Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Meva

Wybór płyty głównej

Polecane posty

Witam serdecznie

Składam własnie nowy zestaw komputerowy, dokonałem już wyboru wszystkich komponentów, oprócz płyty głównej. Chcę wybrać jedną z tych dwóch płyt tj:

Gigabyte GA-Z97MX-Gaming 5  lub  MSI Z97M Gaming 

Moje niezbyt fachowe oko, nie potrafi dostrzec w nich różnicy, dlatego zwracam się o pomoc.

Wymagania co do płyty to: format mATX, chipset Z97, port M.2 i przyzwoite jak na integre AUDIO. Obie to pozycję je spełniają, są w tej samej cenie i nawet z wyglądu dużo się nie różnią :)

Pozdrawiam 

+ na msi bo ją mam - ma wyświetlacz post [później wyświetla temperaturę], przyciski na płycie power reset, i z tyłu reset biosu, i chyba lepsza sekcja zasilania, [ma złacza eSATA choć odnosze się do tego jak do m2] 

poogladaj zdjęcia płyt

co do m2 uwzam że to niespecjalny wynalazek - lepiej jakby wszysko było pod pci express [to samo tyczy się sata express]

co do dźwiękowki to nie wiem bo jade na oddzielnej

a i msi ma zapięcia pamięci z jedne strony tak że nie musisz wyciagac karty graficznej aby wyjąc pamięc - miłe

gigabajt ma 2 biosy

i najważniejsze: z msi dostaniesz zawieszkę na drzwi ;)

;)

Edytowano przez tesel

Myślę, że argument z zawieszką załatwił sprawę! dzięki wielkie.

Co do M.2 to po prostu posiadam taki dysk w laptopie i z niego skorzystam, a z drugiej strony jak widzę plątaninę kabli w mojej obudowie to dwa mniej też są małym plusikiem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.