Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Recommended Posts

Nienawistna 8 - Przydługawy ale nie nudzi. Dużo smaczków i dialogów typowych dla Tarantina. 8/10

Pitbull - Jeden z lepszych filmów polskich jakie ostatnio widziałem. Dużo humoru, akcji i dobrej zabawy. 8/10.

Zjawa - Po obejrzeniu miałem w głowie jedno WTF?! Film tak na prawdę o niczym, w którym nie dzieje się za wiele. Na plus zdjęcia i gra Leonarda, który pokazał, że jest w stanie zagrać wszystko dla tego Oscara :D 5/10

• Upvote 1

Ukryty wymiar (Event Horizon) - skusiła mnie w miarę wysoka ocena na Filmweb i fakt, że kiedyś miałem ten film w rękach, ale z jakiegoś powodu go nie zobaczyłem i siedział mi w pamięci gdzieś głęboko w szufladzie "do obejrzenia". Ależ się rozczarowałem... Od początku klisze gonią inne filmowe klisze, które na domiar złego nie zawsze do siebie pasują. Fabuła wygląda na adaptację powieści "Kula" z domieszką Hellraisera Clive'a Barkera i gry Doom. Wszystko w stylistyce z pierwszego Obcego, co samo w sobie nie jest wadą, ale w tym przypadku stanowi kolejny nieautorski element niestrawnej mieszanki. 2/6

Film ma mimo wszystko 19 lat, więc myślę, że w 1997 roku, te klisze nie były kliszami tylko nowościami ;-) Co do "Kuli" to jest przecież jej adaptacja, z Mistrzem Windu w roli głównej.

Edited by el_gringo_dado
  • Upvote 1

Film ma mimo wszystko 19 lat, więc myślę, że w 1997 roku, te klisze nie były kliszami tylko nowościami ;-)

Być może. Choć moim zdaniem podobieństwa do innych filmów (i nie tylko) są aż nadto wyraźne. Hellraiser Clive'a Barkera jest z 1987 - inny wymiar gdzie istnieje tylko ból i cierpienie. Gra Doom z 1993 - otwarte gdzieś w kosmosie wrota do piekła, gdzie tylko ból i cierpienie. No i stylizacja, która mnie skojarzyła się jednoznacznie z pierwszym Obcym (1979). Taki retrofuturyzm był obecny w filmach z tamtych czasów, jednak później filmowcy poszli dalej z stylizacją. Ale OK, tak jak napisałem - nie specjalnie jest to wadą samą w sobie. Tylko w tym wypadku umocniło moje wrażenie, że oglądam zlepek cudzych pomysłów.

Co do "Kuli" to jest przecież jej adaptacja, z Mistrzem Windu w roli głównej.

Film Kula (Sphere) to ekranizacja ;) Powstał rok później, stąd moje przypuszczenie odnośnie inspiracji Event Horizon książką (z 1987). Schemat historii jest podobny - grupa bohaterów trafia do odległego miejsca, gdzie zaczyna być męczona własnymi lękami i koszmarami.

Generalnie chyba scenariusz był kiepski, bo w filmie roiło się od tandetnych zagrań. Tutaj dobrze to wypunktowano:

• Downvote 1

Room (2015) - pierwsza godzina 10/10, druga 6/10. W drugiej części film staje się płytki i zamiast zagłębić się w sferę psychologiczną, ślizga się po temacie aż do bardzo wymownego zakończenia. Myślę, że przydałoby się dodatkowe 15-20 minut. Nie polecam oglądać trailera, bo przedstawia całą fabułę, a tak w ogóle to za miętki jestem na takie historie.

http://www.filmweb.pl/film/Pok%C3%B3j-2015-731541

Nienawistna 8 - Przydługawy ale nie nudzi. Dużo smaczków i dialogów typowych dla Tarantina. 8/10

oglądałeś może w IMAXie?

W samym sercu morza - solidny średniak przypominający trochę "Pan i władca: Na krańcu świata" na bezrybiu filmowym można obejrzeć bez nudy.

Zjawa - dawno tak nie ziewałem na tak ładnym widowisku. 4/10.

Ja zasnąłem po ~20 minutach :)

Wysłane z mojego SM-G900F

• Upvote 3
  • Downvote 2

Juz myslalem ze bylem jedyny spiacy na zjawie...

@ LOL minusujacy

Edited by Aurora001
  • Upvote 4
  • Downvote 4

Mi się tam zjawa nawet podobał, ale 2 razy przysnąłem i musiałem cofać.

Zaczynam wracać do starych filmów. Ostatnio obejrzałem Cobra oraz Na krawędzi ze stallone, filmy mimo upływu tylu lat, naprawdę wciąż dobre :)

Też Cobrę ostatnio odświeżyłem i Tango & Cash. Ogólnie jak jest możliwość, to czasem jako odskocznia od nowych super hitów hollyłodu wrzucam stare hiciory.

The Magnificent Seven (1960) - oglądałem pierwszy raz w życiu, na początku roku. Na podstawie 7 samurajów, mam to tylko czasu brak na obejrzenie. Sprawdzimy co lepsze.

The Towering Inferno (1974) - bardzo fajny film jak komuś pasują takie klimaty.

zamiast powtarzać do znudzenia avatara mogliby w tv dawać jakieś starsze tytuły, z chęcią obejrzałbym np. "Fletch" i "Fletch Lives" z Chevy Chase   :smoke: 

Nienawistna 8 - Przydługawy ale nie nudzi. Dużo smaczków i dialogów typowych dla Tarantina. 8/10

oglądałeś może w IMAXie?

Nie w Heliosie. Rzeszów się jeszcze niestety IMAXa nie doczekał :)

zamiast powtarzać do znudzenia avatara mogliby w tv dawać jakieś starsze tytuły, z chęcią obejrzałbym np. "Fletch" i "Fletch Lives" z Chevy Chase   :smoke:

Ogolnie w tv rzadko kiedy cos starszego i z poza listy "szlagierow tvn i polsat" leci. Co roku w kolko LotR, HP, terminatory, bondy, SW i same komedie romantyczne. Do tego profesjonalne tlumaczenia typu "Zginiesz jesli Cie zabija" :D

Nienawistna 8 rzeczywiście bardzo fajna. Idzie się pośmiać. Dialogi typowo tarantinowskie... Np ten o Meksykancach i psach.

Ogląda się miło i czas szybko leci, a chyba o to w filmie chodzi.

Teraz czekam na "Deadpool" i bardzo chciałbym wyjść z kina nie będąc zniesmaczonym.

Bone Tomahawk - oglądnąłem dla Kurta Russella i przy okazji Matthewa Foxa - znanego z Lost. Zaskakujący western. Niezłe kino.

Zjawa -  raz można oglądnąć. Pewnie gdyby nie ta cała oskarowa otoczka, która winduje oczekiwania, film byłby całkiem niezły, choć przydługi, ale zostaje jakiś niedosyt.

Nienawistna 8 - ciekawy i z czarnym humorem western w niemal teatralnej oprawie. Typowy Tarantino.

Nie wiem co widzicie w Nienawistnej 8, poprzedni film Tarantino(Django) jakoś bardziej mi przypasował. Nie mówię że ósemka jest zła ale jakoś mnie znudziła. Z tych co ostatnio oglądałem to polecam Ex Machina, Polowanie(Jagten), Everest, tylko że to nie nowości. 

Ogolnie w tv rzadko kiedy cos starszego i z poza listy "szlagierow tvn i polsat" leci. Co roku w kolko LotR, HP, terminatory, bondy, SW i same komedie romantyczne. Do tego profesjonalne tlumaczenia typu "Zginiesz jesli Cie zabija" :D

to raczej wynika niestety z tego, że w tv zatrudniają znajomych, a nie entuzjastów i profesjonalistów ...

DEADPOOL - Jak dla mnie film nie zawiódł, parę razy poplakalem się że śmiechu. Polecam :-)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Karbala - aktorstwo nawet nawet - może poza "medykiem". Efekty specjalne dość mizerne. Głos wystrzałów to chyba jakimś kapiszonem nagrywali. Ogólnie można obejrzeć, ale nie ma się na co rewelacyjnego nastawiać. Ot zapomnieć po seansie. Przynajmniej oprócz medyka dobrze dobrali aktorów na polskich żołnierzy. 6/10

ps. Polacy tam walczyli bez granatów?

Edited by Quave

Deadpool - mistrzostwo świata. W moim odczuciu jedna z lepszych jeśli nie najlepsza ekranizacja komiksu. Chichrałem się cały film, od napisów początkowych po końcowe. 10/10

The man from U.N.C.L.E - humorystyczny, szpiegowski film z fajnym klimatem lat sześćdziesiątych, dużo przyjemniej się go oglądało od Spectre.

Deadpool - mistrzostwo świata. W moim odczuciu jedna z lepszych jeśli nie najlepsza ekranizacja komiksu. Chichrałem się cały film, od napisów początkowych po końcowe. 10/10

Znamienita wiekszosc smiesznych rzeczy ujawnili w trailerach przez co blisko polowa filmu to "juz to widzialem"... Wiekszosc zartow to niestety poziom tzw. gimbusiarzy :/ Na pewno na plus duza ilosc odniesien do innych filmow czy np. deadpool gadajacy o Reynoldsie :D czy tez w koncu pojawiajaca sie krew na ekranie + sceny dekapitacji. 7/10 (troszke naciagane, ale... za te gagi co juz w trailerach dali).

Swoja droga po raz kolejny w kinie momentami dostaje pokaz slajdow. Przewaznie widac bylo to na napisach wbudowanych w film i koncowych. Nie dalo sie tego czytac. Podobnie mialem np. na SW w imaxie podczas sceny jak Rey przebiegala w 1 planie i strasznie ja "rwalo". Nie iwem, czy to moj wzrok czy kina coraz gorszej jakosci filmy serwuja?

• Upvote 1
  • Downvote 1

Deadpool takie skrzyżowanie Kick-Ass i Zombieland więc dla mnie taki klimat to nic nowego, do obejrzenia i zapomnienia.

Deadpool? Obrzydliwy, wulgarny, brutalny, humor gimbazy.

Podobał mi się strasznie. Burzenie czwartej ściany - co chwila puszczanie oczka do widza. Czekam na dwójkę. 

Po tym, jak zapowiedź T. Genisys zdradziła ważną część fabuły przestałem oglądać jakiekolwiek trailery. A Deadpool, zapewne wpasuje się, bo to moje klimaty.