Skocz do zawartości
bbc20000

Zdradzam AMD !

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym na twoim miejsu kupil aktualnie Athlona XP Barton 3200+  na szynie 333Mhz . I czemu tu wszyscy uwarzaja ze procki AMD ciezko sie podkreca ? Mi to nie natrecza duzych trudnosci a jak mi zimno w zimie to otwieram obudowe :D

Tak dla formalności dodam że Athlon 3200+ pracuje na szynie 200 MHz (400 w DDR). Chyba że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh bo wy jesteście po****, niezdradze tego niezdradze tego owszem ja jade od zawsze na amd choc miałem kompy z intelem i jedo i drogie było dobre i mnie niezawiodło a róznice w wydajnosci były minimalne zawsze i pieprzenie ze sie podkreci i bedzieszybszy jest glupie bo Barton tez sie podkręcina jakies 2400 do 2500 mhz, a wybieralem AMD bo jest tańsze ale wg mnie wydajnoscią nieodbiega od czołowki, pozatym widze ze wszyscy popadli w mit megachetca i dwóch literek HT, pewnie jak wyjdzie athlon FX to kupią go wszyscy fani 3dfxa bo pomysla ze ich voodoo bedzie chodziło o 2 klatki szybciej! jesteście CHORZY poprstu, a pewnie połowa z was niewie jak obciaza wasz procesor zintegrowany kontroler dysków.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrobilbym takiego glupstwa, przesiadajac sie na Intela. Dlaczego? Bo mysle przyszlosciowo. Co z tego, ze bedziesz mial 3,2 skoro to bedzie ostatni (chyba) procek z serii PIV i bedzie Cie czekac zmiana podstawki (przypominam, w ciagu 1,5 roku Intel zmienial 3 razy podstawki + wszelkie 'mody', np. HyperThreading). Ja zostaje przy swoim 1700XP (podkrecony przy standardowym chlodzeniu na 2400XP 8) . AMD jeszcze dlugo bedzie 'siedziec' w Socket A i bardzo sie z tego ciesze.

Mysl przyszlosciowo :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to takie przyszłaściowe, wtakim razie można by siedzieć dalej na Socet7 :lol: A tak btw, to powiedz mi jak zainstalować Bartona na płycie z KT133 (pomijając fakt spadku wydajności przez sdr) przecież to ta sama podstawka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD is the best!! Nigdy nie zdradzę AMD!!

1.Ogolnie to sie jakos lyso czuje ze sie na Intela przesiadam bo ZAWSZE mialem AMD. Ale co 3.2Ghz to 3.2Ghz szczegolnie ze "tylko" kupuje 2.4Ghz. Ta sama cena co 2700+ a z pewnoscia lepszy CPU.

 

2. AMD bylo najlepsze i tansze od Intela. Teraz nie jest juz. Jesli chcesz miec "the best" to niestety ale musisz isc z Intelem. (jak na razie, pewnie sie to zmieni i mam nadzieje ze szybko bo Intela ogolnie to nie lubie)

 

Nigdy nie zrobilbym takiego glupstwa, przesiadajac sie na Intela. Dlaczego? Bo mysle przyszlosciowo. Co z tego, ze bedziesz mial 3,2 skoro to bedzie ostatni (chyba) procek z serii PIV i bedzie Cie czekac zmiana podstawki (przypominam, w ciagu 1,5 roku Intel zmienial 3 razy podstawki + wszelkie 'mody', np. HyperThreading). Ja zostaje przy swoim 1700XP (podkrecony przy standardowym chlodzeniu na 2400XP  . AMD jeszcze dlugo bedzie 'siedziec' w Socket A i bardzo sie z tego ciesze.

I tak zawsze mieniam plyty z nowym CPU wiec nie robi mi to roznicy. Jak kupowac to wszystko na raz !

 

ehhhh bo wy jesteście po****, niezdradze tego niezdradze tego owszem ja jade od zawsze na amd choc miałem kompy z intelem i jedo i drogie było dobre i mnie niezawiodło a róznice w wydajnosci były minimalne zawsze i pieprzenie ze sie podkreci i bedzieszybszy jest glupie bo Barton tez sie podkręcina jakies 2400 do 2500 mhz, a wybieralem AMD bo jest tańsze ale wg mnie wydajnoscią nieodbiega od czołowki, pozatym widze ze wszyscy popadli w mit megachetca i dwóch literek HT, pewnie jak wyjdzie athlon FX to kupią go wszyscy fani 3dfxa bo pomysla ze ich voodoo bedzie chodziło o 2 klatki szybciej! jesteście CHORZY poprstu, a pewnie połowa z was niewie jak obciaza wasz procesor zintegrowany kontroler dysków.....

Moze jest jak mowisz ale realia sa takie ze teraz z moim systemem i moja karta graficzna nie moge grac w Battlefield 1942 z AA wlaczonym bo mi skacze. Z P4 2.4@3.2 Ghz bede mogl grac z AA poniewaz P4 jest poprostu szybszy od AMD. Wiec pare klatek na sekunde robi czasami spora roznice jak widzisz.

 

Tak mi sie nasuneło ....  

 

Zdradzasz AMD ... hmmm... czy to znaczy że piepszysz INTELA ????

Tobie to chyba jest powaznie panienki potrzeba bo wydaje mi sie ze jestes troche nie wyrzyty i jedno ci tylko po glowie chodzi :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moze jest jak mowisz ale realia sa takie ze teraz z moim systemem i moja karta graficzna nie moge grac w Battlefield 1942 z AA wlaczonym bo mi skacze. Z P4 2.4@3.2 Ghz bede mogl grac z AA poniewaz P4 jest poprostu szybszy od AMD. Wiec pare klatek na sekunde robi czasami spora roznice jak widzisz."

Gram w bf`a na codzien na ponizszym sprzecie z aniso x16 i aa x4.Odrobinke slabszym niz p4 3,2 giga nie ? Grafike masz slaba a nie platforme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moze jest jak mowisz ale realia sa takie ze teraz z moim systemem i moja karta graficzna nie moge grac w Battlefield 1942 z AA wlaczonym bo mi skacze. Z P4 2.4@3.2 Ghz bede mogl grac z AA poniewaz P4 jest poprostu szybszy od AMD. Wiec pare klatek na sekunde robi czasami spora roznice jak widzisz."

Gram w bf`a na codzien na ponizszym sprzecie z aniso x16 i aa x4.Odrobinke slabszym niz p4 3,2 giga nie ? Grafike masz slaba a nie platforme.

Grafa nie jest slaba. Wlasciwie to szybsza od twojej tyle tylko ze nie w AA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolshek ma racje

 

4600 nie jest szybsze w zaden sposób od 9500pro -pomijam jakies g.. warte 3dsmarki oraz aa i aizno bo tu sprawa jest oczywista

 

przed zakupem 9500pro miałem 4600 wiec mam porównanie

 

jesli jestes na 100% pewny zmienic platforme to dalsza dyskusja nie ma sensu-jesli natomiast jestes pewnien nie do konca to zakup najpierw np 9800pro i odpal b1942 z aa na amd-gwarantuje ze róznica bedzie taka ze spadniesz z krzesła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVENGER powiedz mi co ma doświerzanie telewizora do ilości klatek na sekunde w filmie gdzie zawsze jest 24/1 s czyż nie ? to np na nowych telewizorach 100 hz jest 100 klatek ?? skąd one sie biorą dodatkowo wylicza je telewizor ilość klatek jest nie zmienna jeśli odświerzanie jest mniejsze równe ilości klatek na sekundę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[owiem ci jesteś po<span style="color:red;">[ciach!]</span>y dawać za proca ponad 1700zł za intel 3000 tyle umnie kostuje w hurcie

ja mam 3000+ za 200zł i dotego frajda podkręcony o 1300+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj koniecznie na P4. AMD (wedlug mnie) nigdy nie byl i nie bedzie dobrym wyborem - wystarczy spojrzec na jego cene ;-). Podobno caly budzet i obroty AMD stanowia jedynie 90% pieniedzy jakie Intel przeznacza na same badania.

Sam niedawno wymienilem P4 2.4 na P4 2.8 C FSB 800, Asusa P4P800 Deluxe i 4 x 256MB GeIL. Wszystko smiga znakomicie. Na standartowym napieciu udalo mi sie go wykrecic na 3640 (FSB 260 * 4 = 1040) - na pozyczonym Thermaltake ZubZero. A na standartoweym taktowaniu - 2.8 GHz - dziala bez problemu na oryginalnym boxowym wentylu (temperatoru 28-39 C).

 

adamdn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj koniecznie 

Sam niedawno wymienilem P4 2.4 na P4 2.8 C FSB 800, Asusa P4P800 Deluxe i 4 x 256MB GeIL. Wszystko smiga znakomicie. Na standartowym napieciu udalo mi sie go wykrecic na 3640 (FSB 260 * 4 = 1040) - na pozyczonym Thermaltake ZubZero. A na standartoweym taktowaniu - 2.8 GHz - dziala bez problemu na oryginalnym boxowym wentylu (temperatoru 28-39 C). 

 

adamdn

hmm czy to musi oznaczac ze procki amd sa gorsze 8O :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sa. Sa nawet na to dowody:

1. w Intelu jadra nie ukruszysz

2. Masz 3 lata gwarancji

3. Intele nigdy sie nie pala

4. Za jakosc sie placi :-)

zalozmy ze kupujesz to co masz za jakies 1200 pln a ja bartona 2500+ za 400 pln do tego mamy radeona np 9500 i to ze prcek twoj jest drozszy 3x oznacza ze masz 3x szybszego kompa 8O :lol: (jakies max 10%)

 

 

BTW

dla mnie koniec tematu bo takie gadki do nieczego nie prowadza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moze jest jak mowisz ale realia sa takie ze teraz z moim systemem i moja karta graficzna nie moge grac w Battlefield 1942 z AA wlaczonym bo mi skacze. Z P4 2.4@3.2 Ghz bede mogl grac z AA poniewaz P4 jest poprostu szybszy od AMD. Wiec pare klatek na sekunde robi czasami spora roznice jak widzisz."

Gram w bf`a na codzien na ponizszym sprzecie z aniso x16 i aa x4.Odrobinke slabszym niz p4 3,2 giga nie ? Grafike masz slaba a nie platforme.

Grafa nie jest slaba. Wlasciwie to szybsza od twojej tyle tylko ze nie w AA :)

Nie,nie jest.W niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj koniecznie na P4. AMD (wedlug mnie) nigdy nie byl i nie bedzie dobrym wyborem - wystarczy spojrzec na jego cene ;-). Podobno caly budzet i obroty AMD stanowia jedynie 90% pieniedzy jakie Intel przeznacza na same badania. 

Sam niedawno wymienilem P4 2.4 na P4 2.8 C FSB 800, Asusa P4P800 Deluxe i 4 x 256MB GeIL. Wszystko smiga znakomicie. Na standartowym napieciu udalo mi sie go wykrecic na 3640 (FSB 260 * 4 = 1040) - na pozyczonym Thermaltake ZubZero. A na standartoweym taktowaniu - 2.8 GHz - dziala bez problemu na oryginalnym boxowym wentylu (temperatoru 28-39 C). 

 

adamdn

Proponuje wymienic tego 2,8 i 4200 prolinka na 3,2 i rive tnt.Bedzie jeszcze zabawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie jest.W niczym.

Przewaznie jak cos pisze to staram sie miec na to dowody.

1. GF4Ti4600 jest szybsza karta od R9500Pro bez pracy w trybie AA

2. Uwazam ze R9500Pro jest lepsza karta of GF4 poniewaz ATI zawsze byla gura i jest nadal jesli chodzi o jakosc obrazu (AA i AF). Nawet GF FX 5900 nie ma takiej dobrej jakosci obrazu jak R9700/9800. Bez watpienia jak bym mial do wyboru R9500 lub Ti to bym wzial ATI.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wymienic tego 2,8 i 4200 prolinka na 3,2 i rive tnt.Bedzie jeszcze zabawniej.

Nie wiem czy jest ci to wiadomo ale jesli masz cienki procek to szybkie karty graficzne nie sa w stanie pracowac na pelnych obrotach. Niestety ale szybka karta graficzna potrzebuje miec szybki procek. To jest tak jak bys sobie zalozyl tanie opony na BMW i chcial nim jechac 200 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie jest.W niczym.

Przewaznie jak cos pisze to staram sie miec na to dowody.

1. GF4Ti4600 jest szybsza karta od R9500Pro bez pracy w trybie AA

2. Uwazam ze R9500Pro jest lepsza karta of GF4 poniewaz ATI zawsze byla gura i jest nadal jesli chodzi o jakosc obrazu (AA i AF). Nawet GF FX 5900 nie ma takiej dobrej jakosci obrazu jak R9700/9800. Bez watpienia jak bym mial do wyboru R9500 lub Ti to bym wzial ATI.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

1.masz racje

2.masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuje wymienic tego 2,8 i 4200 prolinka na 3,2 i rive tnt.Bedzie jeszcze zabawniej.

Nie wiem czy jest ci to wiadomo ale jesli masz cienki procek to szybkie karty graficzne nie sa w stanie pracowac na pelnych obrotach. Niestety ale szybka karta graficzna potrzebuje miec szybki procek. To jest tak jak bys sobie zalozyl tanie opony na BMW i chcial nim jechac 200 km/h.

Nie zrozumiales mnie.Czlowiek wymienil proca na kreconego niebotycznie P4 zamiast wymienic grafike na porzadna.Wiec zaproponowalem jeszce weselszy zestaw :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie jest.W niczym.

Przewaznie jak cos pisze to staram sie miec na to dowody.

1. GF4Ti4600 jest szybsza karta od R9500Pro bez pracy w trybie AA

2. Uwazam ze R9500Pro jest lepsza karta of GF4 poniewaz ATI zawsze byla gura i jest nadal jesli chodzi o jakosc obrazu (AA i AF). Nawet GF FX 5900 nie ma takiej dobrej jakosci obrazu jak R9700/9800. Bez watpienia jak bym mial do wyboru R9500 lub Ti to bym wzial ATI.

 

1. sie zgodze

2. po 1 ati od niedawna robi wydajne uklady kiedys to bys tego gowna nawet kijem nie chcial dotknac wiec nie zawsze byla gora ... co do jakosci obrazu to zeby zobaczyc roznice trzeba miec naprawde b.dobry monitor ... pozatym miales fx5900 ze sie wypowiadasz ? wiec sie nie osmieszaj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhhh ludzie co wy o realiach piszecie.....? wydajnosci grafiki trzeba sobie kompa umieć skonfigurować, proc przy graniu wcale niejest tak bardzo obciazony jak wam sie wydaje, dobra grafika dobre stery!!!! polecam sobie luknąć test oprogramowania serwerwego [test opterona na tle innych proców] na THG, i tam pod linuxem amd barton radzi sobie wni kektorych benchmarkach CZASAMI nawet lepiej niz 2xXenon 3ghz i zadne amd pod M$ nieradzo sobie dobze... warto dodać iz te tesciki są uzyteczne i uzywane a nie zadne tam 3dmarki bo jesli to jest waszym wymiernikiem to zginiecie szybko zabici przez ceny sprzetu[w zasadzie zapłacicie za to ze madłonion[futuremark] dostał kase za optymalizacje czemu bo OPROGRAMOWANIE JEST DO [gluteus maximus] BRAK OPTYMALIZACJI, robą was w jajo bo wymyslają nowe karty i proce które są "dławione" programowo, http://www.tomshardware.pl/cpu/20030422/op...test_bazodanowy

 

Jednak Intelowcy maja słuszna rację co do jakosci proca to fakt jest poprostu śmiesznie sam uszkodzilem ze 4 proce radiatorem[te starse bo nowe sa jakieś twardsze ;)] w sumie jak by dozucali copper szita to było by lepiej i niewiele drozej a nawet jak by kosztowal 100 zł dorzej to tez by sie niestało[np dwie wersje proca z i bez podkładki], ale niewciskajcie mi kitu ze INTEL SIE NIEPRZEPALA, tatkuje sie nieźle ale kiedys na zagranicznych forach poruszali wontek ze zachodzi w nich jakis proces podobny do dyfuzji jednak tak tego niemozna nazwać ze chodzi na 3,5 ghz a potem ledwie 2,8 wyciaga [to taki przykład[ poniewaz całe jądro jest zablachowane i niewiemy co tam sie dzieje w srodku, a u mojego kumpla leża już dwa pentelki 4 te starsziejsze spalone na pułeczce jako wystrój wnetrza... poprosu chodzily i przestaly chodzić bez dymu bez ukruszenia hu* wie co sie stało z nimi ? moze mają uczulenie na pyłki? albo sie obraziły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuje wymienic tego 2,8 i 4200 prolinka na 3,2 i rive tnt.Bedzie jeszcze zabawniej.

Nie wiem czy jest ci to wiadomo ale jesli masz cienki procek to szybkie karty graficzne nie sa w stanie pracowac na pelnych obrotach. Niestety ale szybka karta graficzna potrzebuje miec szybki procek. To jest tak jak bys sobie zalozyl tanie opony na BMW i chcial nim jechac 200 km/h.

 

A zebyscie wiedzieli ze jak czas nadejdzie to se wymienie na szybszego (np. Prescotta). A co do graficznej to jeszcze pomysle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhhh ludzie co wy o realiach piszecie.....? wydajnosci grafiki trzeba sobie kompa umieć skonfigurować, proc przy graniu wcale niejest tak bardzo obciazony jak wam sie wydaje, dobra grafika dobre stery!!!! polecam sobie luknąć test oprogramowania serwerwego [test opterona na tle innych proców] na THG, i tam pod linuxem amd barton radzi sobie wni kektorych benchmarkach CZASAMI nawet lepiej niz 2xXenon 3ghz i zadne amd pod M$ nieradzo sobie dobze... warto dodać iz te tesciki są uzyteczne i uzywane a nie zadne tam 3dmarki bo jesli to jest waszym wymiernikiem to zginiecie szybko zabici przez ceny sprzetu[w zasadzie zapłacicie za to ze madłonion[futuremark] dostał kase za optymalizacje czemu bo OPROGRAMOWANIE JEST DO <font color="#FF0000">[ciach!]</font> BRAK OPTYMALIZACJI, robą was w jajo bo wymyslają nowe karty i proce które są "dławione" programowo, http://www.tomshardware.pl/cpu/20030422/op...test_bazodanowy   

 

Jednak Intelowcy maja słuszna rację co do jakosci proca to fakt jest poprostu śmiesznie sam uszkodzilem ze 4 proce radiatorem[te starse bo nowe sa jakieś twardsze ;)] w sumie jak by dozucali copper szita to było by lepiej i niewiele drozej a nawet jak by kosztowal 100 zł dorzej to tez by sie niestało[np dwie wersje proca z i bez podkładki], ale niewciskajcie mi kitu ze INTEL SIE NIEPRZEPALA, tatkuje sie nieźle ale kiedys na zagranicznych forach poruszali wontek ze zachodzi w nich jakis proces podobny do dyfuzji jednak tak tego niemozna nazwać ze chodzi na 3,5 ghz a potem ledwie 2,8 wyciaga [to taki przykład[ poniewaz całe jądro jest zablachowane i niewiemy co tam sie dzieje w srodku, a u mojego kumpla leża już dwa pentelki 4 te starsziejsze spalone na pułeczce jako wystrój wnetrza... poprosu chodzily i przestaly chodzić bez dymu bez ukruszenia hu* wie co sie stało z nimi ? moze mają uczulenie na pyłki? albo sie obraziły...

 

Wcale sie nie przepalil tylko mu sie zyc odechcialo. A Ty to co - chcialbys w takich warunkach jak on se popracować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...