Skocz do zawartości
gronio89

Steam Machine - Zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
tak jak w temacie chciałbym przekształcić swój komputer w Steam Machine. Poszukuje jak najmniejszej obudowy do tego celu, nie ukrywam, iż chciałbym żeby wyglądał on jak konsola do gier. Posiadam wszystkie części z mojej sygnatury. Problem jest w tym, że nie mogę znaleźć odpowiedniej obudowy do tego celu. Mam kilka propozycji ale ciężko jest mi się zdecydować bo najlepiej byłoby zobaczyć na własne oczy każdą z tych obudów. Może zna ktoś taki sklep, żebym mógł je wszystkie obejrzeć?

Jestem fanatykiem ciszy, obecny komputer pod tym względem jest idealny, w idle nie słychać go prawie wcale (ze względu na brak miejsca stoi na biurku obok monitora bez bocznej klapy. Jest nawet cichszy od niektórych laptopów. Podczas grania głośność schodzi na drugi plan... wtedy liczy się wydajność :) ale głośność jest nadal na akceptowalnym poziome mimo tego, iż nie jest zamknięty.

 

zamieniłem Zalmana CNPS10X na Arctic Cooling Freezer 11 LP - który jest cichy i wystarczający do tego procesora podkręconego do 4.0 GHz. A dodatkowo jest bardzo małych rozmiarów.

 
Czy jest sens wymiany całej platformy na Haswell'a? Obecny procesor jest bardzo wydajny, jak sprawdzałem testy to po podkręceniu jest szybszy lub porównywalny od swoich następców. Problem jest teraz ze znalezieniem płyty ITX na z77...
Jeśli chodzi o energooszczędność jest tylko trochę lepiej niż Ivy Bridge(ale to mały atut, te kilka do kilkunastu wat mnie nie zbawi), z temperaturami nie wiem jak jest :/ 

Moje wymagania co do obudowy:
Jak najmniejszych rozmiarów
Dobrze by było żeby mógł zmieścić tam swój modularny zasilacz ATX - lub chociaż mniejszy sfx,tfx ale równie cichy... 
Konieczne jest miejsce na dwuslotową kartę graficzną (planuję zmianę na HD7970 lub coś z Nvidii Maxwell)

Moje propozycję:
Evga Hadron Air - wraz z zasilaczem 500W Gold - ma strasznie mały wentylator zasilacza i boję się, że będzie głośny nawet w idle...chociaż jest praktycznie idealna jak dla mnie!

BitFenix Prodigy ITX - bardzo ładna ale dość duża wydaję się w porównaniu do reszty...zalety to zasilacz ATX.

Xigmatek Nebula Mini-ITX - bardzo fajna skrzyneczka z normalnym zasilaczem, nie musiał bym zmieniać swojego, ponieważ jest wystarczający oraz bardzo cichy, wręcz nie słyszalny. Zanim go kupiłem miałem kilka innych zasilaczy, które po prostu szumiały, a w tym zakochałem się pod tym względem...
 
Chieftec BT-04B-U3 - bardziej podobna do konsoli gdy położymy ją poziomo, lecz zasilacz i tak jest do wymiany... Dodatkowo nie wejdzie moja karta graficzna, ponieważ ma długość 207mm(a tu max 200mm) + zasilanie 6pin na samym końcu skierowane do przodu obudowy...
 
Silverstone Raven Z RVZ01 - najbardziej przypominająca Konsolę :)

Posiadałem kiedyś obudowę Chieftec'a FI-01B-U3, największą wadą w niej było to iż nie można zamontować w niej normalnej karty graficznej...standardowy zasilacz był dość głośny tj słyszalny pomimo bardzo małego obciążenia, bo wtedy miałem jeszcze i3-3225... zamieniłem zasilacz na Be Quiet!  TFX-300W, który też był głośny a to dlatego, że nie był on skierowany wentylatorem do dołu, gdy PC leżał poziomo słychać było wentylator tak samo w pozycji pionowej...jak postawiłem obudowę do góry nogami tak, żeby wentylator był do dołu już nie było go słychać. Więc prawdopodobnie wszędzie będzie tak samo...

Liczę na jakieś sugestie i uwagi.
Sprzedać większość i kupić od nowa czy może uda się z tego co mam coś wykombinować.
Jeśli napisałem coś bez ładu i składu jak to mówią to sorry ale leże właśnie w szpitalu po operacji kolana na szprycowany morfiną.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

PS. Myślę, że ten temat będzie również pomocny dla innych na przyszłość, ponieważ coraz więcej osób składa właśnie takie komputery typu SFF.
Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wspaniały komentarz który wnosi wiele do rozmowy. Prowadzę serwis komputerowy i dobrze wiem co ile kosztuję i jaką ma wydajność. Chciałem poradzić się kogoś kto może ma którąś z tych skrzynek, albo zna jakiś inny model który by pasował do mojego zestawu, czy to takie ciężkie do zrozumienia?
Jeśli nie masz nic do powiedzenia sensownego w tym temacie to proszę Cię daruj sobie...

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma wyglądać jak konsola to zostaje tylko Silverstone Raven.

 

 

Evga Hadron - zapewne wentylator w zasilaczu, przy niskim obciążeniu, w ogóle się nie obraca (tak mają np. Seasoniki Goldy 1U, do stu kilkunastu watów pasyw). Za to w stresie może być gorzej, szumiąca wichura ;)

 

Bitfenix to przecież wielkie bydlę. Można go porównać do obudów ATX, a nie do konsol.

 

Xigmateka nie znam, Chieftec jest krótki i na pewno nie przeznaczony do sprzętu pożerającego setki watów - będzie za gorąco w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilkaset watów to raczej nie będzie pobierać, ten sprzęt chodził wcześniej na Fortronie 350W HLN, który nawet sie nie spocił :)

 

z HD7970 na pewno będzie więcej pobierał prądu, dlatego też karta jest w planach ale dopiero po premierach Nvidii, które zapowiadają się bardziej energooszczędne :)

 

Bitfenix Prodigy jest ładny ale chciałbym go na żywo zobaczyć - też wydawał mi się zbyt duży.

mały wybór skrzynek jest u nas w polsce... za granicą jakoś bardziej popularne staję się PC jako Steam Machine.


Tesel zanim coś napiszesz i zaspokoisz swoje przerośnięte ego pomyśl trochę... nie wiem czy się śmiać czy płakać jak patrze na Twoje posty. Co mamunia nie dała kasy na nowego GETEIKSA do Twojej obory a nie obudowy?
Co Cię boli? powiedz szczerze... to,że nudzi mi sie moje pudło i chce wymienić na nowe MNIEJSZE czy co? bo nie jarze chłoptasiu?
jak nie umiesz czytać to są dodatkowe kursy...albo idź dalej pograć w CS'a i bądź mistrzem swojego życia.


tu masz co mieści się w takich obudowach...

Xigmatek Nebula Mini-ITX pomieści mój zasilacz wszechwiedzący TESELU...

poza tym co Cie obchodzi na co wydaję pieniądze i czy to ma dla Ciebie sens, co jesteś następcą Jezusa?


ps. te moje wymagania są sprzeczne?

Cubitek Mini Cube - widziałeś w ogóle?

Edytowane przez gronio89
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przez takich ludzi jak ty świat stoi w miejscu...
rozumiem, że Twoje zdanie jest najważniejsze na świecie, przecież to oczywiste wręcz...i nic go nie zmieni, bo wszystko wiesz już z założenia a nie z praktyki.

Masz racje, cała reszta ludzi która potrzebuję w komputerze tylko dysku 2,5", kartę pokroju GTX760 MINI, dobrego zasilacza 400 Watt, jakiegoś nie kręconego i5 oraz żadnego innego rozszerzenia w płycie głównej bo wystarcza to co jest zintegrowane - to banda idiotów - bo do tego potrzebne jest osobne pomieszczenie oraz stodołę zamiast małej obudowy która stoi na biurku bo nie ma gdzie jej postawić.

Dodatkowo taki zestaw nie ma racji bytu...bo ty tak mówisz. Heh śmieszne...

miałeś w ogóle jakąś płytę ITX oraz obudowę do tego celu, że aż tak chcesz wszystkich przestrzec? Ja zmieniam obudowę co pół, maksymalnie rok czasu i wiem co się z czym wiąże... dlatego mam Intela, bo pobiera mniej prądu i na starcie jest chłodniejszy oferując większą wydajność niż AMD. Reszta sprzętu też jest dobrana tak jak należy. Nie kupuję procesora za 200zł i karty za 2000zł, lub odwrotnie więc schowaj swoje nic nie warte uwagi w kieszeń, nie poparte żadnymi argumentami oprócz własnego widzimisię...

Jakbyś nie wiedział posiadam Zalmana T2 Plus który jest bardzo mały i wystarcza, żeby wszystko podkręcić oraz zachować poziom temperatur, czy hałasu.

a teraz szukam czegoś jeszcze mniejszego. więc nie rób offtopu i tylko przepadnij siać dalej swoje krzywe wizje.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz za to plusika :)
 

w jednym miałeś racje, za czasów core 2 duo próbowałem już coś takiego zrobić tj mała obudowa i mocne komponenty, wtedy nie udało się ale to było w 2006 roku...a teraz już jestem prawie u celu i chce jeszcze więcej tzn mniej.

 

ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z ITX? proszę o konkretne wypowiedzi, a nie jak te wyżej :)

Edytowane przez gronio89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, nie znam się na obudowach ITX, ale mam pewien pomysł jak rozwiązać problem karty graficznej, gdyby nie zmieściła się do obudowy. Co prawda nie wiem czy będzie ci odpowiadał ale kartę zawsze możesz umieścić poza obudową za pomocą czegoś takiego. Wtedy kartę można by umieścić obok (np. w zrobić jakąś stacje dokującą dla niej?)

Edytowane przez Aesereht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o czymś takim już wcześniej, w sumie żeby umieścić ją wewnątrz w dogodnym miejscu, ale wypadałoby ciąć lub rozwiercać obudowę, która i tak mało nie będzie kosztować :) więc raczej zostanę przy jakiś standardowych rozwiązaniach.

na allegro widziałem podobne złączki PCI-E. :)

chyba w końcu zamówię kilka tych skrzynek na raz i zostawię tą która będzie najbardziej odpowiednia a resztę oddam bez podania przyczyny.

bo nie widzę aby ten temat ITX był zbytnio poruszany... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem koledze jakiś czas temu(czasy Ivy Bridge) komputerek ITX pod katem gier.

Zwycięzcą cena/jakość został Elite 120(teraz jeszcze pewnie wziąłbym pod uwagę Elite 130). Śmiga w tym bez problemu niekręcony(bo w sumie po co...) i5(niestety na boksie) i 660GTX.

Zalety budy:

- wchodzi zasilacz ATX jaki sobie chcesz(np. cichy i modularny ;))

- możesz wsadzić stosunkowo dużo dysków

- jeżeli nie chcesz dysków to możesz kupić jakieś zintegrowane chłodzenie wodne - nigdy nie miałem, ale podobno wydajność przyzwoita i wadą jest głównie to, że za 2x-3x mniejsze pieniądze można mieć równie wydajne chłodzenie AC (ale w tym wypadku nie weszłoby do budy ;)), a ssd można spokojnie dać nawet luzem na "podłogę" budy

- bardzo dobra wentylacja karty graficznej (w zasadzie karta zasysa "swoje" powietrze z boku)

- naprawdę niezła cena i jakość wykonania(ale wiadomo - Lian Li to nie jest)

- zasilacz może być odwrócony jak chcesz, tzn. może pomagać w odprowadzaniu ciepłego powietrza z okolic procesora, albo mieć swój obieg pobierając powietrze z zewnątrz budy

- wchodzą dłuugie kart graficzne (więc również te z dobrymi chłodzeniami)

 

Wady:

- jeżeli nie chcesz zintegrowanego wodnego to czasem ciężko pokombinować z jednocześnie cichym i wydajnym chłodzeniem okolic procesora

- nie do końca wygląda jak konsola (ale imho i tak wygląda fajnie :))

- jest stosunkowo długa, ale tego nie unikniesz skoro chcesz dawać długie karty graficzne

 

Sam co jakiś czas mam ciągoty na przejście z komputerem do gier na ITX, ale zawsze szkoda mi mojego FD Arc Mini, Macho 2 i mobo ;)

Kompa do roboty już jakoś skonwertowałem na ITX tracąc dokładnie zero funkcjonalności. Dalej cisza i trzy monitory :)

Fajnie by było jakbyś się gdzieś na forum pochwalił tym co stworzysz, żeby ludzie w Polsce wiedzieli, że fajny stacjonarny komputer do gier nie musi być rozmiarów stareńkiej odry i/lub wyć jak odrzutowiec.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!
Oczywiście wszystko opiszę i zrobię worklog'a. Bo jest to wykonalne, wystarczy wpisywać w google nazwy tych skrzynek i widać co tam wsadzają ludziska. Mały zgrabny komputerek o "przyzwoitej" mocy...

najgorsze jest to, że tak długo się przymierzałem do zmiany obudowy, że teraz nie ma już płyt itx na z77 :/ a szkoda mi trochę nie podkręcać procka bo wtedy dogania haswell'a, a zmieniać proca który jest dobry mija się z celem... ale chyba nie będzie wyjścia, żeby miało to ręce i nogi.


ale mam pytanie do posiadaczy Haswell'a, jak jest z temperaturami tych procesorów? bo nigdzie w testach o tym nie ma... z tego co słyszałem jest cieplejszy?

te cooler mastery 110 - 120 -130 też są spoko. Wyglądu typowej konsoli nie musze mieć, chce po prostu jak najmniejsze pudełko do komputera, ponieważ nie potrzebuje nic więcej. Obecnie mam jak wspomniałem Zalmana T2 Plus i płyte mATX i wciąż jest za duża... nie potrzebuje aż tyle i zagraca mi tylko biurko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w sumie w tym, że chcesz pogodzić dwie rzeczy:

- "Jestem fanatykiem ciszy"

- "planuję zmianę na HD7970 lub coś z Nvidii Maxwell"

;)

 

Jakbym chciał pakować 770 / 7950 czy wyżej, to bym chyba się nie zdecydował na jakąś mini obudowę...

Np. te Coolermastery (i podobnie zrobione obudowy) do mnie nie przemawiają - karta graficzna jest za blisko bocznej ściany.

Bardzo cicho nie będzie, a jest spora szansa na dodatkowy szum wentylatorów, związany z bliskością kratek/siatek.

(tu uwaga - dla mnie b. cicho oznacza że w nocy zastanawiam się czy komputer działa, czy nie ;))

 

Swego czasu dorwałem staaarego Anteca za śmieszne pieniądze. Co prawda mATX, ale tylko 16 litrów (32x26x19cm),

grube boki i góra (metal+tworzywo, całkiem nieźle wycisza). Właśnie odnawiam tę obudowę, wstępna przymiarka poniżej.

(na razie i3 3.6GHz / GTX750Ti - 25cm długości / 120mm przód i tył / ok. 300W co najmniej brąz)

 

Została mi do przemyślenia sprawa procesora, czyli filozoficzna rozprawa nad sensem żywota i czy naprawdę życie

bez i-piątki nie ma sensu... :)

No i grafa - albo coś nowego od AMD (mam cichą nadzieję, że Tonga naprawdę się poprawi energetycznie i wyjdzie model

podobny do R9 270X, ale nieco szybszy i mniej żrący), albo czekam na następcę 750Ti.

 

kCY71TMl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel zanim coś napiszesz i zaspokoisz swoje przerośnięte ego pomyśl trochę... nie wiem czy się śmiać czy płakać jak patrze na Twoje posty. Co mamunia nie dała kasy na nowego GETEIKSA do Twojej obory a nie obudowy?

Co Cię boli? powiedz szczerze... to,że nudzi mi sie moje pudło i chce wymienić na nowe MNIEJSZE czy co? bo nie jarze chłoptasiu?

jak nie umiesz czytać to są dodatkowe kursy...albo idź dalej pograć w CS'a i bądź mistrzem swojego życia.

 

Różnicę zdań można wyrazić w sposób kulturalny, niekoniecznie za pomocą tego typu tekstów. Wobec powyższego 3 dni ZKU i 5 dni ZPP. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...