Skocz do zawartości
najdziwniejszynickswiata

Laptop za ok.3000 do rozrywki i pracy bez OS

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie kupno nowego laptopa laptopa, najchętniej wziąłbym komputer stacjonarny, ale moja obecna sytuacja na to mi nie pozwala. Mam dylemat bo nie wiem co wybrać. Mam do wydania +/- 3000 zł, kupowałbym za około miesiąc. Co do moich wymagań to tak: matryca najlepiej 15,6",  dysk wystarczy 500GB(dane trzymam głównie na zewnętrznych), nie zależy mi na SSD. Chciałbym  żeby laptop był w stanie pociągnąć Wach Dogsy na conajmniej wysokich, wiem że za tą kwotę może być ciężko, no ale może akurat coś da radę :)  8GB RAM. NIe mam  żadnych preferencji co do Intel czy AMD. NIe zalezy mi na "bajeranckim" wyglądzie. Komputer docelowo ma pracować pod opieką Win7 HP/Pro x64.

Obecnie mam na oku dwie propozycje:

MSI GX60: http://allegro.pl/msi-game-gx60-3cc-287xpl-a10-5750m-8gb-1tb-r9m290x-i4532174656.html
Lenovo Y510p: http://allegro.pl/lenovo-y510p-i5-x8-3-1-ssd-1tb-2xgt755m-8gb-sli-i4508820848.html

z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego MSI sobie odpuść. A10 jest wolniejsze od i3 laptopowej.. Pamiętaj, że Y510p ma błyszczącą matrycę, co niektórym może przeszkadzać. Po za tym, ma 2 karty graficzne w SLI, co oznacza, że przyrost wydajności będzie niewielki ale za to laptop będzie cieplejszy i głośniejszy. Na twoim miejscu brałbym coś w innej konfiguracji .:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się tego po A10, chociaż porównują go z i5-4200U. Błyszcząca matryca mi nie przeszkadza. O tym SLI w Y510p właśnie tak czytałem, podobno jeszcze ma problemy ze sterownikami i najczęściej działa tylko 1 karta. Polecisz jakąś inna konfigurację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacisnąłbym pasa i dołożył do MSI GE60 z procesorem i5 oraz kartą GTX850 w wersji DDR5. Karta słabsza od SLI ale nie cierpi na niedogodności tego rozwiązania (horrendalne temperatury, krótkie czasy pracy na baterii, microscuttering, różny stopień skalowania). Oprócz tego i5 oraz SLI to słabe połączenie, dwie karty powodują większy narzut sterownika na CPU i mozesz doświadczyć znacznych spadków animacji. W testach SLI z i5 można zaobserwować bardzo skaczący fps (czasem w granicach 20-60fps). 

 

GX60 posiada procesor o wydajności i3 (w niektórych grach nawet niżej) przez co karta graficzna nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł. W niektórych tytułach różnica względem i7 jest OGROMNA. Darowałbym sobie tego laptopa, jego cena nie bez powodu jest tak niska (biorąc pod uwagę GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lepiej wybrać MSI GE60 niż lenovo y510p i5+ SLI ze względu na temperatury ( karta w UB ma mały wlot powietrza od spodu dlatego są temperatury powyżej 95'C po zmodowaniu obudowy temperatury poniżej 85'C lecz jak to bywa ingerowanie w obudowe = strata gwarancji więc w takie zabawy odradzam dla kogoś kto zwyczajnie chce pograć)

Edytowane przez Ma Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jakieś propozycje? Inni producenci? Jakieś inne konfiguracje? Może zaproponowalibyście coś dodatkowo z trochę niżeszj półki, o niższych osiągach?

Edytowane przez najdziwniejszynickswiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniej do 3k jest lenovo y510p ...model poniżej ma 4 GB ramu więc jeśli brak $$ to można dokupić później dodatkowe 4GB ewentualnie szukałbym coś podobnego i najlepiej z rozdzielczoscia 1366x768 tak jak poniżej, bo nie oszukujmy się na FHD w wysokich ustawieniach w Watch Dogs nie pograsz płynnie. A w HD spokojnie.
http://www.x-kom.pl/p/204065-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-4gb-1000gb-dvd-rw-gt755m.html

Edytowane przez Ma Ti
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniej do 3k jest lenovo y510p ...model poniżej ma 4 GB ramu więc jeśli brak $$ to można dokupić później dodatkowe 4GB ewentualnie szukałbym coś podobnego i najlepiej z rozdzielczoscia 1366x768 tak jak poniżej, bo nie oszukujmy się na FHD w wysokich ustawieniach w Watch Dogs nie pograsz płynnie. A w HD spokojnie.

http://www.x-kom.pl/p/204065-notebook-laptop-15-6-lenovo-y510p-i7-4700mq-4gb-1000gb-dvd-rw-gt755m.html

Lepiej zrezygonować z SLI dołożyć do CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 + SLI to martne połączenie więc bym się w to nie pakował. Jak myślisz o grach to w tym budżecie celuj w i5 + jak najmocniejsza karta graficzna. GE60 to najlepsza propozycja do gier w granicach tego budżetu, niżej masz sporo słabsze konfiguracje. Y510p jest ok (sam posiadam) ale na dłuższą metę nie wystarczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...