Skocz do zawartości
xmihau

Laptop, ~3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zaplanowałem sobie na jesień kupno laptopa (koniecznie nowy, ewentualnie PRAWIE NOWY), który będę wykorzystywał w pracy, w domu oraz na studiach. Poza standardowymi zastosowaniami (internet) będę używał go do programowania (PHP. ASP.NET, ABAP, minimalnie Java). Jeżeli chodzi o jakieś wstępne wytyczne, to z pewnością jest to matryca Full HD oraz będący już dzisiaj standardem dysk SSD i to są kryteria konieczne. Co do procesora i RAMu - chodzi mi tylko o to, by utrzymać szybkość działania systemu oraz nie musieć czekać pół dnia na odpalenie sie Visual Studio.. W kwestii rozmiaru matrycy - nie mniejsza niż 13.3, nie większa niż standardowa "piętnastka". Nie mam żadnych większych wymagań odnośnie grubości, wagi itp.

Miło by było, gdyby była możliwość odbioru osobistego w Poznaniu.

 

Podoba mi się ten ACER:

http://www.x-kom.pl/p/204347-notebook-laptop-15-6-acer-v3-572g-i5-4210u-8gb-1281000-gf840m-fhd.html

 

Ale jakoś ta firma w moim przekonaniu jest synonimem szajsu - słusznie czy niesłusznie?

 

Ten Lenovo też wydaje się niezły:

http://www.x-kom.pl/p/205776-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i5-4210u-8gb-1201000gb-dvd-rw-gt840m-fhd.html

 

Czekam na inne propozycje, limit kwotowy jak w tytule - ~3000 PLN

 

Aha, na czas edukacji mam darmowy OS, więc urządzenia bez systemu jak najbardziej wchodzą w grę. Zanim studia skończę to na system zarobię ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 ulv (niskonapieciowy) ma wydajność na poziomie zwykłego i3. Proponuje Acera V3-572G z i7 ulv (2 rdzenie o wydajności zwykłego i5), 8GB RAM, dysk SSD + HDD na dane. Co do szybkości odpalania się VS to najwięcej do gadania ma dysk SSD, procesor przyspieszy natomiast kompilację kodu. Obecny acer to nie to samo co stare Aspire czy Extensa, ich laptopy stoją na podobnym poziomie co konkurencja (mowa o laptopach konsumenckich nie biznesowych), ich serwis w brnie jest lepszy niż chociażby Asusa. Co do systemu to po skończeniu studiów z tego co pamietam nie musisz usuwać systemu.

 

Jeśli zależy Ci na jakości wykonania, długiej pracy na baterii i dobrym serwisie to proponuje Della 5537 z i7ulv, 8GB RAM i dyskiem SSD. Laptop wyciąga do 10-12h w trybie oszczędzania baterii i 8h z włączonym wifi. Plusem 2 letnia gwarancja domowej naprawy Dell

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...