Skocz do zawartości
Wojciech Kossowski

Zwiększanie mocy zasilaczy komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie o co Wam wszystkim chodzi z tymi Cedegenami??

Mieliście je wogóle kiedyś w kompach??

A chodzi nam o TO:

Dołączona grafika

 

Napiecia sprawdzalem tez miernikiem i .......... czujnik na plycie mowi prawde :lol:

 

Mysle, ze to rekord odchylki jesli idzie o +5V :) :D :lol:

 

Wlasnie teraz czekam na przesylke z Chiefteciem HPC-420-302-DF pod choinke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o co Wam wszystkim chodzi z tymi Cedegenami??

Mieliście je wogóle kiedyś w kompach??

Taaaa mialem codeszita 300w (chyba 250-x1) w kompie ... i co ? i qpa totalna, myslalem ze na a2000+ nie kreconego 1 dysk i starenkiego gf2gts tio styknie ... ale okazalo sie inaczej :P do windy wlazil ale jak sie np odpalilo seti albo prime to zwis 8) teraz mam fortronika 300 i ciagnie 2000+@2017 bez problemu (karta grafiki dalej stara bo nie ma $ :?) i jest super wypas :] a cozes taki stary temat wygrzebal czlowieku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy nie zastanawiał się nikt, nad użyciem dwóch zasilaczy,

w przypadku dwóch AT nie było problemu żeby jeden zasilał płytę głowną, a drugi pozostałe komponenty komputera, w przypadku ATX wystarzy zastosować kompinację ATX i AT, At może się odpalać za pomocą sterowanego 12V przekaźnika !!

 

W AT to działało, swego czasu miałem takie rozwiązanie, hehe, teraz mimo starego sprzęta, przeszedłem na ATX bo znudziło mnie wyłączanie komutera guzikiem :D i mój bez markowy zasilacz 300W generuje chaos, a komp sie wieszał tylko wtedy gdy nie podpiołem wentylatorków na procku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, 

czy nie zastanawiał się nikt, nad użyciem dwóch zasilaczy, 

zastanawial sie i to nie raz ;-) bylo o tym na forum, ja tez kiedys stosowalem takie rozwiazanie ale i tak wole 1 fortrona fsp300 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak jestem zwolennikiem mostkowania zasolaczy :D a jezeli ktos by chcial nie rozgraniczać na dwie osobne linie napieciowe to gdzieś w necie widzialem artykul o wlaczaniu asynch. lub synch zasilaczy :D

jak znajde gdzie to bylo to linka tu podlacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie o co Wam wszystkim chodzi z tymi Cedegenami??

Mieliście je wogóle kiedyś w kompach??

A chodzi nam o TO:

Dołączona grafika

 

Napiecia sprawdzalem tez miernikiem i .......... czujnik na plycie mowi prawde :lol:

 

Mysle, ze to rekord odchylki jesli idzie o +5V :) :D :lol:

 

Wlasnie teraz czekam na przesylke z Chiefteciem HPC-420-302-DF pod choinke ;)

oj braki w wiedzy widze :P

masz bardzo dobra plyte glowna ,czy ona przypadkiem nie ma regulacji VIO do 3.9v

bo ja mam bardza plyte glowna Abit KT7 i ona ma wlasnie regulacje VIO do 3.9v

a wiesz co to oznacza?

mianowicie to ze VIO jest zasilane z 5v a nie 3.3v

na dobra sprawe napiecie 3.3v moze dla tej plyty nie istniec ,prawie wszystko jest zasilane z 5v wiec do krecenia na tej plycie trzeba mocnego 5v a wlasciwie bardzo mocnego - wiec nie win tego biednego Codegena ze nie wyrabia ,jego linia 5v nie zostala stworzona do takich obciazen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak jestem zwolennikiem mostkowania zasolaczy :D a jezeli ktos by chcial nie rozgraniczać na dwie osobne linie napieciowe to gdzieś w necie widzialem artykul o wlaczaniu asynch. lub synch zasilaczy :D

jak znajde gdzie to bylo to linka tu podlacze

najtaniej jest zmostkowac dwa zasilacze ATX bo ladny przekazniczek kosztuje do 3pln

zmostkowanie zasilacza ATX z zasilaczem AT jest juz drozsze bo przekazniki 12v na 220v (min 1A) kosztuja wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nawet kombinacja zasilacza atx i at wychodzi taniej niz koszt kupna nowego zasinacza, zwlaszcza ze wiekszosc ludzi ma takie stare at w piwnicach itp, a nawet jak nie ma, to koledzy napewno maja, i chetnie za browarka oddadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie  moj Codeshit ciagnie to co w podpisie i jest wesolutki  na razie zadnych zwisow - czyzbym trafil na genialny egzemplarz wsrod debilnych?

pytanie - jak dlugo jeszcze pociagnie :/ przeciez to codegen... najnizsza jakosc wykonania... zreszta co ja bede mowil wszyscy wiedza co to. na twoim miejscu zbieralbym na nowa zasilke.

Ludzie o co Wam wszystkim chodzi z tymi Cedegenami??

Mieliście je wogóle kiedyś w kompach??

wstyd przyznac ale mialem 300w i to na axp 2400+ 3 dyskach i r9500@9700. wraz z zasilaczem poszedl 1 z dysqf :( cale szczescie na gwarancji jeszcze. najwiekszy zarzut co do codegenow - napisy na tabliczce znamionowej to mrzonka. jesli pisze 300w to jak daje realnie 200w to jest gut:/ btw teraz jestem szczesliwym posiadaczem theramaltake'a (czyli chiefteca) 420w:D

... ja polecam fortony z allegro, 250W 35zł a 300W 60zł. mój radzi sobie dobrze, 300W są na prawdę wypasione i udźwigną 95% konfigów na tweak'u.

zgadzam sie i te zasilacze polecam jako najlepszy zakup cena/jakosc z priorytetem na cena :)

witam,

czy nie zastanawiał się nikt, nad użyciem dwóch zasilaczy,

jestem sceptykiem z tego wzgledu ze tanie zasilacze sa kiepskiej jakosci (slaba elektronika itp) i balbym sie zeby mi sie same z siebie nie uszkodzily :D - moze to obawy na wyrost dla niektorych ale wole sie nie martwic o tak fundamentalna sprawe jak napiecia. dobry zasilacz wysokiej jakosci to podstawa stabilnosci i podkrecalnosci :P - tu nie ma na czym oszczedzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko. nie twierdze ze to niemozliwe:D tym bardziej patrzac na twoj konfig :P po prostu mocno pokrecony komputer klasy high end potrzebuje perfekcyjnych napiec aby byc stablinym - a tego codegen nie zapewni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze się czepiam, ale ile razy mozna wałkowac temat " jaki zły jest Codegen"? Nie wiem, może jak powstanie dział Zasilacze to ktoś walnie wielkimi literami jako przyklejone: NIE KUPOWAĆ CODEGENÓW I IM PODOBNYCH. Ilu juz ludzi na tym forum potraciło masę podzespołów przez te zasilacze. Ci którym działają spoko,mają po prosu farta z egzemplarzem. To się nadaje do konfigów z gigowym prockiem i zwykłą grafą, a nie na zestawy maksymalnie kręcone. Patrząc na opinie typu "a mój Codegen działa super na tym co w podpisie" krew mnie zalewa. Chyba Ci "śmiałkowie" nie doświadczyli nigdy "wpadki" z zasilaczem. Ale to ich sprawa jak są tacy mądrzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się ktoś wypowie wkońcu jak mu pracuje jakiś zasilacz za kilkaset złotych, i niech napisze jakie napięcia generuje, ciekaw bardzo jestem czy jest aż tak bardzo stabilny i bliski normy jak wszyscy piszą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...