Skocz do zawartości
werec

Zestaw za ~2900zł bez karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do przeznaczenia około 2900zł na zestaw pc. Wyposażyłem się już jakiś czas temu w kartę graficzną GF GTX 760 (link). W przyszłości planuję wymianę na nowszy model, ale póki co mam zamiar używać tej. Posiadam również dysk ssd (link), dlatego nie dodaję szybszego dysku do zestawu.

Wstępna konfiguracja wygląda następująco:

Procesor: Intel Core i7-4790K (zostanę przy nim)
Płyta główna: Asus MAXIMUS VII RANGER (przejrzałem kilka i ta wydaje mi się sensownym modelem, ale z chęcią poznam alternatywy)
RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (w starym pc posiadam pamięci ADATA i nigdy nie miałem z nimi problemu, przez co przesiadka powoduje u mnie mieszane uczucia, dlatego chciałbym poznać opinie innych osób na temat doboru ramu do tego zestawu)
HDD: Dysk Western Digital Caviar Blue (w tej cenie to prawdopodobnie najlepszy wybór)
Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W (chciałbym się dowiedzieć czy 630W wystarczy, czy może opłaca się dołożyć parę złotych do tego)
Obudowa: tutaj nie mam zielonego pojęcia, póki co wybrałem Cooler Master HAF 912 PLUS i możliwe, że przy niej zostanę (nie chcę biurowego klocka, zależy mi na raczej budzie, które będzie się ładnie prezentowała w pokoju, zaś z drugiej strony nie chcę wydawać na taką majątku :wink2:)

Razem: 3101,01zł na Morele.net
Cena lekko wykracza poza zaplanowaną do wydania kwotę, ale korzystając z promocji związanej z procesorem+płytą główną ogólny koszt wyniesie 2921,01zł, który znajduje się jeszcze w moim zasięgu.

Nie mam zamiaru kupować napędu optycznego w najbliższym czasie, ponieważ nie jest mi on potrzebny. Kartę graficzną jak wspomniałem wcześniej już posiadam i z tego względu nie dodaję jej do zestawu/nie uwzględniam w kosztach.
Sprzęt przeznaczam głównie na amatorskie programowanie, od czasu do czasu montowanie filmów i animacje flash. Oczywiście ma on też za zadanie być w stanie uruchomić najnowsze gry w miarę przyzwoitej oprawie graficznej.
Czekam na wasze odpowiedzi i porady. :)

Edytowane przez werec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma być ten komp ?

 

Jak gry to I7 odpada .

 

Zasilacz zmień na XFX XTR 550W - certyifkat 80+ Gold i tryb półpasywny .

Głównie ma służyć do programowania, montażu filmów i tworzenia animacji flash oraz nagrywania tego co widać na monitorze. Do gier również, ale miałem kilka złych doświadczeń związanych z procesorami AMD, w związku z czym stawiam tym razem na intela. i7-4790K wypada w miarę przyzwoicie w testach i wolałbym go nie zamieniać. Większość czasu będę poświęcał buszowaniu po internecie i nie chcę, by sprzęt mi się krztusił na widok Firefox'a. :)

 

Dzięki za poszerzenie horyzontów w związku z zasilaczem, znam co nieco XFX i możliwe, że się na niego zdecyduję. Nie jestem tylko pewien czy 550W da radę przyszłemu upgrade'owi karty graficznej.

Jeżeli masz jeszcze jakieś inny propozycje co do innych podzespołów, to z chęcią je poznam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX spokojnie da radę , ma tylko 20 W mniej niż ten BQ 630 W .

 

Zasilacz nawet da radę z kartami pokroju GTX780 czy R9 290 .

 

W sumie jak by zrezygnować z OC to można by było się pokusić o R9 290 i być może SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już ssd jak wspomniałem na początku. Karty graficznej nie chcę za bardzo wymieniać. GTX 760 jest jeszcze dość świeży i mało śmigany, bo do tej pory ucinał sobie drzemki, gdy stary procesor dawał z siebie 100%. Radzi on sobie też ze współczesnymi produkcjami, a z mocniejszym cpu starczy na jakiś czas. Do tego jest niewiarygodnie cichy, co bardzo cenię w kartach graficznych. Wolę raczej dołożyć trochę więcej na przyszłościowy procesor, zamiast rozkładać po równo w stosunku cpu/gpu. Wiadomo, nie jest to żaden Ivy Bridge, ale jako najwydajniejszy procesor oparty na architekturze Haswell, powinien jeszcze przez jakiś czas być wspierany przez Intela.
Zasilacz zamieniłem. :)
Z chęcią poznałbym jeszcze modele kostek ram, które konkurują wymienionym wyżej G.Skill.

Edytowane przez werec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad wyborem obudowy pomiędzy Cooler Master HAF 912 PLUS oraz Zalman Z11 PLUS HF1 MIDI TOWER, do której zainstaluję resztę komponentów. Zdecydowałem się na jedną z nich, ponieważ w odróżnieniu od podzespołów komputera, buda ma się dobrze prezentować w pomieszczeniu i te dwie nadają się do tego bardzo dobrze oraz są w przyzwoitej cenie.

Moja konfiguracja:
Procesor: Intel Core i7-4790K
Płyta główna: Asus MAXIMUS VII RANGER
RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9
HDD: Dysk Western Digital Caviar Blue

SSD: Samsung 840 EVO

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 760 (zakupiona już jakiś czas temu, w przyszłości mam zamiar ją wymienić)

Zasilacz: XFX Black Edition XTR 550W badź Antec EDGE 550W o ile trafi na półki morele.net w tym tygodniu

 

Za Zalmanem przemawiają złącza USB 3.0 na górze, do których miałbym łatwy dostęp, jednak nie jest to dodatek bez którego nie mógłbym żyć. Na minus zaś świadczą narzekania kilku osób, związane z małą ilością miejsca na okablowanie. Nie jestem również przekonany do jakości wentylatorów w tej obudowie. Bardzo cenię sobie cichą pracę komputera i nie chciałbym, żeby wentylatory obudowy pracowały najgłośniej ze wszystkich. Cooler Master'a darzę zaś już pewnym zaufaniem i mógłbym w ciemno kupić HAF 912. Pomimo to jednak bardziej podoba mi się design Zalmana + jego cena. Chciałbym poznać opinię innych osób na temat tych dwóch bud. Świetnie byłoby również dowiedzieć się czegoś od osób, które miały kontakt z którymś z tych modeli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...