Skocz do zawartości
zabek

Laptop do 2400 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany kupnem laptopa do ok. 2400 zl. Do czego bedzie mi sluzyl? Hm, glownie to normalne uzytkowanie, czasem obejrzenie jakiegos filmu. Wiem rowniez, ze bede musial na studiach wykonywac jakies prace w CADzie. Chcialbym, zeby byl w stanie pociagnac jakies nowe tytuly gier, przynajmniej przez najblizszy czas. W tym momencie jednak nie gram, w nic naprawde wymagajacego. Jestem fanem serii America's Army, obecnie pogrywam w Proving Grounds. Moze sie jednak zdarzyc, ze wyjdzie w najblizszym czasie jakis tytul, w ktory bede chcial pograc bez wiekszych problemow. Znalazlem poki co pare laptopow. Prosilbym o opinie kogos bardziej obeznanego, poniewaz szczerze mowiac nie mam za duzej wiedzy w tym zakresie. Jesli jest cos lepszego w tej cenie, a nie podalem to bede wdzieczny, jesli ktos wrzuci link. Interesuje mnie matryca 15,6. Wiadomo, moze byc roznica miedzy laptopami, ale nie warta roznicy w cenie. Dlatego tez interesuja mnie opinie, czy lepiej dolozyc te 100 zl i miec troche mocniejszy sprzet, czy nie ma to wielkiej roznicy i lepiej zachowac te pieniadze. Mowimy oczywiscie o laptopie bez systemu. Wazna sprawa dla mnie jest rowniez to, jak wyglada gwarancja w razie jakis klopotow. Nie chcialbym pozostawac bez lapka za dlugo. Wolalbym tez, zeby nie grzal sie jakos straszliwie mocno oraz nie chodzil zbyt glosno. Jest to jednak mniej istotna sprawa.

http://allegro.pl/laptop-lenovo-z510-i5-4200m-8gb-1tb-gt740m-2gb-i4548391382.html
http://allegro.pl/laptop-dell-inspiron-3537-i7-8gb-1tb-hd8850m-300zl-i4535531281.html
http://allegro.pl/okazja-lenovo-g510-i7-4702mq-8gb-1tb-r7-m265-2gb-i4525272396.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym teraz kupował laptopa, to wybrałbym tak:

- matowa matryca (np ten Z510 ma trochę lepszą matrycę od starych Samsungów NP300)

- Intel i5 (i7 to przesada, do tego żaden model z U - one są do biura raczej)

- karta NVIDIA (im mocniejsza tym lepiej)

- dysk SSD 128/256GB (w zależności od potrzeb, żadnych dysków HDD czy hybryd SSHD)

- system (jeśli ktoś zamierza używać Windows, to trochę wstyd kupować sprzęt za 2.5K, a potem instalować na nim pirata, bo 300 zł było szkoda)

[ chyba, że Twoja uczelnia uczestniczy w programie MSDN AA - wtedy problem systemu odpada ]

 

Jak uwzględnisz te uwagi, to wybór w sumie sprowadza się do prostej zasady: więcej kasy = mocniejszy procesor i karta.

 

Tu masz ranking kart:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

 

Tu ranking procesorów:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z510 nie posiada pokrywy serwisowej a więc nie wymienisz dysku, pamięci czy baterii. i7 ulv w dellu 3537 ma wydajność zwykłego 2 rdzeniowego i5 a więc w grach sprawdzi się tak samo - więcej cache, trochę niższe taktowanie, programem throttlestop można wymusić max taktowanie w stresie, laptop nie ma problemów z temperaturami. 8GB RAM i karta HD8850 o wydajności GT750. Plusem mocna bateria (~8h na wifi i 10-12h luźnej pracy np. z tekstem) i 2 letnia gwarancja domowej naprawy Dell 

 

Osobiście dołożyłbym do Lenovo Y510p ze zwykłym i5, 4GB RAM i kartą GT755 DDR5. Jest to najwydajniejsza konfiguracja do gier za ~2500zł (mozesz poszukać na allegro w niższych cenach). Plusem miejsce na dodatkowy dysk na złaczu m.2 42mm, lepsza jakość wykonania (aluminiowa obudowa), podświetlana klawiatura, mocna bateria (nie aż tak jak w dellu). W grach sprawdzi się lepiej niż 3537. Dysk SSD zawsze można dokupić, procesora czy karty nie wymienisz więc na nie zwracałbym uwagę w pierwszej kolejności

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten Y510p ma błyszczącą matrycę, która wg mnie zupełnie nie nadaje się do dłuższego używania. Jak siadasz godzinę dziennie na kompa sprawdzić pocztę czy FB, to można używać. Jednak na dłuższą metę jest to nieużywalne - szczególnie w dzień w naświetlonym pokoju (o wychodzeniu na zewnątrz nawet nie ma co marzyć).

 

Dysk brałbym SSD od razu - albo wymienić od razu (bo w sumie systemu tam nie ma), albo szukać modelu z zainstalowanym już SSD.

Ceny SSD nie wyglądają na takie, co by chciały szybko spadać, a potem trzeba się jeszcze bujać ze sprzedażą tej hybrydy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiecej do przeznaczenia na ten cel jak 2400, dlatego to jest gorna granica. Stad tez pytanie, konkretnie, ktory bylby lepszy z tych co podalem albo cos innego, ale w tej granicy cenowej.

 

Czemu ten dysk SSD jest az taki wazny? Do tej pory w komputrach stacjonarnych mialem HDD i nigdy nie mialem z nimi problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślając:

Procesory M ogółem mają zaniknąć z oferty Intela, sprzęt ma dzielić się wyraźniej: U do ogólnego użytku i seria H gaming/mobilne stacje robocze;
Podejrzewam że 5-ta gen mobilnych procków będzie ostatnią z serią M... jeżeli jeszcze będzie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje laptopa w podobnej cenie. Czy jesli chcialbym polaczyc jakosc wykonania i serwis z nienajgrosza specyfikacja to ww. Dell 7537 bylby dobrym wyborem? Nie ukrywam, ze jego design bardzo mi sie podoba. Obecnie jestem bez komputera i ma to byc sprzet do wszystkiego, glownie multimedia, jakies prostsze gry, ktore nakupilem na steamie i nigdy nie mialem kiedy w nie grac. Wiadomo, ze tego nie przewidzimy ale dobrze jakby nie bylo z nim problemow przez jakies 4-5 lat, fajnie jakby renoma firmy czy serii takie cos gwarantowala.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, na dniach go kupie. Tylko jeszcze jedno pytanie, czy dobrze widzę ze ten model nie ma CD romu? Jeśli tak to czy jest to teraz norma? Nie montuje się teraz napędów w laptopach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi. Sorry ze nie w jednym poście ale przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie. Ile należy dopłacić by do jakości i specyfikacji jakie oferuje 7537 dorzucić matowa matrycę? Bo ulisses przekreśla laptopy bez takowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer V5-573G z procesorem i5 ulv (wydajność i3), 8GB RAM i karta GT750 w wersji DDR3. Słabsza od tej z della ale w starsze gry bez problemu na nim pograsz (w nowsze tez). Laptop posiada matową matrycę, dobrej jakości obudowę typu slim wykonaną z aluminium. Minusem brak napędu :P

 

Z napędem i matową matrycą masz Acera V3-572G z i5 ulv, 8GB RAM i kartą GF840 (Wydajność na poziomie GT745). Laptop dodatkowo posiada dysk SSD, który poprawi komfort użytkowania systemu oraz aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi namaciles w głowie :) Musze się przejechać do sklepu i porównać matowe z błyszczącymi bo ogólnie jeśli miałbym wybierać pomiędzy podobnymi laptopami Acera a Della to wiadomo ze wolałbym ta druga markę... Ten laptop będzie używany głównie w pomieszczeniu, mam nadzieję, że błyszczące matrycę w markecie jakoś mnie mocno nie odepchna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...