Skocz do zawartości
Dofgus

[3500] Gry, Internet, Biuro

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem temat na konkurującym forum, (dlatego napisane w ten sposób) jednak nie otrzymałem tam pomocy. 

 

Zamówienie PC prawdopodobnie pierwsze dni września. Tak, zostało jeszcze dwa tygodnie, ale temat muszę teraz założyć, nie będzie mnie przez nast. półtora tygodnia, komputer muszę kupić od razu po powrocie.

 

  • Zastosowanie komputera: Przede wszystkim gry - WOT, MineCraft z modami, WarThunder, Fifa 15, Nowe produkcje, wiedźmin 3, GTA5, WD, ale także przeglądanie Internetu, działanie na kilkunastu otwartych kartach w Google Chrome, lekka obróbka zdjęć z telefonu oraz z aparatu, programowanie pod Androida, praca w aplikacjach biurowych, Praca w Windowsie oraz Linuxie
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Teraz posiadam 3 000 zł, do września będzie 3 500 zł; sztywna granica, dopłacić mogę 20-30 zł. Z tej kwoty musi zostać coś na peryferia, 50-100zł, ale o tym niżej
  • Których części potrzebujesz?: CPU, RAM, MOBO, Karta Sieciowa Wi-fi, PSU, Case, Cooler CPU, peryferia w postaci mikrofonu, ew. jak się uda myszki. + używana Karta graficzna 
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Oczywiście.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1360 x 768, przez dwa lata nie, jak nie będzie starczać, mam, TV FHD. Monitor to Hanns G HA195ABB, TV Samsung 32".                  
  • Specjalne wymagania: Przewiewność obudowy, Cisza + to co podałem w zastosowaniu.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? TAK, HDD 500GB WD Blue, sprawdzony HD Tune, nagrywarka DVD SATA od HP, klawiatura na PS/2 - wymiana jak będzie grosz jakiś, słuchawki, tak jak klawiatura do wymiany kiedyś tam.
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.ne...ry/info/HcA60q/  Mniej więcej coś takiego.
  • Inne:

Obecnie siedzę na XP, jak się uda skombinuję jakoś W7 lub W8.

SSD kupię MX100 256GB, jeśli nie wyjdzie nic nowszego, lepszego, opłacalniejszego.

Nie wiem  jaki model karty graficznej kupić, bez różnicy dla mnie AMD czy NVidia, coś co starczy przez te dwa lata do zmiany monitora.

Kupię tam gdzie jest taniej - esc, agito, tech planet, morele. Najlepiej by było jak by to było morele, kody na pendrive'a a  nowy przydałby mi się.

To chyba wszystko.

 

CPU - na 100% i5-4690K

MOBO - tu znak zapytania, Oczywiście chipset Z87/97, możliwość dobrego OC, wejście PS/2, i bez fajerwerków.

RAM - skazany na na 1600Mhz i CL9, gdyż kupno wyżej taktowanych jest nie opłacalny, (a był!) więc Crucial Ballistix 2 x 4GB 1600 CL9

Case - na tym nie oszczędzamy, Fractal Design Core 3000 ew. 3300, raczej nic innego konkurującego w tym budżecie nie ma.

PSU - podobnie nie oszczędzamy, CM G550W lub 650W, Co wziąć?

Cooler - oczywiście Thermalright Macho

Karta Sieciowa Wi-fi - podałem pierwszą lepszą, nie wiem czy lepiej na USB czy PCI, zależy mi na dobrym zasięgu i jakości, bez szaleństw też

 

GPU- używka, myślę, że na tą rozdzielczość R9 270 starczy.

 

To chyba wszystko.

Komputer składam sam.

Proszę o ocenę zestawu i złożenie nowego, jeśli ten nie będzie zbytnio udany.

 

Jakie modele R9 270 brać pod uwagę?

Czy trzeba jakies dodatki kupic do blaszaka? Pasta termoprzewodząca czy jakis wiatrak do budy?

Edytowane przez Dofgus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że masz ten telewizor. Nie wyobrażam sobie pracy na 1366x768 :o

Po co Ci OC przy R9 270? Wiesz że zyski z tego tytułu będą niewielkie? Zdecydowanie lepiej wyjdziesz jeśli kupisz i5-4590 + B85, a zaoszczędzone pieniążki dołożysz do zakupu GPU.

 

Szukasz fabrycznie wyciszonej obudowy? Spójrz na Corsaira 330R: http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-series-330r-quiet-mid-tower-usb3-0-black-cc-9011024-ww--603952/

 

Zestaw i5-4590 + B85:

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4590-3-3ghz-lga1150-box-bx80646i54590-640864/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-b85m-g-b85-dualddr3-1600-sata3-gblan-matx-b85m-g-581279/ 

 

Pamiętaj poprosić sklep o zaktualizowanie BIOSU. Inaczej nie odpalisz na tej płycie i5-4590.

Usuń z tego zestaw chłodzenie - jeśli dobrze liczę, to na zakup karty będziesz mógł przeznaczyć 1200 PLN.

 

Nie ma sensu męczyć się na monitorze o takiej rozdzielczości. 

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko telewizor stoi na innym piętrze, w pokoju dziennym poza tym nie wyobrażam sobie przy nim pracy.

Nie stać mnie na nowy monitor FHD, koszt nowego to przynajmniej 350zł, ale żeby cos lepszego kupić 500-6000 no chyba, że mi dasz :E

OC. Jest przyszłościowe, i otwiera furtkę o nazwie wydajność.

Nie chce brać takiego duetu.

Złóż coś już z monitorem FHD ale z OC.


Przemyślałem i zrobię tak.

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=62607 mniej więcej coś takiego. Doradźcie co do mobaska i karty sieciowej oraz dopłata do FD core 3300

+ używka r9 280X z allegro(ewentualnie czekać na nowe karty graficzne),

wyjdzie jakieś 3000zł + peryferia 

 

Po Bożym Narodzeniu będę miał przypływ kasy jakieś 450 złociszy, wtedy kupię monitor FHD.

Wyjdę na tym najkorzystniej, tak mi sie wydaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte i MSI. Gigabyte najlepiej w rev. 1.0, a MSI 1.1, 1.2. Mogłem pomylić się w oznaczeniu MSI ;)

Na trzecim miejscu XFX z dwuletnią gwarancją. Unikałbym Asusa i pochodnych Vertexa.

 

Gdzie masz router? W dalszej odległości od PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam na alledrogo to najwięcej jest gigabyte oraz msi.

Gigabyte 

+ większa wydajność na stockowych zegarach

+ Chłodniejsza

+ Mniej zżera prądu

MSi

+ Cichsza

+ Po OC wydajniejsza

+ Lepiej się kręci

 

I co tu wybrać

 

Czym się różni Gigabyte rev. 1.0 od 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...