Skocz do zawartości
Kaztob

Modernizacja komputera pod WOT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad modernizacja komputera tj:

- Athlon II x3 450 3200mhz @ x4 3600mhz

- chłodzenie procesora Spartan HE923

- mobo MSI 770-C45

- ram 12GB 1333mhz @1500mhz

- grafika Asus ATI HD 5770 CUCore 1GB

- 2 x HDD, Samsung HD502IJ, Seagate ST3250410AS

- zasilacz Thermaltake SmartSE 530W

- monitor 23” SA700 1920x1280 120Hz

 

komputer służy mi standardowo do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów i gry w World of Tanks – to w zasadzie jedyna moja gra ;) W związku z tym że WOT wykorzystuje w praktyce jeden rdzeń procesora zastanawiam się czy było by sensowne wymienić platformę na LGA 1150 Intela i kupić jakąś płytę na H97(w przyszłości możliwa przesiadka na Intel Broadwell) za około 300pln i na początek dwurdzeniowego Pentiuma G3258 myślą o jego podkręceniu do około 4,5GHz. Moje dotychczasowe chłodzenie procesora, z tego co wyczytałem, będzie pasować. Do tego chciałbym wymienić grafikę na R9 270. Chodzi mi w zasadzie o wzrost liczby klatek w WOT w full HD, czasami na tym co mam aktualnie klatki spadają do granicy płynności. Mógłbym dołożyć około 1000 zł plus to co uzyskam ze sprzedaży starych części. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?? Może jakiś inne pomysły??

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WoT wystarczy Ci karta pokroju R7 260X góra GTX 750 Ti. 

Znam tę grę od podszewki. Liczy się głównie taktowanie procesora - czym wyższe, tym lepszy FPS.

 

Chcąc bawić się w OC, postawiłbym jednak na płytę z chipsetem Z97:

Procesor Intel G3258, socket LGA1150, 64bit, 3.2 GHz, 53W, cache 3MB, BOX (BX80646G3258) 

Płyta główna Asus Z97-P Z97 DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, DP, ATX - (Z97-P) - Promocja! 

 

Nie musisz się obawiać, że za ileś tam tygodni firma wymyśli sobie aktualizacje, która zablokuje mnożnik Intela :)

Szansa jest na to nikła, ale... nie przesądzałbym tego. 

 

Moje zdanie jest takie: kup ten zestaw, który Ci poleciłem. Podkręć CPU, a potem spójrz, czy jesteś zadowolony z osiągów w WoT. 

Jeżeli nie, to zastanowisz się nad wymianą karty.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowana przez Ciebie płyta wydaje się aktualnie bardzo ciekawą opcją jednak mam pewne wątpliwości co do samego procesora. Jak wg Was wygląda sprawa jego wydajności w stosunku do mojego obecnego procesora w sytuacji uruchamiania na nim gry wykorzystującej więcej niż 2 rdzenie? Chodzi mi w zasadzie o BF4, którego mam nadzieje otrzymać razem z Radeonem R9 270? Jeżeli podkręcę Pentiuma G3258 do tych 4,5GHz to czy da on sobie rade z BF4?

I ostatnia sprawa: "firma wymyśli sobie aktualizacje, która zablokuje mnożnik Intela" ? o jaki mnożnik Ci chodzi?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gry - twój AII będzie albo trochę lepszy albo gorszy .

 

Z jednej strony ma pełne 4 rdzenie ale z drugiej wydajność w przeliczeniu na rdzeń nie jest duża , Intel ma sporo lepszą wydajność .

 

Po OC G3258 będzie górą .

 

Co do OC - złamana blokada jest zaszyta w biosie/uefi , jak Intel nakaże zablokowanie funkcji OC na płytach H8x/B85/H97 to po prostu pojawi się nowa wersja biosu/uefi blokująca OC, choć dopiero po jej wgraniu do kompa OC zostanie zablokowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co kupić, żeby mieć pewność że odczuję wymianę sprzętu? Mój procesor właśnie puściłem na napięciu ustawionym na auto na 3,72GHz i działa stabilnie wiec pewnie jest w nim jeszcze trochę zapasu. A gdybym zamiast procesora i płyty kupił dobrą kartę graficzną a za resztę kasy dysk ssd? Czy mój athlon nie będzie "dławił" takiej szybkiej karty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie karty .

 

Do tego AII X4 to max. R7 260X/265 , lepsze karty będzie hamował .

 

G3258 da dużo ale czy przegoni w grach tego X4@3,7 Ghz to nie wiem .

 

Jak chcesz to kup I5 4460/4590 + płyta na H97 np. MSI H97M-E35 za 269 zł.

 

Za płytę i I5 4590 zapłacisz ~980 zł , a procek dużo lepszy niż G3258 czy AII X4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie kompa pod jeden tytuł a szczególnie WoT-a niema sensu ! Ja proponuje i3 4150 z płytką na H81 i do tego gtx 750ti , taki zestaw pozwoli na granie we wszystkie nowe tytuły w rozsądnych ustawieniach. Kolejna sprawa to to że na YT jest milion filmików mówiących i potwierdzających to że PROCESOR NIE OGRANICZA karty graficznej, WYNIK CZĄSTKOWY TESTU KARTY GRAFICZNEJ JEST NIEMAL NIEZMIENNY. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast GTX750Ti proponuję R7 265 aka HD7850 .

 

Lepsza i co najważniejsze stabilniejsza wydajność a nie jak w GTX raz na wozie raz pod wozem .

 

Co do filmików na Yt- ich wiarygodność jest niska albo w ogóle nie sprawdzona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...