałem to i tak bardzo mi się podobał no i to zaskakujące zakończenie <_<

 

pzodro

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle muszę wybrać na ostatnią chwilę film do obejżenia :P O 11 przyjeżdża do mnie koleżanka, na mały seansik ;)

 

Do wyboru mamy:

 

A Walk To Remember (Szkoła Uczuć) - jak narazie chyba faworyt

Mansquito (Człowiek Komar) - chyba raczcej odpada :P

Wild Things 3 (Dzikie Rządze 3)

Cellular (Komórka) -

Star Wars (Gwiezdne Wojny) - mam wszystkie części

Into The Sun (W stronę słońca)

29 Days Later (29 dni później) - wersja rozszerzona 28dni później

7 Seconds - jakiś nowy ciekawie zapowiadający się film z Wesley Snipsem...

The Skulls (Sekta)

 

Doradźcie co z tego obejżeć? Mam czas do namysłu do 11 :) Star Warsy widziałem, 28dni później też, ale to wsioryba, mogę oglądać i 10raz, ważne żeby nadawal się do obejżenia z koleżanką bo ja mam zryty gust jeśli chodzi o filmy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...