Skocz do zawartości
Bialykucyk

Temperatura i5 4690k 3.5 ~~3.7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam świeżo poskładałem zestaw i mam pytanie odnośnie temperatur czy są optymalne czy powinienem coś zmieniać 

 

Sprawdzane w OCCT 4.4.1

 

 Po uruchomieniu PC  w programie OCCT w idle procesor utrzymuje temperatura od 24 do 27 stopni max na chwile 33 ale pewnie cos sie uruchamiało.

 W stresie w OCCT 15 minut maxymalnie 53 jednorazowo, srednio 44 do 50 stopni 

 Podczas grania w DAYZ potrafi się rozgrzać do ponad 60-65 stopni po wylaczeniu gry utrzymuje jeszcze około 35 przez dlugi czas  i to własnie najbardziej mnie niepokoi 

 

Obudowa to zalman z3 plus aktualnie chodzą tylko 3 wiatraki (przedni do środka , tylko na zewnątrz, i procesor)

chłodzenie procesora to Fortis 2 XE1226

 

Dwa górne wiatraki nie chodzą bo zabrakło mi miejsca na płycie i musze je podłaczyc do molexa....

 

Jeszce jeden problem płyta główna nie wykrywa mi wiatraka na cpu mimo to chodzi ale nie mogę chyba sterować jego obrotami można to jakoś rozwiązać ?

 

Proszę o odpowiedz i wyrozumiałość chce być porostu pewny ze wszystko jest ok 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Bo nic nie napisałeś o obrotach.... I to [gluteus maximus] nie urywa. Nie wspominając o tym że OCCT ma dwa tryby i Linpack robi z procka o słabym chłodzeniu elektryczny grill.

A na przyszłość - http://forum.purepc.pl/topic/345124-intel-haswell-core-i7-4000-core-i5-4000-testy-w-1-po%C5%9Bcie/ zbiorcze tematy nie gryzą. A jak nie wiesz czegoś idziesz do podstawowych.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są jak najbardziej ok. Te procki już tak mają, że są ciepłe :) Sam w Linpacku OCCTa mam w okolicach 80C. Podczas grania w wota/gta 4/CS;GO w granicach 60-65C więc to jak najbardziej normalne.

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...