Skocz do zawartości
reinevan

Wymiana procka i płyty głównej, co pociągnie mój zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post, więc na wstępie witam wszystkich.

 

Na chwilę obecną moja konfiguracja to:

 

CPU:           Athlon II x3 425

Mainboard: Asrock M3A770DE (socket AM3)

GPU:          Saphire r7 250x vapor-x 128 bit 1Gb ddr5

pamięć:      4x 1gb Kingston ddr3 1066Mhz cl 7

zasilacz:     Be quiet Pure Power L7 530 W

system:      Windows 7 home premium 64bit

 

 

Po padaczce starej i wysłużonej HD 4850 i wymianie karty graficznej stwierdziłem, że wypadałoby chyba wymienić również procek, niestety moja wersja płyty głównej nie jest kompatybilna z AM3+ (sprawdzone), trzeba więc będzie zainwestować również w MB.

 

 

Na całość (płyta + procek AMD) dysponuję kwotą do 600 zł.

Pytanie następujące, czy można coś sensowengo (używki nie wchodzą w grę) złożyć na tym zasilaniu  czy dać sobie spokój i dozbierać na nowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wepchać tam phenoma II 965BE

A gdzie takiego nowego phenoma teraz kupisz? Mam kiepskie doświadczenia z kupowaniem używek.

Ponadto jeśli już wymieniać sprzęt, to na coś w nowszej technologii i mniej prądożernego.

 

Dodatkowo, grafika którą mam obecnie przy tym phenomie, podobnie jak przy moim athlonie raczej by się trochę nudziła.

Edytowane przez reinevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat procesory stosunkowo rzadko padają, toteż ryzyko płynące z zakupu używanego CPU jest dość niewielkie.

Stawiając na AMD przeczysz zarówno części o "nowszej technologii", jak i "mniejszej prądożerności" ;). Nikt z nas nie poleca Ci Intela w złej wierze, czy też z racji na bycie fanboyem. Sam korzystałem z rozwiązań AMD w postaci proceosrów na Socket A (462) i s939, ale wraz z wyjściem Conroe tudzież C2D przeszedłem do obozu 'niebieskich'. Gdyby 'czerwoni' wydali procesor godny uwagi i akurat zmieniałbym platformę, bez wahania bym nabył. Dla równowagi mam GPU AMD :P.

Baczysz na różnice wydajności pomiędzy FX-8xxx a nowymi i5?

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiając na AMD przeczysz zarówno części o "nowszej technologii", jak i "mniejszej prądożerności" ;). Nikt z nas nie poleca Ci Intela w złej wierze, czy też z racji na bycie fanboyem.

Sam również nie jestem fanboyem AMD, problemem przy zakupie Intela jest dla mnie tylko i wyłącznie jego cena. Kupować będę i tak na raty i wedłóg wszystkich symulacji 600 stów to maks na co mogę sobie pozwolić, tymczasem sam procek intela to wydatek około 400 zł (i3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić bałaganu na forum i zakładać 5000 wątków, więc pozwolę sobie dopytywać tutaj, mam nadzieję, że ktoś z szanownych czytelników jeszcze tu zajży.

 

Po lekturze "połowy internetu" na temat różnic między AMD i Intelem, przeliczeniu zaskurniaków i ponownym skalkulowaniu możliwości zdecydowałem się jednak na przejście na niebieską stronę mocy.

 

O ile w przypadku AMD mniej więcej wiem co się z czym je, o tyle w przypadku Intela mam parę pytań:

 

1. Czy ktoś mi może łopatologicznie i po krótce wytłumaczyć czym się różni 1155 od 1150 i w który lepiej zainwestować biorąc pod uwagę przyszłościowe zmiany procka?

 

2. Jaką płytę główną z 4 slotami ram (na nowe kości to już ni ciorta nie wydolę a mam 4 x 1ddr3) polecicie.

 

3. Co sensownego można złożyć (płyta+procek) do 800 zł (nieprzekraczalne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1150 jest nowszy i w to trzeba wchodzić, gdy kupujesz nowy sprzęt.

 

Do wyboru masz więc płyty na chipie b85, h87, h97. Masz jakieś dodatkowe oczekiwania wobec płyty? format, niezbędne złącza itd.

 

Kiepska kwota, w zasadzie możesz kupić tylko i3 w tym budżecie, którego opłacalność jest dyskusyjna. Zmieściłby się i5, niestety z najtańszą mobo na h81, dwa sloty na ram i ogólnie bieda.

 

Przy takim budżecie próbowałbym odblokować rdzeń, L3 i podkręcić tego Athlona. W międzyczasie dozbierać trochę kasy. i5 to ok 650 zł, płyta na B85 - ok 250 zł. Gdyby nie uprzedzenie do używek, mógłbyś też szukać okazyjnej kości 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...