Skocz do zawartości
THORGAL

Jaka jest dziś realna cena odsprzedaży używanego Win. XP Prof. BOX?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poza tym chciałbym poznać Waszą opinie czy opłaca się sprzedawać skoro M$ zapowiada darmowy upgrade z XP do Win 9. Na Allegro nie ma prawie żadnej używanej wersji BOX i ciężko mi wyciągnąć info. 
Banalne pytania ale gdy liczy się każdy grosz przy składaniu nowego kompa to kilka dodatkowych setek znaczy dużo ;)

Edytowane przez THORGAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki MS nie rozpocznie sprzedaży 9 i nie będzie potwierdzony darmowy upgrade z XP, to IMHO wart jest tyle, za ile ktoś go kupi. Ja nie dałbym ani grosza.

A z tym upgrade bym się nie napalał, bo MS wiele zapowiada i obiecuje, a na końcu mało z tego wychodzi.

Co do XP, szczerze wątpię, żeby go to dotyczyło. Nie dotyczyło przy 8.x, to czemu teraz miałoby? MS położyło lachę na XP już dawno, nie musi dokładać starań, żeby skłonić użytkowników do migracji, bo brak możliwości odpalenia typowych aplikacji go sam zabije. Wystarczy brak możliwości instalacji .NET 4.5, żeby za chwilę przestały działać tanie w produkcji aplikacje dołączane do pism dla działkowców i gospodyń domowych (a nie wiem kto inny używa XP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up .

 

Sporo ludzi nadal używa XP , w zasadzie każdy kto ma P4 S775 lub starsze kompy czy wczesne C2D ( choć na tych ostatnich równie dobrze można zainstalować Win 7 czy W 8.1 ) albo ma naprawdę słaby sprzęt z hipermarketu , w kafejce w której pracowałem połowa kompów to były procki na S754 + 1GB ramu i integra NV , nie liczne miały już jakieś X2 AM2 + 1-2GB ramu i lepszą integrę .

 

Tylko 2 były z sensownym CPU i integrą oraz 2+ GB ramu . ( odziedziczone po innej kafejce ) .

 

@Thorgal .

 

Jak składasz kompa na nowych częściach czy nawet używanych które mają 2-3 lata to nie ma sensu pakować tam XP , choćby brak obsługi DX10/DX11 czy to co mówi Dijkstra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden:

To istnieją jeszcze kafejki internetowe? :>

 

@Dammeron:

Firmy, które mają 50 kompów, przeważnie je leasingują lub mają w outsourcing'u - i tu problem rozwiązał się już jakiś czas temu wraz z wymianą sprzętu. Co innego firemki liczące każdy grosz, ale te nie są targetem MS.

Bankomaty i POS pracują na systemach Embedded - min. XP - to inny OS i ten jeszcze jakiś czas (do 2016 zdaje się) będzie supportowany - właśnie z tego powodu. Poza tym bankomaty pracują w sieciach izolowanych, oprogramowanie na nie to dość wąski rynek i ich producenci/maintenerzy poradzą sobie jeszcze jakiś czas i bez supportu. Ich życie zakończy koniec licencji, nie supportu (embedded są licencjonowane inaczej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdej większej sieci sklepów i magazynów pracują komputery z XP na pokładzie (w tym i w systemach kasowych) - głównie z racji braku pełnej obsługi wykorzystywanych tam aplikacji na nowszych systemach (bardzo często pisanych na własne potrzeby). Pozatym wdrażanie nowych rozwiązań jest czasochłonne, kosztowne i nie przynosi wymiernych korzyści - tylko problemy.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet, gdy oprogramowanie działa na nowszym systemie (win7/8), to i tak zmiana kilkudziesięciu kompów to niemały koszt, dlatego wiele firm robi to stopniowo (tak się dzieje choćby i u nas). Główne korzyści są tutaj raczej ze zmiany całej platformy (nowy procek, więcej ramu itp), niż z samego systemu - ten po prostu jest w komplecie z nową maszyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie oszalałem na tyle żeby składac kompa na nowych(nowszych) częściach i dawać XP ;) Chodzi mi tylko o cenę sprzedaży. Ile to dziś jest warte? X lat temu dałem tysiąc. Do dzis nowe chodzą na Allegro za ok 400-500 PLN. Za używany Box Prof "giełdziarz" dawał mi 200...chyba załuję, że nie sprzedałem. W tej cenie jest całkiem sensowny dysk HDD na magazyn danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Giełdziarz" - przy Batorego? ;)

Od ładnych paru lat nie opłaca się tam nic kupować ani sprzedawać (to samo z grubsza tyczy się WGE). Prawdopodobnie na Allegro dostałbyś podobną, jak nie wyższą kwotę, oczywiście o ile znalazłby się chętny :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aragorn - Jak to nie opłaca się tam nic kupować?... ;> Kurde, jako jeden z nielicznych jeszcze ludzi utrzymuje tą giełdę... ;) Wpadnij w weekend ;)

Jeszcze niedawno znajomy sprzedawał tam nowe xp'ki prof. za 300zł, skoro piszecie że na allegro są od 400, to chyba nie jest tak źle, hm? :) Tyle, że to było zanim Microsoft przestał je wspierać ;) Teraz rzadko kto o to pyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...