Skocz do zawartości
Bialykucyk

Laptop (internet/photoshop/seriale)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Mojej dziewczynie się sypie stary laptop i chce jej kupić coś nowego.

 

Wykorzystanie

-Internet

-Przechowywanie zdjęć i ich obróbka w photoshopie (amatorska jasność nasycenia i takie tak [ciach!]ły nie znam sie)

-Seriale

-Autocad na studiach

 

(zalezy mi na wytrzymałych i sztywnych zawiasach matrycy)

 

Znalazłem coś takiego  

http://www.x-kom.pl/p/200485-notebook-laptop-15-6-msi-cr61-2m-i5-4200m-4gb-500-dvd-rw.html# 

 

 

(budżet też w tych granicach)

 

Pytanie czy do tego co wymieniłem taki laptop bedzie dobry to znaczy z dość dobrym procesorem jak na cene ale bez karty graficznej poza ta w intelu ... ewentualnie jak jest potrzebna to cos z i3 + grafika 

 

 

Dodam jeszcze ze fajnie jak by był czerwony albo w jakimś (babskim) ładnie wyglądającym kolorze/wzorze 

 

Licze na wasze opinie i ewentualne propozycje 

Edytowane przez Bialykucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaijitsu

 

to ma być obróbka głównie taka jak przycięcie zmiana kolorów jasność i takie drobne poprawki wiec można powiedzieć ze na facebooka i podzielenie się ze znajomymi 

Pytanie czy do tego i autocad wystarczy sam procesor ze zintergrowana grafika czy musialo by byc coś mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najtańszych sensownych czerwonych laptopów jest biznesowy Vostro 5470 z i3ulv, 4GB RAM i integrą. Do tego 3 letnia gwarancja biznesowa naprawy u klienta. Z drugiej strony i3 ulv to trochę za mało do autocada także fanaberie odnośnie koloru można sobie odpuścić :D

 

Ze swojej strony zaproponuje Lenovo G510 z i3 (nie ma dużej róznicy między i5), do tego 4GB RAM i dysk SSD, który podniesie ogólną wydajność laptopa - większa responsywność, brak mulenia etc. (zalety SSD chyba już każdy zna ;)). Do tego posiada błyszczącą matrycę, która co prawda odbija ale za to ma żywsze kolory. Tanie matowe matryce mają gorsze kolory

 

Z alternatyw Dell 3542 z i5 ulv (wydajnośc na poziomie zwykłego i3, mniejsze wydzielanie ciepła). 4 GB RAM i karta GF820 (trochę wydajniejsza od integry). Laptop posiada lepiej wykonaną obudowę oraz posiada 2 letnią gwarancję domowej naprawy Dell (na studiach dość przydatne w razie awarii sprzętu). Minusem brak SSD

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynie może się spodobać ten Sony Vaio:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7183217

Moja siostra działa na nim od jakiegoś czasu i jest zadowolona.

Dziewczyny zwracają dużą uwagę na wygląd a ten z wyglądu jest dość korzystny tak wiec może jej się spodoba .

Na pewno nie byłaby zadowolona z dużego klocka w stylu Lenovo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...