Skocz do zawartości
montex

Jak ustawić stały mnożnik w g3258 i czy się to opłaca

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, tzn. Specyfikacja PC w sygnaturce. Aktualnie jest on podkręcony do 4.0ghz (samym mnożnikiem) BEZ ZMIANY NAPIĘĆ!. I tu mam pytanie. Czy opłaca się ustawić stały mnożnik procesora, czy zostawić domyślny OFFSET (zrzucanie taktów do  800mhz)? Z tego co wiem, na boxowym chłodzeniu (tak, OC na boxowym coolerze) są wysokie temp (60-70c) więc czy jest tego sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zostaw tak jak jest. Nie przeszkadza to w pracy w samym systemie. Komp będzie działał tak samo szybko. A w grach i tak wskoczy na max taktowanie. A na prądzie nieco oszczędzisz.  Offset to wartość jaka jest dodawna w momencie obciążenie. Czyli wraz z taktowaniem i użyciem CPU wzrasta odpowiednio napięcie lub maleje. Im wyższy offset ustawisz tym więcej będzie dodawać do napięcia bazowego podczas obciążenia. Tak najprościej to można wytłumaczyć. Wspomniałem o tym bo offset też warto ustawić niż napięcie na sztywno. Poczytaj poradniki jak masz z tym problem. Mi na i5 2500K mam bazowe napięcie (podczas spoczynku) 1.096v. A podczas  maksymalnego obciążenia 1.325v (tak wiem wysokie). Ale są tez pośrednie w zależności jak wykorzystuję procka.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam mobo asus h81 plus i proca z tematu, mam problem z oc gdyż jak wpiszę mnożnik ręcznie np. 40 to dalej jest 32 tylko w cpu-z pokazuje max mnożnik 40. Opcje oszczędzania energii powyłączane. Bios będę uaktualniał wkrótce ale jest opcja że się uda kręcić?

Wiem, że oc zapewniają płyty z chipsetami z ale widziałem na necie zdj gdzie taka sama płyta jak moja tylko micro atx kręci bez problemu mojego proca do 4,5ghz i trochę szkoda, że moja nawet trochę nie da rady.

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...