Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Recommended Posts

bez urazy ale twoje podejście jest bardzo dziecinne, raz jakieś głupie docinki czego ja tam nie rozumiem, a dwa jak każdy ma inny gust to po co komentujesz ?

w tym filmie nie chodzi o "napędzacza akcji" bo to nie Terminator

czytałem twoje poprzednie posty i lubisz raczej kino rozrywkowe i komediowe więc logiczne, że na dramacie będziesz się nudził i wylewanie frustracji tu nic nie zmieni bro ;)

ta dyskusja jest bezcelowa jak dla mnie, to nie film dla ciebie i tyle

Frustracji? lol... Dobra koncze ta dyskusje, bo widze ze ty dalej bedziesz sie upieral, ze to prawdziwa historia. Tak bardzo realistyczna... Tak wciagajaca... wuff wuff.

film jest realistyczny na tyle na ile pozwala Hollywood, w każdym filmie można znaleźć błędy i naciąganie faktów

na pewno jest to (przynajmniej) bardzo solidny średniak chociażby za względu na dobre zdjęcia Lubezkiego który robił np. Grawitację i Birdmana, który dla niektórych również będzie "nudny" ;)

Grawitacje i Birdmana ogladalem. Wszystko sredniaki, dobrze skomponowane, ale wciaz sredniaki. Grawitacja w sumie na odmuzdzajace kino nawet nawet, ale ten film daje tylko ladne efekty i nic po za tym. Ot filmidlo na raz i do kosza. Birdman... jesli pamietam dobrze to byly w nim jakies piskliwe chaotyczne dzwieki, co mnie mocno wymeczylo przez caly seans. Ot kolejne przereklamowane dzielo, co sie zapomina po obejrzeniu. Bdb. filmow jest garstka, a te co podales to nawet do kostek im nie dorastaja.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Większość dzisiejszego kina jest na raz i nic po za tym. Czasem coś wybitnego się trafi. Dobre kino to ja pamiętam w latach 80-90 i pare lat po 2000. Im dalej tym gorzej.

• Upvote 1

film jest realistyczny na tyle na ile pozwala Hollywood, w każdym filmie można znaleźć błędy i naciąganie faktów

Właśnie. Czy tylko ja mam wrażenie, że filmy kręci się wg receptury: 150 000 000$, najlepsi specjaliści, najwybitniejsi aktorzy i najgłupszy scenariusz, jaki udało się znaleźć? Cały potencjał psu w dupę.

Zjawa miala 135mln budzet. 20mln przytulil sam leo :P Z jakies 15mln pewnie Hardy i juz zostaje tylko 100mln.

Obejrzalem The Hateful Eight. Poziom porownywalny z Django. Od czasu zobaczenia gospody wiedzialem, ze to bedzie cos w stylu Wscieklych Psow i na szczescie wyszlo to znacznie lepiej niz tamten film. 7/10

Jesli sie nie myle to Tarantino mowil o nakreceniu 10 filmow, a skoro ten liczy jako 8 to pozostaly juz tylko 2. Ciekawe czy jeszcze uda mu sie przebic Pulp Fiction :P

• Upvote 1

Nie uda. Niestety PF jest czymś czego się nie przeskoczy. Tarantino będzie zawsze najpierw od PF a potem od Django i całej reszty IMHO.

PF kultowy jest. BTW- leciał wczora/przedwczora 2 razy.

A ponoć Jego najbardziej niedocenionym filmem jest "Jackie Brown". Przyznam- nie kojarzę- a obsada przaśna. Anyone?

Widziałem Jackie Brown dwa razy, ale dawno temu. Pamiętam, że zdecydowanie uznałem go za najsłabszy w ówczesnym dorobku Tarantino i teraz jakoś nie bardzo mam ochotę go odświeżyć i zweryfikować opinię.
Ale to ja - mnie nie podobało się Inglourious Basterds...

przecież Inglourious Basterds był jednym z lepszych filmów w 2009, dzięki fenomenalnej roli Christopher Waltz się właściwie w dość późnym wieku wybił (scena na początku we francuskim domu i końcówka w teatrze) na finale zagrał w nowym Bondzie, wyborna produkcja ala pastisz

jak wam się współczesne filmy nie podobają to nie oglądajcie po co sie męczyć :)

Co do bondow, to niektore filmy sa poza kanonem? Bo wychaczylem kolekcje filmow, ok. 25 sztuk ich jest, a na takim filmwebie sa jeszcze inne tytuly z tej serii.

Tak, ale ja wiem tylko o "Never say never again". Connery wrócił tu do roli 007 po kilkunastu latach, a sam film był wyprodukowany przez inne, niezależne studio niż reszta Bondów.

jak wam się współczesne filmy nie podobają to nie oglądajcie po co sie męczyć :)

Nie wiem skąd wyciągnąłeś ten wniosek. W każdym razie jest błędny - nie podobało mi się Inglourious Basterds i tyle ;) Bardzo podobało mi się np. Django Unchained.

Ostatniego Bonda męczę już 3 dzień i zasypiam po kilkunastu minutach. Chyba odpuszczę.

Wysłane z mojego SM-G900F

Ja dzis obejrzalem robocopa z 87r. i powiem, ze mimo wielu lat na karku jest to bdb. film. Mroczne sci-fi, ktore wtedy pewnie robilo furore. Efekty dostaly po tylku od czasu, ale widac to szczegolnie tylko przy tych wojskowych tworach. Sposob krecenia filmu przypomina akcyjniaki z ok. 2000r. Film wart polecenia ;) Podobno kolejne czesci to juz chlam... 8/10

Też lubię pierwszego RoboCop a praktyczne efekty specjalne i animacje poklatkowe uwielbiam.

W zeszłym roku odświeżyłem serię z racji wypuszczenia nowej części. Jedynka nadal klimacik trzyma, oczywiście to nie te emocje co za szczyla, ale nadal fajne. Dwójka jeszcze jakoś da radę, ale 3 ( o której nawet nie wiedziałem ) to szit pełną gębą, ehmm du.ą.

Guest

Drive 8/10

Spodziewałem się kopii Transportera jednak film mnie pozytywnie zaskoczył.Specyficzny klimat, który niektórych odrzuca jednak mi bardzo się spodobał,  z chęcią obejrzę kolejne filmy(jeśli znajdę) z podobnym sposobem narracji. 

Polecam.

Wczoraj tez obejrzalem Deadpoola i dawno tak sie na żadnym filmie nie śmiałem. Masa nawiązań do popkultury, dobre teksty i genialnie to wszystko poukładane. W 100% polecam choć oczywiście nie jest to film dla każdego.

IMHO 1-ka zapowiadała się rewelacyjnie a wyszło bardzo przeciętnie.

na tle tego co jest obecnie (czyli dyszenie i trzęsąca sie kamera) to nie było tak źle ;)

Guest

Deadpool 10/10

Nigdy nie robię rekonesansu prze oglądaniem filmu i jedyne co kojarzyłem na temat Deadpoola to plakat i doniesienia(chyba tv) z bicia rekordów popularności perwersyjnego filmu.

Myślałem " To pewnie będzie film przy którym akcje z Wilka z Wall Street będą wieczorynką, ale ma być czarny humor który uwielbiam więc co mi zależy".

Obejrzałem i jestem zachwycony. Humor jest świetny (jeśli jest prostacki cóż zbyt wiele od niego nie odbiegam) jak  i  główny bohater. Ogólnie bawiłem się świetnie i nie boję się do tego przyznać czas upłynął zatrważająco szybko.

Trochę nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią czarnego humoru, ale poszli na ten film i potem skarżą się że jest prostacki, gimbusiarski etc.

Pomijając fakt, że to była jeszcze wersja soft, która nie powinna stawać w gardle przeciętnemu odbiorcy. Czas rozpocząć odliczanie do dwójki.

P.S

Viva la perwersja bo w obecnej nowomowie oznacza normalność.

Nienawistna Ósemka. Powiem tak jak na Tarantino to już słabiej.  W porównaniu do Django mniejszy rozmach.   Klimat dalej dobry. Parę fajnych scen i widoczków, ale imo filmidło na raz i nic więcej.   7/10.