Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

(...) zresztą dziwne, iż przeżył

No własnie :?

Podczas biczowania stracił tyle krwi, że powinien conajmniej zemdleć, a już na pewno nie byłby wstanie nieść krzyża...

Nie można jednak brać tego filmu zbyt dosłownie... Krwawe sceny służyły jedynie podkreśleniu męki, co Gibsonowi udało się bardzo dobrze - wszyscy byli w szoku, a o to właśnie chodzilo.

 

 

BTW, najlepszą postacią w filmie był szatan - świetnie go zrobili :) Taki bezpłciowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]zresztą dziwne, iż przeżył[...]

Jezus był synem bożym i mógł zrobić wszystki . Jeżeli uzdrawiał ludzi , przywracał wzrok ślepcą etc. to mógł znieść takie męki . Powiem wiecej on chciał to wszystko znosić aby odpokutować przed bogiem winy wszystkich ludzi. Znał przyszłość i wiedział jak ma zginąć , w jakim wieku i w jakim miejscu .

Nie no panowie nie byłem w kościele od 6 lat i wiem takie rzeczy a wy nie wiecie :?: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja - Gibson nie przebierał w środkach, aby ukazać cierpienie Jezusa, ale IMO jest to zaleta, a nie wada filmu. "Pasję" oceniam na mocne 4+.  

 

 

(...) a później sam uroniłem łezke

No bez przesady - aż tak wzruszające to to nie było...

Dla mnie bylo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus był synem bożym i mógł zrobić wszystki . Jeżeli uzdrawiał ludzi , przywracał wzrok ślepcą etc. to mógł znieść takie męki . Powiem wiecej on chciał to wszystko znosić aby odpokutować przed bogiem winy wszystkich ludzi. Znał przyszłość i wiedział jak ma zginąć , w jakim wieku i w jakim miejscu .  

Nie no panowie nie byłem w kościele od 6 lat i wiem takie rzeczy a wy nie wiecie  

Wiemy :) Ale mimo to uważam, że pewne sceny były przesadzone. Napisałem zresztą, iż nie należy brać tego zbyt dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogladam nalogowo South Parki - polecam kazdemu (chociaz film: South Park: Bigger, Larger & Uncut jest denny).

 

Nie no panowie nie byłem w kościele od 6 lat i wiem takie rzeczy a wy nie wiecie  :?:  8O

Kosciol, z wiara z Boga i biblia ma niewiele wspolnego ;) (Polecam, South Park - 608).

 

P.S. Nie komentujcie mojej wypowiedzi w tym watku, zeby go nie zasmiecac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]zresztą dziwne, iż przeżył[...]

Jezus był synem bożym i mógł zrobić wszystki . Jeżeli uzdrawiał ludzi , przywracał wzrok ślepcą etc. to mógł znieść takie męki . Powiem wiecej on chciał to wszystko znosić aby odpokutować przed bogiem winy wszystkich ludzi. Znał przyszłość i wiedział jak ma zginąć , w jakim wieku i w jakim miejscu .

Nie no panowie nie byłem w kościele od 6 lat i wiem takie rzeczy a wy nie wiecie :?: 8O

No patrz a ja myślałem, że był zrobiony na podobieństwoi człowieka, czyli z fizycznej strony rzecz biorąc, zbudowany był jak zwykły człowiek, tyle że miał moc uzdrawiania, przewidywania itd. (tak mi na reli kiedyś tłumaczyli) Qrcze w takim razie musiał coś chyba łykać, aby krew mu szybko krzepła, poza tym chyba do tego jakaś nadprodukcja samej krwi w jego ciele była, no bo jak inaczej wytłumaczyć to że mimo, iż przelało się jej tam pełno litrów ;) Poza tym siłke nie raz musiał odwiedzić, żeby być w stanie nieść krzyż mimo ran i przemęczenia, skoro sam Szymon miał z nim problem :| A samo zachowanie, żołnierzy też było zadziwiające na ale moża tam do woja brali tylko osiłków dla których życie to tylko biczowanie i zamęczanie skazanego...Echhh to chyba wszystko zależy jak kto podejdzie do tego filmu, dla jednego te bicze to mogą być nasze grzechy które lekceważymy(to by tłumaczyło radość żołnierzy), dla innego przeżycie Jezusa, można to odebrać jako przebieg prawdziwych wydarzeń (trochę nieprawdziwe), no i każdy może na jeszcze wiele innych sposobów to interpretować... :Plóm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może zmienie wątek rozmowy :)

 

Oglądałem dziś 21 gram i powiem tylko, że film mocno zakręcony, momentami wręcz przynudnawy, ale warty każdej minuty spędzonej w kinie. Myślałem, że bardziej zostanie poruszony temat duszy, a nie przez ostatnie 3 minuty :( Troszke sie zawiodłem, ale i tak polecam. Obowiązkowa pozycja dla kinomanów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare filmikow jakie ogladalem ostatnio i moim skromnym zdaniem sa warte polecenia:

 

Liberty Stands Still - ciekawe - powstal wczesniej niz Phone Booth.. wiecej nic nie powiem :]

 

The Nest - taka niby prostacka francuska sensacja ale mimo wszystko i tak o wiele bardziej podoba mi sie niz jakas hollywoodzka..

 

Crime Spree - kolejna Made In France produkcja - ale o wiele lepsza od The Nest!

 

Old School - momentami nachodzi mnie na zaloznenie bractwa.. ogolnie dobra komedia (momentami bardzo dobra :D)

 

i na koniec cos dla dzieci ;-) Lion King 3 Hakuna Matata - Shrek czy Epoka to to nie jest ale fajnie sie oglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 10 najlepszych filmów w historii to:

1. Przekręt (Snatch).

2. Porachunki (Lock, Stock and Two Smoking Barrels).

3. Miś.

4. Seksmisja.

5. Żywot Briana (The Life of Brian).

6. Podziemny Krąg (The Fight Club).

7. Zagubiona Autostrada (Lost Highway).

8. Delicatessen.

9. Pluton (Platoon).

10. Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joe Black

-> warto zobaczyc,

jak zawsze Hopkins klasa (no to standart)

w sumie pierwszy film gdzie mozna strawic ;) Brad Pitt-a

troszke za bardzo przypudrowany jak romansidla.

Ale warto miec w kolekcji !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radosuaf -> jak podobal ci sie Szeregowiec Ryan to koniecznie obejrzyj Kompanie Braci (Band of Brothers)

To taki 10 godzinny Szeregowiec Ryan :wink:

kto lubi tematyke wojenna musi obejzec ten film :D

warto siedziec 10 godzin przed monitorem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy które mi sie spodobały :

 

Wszystkie 9 z serii STAR TREK

 

StarGate

 

Diuna

 

Odyseja kosmiczna 2001 i 2010

 

Planeta Małp

 

Polowanie na Czerowny Październik

 

Pociąg śmiercii

 

Wszytkie Bondy ( opróćz tego z Georege Lazembym )

 

Mistrz kierownicy ucieka 1 i 2

 

TEKWAR 1-4

 

BattleStar Galaktica ( nowa i stara )

 

filmy z Serii Babylon 5 ( m.in. The Gatering , Legend of the Rengers , nie polecam ich oglądac bez wczesniejszego obejrzenia serialu )

 

Zakazana Planeta

 

Speed 1

 

Tragedia łodzi podwodnej

 

Nagi peryskop

 

Strażnik Czasu

 

Commando

 

Kevin sam w domu i w NY oraz cz. 3 - Sam w domu

 

Armia ciemności

 

FireFox

 

Armageddon

 

Kosmiczne Jaja ( oraz inne filmy Mela Brooksa )

 

Taxi 1 i 2

 

Tajna Broń

 

I kto mówi 1 , 2 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo osob wypisuje zagmatwane filmy, takie jak: martwica mozgu, czy memento, ale (martwicy nie widzialem) nie wiem, czy te filmy przebija "nie zrozumialnoscia" eraserhead davida lyncha... przed chwila skonczylem go ogladac i wogule nie kumam o co w tym filmie chodzilo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, co jest niezrozumiałego w Pi?? Albo w Czasie Apokalipsy?? Dla mnie są one całkiem normalne pod tym wzgledem.

 

wypisuje zagmatwane filmy, takie jak: martwica mozgu

:lol: :lol: :lol: Buahahahahaha faktycznie film zagmatwany jak cholera, buehehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, co jest niezrozumiałego w Pi?? Albo w Czasie Apokalipsy?? Dla mnie są one całkiem normalne pod tym wzgledem.

 

wypisuje zagmatwane filmy, takie jak: martwica mozgu

:lol: :lol: :lol: Buahahahahaha faktycznie film zagmatwany jak cholera, buehehe :lol:

Sorry, ale gdzie napisalem, ze Pi jest niezrozumiale?

Ja napisalem, ze jest zagmatwane

Na pewno nie mozna powiedziec o Pi, ze jest normalnym filmem

 

PS

I po co komentujesz czyjes wypowiedzi wysmiewajac je?

Lepiej sie wogole nie wypowiadaj jak masz tylko krytykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps, co jest niezrozumiałego w Pi?? Albo w Czasie Apokalipsy?? Dla mnie są one całkiem normalne pod tym wzgledem.

 

wypisuje zagmatwane filmy, takie jak: martwica mozgu

:lol: :lol: :lol: Buahahahahaha faktycznie film zagmatwany jak cholera, buehehe :lol:

Sorry, ale gdzie napisalem, ze Pi jest niezrozumiale?

Ja napisalem, ze jest zagmatwane

Na pewno nie mozna powiedziec o Pi, ze jest normalnym filmem

 

PS

I po co komentujesz czyjes wypowiedzi wysmiewajac je?

Lepiej sie wogole nie wypowiadaj jak masz tylko krytykowac

 

A sorry, źle Cię zrozumiałem - zagmatwane są :) Mam nadzieje, że oglądałes również "Requiem for a dream", także Aronofsky'ego, jeśli nie - gorąco polecam :)

 

I po co komentujesz czyjes wypowiedzi wysmiewajac je

Tutaj z kolei Ty źle zrozumiałeś mnie :lol:

Nie miałem absolutnie zamiaru Cię wyśmiać, komiczne jednak jest to, że zaryzykowałeś podciągnięcie "Martwicy Mózgu" pod termin "zagmatwane", nie ogladając jej :lol: Otóż "zagmatwany", to ostatnie co mógłbym powiedzeć o tym filmie - jego fabuła jest prosta jak konstrukcja cepa :lol: To mnie rozbawiło. Obejrzyj, a zrozumiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nieporozumienie :twisted:

 

Gdzie napisalem, ze martwica mozgu jest zagmatwana ???

:oops: Dobra to ja już chyba nic nie będę mówił :lol:

 

Ale faktem jest (i tutaj już nie zaprzeczysz, buehehe ;) ), iż uznaleś jakobym wyśmiewał się z wako, co jest nieporozumieniem - odpieram zatem Twe zarzuty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuce od siebie kilka gorszy (ogranicze sie do filmow ktore widzialem ostatnio)

 

warte:

- life of david gale (fantastyczne kino, kilka dni po obejzeniu tego filmu nie bylo nocy kiedy bym o nim nie myslal)

- high crimes

 

niewarte:

nic mi nie przychodzi do glowy.

 

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z nowszych (Released 04/04/04), polecam "The Butterfly Effect", film twórców "Final Destination 2", nawet całkiem niezły, klimatem przypomina "Requiem dla snu", w głównej roli Evan Treborn, aktor bardziej komediowy ,ale całkiem dobrze zagrał.

A dla dzieci, bo dla mnie ten film to bajeczka i nic nie ma współnego z motocykalami, "Toroque" przynajmiej można sie pośmiać z Hollywoodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)zagmatwane filmy(...)

widze, ze ta moja wypwiedz wywolala spore poruszenie, a to glownie dlatego, ze zapomnialem napisac zagmatwane/porabane (jak juz wczesniej pisalem "martwicy" nie widzialem, a post pisalem tuz przed spaniem, wiec zupelnie przypadkowo "zjadlem" drugie okreslenie)... co jednak nie zmienia faktu, ze "eraserhead" to zarowno zagmatwany i "porabany" film...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam

 

Butterfly effect - dzis widzialem - rewelacja

Equilibrium - lepszy niz 2 -3 cz matrixa razem wzieta

Lost highway

K-Pax

Braveheart :)

PI

Impostor

 

 

jakie znacie inne filmy tupu sci-fi a`la Butterfly effect , K-pax i impostor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...