Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Recommended Posts

IMHO 1-ka zapowiadała się rewelacyjnie a wyszło bardzo przeciętnie.

na tle tego co jest obecnie (czyli dyszenie i trzęsąca sie kamera) to nie było tak źle ;)

Guest

Deadpool 10/10

Nigdy nie robię rekonesansu prze oglądaniem filmu i jedyne co kojarzyłem na temat Deadpoola to plakat i doniesienia(chyba tv) z bicia rekordów popularności perwersyjnego filmu.

Myślałem " To pewnie będzie film przy którym akcje z Wilka z Wall Street będą wieczorynką, ale ma być czarny humor który uwielbiam więc co mi zależy".

Obejrzałem i jestem zachwycony. Humor jest świetny (jeśli jest prostacki cóż zbyt wiele od niego nie odbiegam) jak  i  główny bohater. Ogólnie bawiłem się świetnie i nie boję się do tego przyznać czas upłynął zatrważająco szybko.

Trochę nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią czarnego humoru, ale poszli na ten film i potem skarżą się że jest prostacki, gimbusiarski etc.

Pomijając fakt, że to była jeszcze wersja soft, która nie powinna stawać w gardle przeciętnemu odbiorcy. Czas rozpocząć odliczanie do dwójki.

P.S

Viva la perwersja bo w obecnej nowomowie oznacza normalność.

Nienawistna Ósemka. Powiem tak jak na Tarantino to już słabiej.  W porównaniu do Django mniejszy rozmach.   Klimat dalej dobry. Parę fajnych scen i widoczków, ale imo filmidło na raz i nic więcej.   7/10.

Guest

@Quave

albo

-lodowisko
-nie wiem czy bicie ciebie jest seksistowskie
-"Miłość jest ślepa" Odp: "To ty jesteś ślepa"
-akcja w taksówce

W sumie wybieranie najlepszego momentu mija się z celem bo nie spotkałem się z gagiem, który wywołałby : "To miało być śmieszne? Coś nie wyszło"

Świetnie został też rozegrany środek filmu, dzięki któremu nie zostaliśmy przytłoczeni nadmiarem żartów i żaden nie sprawia wrażenia wymuszonego.

Jedyny aspekt filmu gdzie możemy się przyczepić to czarny charakter, który był zbyt sztampowy i nijaki (nie oddał dużego miejsca dla popisów Deadpoola). Dużo lepszym wyborem byłby jajogłowy, panicznie bojący się drugiego wcielenia Wade / bądź jakiś sadoliczny psychol. Jednak sceny w których pojawia się Deadpool jest jednostronnym show Ryana Reynoldsa i wyżej wymieniony mankament mocno widowisku nie zaszkodził .

Podsumowując:

Nawet dla osoby nielubiącej tego typu humoru. Film zasługuję na co najmniej 6,5/10 za efekty specjalne, fabułę, i świetnie obsadzony duet Ryan Reynolds/Morena Baccarin.

Polecam

Ja dalem 7/10, ale kilka zartow mnie nie ruszylo. Co do przeciwnika to byl dosc... slaby, a najbardziej denerwujace byly pytania "jak sie nazywam!?" - jakies 5-6 razy w calym filmie. 

• Upvote 1

Superman vs Batman - obejrzalem w kinie (3D), solidne 7,5/10. Duzo lepszy niz Man of Steel, ktory byl prostackim i nudnym zniorem efektow. Efekty OK, fabularnie dobry, aktorsko nie najgorzej.

Nie rozumiem zachytow nad Affleckiem, moim zdaniem jego dobre sceny to te w ktorych mial maske Batmana i zmieniony glos. Koles w ogole nie pasuje do roli twardziela, ma wyraz twarzy jakby wlasnie ktos go obil. Za to superman zostal zagrany bardzo dobrze. Luthera nie znam, ale jak na szalonego naukowca moze byc, nie wiem skad wielu komentujacyh ma z nim problem. Lois Lane JEST ZA STARA! Widac zmarszczki.

Generalnie film oferuje nieco wiecej niz ciagla naparzanke (ktorej nie brakuje) i to chyba spowodowalo u wielu zawod. Coz, mnie dzieki temu nie znudzil.Szkoda ze nie zakonczyli wielu watkow, ewidentnie przewidziany jest sequel.

Nowy Star Wars. 6/10, troche naciagane, ale niech bedzie.Generalnie troche sie dluzy. Dziewczyna ze wsi bije tchorzliwego storm troopera.Najlepszy pilot rebelii ma wyglad hobbita. Synk Luka Skywakera jest brzydki jak noc, brzydszy nawet od swojego ojca (nie za mlodu tylko tego w filmie). nie ma co liczyc na jakikolwiek sens czy spojnosc. Kopiuj-wklej z czesci 4 i 5, a jak sie zdarzaly innowacje to wychodzilo jeszcze gorzej. Plus za efekty specjalne i gdzieniegdzie klimat kosmicznego dziekiego zachodu.

• Downvote 5

5th wave - myslalem, ze bedzie jakies powazniejsze kino a to kolejny gniot dla napalonych nastolatkow :/ Po sukcesie Igrzysk Smierci (ktorych poziom lecial na leb na szyje z czesci na czesc) coraz wiecej takiego syfu wychodzi (wieznie labiryntow, zbuntowane/napalone, itd. itp.). Jeszcze jakby sie fabula trzymala sensu to nie mialbym zastrzezen. 3/10

maly edit: Ten film konczy sie jakby miala byc kontynuacja... kolejny tasiemiec is comming!

Nowy Star Wars. 6/10, (...) Dziewczyna ze wsi bije tchorzliwego storm troopera (...)  Synk Luka Skywakera jest brzydki jak noc, (...) nie ma co liczyc na jakikolwiek sens czy spojnosc. Kopiuj-wklej z czesci 4 i 5, a jak sie zdarzaly innowacje to wychodzilo jeszcze gorzej. Plus za efekty specjalne i gdzieniegdzie klimat kosmicznego dziekiego zachodu.

Mysle, ze wiele razy to bylo poruszane, ale nie taka z nowu ze wsi. Owszem postac przerysowana, ale zyla sama walczac ciagle o przetrwanie. Kylo nie byl synem Luke'a a Lei i Solo (ktos chyba nieuwaznie ogladal ;) ). A gdzie ty spojnosc i sens widzisz w innych czesciach SW? Owszem fabula to ctrl+c + ctrl+v z malymi zmianami, ale oglada sie to niezle.

Edited by Quave

Mysle, ze wiele razy to bylo poruszane, ale nie taka z nowu ze wsi. Owszem postac przerysowana, ale zyla sama walczac ciagle o przetrwanie. Kylo nie byl synem Luke'a a Lei i Solo (ktos chyba nieuwaznie ogladal ;) ). A gdzie ty spojnosc i sens widzisz w innych czesciach SW? Owszem fabula to ctrl+c + ctrl+v z malymi zmianami, ale oglada sie to niezle.

Z dziewczyna bardziej chodzilo mi o zachowanie tego zolnierza. Powinien byc dobrze wyszkolony, a uciekal jak chlopiec do bicia na widok swojego przesladowcy.

Co do Kylo to racja, tak czy inaczej brzydki byl i wiezi rodzinne z Lukiem sa silne. Dla mnie ta postac to porazka na calej lini.

Sensu i spojnosci oczywiscie innym czesciom SW nie zarzucam, ale jak nie patrzec lata 70 i 80 to w fantastyce amatorka, SW przecieralo nowe szkalki, efekty specjalne nie byly zajebiste etc. A tu tworcy z 10x wiekszym budzetem (nie wiem, strzelam) i solidna konkurencja zachowuja sie, jakby zatrzymali sie w czasie. To cale przedstawienie rebelii to najwieksza amatorszczyzna jaka widzialem przez ostatnie kilka lat. Najwieksze wrazenie  zbrobily na mnie wraki gwiezdnych niszczycieli na pustynii - reszta to kiszka. generalnie nie podobalo mi sie. Nie wiem czy 2 lub 3 nie byly lepsze.

Edited by komisarz
  • Downvote 1

Nie wiem czy mam problem ze zrozumieniem twojej wypowiedzi czy ty z jej przelaniem na tekst. Wiezi rodzinne Kylo - Luke? Chyba inny film ogladalem. Co do calosci filmu to wg. mnie najlepsza scena to ta gdzie zjawia sie Resisstance podczas bitwy o zamek Kamaty (czy jak sie zwie ta zolta zaba). Owszem nie jest to wybite kino, ale w czasach powszechnego serwowania gniotow jak 5th wave, smieciowe igrzyska, to jest baaardzo dobrze.

• Upvote 2

Marsjanin ;)

Adaptacja książki. Który ostatni dobry ( nie kasowa papka ) był autorskim scenariuszem?

Nie wiem czy mam problem ze zrozumieniem twojej wypowiedzi czy ty z jej przelaniem na tekst. Wiezi rodzinne Kylo - Luke? Chyba inny film ogladalem.

Mozliwe, ze inny. Ja ogladalem taki w ktorym Leia byla matka Kylo. A teraz zagadka - kto jest bratem Lei?

Adaptacja książki. Który ostatni dobry ( nie kasowa papka ) był autorskim scenariuszem?

To Marsjanin byl dobry? Obejrzalem trailer, zachecilem sie, wiec obejrzalem caly film i okazalo sie, ze wszystko juz bylo w trailerze. No moze oprocz bezsensu latania rakiety spadochronem.

Mozliwe, ze inny. Ja ogladalem taki w ktorym Leia byla matka Kylo. A teraz zagadka - kto jest bratem Lei?

A napisales ze Luke jest ojcem Kylo...

Co do marsjanina, to te "latanie" rakiety spadochronem mialo na celu chyba usuniecie naporu powietrza, ktore by zmiazdzylo go podczas startu (juz samo przeciazenie zrobilo spustoszenie).

A napisales ze Luke jest ojcem Kylo...

Po czym sprostowalem, ale ty dalej ciagniesz temat z niewiadomych powodow.

Co do Marsjanina to zastanawialem sie jeszcze jak to jest ze ta marsjanska gleba nadaje sie do uprawy ziemniakow. Brak metali ciezkich i takie sprawy.

Bylem dzisiaj na dwoch filmach:

Ksiega Dzungli - 2D - jak dla mnie 4/10, ale poszedlem z synem, a nie po to, zeby samemu sie zachwycac. Jednak zachwycac nie bylo sie czym.

The Huntsman: Winter's War - 6/10. W ciagu pierwszych dwoch minuto zrozumialem, ze to jakis sequel, ale da sie ogladac bez znajomosci poprzednika. Troche akcji (walki), troche humoru, jakies efekty specjalne, Charlize Theron / Emily Blunt / Jessica Chastain - da sie ogladac bezbolesnie. Jednak wolalbym, zeby w filmie ktory ma "war" w tytule, byly sceny batalistyczne.

@komisarz - chyba za te kopiuj wklej pokochałem tą cześć SW. Ogólnie dla młodych fanów mocne odświeżenie tematu, a dla mnie z pokolenia lat 70-tych baaardzo nostalgiczna podróż.

Deadpool - 8/10 jako ogólnik i 10/10 w uniwersum Marvela. Genialny pastiż tych wszystkich bohaterów, X-menów i mutantów.

Teksty urywają łeb z kablami.

na świeżo po seansie Deadpoola - WOW WOW WOW. W końcu film o superbohaterze, który nie jest nadęty i nudny. Humor, krew i pociski tryskają w tonach. Zasłużone 9/10

Alicia Vikander nową Larą Croft,  mam mieszane uczucia czy godnie zastąpi Jolie w jej najlepszych latach ...

AJ była dobrana pod kątem gry. Vikander tak samo. Wybór IMHO mógł być znacznie gorszy [; 

Nadal nie widziałem Ex Machina.... :(

AJ była dobrana pod kątem gry. Vikander tak samo. Wybór IMHO mógł być znacznie gorszy [; 

Nadal nie widziałem Ex Machina.... :(

tylko czy godnie odzwierciedli jej walory   (͜˖   ͜˖ )   :)  chyba że dadzą jej dziesięciokrotny "puszap"  ;)

Alicia Vikander nową Larą Croft,  mam mieszane uczucia czy godnie zastąpi Jolie w jej najlepszych latach ...

Nie znam, ale wpisalem w google images "alicia vikander nude" i wyplulo zdjecia strasznej deski. Lara ma miec cycki, ta sie zupelnie nie nadaje.