Skocz do zawartości
Spider

Jaki antywirus dla firmy !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuje pomocy w doborze programu antywirusowego dla firmy na 17 stanowisk, w tym momencie komputerki posiadają ESET Smart Security z licencją która kończy się za 2 tygodnie a że ten ESET jest do bani to trzeba kupić coś lepszego i stąd moje pytanie jaki wybrać aby zabezpieczał pocztę, monitorował prace w internecie i dobrze wykrywał ewentualne zagrożenia. Pozdrawiam

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam bitdefender chyba najlepsza ochrona na ten czas działa dobrze na i7 4.7ghz jak i na laptopie z i3 1.4ghz, nie włącza skanowania podczas pracy no i cena w miare przyjazna

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESET do bani? Sami korzystamy z niego w firmie, mam też go u siebie na domowym i jest całkiem przyjemny. Aktualizacje bazy wirusów nawet 2-3 razy dziennie, dobry firewall, działa w tle z minimalnym zużyciem zasobów...

 

A co Tobie w nim nie pasowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESET do bani? Sami korzystamy z niego w firmie, mam też go u siebie na domowym i jest całkiem przyjemny. Aktualizacje bazy wirusów nawet 2-3 razy dziennie, dobry firewall, działa w tle z minimalnym zużyciem zasobów...

 

A co Tobie w nim nie pasowało?

 

Mnie osobiście nic lecz szefostwo jak i pracownicy w firmie wiecznie żalą się że przepuszcza wirusy w thunderbirdzie, strasznie spowalnia komputer i komputer jest ciągle zawirusowany. Tłumacząc im że program jest odpowiednio skonfigurowany a powolne działanie komputera w dużej mierze jest spowodowane słabą konfiguracją sprzętu i przydało by się zmienić podzespoły i że dyski w komputerze trzeba skanowąć, nie dociera. Dlatego pytam o jakieś inne rozwiązanie aby się przekonali że będzie dalej tak samo jak było jeśli nie zmienią nawyków. Ahh ale się rozpisałem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam antywirus G-Data dla mnie najlepszy antywirus ponieważ nie złapałem żadnego syfu już od roku (Używałem IS w domu). Jeżeli nie pasuje to Bitdefender jest również skuteczny jak G-Data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nic lecz szefostwo jak i pracownicy w firmie wiecznie żalą się że przepuszcza wirusy w thunderbirdzie, strasznie spowalnia komputer i komputer jest ciągle zawirusowany. Tłumacząc im że program jest odpowiednio skonfigurowany a powolne działanie komputera w dużej mierze jest spowodowane słabą konfiguracją sprzętu i przydało by się zmienić podzespoły i że dyski w komputerze trzeba skanowąć, nie dociera. Dlatego pytam o jakieś inne rozwiązanie aby się przekonali że będzie dalej tak samo jak było jeśli nie zmienią nawyków. Ahh ale się rozpisałem :>

Wiec wytłumacz tlukom ze jak sami zezwalaja na dzialanie niektorych programow to zaden antywirus im nie pomoze.

Ja w firmie mam okolo 3500 licencji NODA... Wszystko sterowane z serwera ktory mozesz sobie skonfigurowac juz w momencie kiedy posiadasz 10 licencji. Bedziesz mial wtedy podglad kto i gdzie lapie wirusy.

Do tego jezeli chodzi o zluzycie zasobow to dziala on na celeronach 1.6GHz, 512MB rownie sprawnie jak na maszynach 2xXeon, 128GB...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wytłumacz tlukom ze jak sami zezwalaja na dzialanie niektorych programow to zaden antywirus im nie pomoze.

Ja w firmie mam okolo 3500 licencji NODA... Wszystko sterowane z serwera ktory mozesz sobie skonfigurowac juz w momencie kiedy posiadasz 10 licencji. Bedziesz mial wtedy podglad kto i gdzie lapie wirusy.

Do tego jezeli chodzi o zluzycie zasobow to dziala on na celeronach 1.6GHz, 512MB rownie sprawnie jak na maszynach 2xXeon, 128GB...

 

Dokładnie. Trzeba się sprzeciwiać takiej głupocie, bo po tym wszyscy zamieszani ubzdurają sobie, że to kiepskie oprogramowanie. Sam też zresztą napisałeś w pierwszym poście, że "ESET jest do bani" (a to, że sam tak nie sądzisz to już inna sprawa), co prawdą nie jest i jeszcze jakiś nowicjusz to przeczyta i wyrobi sobie opinię.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wlasnie polecil NOD Antyvirus (nie smart security). Mamy go w paru firmach zainstalowanego i nie ma problemow z wirusami (rozsądni uzytkownicy!), jest fajna konsola zarządzajaca (lepsza niz ma MacAfee) i wydajnosciowo jest ok nawet na kilkuletnich kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U klientów w mojej firmie też stosujemy ESETa, zarówno na normalnych PCtach, jak i "niedzisiejszych" POSach (o konfiguracji podobnej do wymienionej przez Jonathana - stareńkie Celerony i 512MB RAM). Licencja na NODa32 i Smart Security jest ta sama, my instalujemy NODa. Chociaż minusem może być faktycznie ochrona Thunderbirda, bo z tego co pamiętam, to nowszych wersji nie wspiera... (wspiera za to wszystkie programy pocztowe od Microsoftu) - ale z drugiej strony ochrona w czasie rzeczywistym powinna wszystko wychwytywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wielką pomoc. Eset pozostaje a dotychczasowe złe nawyki użytkowników będą stanowczo korygowane. Mam też pytanie w sprawie innej wersji Eset Endpoint Antivirus 5.0 to jest to samo co Smart Security ?, pytam ponieważ w drugiej firmie na 20 klientach jest zainstalowana właśnie ta wersja a licencja wygasa za 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak antywirus jest fajny tak firewall ssie po maksie

 

Stary Smart Security (wersja 4) był całkiem niezły i dość łatwy w użytkowaniu. Z tym nowym jest już gorzej. Do dziś nie udało mi się w nim odnaleźć funkcji, która pozwoli przepuszczać konkretne procesy przez zaporę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w firmie również używamy ESET Endpoint Antivirus 5 i sprawuje się bardzo dobrze. Nie zdarzyło się, żeby przepuścił wirusa w Thunderberdzie a przychodzi ich trochę (kilka dziennie) :) Jeżeli chcesz spróbować czegoś innego to może Comodo Antivirus - jest darmowy nawet do zastosować komercyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Comodo Antivirus - jest darmowy nawet do zastosować komercyjnych.

 

Testuję go od kilku miesięcy ... odnoszę wrażenie, że PC wolniej na nim chodzi niż na ESET ... ogólnie wolniej chodzi* ... ale jednak jest to darmowa opcja.

 

* - testowane na starych PC z od 1 do 1,5GB RAM DDR1 i jednordzeniowymi CPU Szmelcjum 4 2,8GHz/Cwelezłom 2,66 GHz też generacji P4.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F-secure - posiada konsolę zarządzającą i do tego ficzer pozwalający na aktualizacje (instalacje) aplikacji za jego pomocą, w tym windows update. WSUS niepotrzebny.

 

Comodo - w wersji płatnej (nie wychodzi drogo) też ma konsolę zarządzającą klientami. W sumie używam go od lat i nigdy nic nie miałem. Nawet na relatywnie słabym sprzęcie jakoś działał. Jakkolwiek obecny interfejs jest do bani, poprzedni był czytelniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuję, co poleccie na 10 stanowisk, dobreze jakby był tez pakiet na komórki, na pewno odpadają darmówki

eset na komorkach odwala cyrki, to tak slowem sprostowania propozycji 2 posty wyzej. U nas w firmie co chwila ktos przybiega, ze tel cos szwankuje. A to brak dzwieku, a to zadzwonic sie nie da, a to kompletna zwiecha, a to co innego uwalone i tylko faktory reset pozostal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie dobrze sprawdza się Kaspersky, za to za chiny nie zainstalowałbym go na pececie - nie dość, że strasznie muli, to przy deinstalacji usunął część bibliotek dll i musiałem robić format całego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogvel

Warto zainteresować się tym: https://www.winpatrol.com/war/

Licencje dożywotnie i teraz w pakiecie dość tanio https://www.winpatrol.com/mydownloads/

 

Licencje są do 5 stanowisk, - ochrona obsługuje wszystkie windowsy od XP do 10.

A mam licencję dożywotnią tylko na winpatrol plus, już trzy lat. Teraz jestem zainteresowany pakietem. Nawet daje się dość względnie spolszczyć. To licencja na przyszłe wersje.

 

Można wypróbować trial na 30 dni.

 

Chwalę, bo bardzo skutecznie chroni przed szkodami w systemie/rejestrze. W dobie zagrożeń ransomware jestem zainteresowany winpatrolem warem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...