Jump to content
montex

Jak ustawić stały mnożnik w g3258 i czy się to opłaca

Recommended Posts

Jak wyżej, tzn. Specyfikacja PC w sygnaturce. Aktualnie jest on podkręcony do 4.0ghz (samym mnożnikiem) BEZ ZMIANY NAPIĘĆ!. I tu mam pytanie. Czy opłaca się ustawić stały mnożnik procesora, czy zostawić domyślny OFFSET (zrzucanie taktów do  800mhz)? Z tego co wiem, na boxowym chłodzeniu (tak, OC na boxowym coolerze) są wysokie temp (60-70c) więc czy jest tego sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Zostaw tak jak jest. Nie przeszkadza to w pracy w samym systemie. Komp będzie działał tak samo szybko. A w grach i tak wskoczy na max taktowanie. A na prądzie nieco oszczędzisz.  Offset to wartość jaka jest dodawna w momencie obciążenie. Czyli wraz z taktowaniem i użyciem CPU wzrasta odpowiednio napięcie lub maleje. Im wyższy offset ustawisz tym więcej będzie dodawać do napięcia bazowego podczas obciążenia. Tak najprościej to można wytłumaczyć. Wspomniałem o tym bo offset też warto ustawić niż napięcie na sztywno. Poczytaj poradniki jak masz z tym problem. Mi na i5 2500K mam bazowe napięcie (podczas spoczynku) 1.096v. A podczas  maksymalnego obciążenia 1.325v (tak wiem wysokie). Ale są tez pośrednie w zależności jak wykorzystuję procka.

Edited by Devil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat, mam mobo asus h81 plus i proca z tematu, mam problem z oc gdyż jak wpiszę mnożnik ręcznie np. 40 to dalej jest 32 tylko w cpu-z pokazuje max mnożnik 40. Opcje oszczędzania energii powyłączane. Bios będę uaktualniał wkrótce ale jest opcja że się uda kręcić?

Wiem, że oc zapewniają płyty z chipsetami z ale widziałem na necie zdj gdzie taka sama płyta jak moja tylko micro atx kręci bez problemu mojego proca do 4,5ghz i trochę szkoda, że moja nawet trochę nie da rady.

Edited by sw1ssst

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.