Skocz do zawartości
Gość

Karta graficzna do 350 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jakieś 2 miesiące temu kupiłem składany komputer (od rodzinnego informatyka ;p) za 899 zł. Dość niedawno zacząłem na nim grać w bardziej wymagające gry w tym w Wiedźmina 2. Mój super szybki nowy komputer na najniższych ustawieniach przy rozdzielczości 1600x900 wyciągał z 5 FPS - ów. Grę skończyłem dzisiaj (oczywiście na dużo niższej rozdzielczości) i postanowiłem choć trochu przykrócić tej męczarni kupując nową kartę graficzną. Tutaj oczywiście mi się nasuwa pytanie czy to choć trochę pomoże komputerowi w grach przy takich parametrach. Budżet tej karty to 350 zł i raczej na tą chwile nie więcej. Od razu się przyznam , że kartę graficzną kupuje po raz pierwszy w życiu , więc w tych tematach jestem kompletnie nie rozeznany.

Parametry komputera to:

Procek: AMD Athlon 5350 2.05 Ghz

RAM: 4 gb DDR3

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 8400

Płyta Główna:GA-AM1M-S2P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatyk znalazł jelenia.

W tej cenie to raczej tylko używki w stylu HD 6950 z allegro, najlepiej z gwarancją jakąś.

Jaki tam masz dokładnie model zasilacza?

Zdjąłem obudowę , sprawdziłem :P i to jest dokładnie ten zasilacz http://www.akyga.com/pl/AK-B1-450.html. A co mieliście na myśli , że zostałem wyrolowany przez informatyka ? Nie chodzi mi o żadne hejtowanie i tłumaczenie go , tylko chciałbym wiedzieć z ciekawości co bym miał za tą cenę i co jest nie za ciekawe w tym sprzęcie (procek,płyta ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle Tesel podał zestaw który jest leprzy od twojego pod kazdym wzgledem i cena jest podobna któą wydałeś i wydasz na karte  :)Kup  Radeona 6850/6950 i pograsz w cos tam ale na cuda bym nie liczył,fakt jest jeden kolo moze i jest informatykiem ale na pewno nie nadaje sie do składania kompa,jednym słowem wykiwał Cie na całego,chyba ze powiedziałeś mu do czego ma być ten komputer i zapomniałeś wspomnieć o grach xD 

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego trupa nie warto nic pchać.  Do tego zasilacz z czarnej listy

 

Drizz zastanów sie zanim coś napiszesz naprawdę. 6850 to jest aż nadto do tego procka.

 

 

Nic lepszego niż 8880GT Radeon 4850 bym tam nie pchał. A i tak trzeba zmienić zasilacz. Ja bym łaskawie oddał ten złom temu informatykowi. Jak ma problem to niech zajrzy do tego tematu to mu się uświadomi że robienie z ludzi jelenia nie jest ok. Albo przyznaj się że kupiłeś to na Allegro i teraz żałujesz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilacz także z czarnej listy wyrobów zasilaczopodobnych. Lepiej unikaj tego informatyka w sprawach komputerów.

Generalnie ten zestaw jest w ogóle nie wart swej ceny. Jest bardzo mało wydajny, nadaje się co najwyżej do biura. Za 900 zł możesz mieć coś wydajniejszego i pewniejszego.

 

ps. także oddaj tego "kompa" " informatykowi" i weź powyższy zestaw.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć leprza grafike i słaby procesor niz na odwrót,więc jak juz kupił to "COŚ" to niech przynajmniej kupi karte która tego BF3 pociągnie mu na tych 50FPS.Tak czy siak jest do bani cały ten zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6850/6950 do tego pseudo zasilacza, który ma na naklejce znaczek 450W? Nie dość, że autor kupił dziadostwo to jeszcze chcesz mu zafundować fajerwerki w domu? Genialny pomysł. Do tego ten procesor ma wydajność na poziomie Pentiuma, do gier to się nie nadaje.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kompa jak oddać nie mam :P. A żeby wydajność w grach chociaż trochę podnieść to oprócz karty coś w miarę normalnej cenie da się tam wykombinować ? I czy da się mieć kartę nvidii przy procku amd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zasilacz i tak do wymiany, więc budżet wzrasta. Tu nie chodzi o to jaką kartę wsadzisz. Samo wieksze obciążenie spowoduje że zasilacz będzie pracował na tzw wyższym biegu. Jak będzie jakieś przepięcie to nie tylko ucierpi na tym zasilacz, ale moze i reszta sprzętu. Uwierz mi że taki przypadki się zdarzają  i zdarzały. Stąd jest lista zasilaczy, których się nie kupuje. Są one bez zabezpieczeń lub ów zabezpieczenia nie zawsze zdadzą egzamin przy większym skoku napięcia. Zmień pierw zasilacz na jakis Fortron 350-400W z Allegro. Np:

 

http://allegro.pl/fortron-350-80-cichy-activepfc-sata-jak-nowy-12gw-i4546988017.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...