Skocz do zawartości
bober1441

Modernizacja PC 1200zł + sprzedaż części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że udało mi się odłożyć trochę kasy chciałbym trochę unowocześnić mojego PC.

Budżet jaki planuję na to przeznaczyć to ok. 1200zł + kasa jaką mogę dostać za części które zostałyby z niego wyjęte.

Mój obecny sprzęt:

CPU: AMD AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ + SCYTHE MUGEN 2

GPU: PowerColor PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

MOBO: Gigabyte MA785GT-UD3H /AMD785G, DDR3 1333/

RAM: GoodRam GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

HDD: Western Digital Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII + 500gb z dysku zewnętrznego którego złącza siadły, przełączony na SATA

POWER: bequiet! bequiet! PurePower L7 530W

SIEĆ: TP-Link TP-Link TL-WN350GD /802.11g, 54Mbps, PCI/

OBUDOWA: I-BOX Aerocool VX-9 PRO

 

Prosiłbym o podpowiedź co i za ile mógłbym sprzedać, oraz czym zastąpić te podzespoły. 

 

Przeznaczenie to poza multimediami i internetem także gry (fifa, rome 2 total war, company of heroes 2, wkrótce wiedźmin)
 

Edytowane przez bober1441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary komputer jest warty około 1000-1200zł. Po sprzedaży starego kompa powinno udać się zakupić taką maszynkę:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNjcEKgzAMht8lZxnGmrbuHYbHHcYORXsQnQ6rjG3s3deGCmWH4SEJ$5c$!d9wn6d27Rc4XoCUQMhA5qT9yGMRlcqPUpDciNKaFxgIaS0T!$!6ZtANk2tCXMjCZJtq$NG7Pjd2NPxYByRVaigq7rhpyR4k7mpfRIxx683HQCH4eDaLqfvZOo!wiODUWdfZ5jWyEauDEH7z6AfTngfjxqfHOXy!r9VN!g**

Ewentualnie można coś zostawić ze starego, np dysk czy zasilacz, podaję przybliżone wartości, żebyś wiedział mniej więcej ile Twój sprzęt jest warty:

CPU + cooler : 300-350zł

GPU: 200zł

MOBO: 100-150zł

RAM: 50zł

HDD: 2x100zł

POWER: 150zł

SIEĆ: OBUDOWA: 100zł (zalezy w jakim stanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że za MOBO + GPU + CPU dostał jakieś 500zł czyli razem 1700 budżetu.

915zł na Intel 4460 i płytę główną, czyli 785zł na kartę graficzną zostaje i chyba na tym by się skończyły modyfikacje. (jak dozbieram cos to ssd dokupie).

Całego komputera chyba nie warto sprzedawać bo przecież obudowa, zasilacz, napęd (o którym nie wspomniałem), chłodzenie procesora moze zostać. 

Jaką kartę polecicie? fajnie by było żeby specjalnie nie hałasowała i nie była grzejnikiem jak obecna. No i w sumie ramu też by warto było wrzucić chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie miesiąc temu robiłem podobną modernizacje w podobnej cenie tylko, że za 1600 składałem 2 komputery :) link
Patrząc na 1 zestaw tam napisany modernizacja wyszła ~1450zł
 

Zamiast tej płyty co podał tesel brałbym Asrock B85 Pro4 ze wzgledu na wieksza odleglosc miedzy pcie a pci

To prawda, że miejsca nie jest najwięcej. Kartę pokroju r9 270 będziesz musiał zamontować na górnym slocie i będzie blokowała 1 slot PCI, zostanie tobie 1 slot PCI wolny. Jak spróbujesz na dolny to karta będzie ci zapewne nachodziła na złącze audio, może się da zamontować ale jak patrzyłem na oko stwierdziłem, że nawet jeśli to za dużo babrania z tym by było. Z drugiej strony płyta jest solidna i ma dobrą sekcje zasilania. O Asrock B85 Pro4 poza tym, że jest ATX i naturalnie ma więcej miejsca to nic nie sprawdzałem.
 

ram bierz uzywany z allegro, moze byc pojedyncza kość(...)

No, możesz dołożyć z 4GB ramu, żeby mieć 8. Nie polecam posiadania jednak tylko jednej kości w komputerze, jako, że ram zawsze może paść.

Jeżeli piszesz, że masz budżet około 1700zł to możesz pójść albo od razu w gotowy zestaw, tak że kupisz słabszą grafę (nie 280) ale od razu SSD albo kupisz lepszą grafę i może w pszyszłości SSD jak będzie ci się chciało przeinstalowywać system i znajdziesz dodatkowe fundusze.

 

Czy kupisz nową kartę graficzną czy używaną (zapewne pokoparkowe używane przez 2 miesiące) zależy od ciebie. Odnośnie modelu r9 270 to pamiętam, że kiedy modernizowałem komputer z jakiegoś powodu chciałem co najmniej 270x a nie 270.

 

 

A jak z kulturą pracy tych kart?(...)

Ja mam aktualnie r9 270x msi gaming. Jak pracuje słychać lekki szum, puściłem mu teraz Vallay banchmarka na pół godziny. Lekki szum, temperatura 65 stopni celcjusza (wachał sie 64/65) w pokoju temperatura 22 stopnie celcjusza. Jak dla mnie bardzo fajna kultura pracy.

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...