Skocz do zawartości
czocza

Chłodzenie HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Zastanawiam się intensywnie nad wymianą chłodzenia w swoim HTPC, niestety głośność fabrycznego chłodzenia nie jest do zaakceptowania. Komputer pracuje 24h i w nocy nie daje o sobie zapomnieć pomimo ze jest w innym pokoju. Próbowałem zmieniać ustawienia w BIOS z trybu Normalnego na Cichy ale zero różnicy stąd jestem zmuszony wymienić fabryczne chłodzenie.

Obudowa: Fractal Design Array R2 Mini-ITX NAS
Gigabyte GA-Z97N-WIFI
Intel Pentium G3258 3,2 GHz 3MB cache s. 1150 
be quiet SFX 300W


Proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa mieści coolery o wysokości do 90 cm np. Scythe  Shuriken  Rev. B za 114 zł , SilentiumPC Infantis LP812 za 59 zł,  Xigmatek Praeton LD964 za 89 zł , Alpenfohn Silvretta za 89 zł , Scythe Kozuti za 102 zł , Scythe SAMURAI ZZ za 108 zł , Xigmatek Janus LD1266 za 139 zł czy PHANTEKS  CPU PH-TC90LS za 146 zł - ceny z morele.net .

 

SPC Infantis czy Xigmatek Preaton powiny wystarczyć .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa mieści coolery o wysokości do 90 cm np. Scythe  Shuriken  Rev. B za 114 zł , SilentiumPC Infantis LP812 za 59 zł,  Xigmatek Praeton LD964 za 89 zł , Alpenfohn Silvretta za 89 zł , Scythe Kozuti za 102 zł , Scythe SAMURAI ZZ za 108 zł , Xigmatek Janus LD1266 za 139 zł czy PHANTEKS  CPU PH-TC90LS za 146 zł - ceny z morele.net .

 

SPC Infantis czy Xigmatek Preaton powiny wystarczyć .

 

Jaki z  tego zestawu będzie najlepszy? Zależy mi przede wszystkim na ciszy?

SPC Infantis odpada bo niestety nie da się  wyciągnąć wentylatora tak jak np. jest to w Scythe Shuriken więc poszukuje coolera który może działać pasywnie.

Co sądzicie o coolerach firmy Noctua? Cena nie ma znaczenia bo to jest inwestycja na lata a cisza musi być zachowana bo komputer będzie pracować 24/7.

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.

Standardowy coller na 1000 obrotów mnie drażni.(G3220)

 

Co z tych dwóch wziąć?

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-infantis-lp812-mini-itx-spc102-653691/

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/

Edytowane przez keyser2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...