Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio obejrzałem to co w linku poniżej:

Film Mumia 2017

Film nie jest zły, mi się oczywiście podobał, efekty spoko, obejrzałem za jednym zamachem, nie tak jak większość filmów do których potrafię podchodzić kilka razy.

Wiem że film ma niskie noty i ludzie są nim zawiedzeni ale dla mnie wysoka ocena :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King.Arthur.Legend.of.the.Sword.2017   - mogę polecić. Nieźle oglądało się.

Circle.2017 - Raczej dla ... zabicia czasu przy braku innych. Można obejrzeć, chociażby dla zobaczenia pracy korposzczurków, acz klimat mają dobry.

Wonder.Woman.2017 - Mieszane uczucia, ale dla kogoś kto kocha DC to oczywiście zobaczyć należy.

Life.2017. - Alien to to nie ma, ale nie zaprzeczam, obejrzeć się spokojnie da.

A.Cure.for.Wellness.2016 - Dobry. Polecę.

Sztuka.Kochania.2017 - Dobry. Polecę. Mało tego polski, a rzadko takowe podejdą mi.

Mummy 2017 - niestety bardziej podobała mi się ta z 1999...

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomic Blonde -  Nie jest to raczej żeński John Wick, zwiastuny nie poskąpiły scen akcji, ale w praktyce pokazały je praktycznie wszystkie. Jest to raczej porządny film szpiegowski z elementami kina akcji. Obsada i scenariusz dają radę, ale jak dla mnie muzyka robi tu praktycznie całą robotę. Niby, żadne nadzwyczajne utwory ot te popularne w tamtym okresie, ale wpasowane odpowiednio budują ciekawy klimat. 7.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dogs purpose - wspolnie z lubą uważamy to za jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widzieliśmy z podobnych gatunkowo filmów. Fajny emocjonalny rollercoaster, a jak ktoś uwielbia psy tak jak ona to będzie jeszcze bardziej zachwycony i wzruszony pewnie. Narracja ze strony psa wydaje się fajnym i świeżym pomysłem, bo w końcu to film a nie animacja disneya. Na jakiś wieczór z kobitką, na pewno lepsze niż Avengersi :) 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien: Covenant - 8.0/10 - wyszło nieźle, na pewno lepiej niż Prometeusz. Nie dam więcej, bo temat inżynierów został olany totalnie!. Poza tym  znowu momentami głupota bohaterów poraża, aczkolwiek niektórzy przejawiają symptomy rozumu :) Za to jest to zdecydowanie najkrwawsza część - ludkowie szamani przez obcego wyglądają tak jak powinni. Przed seansem warto sobie odświeżyć Prometeusza i obejrzeć filmik łączący jego wydarzenia z Covenantem.

 

Jestem dokładnie przeciwnego zdania. Zawiodłem się tym nowym Alien, podczas gdy Prometeusz mnie pozytywnie zaskoczył.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć za co Dunkirk ma takie wysokie oceny? Ten film dłużył się jakby trwał minimum 2,5 godziny. Dawno nie widziałem tak nudnego filmu a końcówka to już w ogóle abstrakcja. Chyba ludzie dają 10 za Nolana i Hardy'ego nawet bez oglądania filmu, innego wyjaśnienia nie znajduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna o planetę małp (2017) - 1/10 - sorry, ale takiej ilości lewackiej propagandy bezczelnie ładowanej łopatą do łepetyny widza nie jestem w stanie przełknąć ... Szalony generał, do tego chrześcijanin (w domyśle pewnie republikanin, a jakże) uwziął się na biedne małpy i zrobił im obóz koncentracyjny. Litości...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Fool - student budownictwa przypadkowo odkrywa, ze pewien budynek mieszkalny z 820 osobami w srodku est w oplakanym stanie i grozi zawaleniem. Stara sie za wszelka cene ratowac ludzi - poczawszy od kontaktu z wladzami po dzialanie na wlasna reke... Bardzo dobre kino bez fajerwerkow ukazujace, ze bycie dobrym za wszelka cene czasami wymaga ogromnej zaplaty. 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botoks - podejdź no do kina jak i ja podchodzę! Nu, podszedł ja, i co? Nie kumam głosów zniesmaczenia, jak się ogląda film o aborcjach, szpitalach, lekarzach, aborcjach, koncernie farmaceutycznym i aborcjach, to trudno chyba oczekiwać, że nie będzie flaków i płodów? Podobnie słownictwo - nie wiem czego oczekiwać od meneli, konowałów albo korposzczurów, cycerońskiej łaciny i mowy wiązanej? Bez jaj. W sumie film przypominał trochę kinowego "Wiedźmina", w sensie posklejanych nieco na siłę scen z serialu. Film taki trochę o niczym, kompletnie nie pojmuję tego zamieszania. Tu murwa, tam wuj, ówdzie martwy płód, nieco bredni i przekoloryzowania. Za długo mam Internety, by robiło to na mnie poruszające do głębi jelita wrażenie. 4/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna o planetę małp (2017) - 1/10 - sorry, ale takiej ilości lewackiej propagandy bezczelnie ładowanej łopatą do łepetyny widza nie jestem w stanie przełknąć ... Szalony generał, do tego chrześcijanin (w domyśle pewnie republikanin, a jakże) uwziął się na biedne małpy i zrobił im obóz koncentracyjny. Litości...

 

Cóż, rzecz gustu. Ja akurat ten film oceniam dosyć wysoko ... 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade Runner 2049...zepsulem sobie idac wczoraj do najgorszego chyba kina w UK na to. Stereo, bez centralnego glosnika, przy takich dzwiekach i jednoczesnych czesto dialogach, w innym niz matczynym jezyku, skutkuje bardzo szybko rosnacym poziomem wkurzenia. Ale nawet pomimo tych niedogodnosci, film piekny i dobry. Ostatnio nie chce mi sie zaglebiac w jakies glebokie przemyslenia na temat filmow bo nie widze zeby Hollywood probowalo cokolwiek "powiedziec".
Prawie 3 godzinny film, powolny z pozoru rozwoj wydarzen, a jednak caly czas cos sie dzieje i historia porusza dalej, ziewac sie nie da. Ogolnie jest super, z kina wyszedlem szczesliwy myslac jeszcze przez chwile o tym co przed chwila widzialem, a to sie nie zdarza po Avengersach ;)
Dla mnie 9/10 bo mi trafil w gust klimatem. A tak obiektywnie to moze punkt nizej.

 

F8 - Fast and Furious 12345....stracilem rachube. W kazdym razie szybcy jeszcze szybsi i wścieklejsi. No i jak przy poprzedniej czesci, smiesznie. Idiotyzmy, glupoty; tepe i puste dialogi; fizyka zaklamana bardziej niz w Animkach no i to hakowanie walac losowo w klawiature majac na ekranie graficzna wizualizacje tego co sie dzieje z hakowanym obiektem (lodz podwodna na metalowych podporach i zwodowanie jej za pomoca kilku klikniec i ENTER po prostu wymiata :D ) 

Za tekst o obiciu ryja i wbiciu zebow tak gleboko ze ich mycie bedzie sie odbywalo przez anusa... +1 punkcik co daje w sumie = 1/10

 

Wojna o Planetę Małp - bez rozgadywania sie juz, bardzo sie podobal. Malpy super, zdjecia ladne, scenariusz prosty ale nie glupi specjalnie, a lewacka propaganda....? No coz, ktos chyba ostatnio za duzo rodzinnych imprez przy flaszeczce zaliczyl i juz wszedzie ta polityke chce zobaczyc :P Zeby tu sie takich glupot dopatrywac?  7/10

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęp - obawiałem się, że z jakiegoś kąta ekranu wychynie Karolak, by jak zwykle zagrać Grubego Głupka, ale nie. Pojawił się za to Wiedźmin Żebrowski, Pan Kleks, Ferdynand Kiepski i Anna Przybylska, pojawił się też biust Anny Przybylskiej, grajcie surmy anielskie! Tylko jak będą dialogi, to już nie grajcie, bo słabo słychać. Nie wiem czemu ten film przemknął jakoś tak wstydliwie, bokiem i zaraz zniknął. Wszystko tu jest - dobra historia, niespodziewane zwroty akcji, Źli, Dobrzy, biust, pindol, krew i trupy, no generalnie bardzo tłuste widowisko, tylko tradycyjnie dla polskiego kina ciut słabo udźwiękowione. Solidne 7/10, jakby dopracować szczegóły i usunąć babole, byłoby więcej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blade Runner 2049  - w zasadzie mógłbym skopiować post Havoca. Po całej serii s-f gdzie liczy się głównie rozwałka i rozrywka miło obejrzeć coś innego. Film niby długi a zleciał szybko, warto obejrzeć. Smutne jedynie to że finansowo to klapa, sam zysk z kin nie wystarczy żeby zwrócić koszta, choć mamy jeszcze blureje, dvd czy inne netflixy. Mimo wszystko co się dziwić producentom, zrobią coś choć trochę bardziej ambitnego to nie zarobią więc w kinach mamy taką sieczkę jaką mamy. PS nie żebym coś miał do filmów typu Thor, też chętnie oglądam ale nie miałbym nic przeciwko żeby proporcje się ciut zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atomic blonde - 7/10 - standardowa historyjka szpiegowska, oblana polewą Berlina z okresu upadku muru. Fajna ścieżka dźwiękowa i klimatyczne miejscówki. Fabuła szczerze mówiąc nijaka, strzelania praktycznie nie ma, za to sporo scen walki (przesadzonych nieziemsko rzecz jasna). Dla nas miłe akcenty w postaci malucha stojącego na parkingu, czy rozwalanych w trakcie pościgu trabantów. Ot średniak w dobrej oprawie z Charlize Theron do popatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The VVitch - fikuśny tytuł przyzwoitego horroru o gęstym jak syrop klonowy klimacie, podlanym siedemnastowieczną (albo raczej stylizowaną na siedemnastowieczną) angielszczyzną. Jest las, tytułowa wiedźma, purytanie o surowych obyczajach, religijny fanatyzm i czarny kozioł, czyli komplet. Zakończenie trochę mnie zasmuciło, wolałbym inne bo mógłbym wtedy dać wyższą ocenę. Ale i tak 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liga Sprawiedliwości - byłem wczoraj i powiem tak podobało mi się :) Jest akcja, humor, tyłek pięknej Gal :) film jak to film DC ciągle im czegoś brakuje zeby było te oh ach ale przyjemnie się to oglądało, długość odpowiednio wyważona (zaraz ktoś powie że za krótko jak na tylu nowych bohaterów) bo nie przynudzał i nie zerkało się na zegarek. Mimo że jest mroczniej niż w Marvelu było kilka momentów że sala się zaśmiała. Ogólnie dobra rozrywka szkoda tylko trochę batmana bo wypada na cienkiego bolka przy reszcie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...