Skocz do zawartości
Demonstenes

Mocny zestaw do 4500 bez gfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę w tym tygodniu zamówić kompa - bez karty graficznej - poczekam na na serię 9 od nvidii(z półpasywnym chłodzeniem).

Z rzeczy mi potrzebnych do pracy(programowanie, obróbka dużych baz danych, montaż filmow i edycja zdjęć) - i7, 16gb ram (docelowo 32), szybki ssd, wifi i cicha obudowa.

W OC pewnie się trochę pobawię - ale bez szału - stabilność jest dla mnie istotniejsza. Poza tym póki co ciężko mi sobie wyobrazić, że coś na takim sprzęcie będzie źle działać.

Planuję też pograć w star citizena, elite, civ 5.

(monitor, mysz i system mam)

Link do koszyka:

http://www.morele.net/inventory/info/VKQVcN/

 

Złożyłem w oparciu o poradnik coś takiego:

1    Klawiatura Logitech K360    99,00
2    Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E    334,00
3    Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache        205,00
4    Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho     175,00
5    Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl USB 3.0    392,00
6    Pamięć G.Skill DDR3 16GB (2x8GB) TridentX 2133MHz CL9     738,84
7    LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA (bez softu) GH24NSB0RBBB    55,00
8    Dysk SSD Plextor M6S 256 GB 2.5" SATA III    539,00
9    Płyta główna Asus Z97-PRO(WI-FI AC)    719,00
10    Procesor Intel Core i7-4790K    1259,00
Do zapłaty:        4515,84

Co wy na to ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok ale podmienił bym na tańszą płytę coś takiego: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-extreme4-z97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-z97-extreme4-640920/

 

nie ma sensu przepłacać aż tyle za płytę główna a aż tak kolosalnej różnicy to nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock ma jedną wadę - nie ma wbudowanej karty wifi i bluetooth. Jak doda się koszt takiej to cena robi się mocno zbliżona. Jako, że chcę Fractal Design Define R4 Black, która nie jest jakoś super przewiewna, a chcę potem dołożyć mocną kartę staram się unikać dodatkowych elementów wpływających na cyrkulację powietrza.

Właśnie - czy warto dodać jakieś wiatraki do tej obudowy? (da się w ogole?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock ma jedną wadę - nie ma wbudowanej karty wifi i bluetooth. Jak doda się koszt takiej to cena robi się mocno zbliżona. Jako, że chcę Fractal Design Define R4 Black, która nie jest jakoś super przewiewna, a chcę potem dołożyć mocną kartę staram się unikać dodatkowych elementów wpływających na cyrkulację powietrza.

Właśnie - czy warto dodać jakieś wiatraki do tej obudowy? (da się w ogole?)

 

Podaje przykładowo: http://www.morele.net/karta-sieciowa-netgear-next-wireless-802-11n-rangemax-usb-2-0-dual-band-2-4ghz-or-5ghz-wnda3100-200pes-v2-302852/

 

Przewiewna nie jest, ale też nie jest nie wiadomo jak gorąca.

Oczywiście ze mona dodać kolejne wiatraki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta? Cenowo kosmos. Po co Ci tak droga? Rozumiem Wi-Fi i BT, z tym że...

Moduły pod USB są tańsze, a działają równie efektywnie. Na pewno nie przekroczysz łącznej kwoty 550 PLN.

 

Co do płytki, to można wziąć nawet taką: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-promocja--636689/

Przy i7-4790K i tak nie poszalejesz z OC. Ten procesor pracuje na limicie w Turbo ;)

 

A nie wiem, czy zabawa z 200-300 MHz więcej jest warta zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...