Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

7 Seconds - po pierwsze tytul - wogole nie wiadomo czym sie sugerowali producenci filmu dajac mu taka nazwe, film jest krecony w Rumunii i te akcje normalnie az zapieraja dech w piersiach ;ss widac wielki wklad amerykanskiego kina ;o pozatym jak jest pierwsza scena filmu to jak widze Wesleya to wydaje mi sie jakby mial te 2 kielki niczym z Blade. moim zdaniem film cienki, 2/5

1589285[/snapback]

A widziałeś na jaki czas był ustawiony na plastelinowych C4? ;)

 

EDIT

Wróciłem właśnie z 2tygodniowego "wypoczynku" w "słonecznej" Łebie :) Nie wiem czy ktoś wspominał, ale jest świetny film (6raz go oglądałem w Łebie na lapku), a mianowicie:

 

Walczący w wietrze (Fighter in the Wind aka Baramui Fighter) (Filmweb, IMDB) - film w zasadzie przedstawia życie jednego z najznamienitszych "wojowników" współczesnego świata, Sosaia (ranga) Masutatsu Oyamy, założyciela nowoczesnego stylu karate: Kyokushin. Aczkolwiek nie bójcie się, jest to normalny film, poprostu przedstawia jego historię i dojście do tego co osiągnoł (film oparty na wydarzeniach autentycznych, nie ma tam żadnych, podkreślam, absolutnie żadnych ukoloryzowań, wyolbrzymień!!). Bardzo przyjemnie się go ogląda, genialne sceny walki (co najważniejsze realistyczne, a nie takie w stylu Jeta-Li i Romeo Musi Umrzeć ;) ). Co tu dużo pisać, film poprostu trzeba zobaczyć!

 

Ocena 10/10 (ale weźcie poprawkę na to że ja trenuję sztukę walki którą on założył ;) ).

 

P.S.

 

Dla niewtajemniczonych, w filmie na głównego bohatera mówią Choi Bae-dal, tylko w niektórych scenach, a także na początku i na końcu mówią Masutatsu Oyama :)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem no i co z tego? to jest jedna glupia akcja ktora wogole sie nie kleji do reszty. imo tytul tego filmu nie pasuje

1595026[/snapback]

 

No ale napisałeś:

 

wogole nie wiadomo czym sie sugerowali producenci filmu dajac mu taka nazwe

Więc ja Ci odpopwiedziałem :) A mnie się tam ten film podobał, taki relaxacyjny :) Jak zresztą 90% filmów ze Snipsem :) Obejżyj film o którym napisałem powyżej ;)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. ;)

 

Wczoraj obejrzałem sobie film "Crash" czyli "Miasto Gniewu", które na forum wywołało wiele głosów zachwytu. I ja sie nie dziwie...

 

:arrow: Film świetny, naprawdę ZASKAKUJĄCY i nieprzewidywalny - nigdy bym takiego czegoś nie obstawiał.

:arrow: Doskonały klimat, wspaniała obsada, dobra gra, aktualne problemy i naprawdę GENIALNA muzyka. Soundtrack już w domu ;]

 

Każdemu ten film polecam - bo naprawdę warto go obejrzeć. Ja jestem pod wielkim wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. ;)

 

Wczoraj obejrzałem sobie film "Crash" czyli "Miasto Gniewu", które na forum wywołało wiele głosów zachwytu. I ja sie nie dziwie...

 

:arrow: Film świetny, naprawdę ZASKAKUJĄCY i nieprzewidywalny - nigdy bym takiego czegoś nie obstawiał.

:arrow: Doskonały klimat, wspaniała obsada, dobra gra, aktualne problemy i naprawdę GENIALNA muzyka. Soundtrack już w domu ;]

 

Każdemu ten film polecam - bo naprawdę warto go obejrzeć. Ja jestem pod wielkim wrażeniem.

1595181[/snapback]

Obejżałem 6h temu... Co tu dużo gadać, tak dobrego filmu nie było od prawie 2lat! Co do zakończenia to faktycznie, nawet po tym co pisaliście się nie domyślałem... Motyw z dziewczynką był boski, normalnie mi łzy do oczu podeszły... I ogólnie ukazanie tak wielu wartości w tak dogłębny, a zarazem nie nazbyt nahalny sposób... A muzyka to istny majstersztyk!! Jedyne czego żałuję po obejżeniu tego filmu to to że nie byłem na nim w kinie...

 

OCENA 9+/10!!

 

Obejżałem dzisiaj także ostatnią z ekranizacji komiksów Marvela, a mianowicie" Fantastyczna Czwórka (Fantastic Four) (Filmweb, IMDB) - hmm, ciężko mi się wypowiedzieć, bardzo mieszane uczucia, napewno lepszy od Elektry, ale gorszy od Spidermana... (porównuje z innymi komiksowymi adaptacjami...). Mi się całkiem przyjemnie oglądało, może to ze względu na to że to jedni z moich ulubionych bohaterów Marvela... Wprawdzie nie podobał mi się Ben, tzn. to jak go zrobili, przy dzisiejszych możliwościach mogli go wygenerować komputerowo, byłyby napewno zdecydowanie efektowniejszy ;) Ogólnie film to taka miła odskocznia :)

 

Ocena 6+/10 (Fani Marvela +1 mogą sobie dołożyć ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejżałem 6h temu... Co tu dużo gadać, tak dobrego filmu nie było od prawie 2lat! Co do zakończenia to faktycznie, nawet po tym co pisaliście się nie domyślałem... Motyw z dziewczynką był boski, normalnie mi łzy do oczu podeszły... I ogólnie ukazanie tak wielu wartości w tak dogłębny, a zarazem nie nazbyt nahalny sposób... A muzyka to istny majstersztyk!! Jedyne czego żałuję po obejżeniu tego filmu to to że nie byłem na nim w kinie...

 

OCENA 9+/10!!

No żesz kurna. Co ja mowilem? Co ja mowilem pytam? Do kina macie na to isc, agrh - zrozumcie, ze jak ten film malo zarobi to rezyser sie zniecheci (nie wspominajac juz o tym, ze trudno mu bedze znaleźć producenta) i nie nakreci wiecej filmow. No profanacja po prostu... Jeszcze rozumiem na DVD, ale na divX? Potem dziwić sie, ze robią coraz to nowe sequele glupich komedyjek - tak jest dlatego, ze one duzo w kinach zarabiaja. Jak byłem na Crash to oprocz mnie na sali były raptem 3 osoby. Szkoda gadać...

 

 

Z ostatnio ogladanych (maratonik filmowy:>):

Fight Club - 10/10

Braveheart - 9/10

Formuła - 8/10 (komedia w stylu Snatch, rownie dobra)

XXX - 7/10 (fajny pastisz Bonda :D )

Pitch Black - 6.5/10 (mogło być lepiej, ale wiele sie po tym filmie nie spodziewałem)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po obejrzeniu król Artur jak dla mnie kolejny rewelacyjny film ocena 10/10. Polecam  :wink:

1595908[/snapback]

:blink:

U mnie ten film mógłby dostać max 6/10, podobnie zresztą jak Wojna światów. Nie polecam, lepiej obejrzeć sobie coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żesz kurna. Co ja mowilem? Co ja mowilem pytam? Do kina macie na to isc, agrh - zrozumcie, ze jak ten film malo zarobi to rezyser sie zniecheci (nie wspominajac juz o tym, ze trudno mu bedze znaleźć producenta) i nie nakreci wiecej filmow. No profanacja po prostu... Jeszcze rozumiem na DVD, ale na divX? Potem dziwić sie, ze robią coraz to nowe sequele glupich komedyjek - tak jest dlatego, ze one duzo w kinach zarabiaja. Jak byłem na Crash to oprocz mnie na sali były raptem 3 osoby. Szkoda gadać...

Z ostatnio ogladanych (maratonik filmowy:>):

Fight Club - 10/10

Braveheart - 9/10

Formuła - 8/10 (komedia w stylu Snatch, rownie dobra)

XXX - 7/10 (fajny pastiż Bonda :D )

Pitch Black - 6.5/10 (mogło być lepiej, ale wiele sie po tym filmie nie spodziewałem)

1596171[/snapback]

Under... 42calowy TV u kumpla ;) Zestaw 5.1 ;) A do kina i tak się jeszcze raz wybiorę z dziewczyną :) Dla samej muzyki choćby ;)

 

Co do Pitch Black to sie nie zgodzę, film bardzo dobry, tymbardziej zważając na bardzo mały budżet i rok wydania! Byłem na tym filmie na przedpremierze w kinie, świetnie się oglądało, do tej pory obejżałem go z 20razy ;) No ale cóż, o gustach się nie dyskutuje ;)

 

Polećcie znowu jakieś filmy, bo z tamtych już chyba wszystko przerobiłem co ostatnio podaliście ;) Te under o których pisałeś w w/w poście już widziałem ;)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o 51st State? (ludzie orginalne tytuly poprosze ;] ) Jezeli tak, to mi to wogole Snatcha nie przypominalo.

Pisząc "w stylu Snatcha" mialem na mysli, ze podobny typ humoru - brytyjski;]

 

Under... 42calowy TV

Niezły hardcore 8O :lol:

 

Co do Pitch Black to sie nie zgodzę, film bardzo dobry, tymbardziej zważając na bardzo mały budżet i rok wydania! Byłem na tym filmie na przedpremierze w kinie, świetnie się oglądało, do tej pory obejżałem go z 20razy  No ale cóż, o gustach się nie dyskutuje

Być moze ja cos najzwyczajniej w świecie przegapiłem, ale co w tym filmie jest takiego, ze mozna go ogladać 20 razy? Imho jest on schematyczny i pomijajac ciekawe miejsce akcji niczym sie nie wyroznia sposrod innych filmow typu - kilku ludzi i "badguy" (morderca, zlodziej, itp.) musza połaczyc sily;]

 

Polećcie znowu jakieś filmy, bo z tamtych już chyba wszystko przerobiłem co ostatnio podaliście  Te under o których pisałeś w w/w poście już widziałem

A te ktore wymieniłem kilka stron temu widział? Mam na mysli te, co najpierw wymieniłem (na Twoja prosbe zreszta) najlepsze wedlug mnie, a potem te troche slabsze (8/10). Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

U mnie ten film mógłby dostać max 6/10, podobnie zresztą jak Wojna światów. Nie polecam, lepiej obejrzeć sobie coś lepszego.

1596237[/snapback]

E nie porównuj wojne śwaitó do króla bo wojna to kompletna klapa według mnie a król zasługuke na większe laury :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu nie było mnie w tym wątku z mikesiąc, wcchodza patrze a tu andal tematy o wojnie światów i crashu :lol: :lol: :lol:

 

łasnie oglądnałem sobie tez po dużej przerwie HOUSE OF 9, fajny filmik mak777 pytałeś o filmy POLECAM. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Core - w filmie tym mozna wyroznic dwie czesci: od początku do startu statku, oraz od startu statku do końca. Pierwsza cześć bardzo dobra (zasługuje na uwage zwłaszcza swietnie zrealizowana scena awaryjnego lądowania promu), natomiast druga zbyt bajkowa. Jednak w tego typu produkcji bez naciąganej dramaturgii obejść się nie może, czego byłem swiadom od poczatku, dlatego przymykam oko na bajkowość i daje 7/10

 

 

EDIT:

Po ponownym obejrzeniu zmieniam ocene na 6/10. Efekty nie wytrzymały proby czasu;]

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skazany na Bluesa.

Dzisiaj go obejżałem i z czystym sumieniem jak na polskie kino wystawiam 8-/10. Zchszanili czasami partie dialogowe- nie rozumiałem, co mówią ( np. w studio, jak zespół ochszaniał Ryśka, wogóle cała reszta zespołu Dżem był bardzo z boku). Było jednak widać, że to tylko gra, co prawda bardzo dobra Kota. Nie ma co porównywać do The Doors, bliżej mu do np. Sid and Nancy, ale to też nie ta jakość, nie ta swoboda. Warto iść dla samej muzyki, ale i naprawdę dobry kawał bluesowego klimatu. Co prawda nie podobało mi się zrobienie z Ridla aż do przesady totalnego śmiecia, niechluja, pijaka, ćpuna, ale nie znałem go, więc co ja tam wiem. No i te czarne zęby O_o Nie jeden bum z dworca wygląda czyściej. Przesadzili, ale i tak film mi się podobał 8)

 

PS- na seansie było 11 osób- wstyd ! :angry: Jak nie było efektów komputerowych, masowej zagłady setek ludzi, to już nikt nie chce oglądać chociaż trochę ambitniejszego filmu? :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- na seansie było 11 osób- wstyd !  :angry: Jak nie było efektów komputerowych, masowej zagłady setek ludzi, to już nikt nie chce oglądać chociaż trochę ambitniejszego filmu?  :?

1597499[/snapback]

To raczej Polska produkcja i bluesowe klimaty odstraszają ludzi... Nie każdy to lubi poprostu... :) Nie ma to jak Piękny Umysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skazany na piekło.

Kyle LeBlanc (w tej roli Jean-Claude Van Damme) jest inzynierem naftowym aresztowanym za zabojstwo mordercy swojej zony. Trafia do ciezkiego rosyjskiego wiezienia. W nim musi walczyc o przetrwanie...

 

Skazany na wolność

Dramat człowieka, wychodzącego z więzienia po odsiedzeniu 19 lat za zabójstwo nastolatka. Grzechy z przeszłości, nowa przyszłość, na jaką drogę zdecyduje się główny bohater?

 

 

Ciekawe, czy któryś z powyższych jest podobny ;) :D

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skazany na piekło.

Kyle LeBlanc (w tej roli Jean-Claude Van Damme) jest inzynierem naftowym aresztowanym za zabojstwo mordercy swojej zony. Trafia do ciezkiego rosyjskiego wiezienia. W nim musi walczyc o przetrwanie...

 

Skazany na wolność

Dramat człowieka, wychodzącego z więzienia po odsiedzeniu 19 lat za zabójstwo nastolatka. Grzechy z przeszłości, nowa przyszłość, na jaką drogę zdecyduje się główny bohater?

Ciekawe, czy któryś z powyższych jest podobny ;) :D

1597827[/snapback]

Możesz wyjaśnić o co Ci chodziło pisząc otych filmach? Bo ani nie pisałeś po co onich napisałeś, ani jak oceniasz... :/ I jeszcze to ostatnie niezrozumiałe zdanie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem w kinie na Danny the dog czyli "Człowiek pies"

 

Ogolnie byl to bardzo milo spedzony czas - film nie wymaga wielkiego wysilku umyslowego ale po wyjsciu z kina geba sie smieje ;)

 

Ogolnie bardzo dobra propozycja zeby siasc i sie odstresowc, bez zaglebiania sie w szczegoly :).

 

Moim zdaniem 8,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem w kinie na Danny the dog czyli "Człowiek pies"

 

Ogolnie byl to bardzo milo spedzony czas - film nie wymaga wielkiego wysilku umyslowego ale po wyjsciu z kina geba sie smieje ;)

 

Ogolnie bardzo dobra propozycja zeby siasc i sie odstresowc, bez zaglebiania sie w szczegoly :).

 

Moim zdaniem 8,5/10

1598718[/snapback]

N/C.... Szczgólnie to ostatnie zdanie... "Ogolnie bardzo dobra propozycja zeby siasc i sie odstresowc, bez zaglebiania sie w szczegoly"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N/C.... Szczgólnie to ostatnie zdanie... "Ogolnie bardzo dobra propozycja zeby siasc i sie odstresowc, bez zaglebiania sie w szczegoly"...

1598725[/snapback]

Mozesz napisac o co ci chodzi bo nie rozumiem ... Zauwazylem ze sobie poczyniasz w tym topicu jak bys co najmiej moderem byl ...

 

Ale specjalnie dla ciebie inna wersja tego zdania ...

 

Film jest idealny aby miło spedzic czas pod warunkiem ze nie zwracamy uwagi na nierealistyczne sceny i zdarzenia w filmie ...

Czyli jezeli ktos jest czepilski i ocenia film po szczegolach to moze sie mu nie spodobac ...

 

I na drugi raz jak masz cos do mnie wal na pm chlopcze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac o co ci chodzi bo nie rozumiem ... Zauwazylem ze sobie poczyniasz w tym topicu jak bys co najmiej moderem byl ...

Teraz ja nie rozumiem? Poczyniam sobie jakbym był moderem? W jakim sensie? Bo chyba nie wiesz na czym polega praca "moderowanie"...

 

Ale specjalnie dla ciebie inna wersja tego zdania ...

Ohh wielce dziękuje Panie i władco...

 

Film jest idealny aby miło spedzic czas pod warunkiem ze nie zwracamy uwagi na nierealistyczne sceny i zdarzenia w filmie ...

Czyli jezeli ktos jest czepilski i ocenia film po szczegolach to moze sie mu nie spodobac ...

Z Twojej poprzedniej wypowiedzi:

Wczoraj bylem w kinie na Danny the dog czyli "Człowiek pies"

 

Ogolnie byl to bardzo milo spedzony czas - film nie wymaga wielkiego wysilku umyslowego ale po wyjsciu z kina geba sie smieje ;)

 

Ogolnie bardzo dobra propozycja zeby siasc i sie odstresowc, bez zaglebiania sie w szczegoly :).

 

Moim zdaniem 8,5/10

1598718[/snapback]

Wynikało co innego troszkę... Bo fabuła jest dosyć istotna w tym filmie i wartości które przedstawia... :mur: :mur: A Ty wyskakujesz że to lekki film... Jesteś pierwszą osobą piszącą takie, hmm, "herezje" na temat tego filmu... To że jest przesadzony wiadomo, ale nie możesz napisać że to film do obejżenia bez zagłębiania się w szczegóły... :mur: :mur:

 

I na drugi raz jak masz cos do mnie wal na pm chlopcze ...

1598870[/snapback]

Chłopca to sobie adoptuj bo chyba lubisz... :mur: A to było do Twojej wypowiedzi na temat filmu... A skoro temat jest o filmach to odpisałem tutaj a nie na PW... "chłopcze" :kijem:

 

EDIT

 

sorry za OT, ale rozbawilo mnie to ostatnie zdanie: "...chlopcze..." - bez urazy IGI :wink:

Nie tylko Ciebie ;) Widocznie kolega lubi "chłopców" ;)

 

a co do filmow, to ostatnio tylko Omen 2, gorszy niz pierwsza czesc, w sumie te same pomysly i schematy

1598883[/snapback]

Hmm, gorszy to fakt, ale i tak przyjemnie się ogląda... Teraz już niestety nie ma dobrych horrorów... Jak to ktoś niedawno napisał, wszystkie polegają na: BOOOO!! i innych wyskakujących maszkaradach ;P

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie film byl wzruszajacy i poruszal do glebi ... Jakie wartosci ?? Ze kazdy jest z natury dobry ? i co jeszcze ??

Jestem pierwsza osoba piszaca ze to lekki film ??? Poczytaj sobie recenzje ludzi na filmwebie ...

Przepraszam ale jak dla ciebie to jest ciezkie kino to nie wiem jak ty jestes w stanie obejrzec polowe amerykanskich produkcji ...

 

 

Aha zglosilem twojego posta do moderatorow bo nie lubie jak ktos sobie w chamski sposob robi osobiste wycieczki w moim kierunku - kultura u ciebie stoi na niskim poziomie

Chłopca to sobie adoptuj bo chyba lubisz... mur.gif A to było do Twojej wypowiedzi na temat filmu... A skoro temat jest o filmach to odpisałem tutaj a nie na PW... "chłopcze" kijem.gif

Nie tylko Ciebie icon_wink2.gif Widocznie kolega lubi "chłopców" icon_wink2.gif

Dla mnie to powinno zostac bez komentarza ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...