Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

King Kong (by Peter Jackson) - no to tak, zdecydowanie za dlugi (film trwa ponad 3 GODZINY!!!), na wielu scenach praktycznie usypialem. pierwsze 50 minut to flaki z olejem (gdzies dopiero po 1h zaczyna sie cos w koncu dziac). (SPOJLER!!!!) potem akcje na wyspie... walka konga z tyranozaurami - buehehhaa...i nastepnie kong w NY...ehhh. myslalem ze bedzie cos lepszego. co prawda niezle sceny Naomi Watts z kongiem (rozwijajace sie uczucie miedzy zwierzeciem a czlowiekiem) ale nic innego mi sie nie podobalo. nie wiem sam... moim zdaniem film Jacksonowi sie nie udal. ja stawiam niestety 2/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King Kong (by Peter Jackson) - no to tak, zdecydowanie za dlugi (film trwa ponad 3 GODZINY!!!), na wielu scenach praktycznie usypialem. pierwsze 50 minut to flaki z olejem (gdzies dopiero po 1h zaczyna sie cos w koncu dziac). (SPOJLER!!!!) potem akcje na wyspie... walka konga z tyranozaurami - buehehhaa...i nastepnie kong w NY...ehhh. myslalem ze bedzie cos lepszego. co prawda niezle sceny Naomi Watts z kongiem (rozwijajace sie uczucie miedzy zwierzeciem a czlowiekiem) ale nic innego mi sie nie podobalo. nie wiem sam... moim zdaniem film Jacksonowi sie nie udal. ja stawiam niestety 2/5

Pamiętaj że Jackson musiał się ściśle trzymać książki... Tak samo jak pierwowzór... Więc w fabule nie mógł mieszać :) Mi film się bardzo podobał :) Tak samo jak dwie stare części :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King Kong - wg. mnie bardzo slaby film, nie podobal mi sie pomysl z tyranozaurami i sama koncowka, dam 6/10 za rezysera

Prawo Bronxu - swietny film, warto obejrzec, fajny klimat i niezla gra aktorow, no i De Niro jako rezyser i aktor 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinderella Man – no nawet fajny, w koncu prawdziwa historia boksera - 8/10

 

Dominiom Prequel To The Exorcist – nie wiem po co ten film zostal wypuszczony ( o ile dobrze rozumiem to jest to wersja poprzedzajaca film „exorcysta początek” ale wydany pozniej :P ) nie ma w nim nic nowego, mogole wg mnie to jest dokladnie to samo co w „Exorcysta początek” tylko ze z innymi aktorami – 3.5/10

 

9ta Kompania – ogolnie film fajny, nie spodziewałem się ze ze ruscy mogą zrobic tak fajny film, chociaz jak zwykle przesadzili z koncowka bo z tego co wyczytałem w napisach koncowych (dodanych przez goscia co tłumaczył film) to wcale tak duzo zolniezy nie zginęło :P 6.5/10

 

stealth – ten film to chyba parodia, o ile jeszcze początek można oglądać to koncowka tego filmu jest tak poryta ze glowa mala. Dobrze ze na koncu jeszcze nie plakali ze samolot zostal zniszczony - 2.5/10

 

The.Exorcism.Of.Emily.Rose – o dziwo nawet fajnie się oglądało, kilka fajnych scen, tylko szkoda ze tak malo pokazali samych exorcyzmow a większość czasu byla pokazana sala sadowa – 7/10

 

A.History.of.Violence – fajny film, tak jak napisal bodajze mak jedna z lepszych rol glownego bohatera. Jednak nie wiem czemu tak wszyscy się tym filmem podniecaja. Tak samo jak w stealth. Początek zapowiadal się fajnie nawet bardzo fajnie, ale koncowka to już parodia troszeczke. Az mi się nasowalo na mysl zdanie „ a co on jest [ciach!]a robocop?” :D. ogolnie film do przyjecia – 6.5/10

 

Code.46 – ogolnie film stary bo z 2003 roku ale nie oglądałem go wczesniej. I jedyne co mogę powiedziec to nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda przez duze N. myślałem ze nie wytrzymam do końcówki filmu - 3/10

 

Cursed – po reklamach w gazetach myślałem ze to będzie faktycznie bdb film. W koncu tworcy krzyku 1/2/3 ( jedynaka imo najlepsze a reszta to już troche lipa :P) jednak jak się okazalo już w 1/4 czesci filmu chcialo mi się smiac :D niby horror a jednak parodia :) te wilkołaki i jeszcze ta scena co babka się zamienia w wilkołaka i pokazuje „fuck you” :o . strata czasu, nie polecam – 3/10

 

Swoja droga nie mogę się już doczekac strasznego filmu 4 :D podobno ma byc parodia x-mena itp. :) ma być jakis nowy mutant i jak to zwykle w strasznym filmie cyrk caly czas :D

Mam tez nadzieje ze może calkiem szybko będzie można już oglądnąć residenta 3 i underworlda 2 ( który podobno tez ma się niebawem pojawic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

North Country (Daleka północ) - podobala mi sie gra (i poswiecenie) Charlize Theron, scenariusz w sumie taki sredni no ale oparty na faktach autentycznych. ciekawa propozycja... ode mnie 4/5

 

Venom - ............................................................ 1/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie (BELOW) - lecial w TV ostatnio.

Niezle sie zaskoczylem bo film raczej nie znany, nie slyszalem o nim a calkiem niezly.

8/10 - polecam.

 

Czasy II wojny światowej. Po katastrofie statku-szpitala troje rozbitków, w tym młoda pielęgniarka, trafia na pokład amerykańskiej łodzi podwodnej. Załoga łodzi uważa to za złowróżbny znak - wg marynarskich wierzeń kobieta na statku zwiastuje nieszczęście. I rzeczywiście. Hitlerowskie torpedy polują na okręt, ale jak się wkrótce okazuje, nie jest to jedyne zagrożenie. Najpierw w tajemniczych okolicznościach traci życie kapitan. Komendę przejmuje pierwszy oficer. Jednocześnie na pokładzie zaczynają się dziać rzeczy niewyjaśnione i niesamowite. Czyżby w morskich odmętach czaiły się stwory z zupełnie innych wymiarów? Współscenarzystą tego niezwykłego thrillera jest Darren Aronofsky, twórca tak oryginalnych filmów jak Pi czy Requiem dla snu. To właśnie on wpadł na pomysł, aby połączyć klasyczną opowieść o nawiedzonym miejscu z historią o podwodnym okręcie i zjawiskach paranormalnych. Siłą filmu jest sugestywna, klaustrofobiczna atmosfera, w której zaciera się granica między tym, co rzeczywiste, a tym, co być może jest tylko projekcją wyobraźni bohaterów. W rolach głównych zobaczymy Bruce'a Greenwooda, Olivię Williams i Matthew Davisa. Obraz wyróżniony nominacją do nagrody dla najlepszego filmu na MFF Fantasporto.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memoirs of a Geisha (Wyznania gejszy) - spodziewalem sie naprawde czegos lepszego, jest oczywiscie klimat, aktorzy tez niczego sobie.. najwiekszym minusem tego filmu jest to ze wszyscy aktorzy mowia po angielsku! totalny bullshit. psuje calosc, no ale w koncu wieksza czesc to produkcja amerykanska a reszta % przypadla japonii. -3/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie % ? jaka Japonia? nie było żadnego japończyka w zespole robiącym ten film, a większość ról grali chińczycy, ba prawdopodobnie nawet zdjęcie były kręcone gdzieś w USA ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie % ? jaka Japonia? nie było żadnego japończyka w zespole robiącym ten film, a większość ról grali chińczycy, ba prawdopodobnie nawet zdjęcie były kręcone gdzieś w USA ^^

beuehahah...tyle powiem ;p

pierw obejrzyj a potem sie wypowiadaj - taka rada ode mnie...

 

"Film kręcono w Culver City, San Francisco, Los Angeles, Sacramento, Moss Beach i Saratodze, w Kaliforni, USA oraz w Kyoto, w Japonii.

produkcja: USA

zrodlo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sie składa że film widziałem.

 

yy no rzeczywiście miałeś mało do powiedzenia, jeszcze raz napisze to samo, może tym razem zrozumiesz. Film był kręcony w znacznej większości w USA, produkcja USA, większość głównych ról grają chińczycy, film na podstawie powieści napisanej przez amerykanina... naprawdę to nie jest produkcja japońska.

 

dobra, zresztą nieważne, bezproduktywne gadanie o [ciach!]łach, EOT ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King Kong (by Peter Jackson) - no to tak, zdecydowanie za dlugi (film trwa ponad 3 GODZINY!!!), na wielu scenach praktycznie usypialem. pierwsze 50 minut to flaki z olejem (gdzies dopiero po 1h zaczyna sie cos w koncu dziac). (SPOJLER!!!!) potem akcje na wyspie... walka konga z tyranozaurami - buehehhaa...i nastepnie kong w NY...ehhh. myslalem ze bedzie cos lepszego. co prawda niezle sceny Naomi Watts z kongiem (rozwijajace sie uczucie miedzy zwierzeciem a czlowiekiem) ale nic innego mi sie nie podobalo. nie wiem sam... moim zdaniem film Jacksonowi sie nie udal. ja stawiam niestety 2/5

Wszystko super, ale ten film to pastisz, zrobiony w holdzie starej wersji (z 33). Sceny na wyspie nie byly robione "na powaznie", Jackson chcial po prostu pobawic sie efektami. Oglądales w ogole oryginalna wersje???

 

Pamiętaj że Jackson musiał się ściśle trzymać książki... Tak samo jak pierwowzór... Więc w fabule nie mógł mieszać :) Mi film się bardzo podobał :) Tak samo jak dwie stare części :D

No chyba zartujesz, wlasnie nieźle pomieszal w fabule :P . W wersji oryginalnej nie bylo zadnych paranormalnych motywow w drodze na wyspe :P .

 

W ogole to gdzie to jasnej cholery podziala sie scena z trailera?! Ta co Ann krzyczy na plazy???

 

Ps.

Polowanie na druhny - 8/10

Serce nie sługa - 7/10

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Nightmare before Christmas + Corpse Bride (a pozniej jeszcze Beetlejuice) - wszystko by Burton - najwieksze dziecko fabryki snow (to ten od Hollow Rider (Jezdziec bez glowy))

a jesli nie zraza was "dziecinna" atmosfera - Willie Wonka and the chocolate factory

 

plus ZAWSZE zapierajace dech w piersi Lord of the Rings - extended edition (kino domowe wskazane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba zartujesz, wlasnie nieźle pomieszal w fabule :P . W wersji oryginalnej nie bylo zadnych paranormalnych motywow w drodze na wyspe :P .

 

W ogole to gdzie to jasnej cholery podziala sie scena z trailera?! Ta co Ann krzyczy na plazy???

Jakie paranormalne? Czy ja coś przegapiłem? :) A co do sceny z trailera, też się nad tym zastanawiałem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cry Wolf - nie najgorszy, tzn można obejrzeć B)

 

"Nikt nie wierzy kłamcy - nawet jeśli rzeczywiście mówi prawdę. Kiedy młoda kobieta zostaje znaleziona zamordowana, grupka uczniów z miejscowaego liceum postanawia przestraszyć swoich szkolnych przyjaciół roznosząc w internecie plotkę o tym, że seryjny mordeca o pseudonimie Wilk jest na wolności. Opisując kolejne ofiary Wilka, uczniowie bawią się, chcąc zobaczyć ile osób potrafią przekonać swymi kłamstwami i czy ktokolwiek odkryje ich oszustwo. Jednak kiedy opisywane ofiary rzeczywiście zaczynają ginąć, nikt nie jest już pewny gdzie kończy się kłamstwo, a gdzie zaczyna prawda. W miarę jak ktoś lub coś zaczyna polować na samych autorów plotki, zabawa staje się przerażająco prawdziwa."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie paranormalne? Czy ja coś przegapiłem? :) A co do sceny z trailera, też się nad tym zastanawiałem :mur:

Przede wszystkim to w oryginalnej wersji oni "na legalu" poplyneli na ta wyspe (tzn nikt nie scigal goscia), a co do zjawisk paranormalnych to jak kapitan chiciał zawrocic to z busola zaczely sie dziwne rzeczy dziac itp :P . W ogole przesadzony byl ten film, ale jak pastisz to pastisz :P . Natomiast tą scene z trailera to nawet nie mam pomyslu gdzie ona moglaby byc, bo na brzegu tej wyspy byly przeciez jakies "upiorne" skaly, a nie taka malownicza plaza jak na trailerze:/ Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Maratonik 12 godzin?:>

planuje na weeken - 26" LCD panoramiczny az sie nie moze doczekac :D

do tego kupilem jakies trufle w sklepie konopnym, wiec... wojna o pierscien sie rozpocznie!

 

btw: ktora jest wasza ulubiona czesc? bo dla mnie jedynka - a szczegolnie Shire/Hobbiton - podobno w III rozszerzyli zakonczenie i Shire jest duuuuuuuuuuzo - jak obejrze to dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje na weeken - 26" LCD panoramiczny az sie nie moze doczekac :D

do tego kupilem jakies trufle w sklepie konopnym, wiec... wojna o pierscien sie rozpocznie!

 

btw: ktora jest wasza ulubiona czesc? bo dla mnie jedynka - a szczegolnie Shire/Hobbiton - podobno w III rozszerzyli zakonczenie i Shire jest duuuuuuuuuuzo - jak obejrze to dam znac :)

Hehe, skoro jesteś fanem LOTR'a to mam coś dla Ciebie :D

 

Fajny filmik związany z LOTR :) Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: ktora jest wasza ulubiona czesc? bo dla mnie jedynka - a szczegolnie Shire/Hobbiton - podobno w III rozszerzyli zakonczenie i Shire jest duuuuuuuuuuzo - jak obejrze to dam znac

Byłem na maratonie filmowym - rozszerzeń troche jest. Pierwsza czesc zaczyna sie zupelnie inaczej. Jest wiecej Shire'u. Z ciekawszych to Moria troche rozszerzona, a co do końcówki trzeciej części to nie powiem bo zbyt bardzo chciało mi się już wyjsc [;

Ogolnie maratonik fajna sprawa ale dosc meczace 19.00 - okolo 6.00 ( a moze od 17 ? nie pamietam :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Return of the living dead 4- 3/10. Niestety, spodziewałem się tego od początku, że będzie to tandeta, ale jako fan serii obejżałem. NIe zachwyca scenariusz, aktorzy, teskty.. muzyka też kiepska ( nie trawię New Metalu bardziej niż HH :P). Za to wykonanie niczego sobie - po prostu kolejny raz ktoś sp... film. Można obejżeć, ale nie można się spodziewać po tym filmie niewiadomo czego.

 

Jutro oglądam 5-kę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak ktos nie ogladal to: (nie filmy ale nimacje ale wart)

Katedra by Bagiński

Sztuka spadania by Bagiński

A ja do tego dodam jeszcze jego pierwszy film, Rain - Deszcz... Moim zdaniem najlepszy...

 

 

Hooligans - hmm, IMHO kawał solidnego kina... Bdb film! Przyjemnie ogląda się go od początku do końca!! Obejrzałem go wczoraj w nocy i zaraz siadam obejrzeć jeszcze raz, naprawdę polecam!! OCENA 8.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hooligans - hmm, IMHO kawał solidnego kina... Bdb film! Przyjemnie ogląda się go od początku do końca!! Obejrzałem go wczoraj w nocy i zaraz siadam obejrzeć jeszcze raz, naprawdę polecam!! OCENA 8.5/10

Też polecam - ale dziwne wrażenie jak się ogląda kogoś kto grał hobbita we Władcy Pierścienia w roli gościa, który się pierze z huliganami :)

 

Ja daje 9,5/10 bo żadko który film mnie tak wciąga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polece jakiego filmu za swiat nie warto ogladac. Chodzi o Tytus Andronikus. Totalnie nie do przelkniecia dla czlowieka o choc troche wysublimowanym pojeciu estetyki, jest zmieszanie wieku XX i V p.n.e i to w tym samym czasie. Ocena 0/10, naprawde zygac mi sie chce jak ten film wspomne. Dno, czarna dziura, dlugo, dlugo nic i jest, Tytus Andronikus.

 

PS. Zaznaczam jednak, ze jesli sie ktos upali albo wypije polowke to film moze mu sie spodobac, moje nieszczescie, ze ogladalem go na trzezwo.

 

Aby nie wyszedl z tego totalny offtop to dodam, ze naprawde dobrym filmem jest Jarhead, mialem nedzna jakosc ale niedlugo wybiore sie do kina. 7.5/10.

Edytowane przez Soldier666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...