Skocz do zawartości
trevius

GTX 760 czy R9 280 pod i5 4690k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu staram się sklecić jakiś zestaw komputerowy, lecz nie mogę zdecydować się na kartę graficzną. Oto wstępny zarys tego zestawu:

 

Procesor - Intel i5 4690k

Płyta główna - ASRock Z97 PRO4

Pamięć - G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

Dysk SSD - Plextor 128GB M6S

Zasilacz - Corsair CX Series 500W ATX

Obudowa -Corsair Carbide Series 300R Compact Black

Chłodzenie CPU -Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145

 

Pomimo przeanalizowaniu wielu testów i komentarzy nie jestem jeszcze pewny jaką kartę wybrać.

 

Rozważam pomiędzy GTX 760 a R9 280 (obie od Gigabyte)

 

Obie są z podobnego pułapu cenowego i podobnej wydajności (z tego co czytałem), lecz na korzyść R9 280 przemawia to, że ma 3 GB RAM. Natomiast słyszałem, że sterowniki AMD są gorsze od tych nVidia i mogą sprawiać problemy.

Komputer nie ma być strikte pod gry, lecz byłoby fajnie od czasu do czasu zagrać w jakieś nowe gry na full detalach.

 

Proszę Was o nakierowanie mnie która kartę wybrać. Jak macie jakieś propozycje i uwagi co do zestawu to też możecie się podzielić.

 

Dziękuje z góry za pomoc

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka to gra. W Watch Dogs nie pograsz sobie na R9 280 w full detalach, bo mogą byc spadki FPS.W innych będzie różnie .Najnowszy Assassin's Creed lubi zwalniać nawet na radkach R9 290 ze wszystkim na max + AA.  W wiekszość gier jednak sobie zagrasz na high/ultra. Czasem trzeba będzie wyłączyć AA. Karte bym brał R9 280. Ew dozbierać do 280x. Może być wersja od Sapphire za ok 975 zł. Ma co prawda 2 lata gwarancji i dość głośne chłodzenie, ale cena nie jest zła i jest to nówka ze sklepu. Inna opcja to używki z Allegro, ale te z kolei pochodza najczęściej z tzw koparek do kopania kryptowalut. Są to maszyny składające się z 2 i więcej ilości tych samych kart. Mocno katowane często w bardzo wysokich temperaturach .Take karty po czasie mogą sprawiać problemy. Potem zabawa z odsyłaniem do serwisu. Więc lepiej wziąć nówkę lub liczyc na farta.  O sterowniki się nie martw bo są dobre i nie wiem kto jeszcze rozsiewa takie głupoty. Pewnie ktoś z PClaba, a ta strona nie zawsze ma wiarygodnych i poważnych użytkowników. Więc trzeba brac na niektóre wypowiedzi poprawke. Bierz R9 280/280x. Do tego zestawu jak znalazł. Pomyśl na innym zasilaczem. Np XFX 550W:

 

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-core-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

 

16 zł wecej, ale dużo lepsze bebechy i większy zapas mocy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...