Skocz do zawartości
piXa97

Komputer za 1300zł do produkcji muzyki (bez grafiki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Mam w najbliższych planach zakup komputera, jednak musi to być dosyć nietypowy zestaw, ze względu na moje wymagania.
Mój budżet jest bardzo niski - 1300 zł. (ew z groszami, nie więcej niż 1400 zł)

Moje wymagania:

Komputer jak najbardziej wydajny dla programu FL Studio oraz wtyczek VST, zależy mi na dość szybkim renderingu audio itd.

W miarę wydajna zintegrowana grafika.

Nie mam w planach kupna grafiki, więc zasilacz ma byc po prostu stabilny (pod względem grafiki nie bedzie rozbudowy)

 

W grę wchodzi zakup po jakimś czasie coolera i OC (procesory z odblokowanym mnożnikiem, jeżeli warto, to jak najbardziej jestem otwarty)

 

Proszę o złożenie komputera dla moich wymagań w tym budżecie. Może oczekuje wiele, ale myślę że jeżeli nie zakładam w tej cenie kupna grafiki, mogę liczyć na coś w miarę wydajnego.

 

Teraz jeszcze seria pytań:

1. Co lepsze do moich wymagań, AMD czy Intel?

2. Czy warto w tej cenie kupować procesor z odblokowanym mnożnikiem? (później dokupić cooler i podkręcać?)
3. Która integra jest lepsza, ta w procesorach intela czy amd ? (seria R7 vs Intel HD 4400)

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, myślę że dobrze zdefiniowałem swoje wymagania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 300 zł to mało na procka z odblokowanym mnożnikiem i płytę do niego , chyba że Pentium G3258 + płyty na H81 ze zdjętą blokadą OC ale znowu wydajność Pentium w tych zastosowaniach nie jest powalającą , tutaj o wiele lepiej sprawdzi się I3 czy I5 .

 

Intel z I5 sprawdzi się  wiele lepiej tutaj , choć 1 300 zł to nadal trochę mało .

 

CPU : I5 4460 - 679 zł

 

MB : Asrock H81M - 180 zł

 

RAM : Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 269 zł

 

Za te 3 części zapłacisz ~1100 zł a gdzie klasyczny dysk , obudowa i zasilacz , o dobrej karcie audio czy SSD nie mówię .

 

A co do pytania o wydajność iGPU - AMD ma lepsze integry ale wydajność ich CPU nadal leży , poza tym nie wydaje mi się żeby karty graficzne coś wspomagały tworzenie muzyki , przynajmniej nie integry .

 

Więc tutaj wydajność iGPU chyba nie ma znaczenia , skoro ma służyć tylko do wyświetlania obrazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymagania sprzętowe aplikacji, można wysnuć wniosek, że dla tej aplikacji ważna jest tylko szybkość zegara i ilość rdzeni. Zatem z procesorem nie ma co szaleć - tym bardziej w stronę lepszej karty zintegrowanej czy ilości pamięci kesz. Dlatego najlepiej wziąć jakiegoś szybkiego Intela i pamięć RAM o najwyższym taktowaniu (i najniższych czasach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymagania sprzętowe aplikacji, można wysnuć wniosek, że dla tej aplikacji ważna jest tylko szybkość zegara i ilość rdzeni. Zatem z procesorem nie ma co szaleć - tym bardziej w stronę lepszej karty zintegrowanej czy ilości pamięci kesz. Dlatego najlepiej wziąć jakiegoś szybkiego Intela i pamięć RAM o najwyższym taktowaniu (i najniższych czasach).

Skoro liczy się szybkość zegara i ilość rdzeni, dlaczego nie powinienem skłaniać się w stronę procesorów AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten jeden mhz jest wolniejszy niż ten jeden mhz w Intelu. Tak najprościej to można napisać. Dołóż jeszcze z parę stówek i coś w stylu Reydena złóż i będzie wydajnie. Na zestaw potrzbujesz min 1600 zł:

 

Złożyłem coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/wRYHVq/

 

Nie wiem jak tam sprawa wygląda z kartą audio i sprzętem do tego czy jest wymagana czy nie. Czy integra sobie poradzi w tym programie. To już pytaj ekspertów od tego typu programów i sprzętu. Ja złożyłem samą stację roboczą.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie ilości danych się obrabia w takim programie, ale poważnie zastanowiłbym się nad SSD jako głównym dyskiem.

Jak by się udało zmieścić system, program i sample na 120GB, to byłoby nadal niedrogo, a przy tym znacznie szybciej.

Gdy jednak potrzeba więcej miejsca, to pokusiłbym się o 256GB SSD kosztem 4GB RAM - RAM można potem dokupić, jak zauważysz że jednak brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad dyskiem 120gb, i aktualnie mam dość mocno zasyfionego laptopa i 160 gb spokojnie starcza. Myśle że 120 równiez bez problemu może starczyć :). Akurat sampli nie zbieram, jedynie banki do syntezatorów :) Zawsze można rozbudować komputer o dysk hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie eMachines e525 na jakimś pentiumie chyba, marność taka że głowa mała procesor bodaj 1,6ghz, 2gb ramu i dysk 160gb (starczał). Oczywiście oczekuje dosyć dużego wzrostu wydajności. Jedyne co wystarczało to dysk, większość wtyczek VST w ogóle nie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...