Skocz do zawartości
baslow

ASRock H97 KILLER / Xeon E3-1231v3 / SilentiumPC Fortis 2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam problem z zestawem:

- ASRock H97 KILLER

- Xeon E3-1231v3

- SilentiumPC Fortis 2

 

Całość złożyły mi morele.net ;) nie robiłem tego sam...

 

Dziś patrzę - a tam radiator nie przylega sztywno do procesora... nie mam pojęcia dlaczego i co się dzieje... normalnie obraca mi się radiator tak o 5 stopni w każdą stronę... jak położę komputer na płasko. Jak jest normalnie postawiony - w stanie ,,do pracy'' to mogę normalnie podnieść radiator - widać że wisi....

 

Co mogę zrobić żeby to poprawić? Jak rozumiem to nic się nie zmieniło (dość dawno nie składałem żadnego komputera) radiator ma sztywno przylegać do procesora?

 

Rozumiem że poprawiając to mocowanie powinienem uzupełnić pastę termoprzewodzącą? Czy nada się taka kupiona jakieś 6 lat temu? I czy mogę ją spokojnie mieszać z tą która została nałożona czy powinienem wszystko wyczyścić (radiator/procesor)?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak morele zlozyly, to morele powinny naprawic takiego babola.

 

Co mozesz zrobic? Zdjac go w cholere, kupic paste termoprzewodzaca (w temacie obok dowiesz sie jaka), dokladnie umyc procesor (sprawdz, czy dobrze siedzi w gniezdzie) i stope radiatora np. alkoholem izopropylowym, nalozyc paste, wziac instrukcje od coolera i zamontowac go tak jak tam napisano.

 

Co do pytania czy radiator ma sztywno przylegac - OCZYWISCIE, ZE TAK! Swoja droga ciekawe jakie temperatury ma procek, ktory nie jest chlodzony.... napewno nie mile. Ja bym nie wlaczal chyba tego kompa do czasu zrobienia z tym porzadku z obawy o temperatury, ale szczerze to nie wiem jakie moga byc, bo nigdy nie probowalem bez chlodzenia cokolwiek robic.

Edytowane przez Gumka23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Popatrzyłem na to wszystko i wygląda że ten radiator nie pasuje do tego procesor - założone jest zgodnie z filmem i instrukcją, śruby są dokręcone maksymalnie a mimo wszystko radiator nie jest dociśnięty do procesora... wydawało mi się ze to niemożliwe ;) że jak radiator jest do procesora na LGA 1150 to bez względu czy to będzie i5 czy i7 czy xeon to będzie pasował ;) do mojego nie pasuje... chyba że procesor jest źle założony... ale to chyba niemożliwe... Eeee a czy możliwe jest że procesor jest zbyt głęboko włożony - chyba nie... co?

Wygląda to tak jakby procesor był zbyt niski i przez to brakuje gwintu w śrubach i nie daje się mocniej przykręcić i dlatego się rusza... ale 100x pytałem w morelach czy to będzie pasować.... poza tym przecież jak to ktoś skręcał to powinien zobaczyć co się dzieje i zadzwonić i zaproponować mi jakąś zmianę... czy ja źle myślę?

Kurde nie wiem co zrobić... kompa odebrałem na początku sierpnie z moreli ale potem wakacje itd prawie go nie używałem raz albo dwa odpaliłem bios a ze 3-4 razy linuksa live...

Widziałem że w biosie temperatura szybko rośnie ale doszła do koło 90 i się zatrzymała... raz też zawiesił mi się linuks-live... i te dwa objawy kazały mi zajrzeć do środka no i zobaczyłem że coś jest nie tak... ehhh

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widziałem ten film, wszystko wygląda u mnie tak samo jak na filmie... chyba tylko poza tym że u mnie jakby procesor był niżej ;) albo był bardziej płaski sam nie wiem...

 

Od tyłu płyty założona jest ta podstawka tym białym do zewnątrz, jak na filmie

Od tyłu płyty włożone szpilki, jak na filmie

Od przodu płyty na szpilki założone podkładki plastikowe, potem te gumowe, potem te tulejki metalowe, potem położone te płaskie metalowe listewki i przykręcone nakrętki, jak na filmie

Potem położony radiator i poprzeczka, jak na filmie

 

I teraz biorę te śrubki ze sprężynkami ;) jak na filmie o dokręcam poprzeczkę i tu jest problem bo wygląda że kończy mi się gwint tych śrubek - tzn. są wkręcone do oporu (do końca ich gwintu) a radiator nie jest usztywniony i można go spokojnie podnieść o jakieś 1-2mm

 

Nie wiem - na prawdę nie wiem - ale mi to wygląda tak jakby to LGA1150 przy Xeonie było inne jak LGA1150 przy innych procesorach...

 

Jakieś pomysły dla mnie macie? Cokolwiek? Chętnie skorzystam i sprawdzę!

 

EDIT:

Jest jakaś szansa że procesor został założony zbyt głęboko? ;) Mi się wydaje że nie - ale ja się nie znam ;) bo to serio - tak wygląda że procesor jest zbyt cienki o te 2-3 może 4 mm żeby radiator do niego przylegał na całej powierzchni...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez baslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

 

@tesel

Wygląda że tak, szpilki mam dokręcone mocno, mogę mocniej - w łapie mam siłę ;) mogę śrubokrętem dokręcić - ale na filmie koleś to palcami dokręcał ;) i jakoś się nie przykładał ;)

Pytanie czy te listewki które leżą na tulejkach można założyć odwrotnie i czy to może mieć znaczenie?

 

Hmm procesor i pogięte piny... nie wiem - mogę popatrzyć... ale robili to fachowcy - no kurcze trzeba mieć trochę zaufania... ;)

 

Co do plastikowego zabezpieczenie na gnieździe procka na płycie - tak jak pisałem - montował mi to sklep i to zabezpieczenie mam w jednym z pudeł ze sklepu.

 

@GeMtin1

Nie wygląda na to, szczególnie że da się podnieść radiator na parę 1-2mm ponad proceosor...

 

Powiedzcie mi tylko jedno, czy to chłodzenie - Fortis 2 przeznaczone do LGA1150 powinno pasować czy nie pasować do mojego procesora Xeon e3-1231v3 na LGA1150?

 

Dzięki i jak macie jakieś jeszcze pomysły to dawajcie :) będę zobowiązany....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-fortis-2-xe1226-ewolucja-legendy/3/ widać trzy zestawy śrubek ze sprężynkami. Sprężynki jednego zestawy są zdecydowanie dłuższe. Możliwe, że to jest problem. Mogli użyć niewłaściwych śrubek/sprężynek.


Na filmiku widać, że użył śrubek z dłuższymi sprężynkami, ok 4,5 zwoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Najdłuższe sprężynki... od początku... więc to nie to...

 

Nie wiem czy to możliwe - ale czym dłużej się zastanawiam i patrzę na filmy z montażu tego mojego wiatraka na intelu - wydaje mi się że jest tak jakby procesor za głęboko włożony... czy to możliwe?

Że zapięcie procesora na płycie zostało źle zamknięte i przez to procesor jest niższy niż powinien, mam wrażenie że u mnie praktycznie nie wystaje ponad obudowę zamknięcia go na płycie...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baslow, moze podrzuc jakies zdjecia to komus cos wpadnie do glowy.. Ciezko cokolwiek stwierdzic jak sie tego nie widzi. Jak mozesz to zrob tez zdjecia bez "zamontowanego" chlodzenia.

Edytowane przez Gumka23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaangażowanie w temat i wszystkie porady i odpowiedzi!! :)

 

Wczoraj zauważyłem jeszcze że płyta obudowy ta do której montuje się płytę główną jest mocno wygięta, a co za tym idzie wygięta jest płyta główna być może ona wypacza mocowanie radiatora?

 

Generalnie morele.net dali ciała - będę przez nich to załatwiał bo to nie ma sensu...

 

Pytanie tylko co mogło się stać z procesorem xeon e3-1231v3 jak się dogrzał do 90 czy ponad 90 stopni... Chociaż 90 stopni to to co widziałem - ale jak mi się komp zawieszał to nie wiem ile mogło być stopni... ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj zauważyłem jeszcze że płyta obudowy ta do której montuje się płytę główną jest mocno wygięta, a co za tym idzie wygięta jest płyta główna być może ona wypacza mocowanie radiatora?

Pozdrawiam

 

 

Armageddon! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...