Jump to content
Sign in to follow this  
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Recommended Posts

Niezupełnie, bo Zmierzch bym polecił, a Igrzyska nie. Ty z tego co widzę, żadnego.

No i ok.Tacy są ludzie.

Dlaczego 10 odpada? Nie mierz wszystkich swoją miarą. Zaczniesz go oceniać, że głąb, nie zna się, itd..? Dla mnie będzie to sygnał, że film być może ma coś w sobie i że warto go zobaczyć. Sam mogę go przecież ocenić niżej, prawda? A może w ogóle mi nie podejść i dam 2, choć staram się mimo wszystko równoważyć ocenę i tak diametralnych różnic zwykle nie ma. W końcu nie jestem ani krytykiem filmowym, ani alfą i omegą.

Osobiście znam ludzi dla których Władca pierścieni (Cała trylogia) to meega nudny i słaby film, a ja widzisz dałem 10-kę.

Dla odskoczni zobacz sobie Ruroni Kenshin (całą trylogię - dwa kolejne to Kyoto Inferno, The Legend Ends ) i daj znać... Ciekaw jestem, czy Ci podejdzie oraz Goemon 2009 rok, hah, no i oczywiście Azumi (2003)

Edited by NostradamuSek

Goemona ogladalem i dalem ocene 8 albo 9 na 10. A za debili uwazam tych co trolluja dajac noty 1 do 4 dla filmow aby zanizyc im ocene a dla jakis badziewi 10/10. Na rowni z nimi stawiam tych co daja 10 lub 9 na 10 dla kazdego obejrzanego filmu - mija sie to z celem oceniania.

Kazdy film oceniam oddzielnie i co najwyzej przez pryzmat serii, podobne produkcje - np. LotR i Hobbit, czy te igrzyska nudy ;)

nie ma to jak wolverin, ktory jedyne co pazurkiem otworzyl to piwo i puszke konserw przez te wszystkie czesci xmenow ;)

Ha ha ha, nie.

Polecam spojrzec na atak ludzi Strykera na dom/szkole Xaviera w X-men 2, albo jak przenosza Wolverine'a z przyszlosci w Days of Future Past i zabija kilku gangsterow. Nie ma krwi owszem (bo pg13) ale postaci umieraja.

Polecam rowniez X-men Apocalypse, bo mimo ze pg13, to sa sceny o wiele bardziej brutalne.

Nie jest to poziom Deadpoola, ale w X-menach nie chodzi o brutalnosc, gore i czarny humor.

Ostatnio duzo filmow o super bohaterach i filmach na podstawie komiksow. Za Avengers nigdy nie przepadalem, Spiderman, Green Lantern, Fantastic Four... Nie, nie moje klimaty (choc sporo komiksow sie kupowalo bedac mlodym). Supermana w ogole nie trawie, wole Batmana.

Moim zdaniem jest przesyt tego typu filmow i Deadpool jest powiewem swiezosci w tym wszystkim, jest specyficzny. Moze stad te wysokie oceny. Dla mnie film dobry, z jajem i dobrze oddaje komiksowego bohatera.

X-men to moja ulubiona grupa bohaterow komiksowych i ciesze sie, ze nowe filmy stoja na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze Daredevil (serial) jest bardzo dobry, mimo ze budzet niewielki oraz Batman (pierwsze dwa stare filmy i trylogia Nolana, choc tu bardziej za sprawa rezysera).

Aha, pieprzyc oceny i krytykow filmowych. Gdybym mial bazowac na tych krytykach filmowych, to bym nie zobaczyl X-men Apocalypse, a to bylby duzy blad. Na Warcrafta tez pojde.

• Upvote 3

Popieram, Zwierzogród jest świetny. Niby dla dzieci, ale porusza dorosłe tematy.

To w takim razie nic go nie różni od My Little Pony. :P

13 Hours The Secret Soldiers of Benghazi - 8/10 - solidne wojenne kino bez zbędnego patosu, no może ostatnie 30 sekund. Directed by Michael Bay :)

Edited by Aquarium

To Michael Bay potrafi nakręcić choćby średni film? Ciężko uwierzyć. :P

Ja jakiś czas temu byłem na przedpremierowym pokazie Bone Tomahawk - film sklasyfikowali jako horror, ale z horrorem miał bardzo niewiele wspólnego, raczej thriller. Fabuła ciekawa, dobrze zarysowani bohaterowie, strasznie tylko przegięty dźwięk - każdy upadek na ziemię, czy uderzenie w nią czymkolwiek, dawały wielki dudniący odgłos, tak jakby chodzili po cienkiej skorupie wielkiej, pustej w środku komory. :P Jak ktoś oczekuje dużo akcji, to się zawiedzie, ale dobrze był oddany czas i trud wyprawy.

Tak więc polecam, no może z małym minusem (uwaga, spoiler):

Facet, który ledwo chodzi (wręcz umiera z powodu bólu nogi) zabija w pojedynkę więcej troglodytów, niż 3-ech pozostałych, wśród których są szeryf i wyborowy strzelec. Tak trochę bez sensu...

Edited by Dammeron

To Michael Bay potrafi nakręcić choćby średni film? Ciężko uwierzyć. :P

Pain & Gain było IMO przyzwoite.

W końcu obejrzałem lśnienie, nad którym tak wiele osób się spuszcza. Gwiazdą całego show jest Nicholson i z tym nie ma co polemizować. Niestety nawet on nie da rady całości uciągnąć. Jego żona w każdej scenie tylko denerwuje swoim zachowaniem. Do tego jak w wielu starych horrorach dali niestrawną dla ucha muzykę, która co chwila sprawia, że człowiek się krzywi. Nie było też żadnego wyjaśnienia skąd te atrakcje a tym bardziej zdjęcia z ostatniej sceny. Pod koniec w sumie wszyscy tylko biegają bezwiednie, sami pewnie nie wiedząc dokąd i w jakim celu :/ Naciągane za Nicholsona 7/10 (chociaż nie przepadam za tym aktorem).

Pain & Gain było IMO przyzwoite.

A Wyspa i Badboys? Twierdza, armageddon?   Dopiero od 2 czesci transow pocisnal nie w ta strone co powinien - w sumie tak samo jak Jackson w Hobbicie - pimp my cgi.

edit: Bracia grimsby - 6/10, kilka śmiesznych scen i tyleż samo tych co wywołują obrzydzenie - czyli jak to w filmach z Cohenem, gdzie gra pierwszoplanowe role (Bruna, Boraty czy Dyktatory), chociaż ten film jest strawniejszy od wcześniej wymienionych. Ot obejrzeć i zapomnieć. Swoją drogą fabuła skupia się na braciach a reszta jest tylko tłem i to nie do końca dopracowanym.
Edited by Quave

W końcu obejrzałem lśnienie, nad którym tak wiele osób się spuszcza. Gwiazdą całego show jest Nicholson i z tym nie ma co polemizować. Niestety nawet on nie da rady całości uciągnąć. Jego żona w każdej scenie tylko denerwuje swoim zachowaniem. Do tego jak w wielu starych horrorach dali niestrawną dla ucha muzykę, która co chwila sprawia, że człowiek się krzywi. Nie było też żadnego wyjaśnienia skąd te atrakcje a tym bardziej zdjęcia z ostatniej sceny. Pod koniec w sumie wszyscy tylko biegają bezwiednie, sami pewnie nie wiedząc dokąd i w jakim celu :/ Naciągane za Nicholsona 7/10 (chociaż nie przepadam za tym aktorem).

Zdjęcie pozostaje zagadką, ale atrakcje były spowodowane tym, że, o ile pamiętam, hotel został zbudowany na indiańskim cmentarzu albo na dawnym polu indiańskiej bitwy. Wydaje mi się, że gdzieś w trakcie fabuły padła taka informacja.

Co do muzyki - podobno specjalnie została tak skomponowana. Rzekomo zawiera infradźwięki i ultradźwięki, które powodują dyskomfort i wzmacniają uczucie niepokoju.

A Wyspa i Badboys? Twierdza, armageddon?

Wyspa IMO mocno ssała, ale reszta... Podobały mi się, kiedy oglądałem je za dzieciaka. Teraz niekoniecznie, ale złe też nie są.

Podobny zabieg z dzwiekami slyszalem jeszcze w innych filmach i bardziej to irytuje niz wzmacnia jakies doznania. W pewnym momencie czowiek sie zastanawia czy nie wylaczyc filmu bo szkoda sluchu :/ Co do samego zdjecia to po dluzszym zastanowieniu moze sa na nim wszystkie ofiary tego hotelu? Ale tez glupota, ze te dziewczynki z poczatku nagle zniknely bez sladu... Jakos taki niedorobiony ten film sie wydaje. 

Wyspa nie byla taka zla ;) 

Hah i jak widzisz, klasyk z top 100, a nie podszedł. Mnie Jack Nicholson akurat podchodzi i aktor pierwsza klasa dość przytoczyć:

1989: Batman jako Joker

1992: Ludzie honoru

1997: Lepiej być nie może

2003: Lepiej późno niż później

2003: Dwóch gniewnych ludzi

2007: Choć goni nas czas

O tych starszych nawet nie wspominam. Ma pieron i charyzmę, i warsztat i talent.

Jako Jocker byl slaby wg. mnie, ale ja po prostu nie lubie sztucznych, nadekspresyjnych postaci ze sztuczna mimika. Nie oceniam 'warsztatu' aktorskiego, a to czy grana postac jest wiarygodna - dlatego tez uwazam te wszystkie gostlingi czy lebeufy (czy jak sie to pisze) za slabych aktorow. Akie ulizane, oderwane od realnosci gogusie - to tylko przyklady, bo takich aktorow jest masa ;)

Co do samego lsnienia to nie jest to pierwszy i pewnie nie ostatni film z 'top100', ktory uwazam za przeceniony. Chociaz zdaje sobie sprawe, ze moje oceny sa zanizone ze wzgledu na to, ze dopiero teraz obejrzalem ten film - duza przepasc czasowa od jego powstania, ale i tak dobrze sobie radzi wzgledem cgi shitow czy tej masakrze z pg13... Gandalf tnie orka po brzuchu, zero efektu a ork pada martwy xD

36 lat to sporo czasu. 

Mimo wszystko i wiek oglądającego i techniki użyte... choć film to taki horror psychologiczny. Omen na pewno wyżej ocenię.

Ciekawostki o nim z wiki:

Podczas kręcenia filmu ekipę prześladowały „klątwy”, przypisywane mocom nadprzyrodzonym, uniemożliwiającym ukończenie filmu: scenarzysta David Seltzer został uderzony przez piorun, hotel, w którym zatrzymał się reżyser Richard Donners został zbombardowany przez IRA, a Gregory Peck odwołał lot do Izraela, który zakończył się katastrofą samolotu i śmiercią wszystkich osób na pokładzie. Podczas kręcenia sceny w zoo dwa lwy zabiły strażnika, a pierwszego dnia zdjęć jeden z członków ekipy miał wypadek, w którym całkowicie zniszczony został jego samochód.

Koszmar z ulicy Wiązów też robił na mnie piorunujące wrażenie, no ale jak taki film oglądało się w nocy, samemu w wieku wczesnej podstawówki... teraz, tak trochę z uśmiechem...

Triple 9 (lub polskie Psy mafii) - po trailerach zapowiadala sie gruba akcja, a... wyszlo jak zwykle. Slabe kino z porozrzucana fabula. Kilka znanych aktorow, ale w sumie nia maja nawet co pokazac w tym filmie. Sama fabula naciagana do bolu, ale to akcyjniak wiec mozna przymknac na to oko. Niestety akcji jest malo...  5/10

Guest

Pacific Rim 

Najbardziej nużące sceny walki odkąd pamiętam.Fabułę można by pominąć gdyby nie poprzedni aspekt.

Podsumowując 3,5/10 - trochę napracowali się panowie od efektów.

10 Cloverfield Lane - 8/10 - udana według mnie kontynuacja Cloverfielda (który rewelacyjny w sumie nie był). Trzech aktorów na krzyż, jedna miejscówka, powolna akcja. Ale końcówka nagradza cierpliwość. Mądry ani oryginalny to ten film nie jest, ale półtorej godziny zleciało szybko.

1492 Conquest of Paradise - Soundtrack jest bardziej rozpoznawalny niz sam film. Na film polowalem dosc dlugo i w koncu udalo mi sie go obejrzec. Stare dobre kino bez komputerowych efektow, chociaz kilka ujec sztuczne (przewaznie statki jak w jednej scenie dostaja wiatr w zagle, a w drugiej suna z opadnietymi zaglami). Calosc opowiada o losach Kolumba (wg. informacji na filmwebie film mija sie z prawda i jedynie bazuje na zyciorysie), jednak ukazanie historii czlowieka, ktory zaryzykowal wszystko dla swojej wizji... Warto obejrzec, tym bardziej ukazane zostalo takze, jak latwo krotkowzroczni ludzie moga popsuc marzenie wizjonerow. 7,5/10

Zwierzogród - 8/10. Sporo śmiesznych sytuacji i jak to filmy animowane Disneya trzyma poziom ;) Nie tylko dla dzieci.

Edited by Quave

Warcraft: Początek- o dziwo, nie ma tragedii jak na film na podstawie gry, da się obejrzeć, na zachętę dałbym  6/10 a w grupie "filmowych gier" pewnie i więcej.

Pitbull. Nowe porządki - czuć, że to pocięty serial tak jak Służby specjalne. Wyszło znacznie mniej zgrabnie (pocięcie i sklejenie w całość), jednak mimo to film jest całkiem w porządku. 4/6 i czekam na serial.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - trochę za mało Kapitana Ameryki, ale to nie zmienia faktu, że film bardzo dobry. Polecam, oceniam na 8/10.

Edited by Varkot

Bandyta (1997) - stary polski film. Natrafiłem na niego przypadkiem przeglądając kanały przed meczem Polska - Niemcy i... już na mecz nie wróciłem dopóki się nie skończył ^^ Historia opowiada o młodym mężczyźnie stojącym na bakier z prawem. Po którymś z kolei przewinieniu zostaje wysłany do domu sierot w Rumunii w celu resocjalizacji. Z początku nastawiony negatywnie do dzieciaków, wkrótce zaczyna coraz bardziej mu na nich zależeć... 8,5/10

Divergent Series: Allegiant 2016 - Omijać, nudny.

Chronicles.of.the.Ghostly.Tribe.2015 - Jeszcze nie wiem. Raczej darować sobie. Update: Da się obejrzeć, dobre efekty, trochę historia zakręcona i mnie osobiście zabrakło tła muzycznego i smaczka chińskiego.

Edited by NostradamuSek

Guest

Niezgodna? Jeśli nawet zagorzałe fanki po projekcji wywołują <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>oburze wiadomo, że coś jest nie tak. Pierwsza część wywołała wśród wielu osób pozytywne opinie (!) niestety dla mnie była strasznie nużąca (3,5/10).Boję się oglądać kolejnych części jeśli osoby stawiające za wzór "jedynkę" załamują ręce nad kolejnymi częściami.

niezgodna ma swoich odbiorców (dziewczyny\kobiety)  a i dla producenta pewny zarobek, dlatego będą to doić ile się da

• Upvote 1

Lol, to cos ma odbiorcow? Pierwsza czesc slaba, a druga to porazka... a teraz 3 czesc podobno jeszcze slabsza. Za duzo takiego syfu dla nastolatkow robia :/

• Upvote 1

Guest

Właśnie nie ma. Jedne z większych porażek boxoffice. Ledwo co powstało zwieńczenie serii.

serio?

$66mln w USA,   $110mln poza USA,  dla porównania "Łowca i Królowa Lodu" z o wiele lepszą obsadą i grą podobne kwoty ;)

• Upvote 1